Як заробити на відкритті капсульного готелю — 6 кроків до підкорення ринку

822

Капсульний готель — один із трендів сучасного готельного бізнесу. З’явившись в Японії в 70 роки минулого століття, капсульні готелі стають все більш популярними як в Азії, так і в Європі. У Росії новий бізнес почав приживатися зовсім недавно — перший капсульний готель відкрився в Шереметьєво в 2013 році.

Капсульний готель як бізнес має ряд переваг:

 • По-перше, він зажадає менших вкладень, ніж звичайний готель.
 • По-друге, цінова політика в капсульному готелі дозволяє робити ціни набагато нижче, ніж у звичайному, отже – легше залучити клієнтів.
 • По – третє, нова ніша і конкуренції поки мало.
 • І, по-четверте, капсульний готель дає необмежені можливості для фантазії та творчості.

Як відкрити капсульний готель з нуля?

Зміст

 • Капсульний готель: як знайти приміщення
 • Як відкрити капсульний готель з нуля: документи
 • Як обладнати капсульний готель
 • Як заробити на капсульному готелі: організація харчування
 • Скільки можна заробити на капсульному готелі
 • Як заробити на капсульному готелі: 4 правила, які допоможуть організувати бізнес
  • Переймайте досвід
  • Визначення потенційної аудиторії
  • Надання додаткових послуг
  • Покупка франшизи

Капсульний готель: як знайти приміщення

Перший крок — вибір приміщення. Сьогодні готелі та хостели можна відкривати як в житловому, так і нежилому фонді. Головне, щоб ваш готель мав вигідне розташування і його було легко знайти.

Так, наприклад, бізнесмен з Петрозаводська Антон Бачинський вирішив відкрити свій капсульний готель поблизу Якірного парку, в квартирі, переведеної в нежитловий фонд. При цьому він врахував дві речі: легкість знаходження готелю і однойменну назву, яку дав своєму закладу. Інтер’єр готелю виконаний в «морському стилі і нагадує каюту на кораблі.

Московський капсульний готель «Sleepbox Tverskaya Hotel», що приносить дуже хороший дохід, розташований теж в прохідній точці — поряд з Білоруським вокзалом, і капсули в ньому схожі на купе поїзда. Крім капсул в готелі повинні бути вітальня, душ, туалет. Ось як виглядає капсульний готель у Малазії.

Як відкрити капсульний готель з нуля: документи

Документи для відкриття капсульного готелю потрібні такі ж, як для звичайного готелю або хостелу:

 • реєстрація ІП або ТОВ;
 • договір на оренду;
 • дозвіл від пожежних і санітарних служб;
 • свідоцтво про постановку на податковий облік.

Цілком можливо скористатися кодом КВЕД для хостелів — 55.23.3 «Здача внайми для тимчасового проживання мебльованих кімнат»або КОАТУУ 55.11 – «Діяльність готелів з ресторанами»

Оскільки капсульні готелі у Росії тільки починають відкриватися, цілком можливо, що згодом вам будуть потрібні додаткові документи.

Як обладнати капсульний готель

Як відкрити капсульний готель з нуля? Що стосується обладнання, то тут доведеться складніше, ніж з організацією звичайного готелю.

В першу чергу потрібні капсули. Можна виготовити їх своїми руками, а можна просто купити готові. Найдешевші – китайські, коштують від 1000 євро.

Великою популярністю користуються капсули фірми «KOTOBUKI», зокрема купе «Loeuf Capsule». У ньому навіть є письмовий стіл і диван. Розміри такої капсули 2,325 x 1,584,5 x 2,494 м. Вартість з сертифікатом – 100 000 рублів. Але зате не потрібно буде витрачати час на виготовлення і обладнання.

В кімнаті 15 кв. м. розміщується 6 капсул. Потрібно також обладнання для місць загального користування: кухні, душові, туалети.

Особлива стаття — ремонт приміщення. Крім витрат на капсули, для того, щоб відкрити готель, потрібно буде ще 400-500 тисяч рублів.

Завантажити бізнес-план капсульного готелю з розрахунками

Як заробити на капсульному готелі: організація харчування

В капсульному готелі, як і в хостелі, може бути спільна кухня. Але можна і запропонувати стандартний набір, включивши у вартість проживання:

 • кава,
 • чай,
 • фаст-фуди.

Цілком можливо замість кухні зробити затишну вітальню, встановити в готелі автомати з кавою і газованою водою. Деякі капсульні готелі взагалі відмовляються від точок громадського харчування, вважаючи, що вони нерентабельні.

Скільки можна заробити на капсульному готелі

Підприємці, відкриваючи капсульні готелі в провінції, витрачали близько мільйона рублів. У столиці початкові вкладення збільшуються в рази, з суми, які йдуть на оренду, комунальну плату, оренду, зарплату співробітникам складають більше 2 мільйонів рублів, але чистий прибуток за 60 процентної завантаженні становить більше мільйона рублів в місяць.

Як заробити на капсульному готелі: 4 правила, які допоможуть організувати бізнес

Переймайте досвід

Вивчення досвіду щодо відкриття капсульних готелів в Росії і за кордоном.

Визначення потенційної аудиторії

Потрібно зрозуміти на яку аудиторію краще орієнтуватися, чи будуть у вас зупинятися студенти, туристи, підприємці. В іншому випадку, витрати можуть бути непорівнянні з витратами.

Надання додаткових послуг

Можна пропонувати гостям велопрокат, оренду айпадів і інших приналежностей. Додаткові послуги повинні приносити до 20 відсотків доходу.

Покупка франшизи

Придбайте, наприклад, «Seven friday’s», завдяки яким легше організувати бізнес.

Коли ви добре ознайомитеся з тонкощами ведення бізнесу, зрозумієте як заробити на відкритті капсульного готелю.