Як стати стоматологом і почати заробляти, працюючи зубним лікарем

607

Спеціальність стоматолога в медицині завжди була затребувана і прибуткова. Як же стати стоматологом? У першу чергу потрібно поступити і закінчити медичний навчальний заклад коледж, училище або ВУЗ. Для вступу необхідно скласти вступні іспити з предметів: біологія, хімія, російська мова. Якщо вам не вдалося вступити на бюджет, то комерційне відділення обійдеться близько 100.000 рублів на рік.

Навчання триває 5-6 років, включаючи 2 роки ординатури (додаткове профільне навчання) і один рік інтернатури (практика), після навчання ви отримуєте диплом лікаря і сертифікат, що підтверджує ваше право вести лікарську діяльність. Цей документ має важливе значення для диплома і без сертифіката він перетворюється на звичайний папірець, а ординатура дасть право працювати медпрацівнику за вузької спеціалізації.

Якщо ви в майбутньому плануєте просування кар’єрного зростання та підвищення свого заробітку, то ординатура вам просто необхідна. А отримати право брати участь у науковій діяльності, вам допоможе додаткове навчання в аспірантурі. В завершенні всього, після отримання диплому, вам потрібно підтверджувати кваліфікацію кожні п’ять років, відвідуючи курси, з присвоєнням черговий категорії. Не варто забувати, що за цим профілем завжди величезний конкурс і вступити з першого разу не завжди вдається.

Як стати стоматологом

Це питання не задовольняє лише навчанням, так само необхідна психологічна підготовка, а це в свою чергу терпіння, емоційна стійкість і врівноваженість. Не кожен зможе працювати з чужими зубами, не боятися крові, і як показує практика, дуже часто доводиться просити, приводити до тями людей з фобією і істериками. Адже дуже багато боятися стоматологів.

Трудову діяльність можна почати пробувати в сімейному стоматологічній клініці, де пацієнтами припадають цілі сім’ї. Для відкриття приватної клініки потрібні величезні фінансові вкладення, збір необхідної документації, погодженої з держструктурами.

Можна спробувати свої сили за фахом стоматолог – гігієніст, з навчанням у 4 роки. Це напрямок виключає лікування зубів, а дає можливість консультувати пацієнтів з питань догляду за порожниною рота, правильної гігієни рота і зубів, призначати необхідні кошти.

Після 4-х років навчання можна отримати ще одну престижну професію, таку як — зубний технік. Фахівці цього профілю займаються підбором зубних протезів, монтуванням, і не займаються ніяким видом лікування. Зубний технік та лікар-стоматолог часто працюють у парі.