Які податки платить ПІДПРИЄМЕЦЬ — Податки ІП: ОСНО, УСН, ЕНВД

498

У сучасних умовах господарювання при діючих вимогах законодавства багатьох початківців підприємців, які обрали для себе сферу діяльності, яка підпадає під категорію індивідуального підприємництва, хвилює питання: «У які терміни і які податки платить ПІДПРИЄМЕЦЬ?». У нашій статті ми розглянемо, які існують системи та види оподаткування і ІП податки, строки і порядок їх сплати.

Якщо ви тільки плануєте відкривати свій ІП, то рекомендуємо прочитати статтю: «Як відкрити ІП самостійно — покрокова інструкція»

Зміст

 • Види податків для Індивідуальних Підприємців
 • Основні відмінності і переваги УСН
 • ІП податки при системі ЕНВД
 • Основні відмінності основною або загальної системи оподаткування
  • Де платити податки ІП – відео

Види податків для Індивідуальних Підприємців

Податки ІП можна умовно розділити на кілька основних видів:

 • Фіксовані внески в державні фонди, які є обов’язковими при будь-якій системі оподаткування. Вони сплачуються незалежно від того, зЕкшн снювалась приватним підприємцем діяльність у звітному періоді і була отримана прибуток. Вони включають обов’язкові платежі до фондів: ПФР і ФФОМС.
 • Другим видом обов’язкових платежів для ІП є податки, які сплачуються з заробітної плати найманих робітників. Якщо на підприємстві у приватного підприємця працюють наймані люди, він зобов’язаний відраховувати з нарахованої їм зарплати обов’язкові внески в ПФР, ФСС, ФФОМС і.
 • Податки ІП, передбачені безпосередньо вибраної системи оподаткування.

Слід зазначити, що зараз існує три основні діючі системи оподаткування, передбачені для ІП:

 • УСНО або спрощенка;
 • ЕНВД або временка;
 • ОСНО – основна або загальна система.
 • В основному вибір системи оподаткування залежить від самого індивідуального підприємця і від виду зЕкшн снюваної ним діяльності, але в цьому питанні існують і деякі обмеження.

  Наприклад, власники магазинів, які потрапляють під категорію роздрібної торгівлі, бажаючи вибрати для себе спрощену систему оподаткування, не зможуть цього зробити. На практиці нерідко зустрічається ситуація, коли місцеві влади обмежують такий вибір і приватні магазини в обов’язковому порядку використовують систему ЕНВД.

  Московські магазини можуть працювати як на УСН, так і на ОСНОВІ, а, наприклад, в Санкт-Петербурзі ЕНВД є для магазинів обов’язковим до застосування. Причому значення має саме місце розташування підприємства, а не те, де воно зареєстровано.

  Основні відмінності і переваги УСН

  УСН або спрощена система оподаткування (в народі її називають спрощенкою) являє собою особливий податковий режим, який був розроблений спеціально для суб’єктів малого і середнього бізнесу. Він покликаний забезпечити для них зниження податкового навантаження. Крім того, ця система передбачає більш простий і зрозумілий податковий та бухгалтерський облік. (Читайте також — Коди КВЕД вантажоперевезення)

  В даний час ІП, які використовують УСН, повинні звітувати та сплачувати податки поквартально, тобто 4 рази на рік. Законодавством передбачено, що така сплата повинна зЕкшн снюватися ІП не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним. Винятком є тільки сплата за підсумками діяльності за рік (за 4 квартал), яка зЕкшн снюється до 30 квітня наступного року.

  ІП податки при системі ЕНВД

  Основною відмінністю єдиного податку на тимчасовий дохід є те, що цей податок замінює для ІП сплату цілого ряду податкових платежів і зборів. Крім того, при використанні ЕНВД (в народі — вмененка) значно скорочується і спрощується процес взаємини ІП з діючими фіскальними службами, які особливо затратні для особливо представників малого бізнесу. Така система оподаткування поширюється на певні види діяльності. Вона досить зручна, не вимагає постійного систематичного ведення бухобліку. При ній ПІДПРИЄМЕЦЬ сплачує єдиний фіксований податок, незалежно від того, яку він отримав прибуток за звітний період.

  В якості недоліку можна виділити те, що далеко не всі ІП можуть використовувати цю систему. Відповідно до російського законодавства під ЕНВД підпадають такі види підприємницької діяльності:

  • пасажирські перевезення, у разі, якщо у власності підприємства перебуває не більше 20-ти одиниць транспортних засобів;
  • роздрібна торгівля (поширюється на торговельні місця загальною площею не більше 150 кв. метрів);
  • надання різного виду побутових послуг;
  • техобслуговування і ремонт різних автотранспортних засобів;
  • зберігання автотранспорту;
  • оренда торгових місць, в яких не передбачені зали для обслуговування відвідувачів;
  • надання ветеринарних послуг;
  • розміщення і поширення різного виду зовнішньої реклами, в т. ч. і реклами на транспорті;
  • підприємства громадського харчування, загальна площа яких становить не більше 500 кв. метрів;
  • оренда житлових площ для розміщення мешканців, якщо загальна площа орендованого приміщення становить не більше 500 кв. метрів.

  Слід зазначити, що податки ІП по системі ЕНВД не зможуть платити будь-які товариські суспільства. Для них ця система не прийнятна.

  Основні відмінності основною або загальної системи оподаткування

  ОСНО передбачає сплату всіх основних видів податків, таких як ПДВ, податок на майно та ін Найбільш ця система підходить для тих індивідуальних підприємців, які збираються стати учасниками зовнішньоекономічної діяльності, оскільки їм все одно доведеться платити ПДВ на митниці. У переважній більшості на цій системі знаходяться юридичні особи, які в будь-якому випадку виступають платниками ПДВ. (Читайте також — Чим відрізняється ІП від ТОВ)

  У цьому випадку ІП податки передбачають фіксовану суму сплати в залежності від заявленого ними річного доходу. Якщо дохід ІП за рік не перевищує 300 тис. руб., то в 2013 році ця сума становила 35664,66 руб. В минулому році були внесені деякі зміни. З 300 тисяч отриманого доходу ПІДПРИЄМЕЦЬ повинен був сплатити 20727,53 руб., якщо ж сума більша, то на різницю сплачується ще + 1% від суми перевищення.

  Використовуючи перераховані види та системи оподаткування, ІП зможуть не тільки уникнути зайвих витрат на сплату податків, але і вибрати для себе найбільш зручний і прийнятний метод їх сплати, а також спосіб ведення бухгалтерської звітності. У кінцевому підсумку це допоможе значно підвищити прибутковість і потенціал підприємства в цілому.

  Де платити податки ІП – відео