Як відкрити клінінгову компанію в 2018 році -покроковий бізнес план

1966

З’явившись в Росії в 90-роки минулого століття, клінінгова галузь стала однією з найбільш високоприбуткових і рентабельних, і зараз прибуток клінінгових компаній в нашій країні в 2-3 рази перевищує ті ж показники за кордоном.Все більше клієнтів користується послугами професіоналів в області клінінгу. Якщо спочатку це були бізнес-центри і банки, то поступово до них стали приєднуватися торгово-розважальні центри, промпідприємства, вокзали, аеропорти і готелі.

Велика частина клінінгових компаній знаходиться на території мегаполісів, Багато з них мають великий штат персоналу і хорошу клієнтську базу. У маленьких містах справа йде інакше. Клінінгові компанії там тільки починають завойовувати ринок, доводячи свою перевагу перед чинним досі штатом прибиральниць. Але і в регіонах клінінг від професіоналів починає виходити на ринок завдяки широкому спектру послуг, прийнятними цінами і сучасним технологіям.

Зміст

 • З чого почати клінінговий бізнес
 • Які послуги можна надавати?
 • Реєстрація бізнесу: які потрібні документи?
 • Приміщення та обладнання: що краще вибрати?
 • Як набрати персонал
 • Скільки коштує відкрити клінінгову компанію і скільки можна заробити

З чого почати клінінговий бізнес

Перед тим, як вийти на ринок клінінгових послуг, варто подумати над вибором клієнтської бази, тобто з ким ви будете працювати: з фізичними або юридичними особами

Клінінгові послуги можна надавати:

 • компаніям та підприємствам;
 • торгових і бізнес-центрів;
 • лікарням і поліклінікам;
 • ресторанам і кафе;
 • ЖКГ;
 • населенню з високим і середнім доходом.

Потрібно враховувати, що більше всього доходу приносять торговельні та торгово-розважальні центри, на які припадає до 50% витрат по країні на клінінг. На другому місці — лікарні і поліклініки – 18%, на третьому – бізнес-центри -17%. На решті сектор — тільки 15 % витрат, а отже, і дохід буде невеликим. З цього випливає, що треба в першу чергу орієнтуватися на торговельні комплекси і громадські заклади.

Які послуги можна надавати?

Оскільки ринок клінінгових послуг в Росії з’явився порівняно недавно, попит на клінінг у нас менше. Тому поряд з прибиранням, чищенням килимів і м’яких меблів, миттям вікон можна пропонувати такі послуги як ремонтно-будівельне обслуговування, охорона об’єктів, кейтерінг, консалтингові послуги і т. п. Більше спектр послуг – більший прибуток. Але і витрати на запуск бізнесу чималі. Тому ми постараємося розглянути проект, який не потребує великих вкладень, і який можна швидко окупити.

Реєстрація бізнесу: які потрібні документи?

Здавалося б, для того, щоб відкрити клінінгову компанію не потрібно ні спеціальної освіти, ні навичок. Але це далеко не так, Якщо ви не в курсі основ управління і сучасних новинок в області техніки для клінінга і засобів для прибирання, краще пройти спеціальні курси. Великих вкладень вони не зажадають, зате дуже допоможуть в організації бізнесу. Також слід вивчить ГОСТ Р 51870-2002, що стосується побутових послуг з прибирання будинків і споруд.

Починаючи діяльність, оформіть ІП або зареєструйте ТОВ і виберете спрощену систему оподаткування. Якщо у ваші плани входить робота з юридичними особами, то другий варіант кращий.

Основний код КОАТУУ 74.70. «Чищення і прибирання виробничих та житлових приміщень, устаткування та транспортних засобів» На ньому і потрібно зупинятися при оформленні документів. Сертифікат для організації діяльності не буде потрібно, але стандартний набір документів для відкриття бізнесу необхідний.

Приміщення та обладнання: що краще вибрати?

Приміщення, яке буде обрано під офіс повинно відповідати вимогам, що пред’являються Санэпиднадзором та Держпожнагляду. Достатньо площі в 20-25 кв. метрів, лише б було місце під офіс та зберігання обладнання та миючих засобів. Потрібно враховувати ще одну деталь: наскільки складно буде добиратися співробітників до місця роботи. Тому зручніше, якщо офіс буде знаходиться недалеко від центру міста, звідки можна швидко доїхати до будь-якої точки.

Що стосується обладнання, то краще зупиниться на новому і сучасному, хоча можна використовувати і б/у. Відштовхуйтеся від ваших коштів і можливостей. На сучасному ринку достатньо техніки для прибирання вітчизняного виробництва за прийнятними цінами:

Вам знадобляться:

 • підлогомиюча машина – 70 тис. руб.;
 • МОП плоский – 1,5 тис. руб.;
 • професійна візок – 7 тис. руб.;
 • обладнання для чищення вікон – 3 тис. руб.;

Крім того потрібні вологіше серветки і скребки – 300 рублів. Тобто можна вкластися в 81 800 руб. Миючі та чистячі засоби будуть коштувати близько 5 тис. руб в місяць. Потрібна ще буде машина для доставки клінерів до місця обслуговування клієнтів.

Як набрати персонал

Наймаючи клінерів, варто виходити з того, що один працівник протягом робочого дня здатний в середньому прибрати територію в 500 кв. метрів. Цілком можливо, що для початку вам буде достатньо двох-трьох чоловік. Бажано, щоб вони пройшли спеціальне навчання. Такі послуги надають великі клінінгові компанії. Середня вартість 4 тисячі за людину. Але простіше навчити новачків, які потім будуть працювати за 10-15 тисяч рублів, ніж відразу наймати кваліфікований персонал.

Скільки коштує відкрити клінінгову компанію і скільки можна заробити

Виходячи з вже визначених витрат, підрахуємо який потрібен стартовий капітал для відкриття клінінгової компанії.

 • вартість оренди – 25 000 руб;
 • вартість обладнання — 81 800 руб
 • вартість миючих засобів – 5 000 руб
 • вартість навчання персоналу – 12 000 руб;
 • додаткові витрати (реклама, транспорт) – 30 000 руб;

Тобто стартувати можна з суми в 153 800 руб. Навіть, якщо включити в початкові витрати зарплату найманим працівникам та витрати на податки, щоб відкрити клінінгову компанію вам буде потрібно не більше 250 000 -300 000 рублів. Окупається клінінговий бізнес у великих містах протягом 8-12 місяців, в регіонах – в два рази довше. Багато чого, звичайно, буде залежати від частоти замовлень і ваших клієнтів. Найвищий заробіток дають великі п’ятизіркові готелі, але вийти на таких клієнтів новачкові складно, і вимоги до якості послуг у таких замовників дуже високі. На початковому етапі краще орієнтуватися на супермаркети, торгово-розважальні та бізнес-центри.

Як створити надприбуткову клінінгову компанію можна подивитися тут

Просувати бізнес буде набагато легше, якщо почати роботу по франшизі. Одна з найбільш відомих у цій сфері франчайзерів компанія «City Shine», яка знаходиться на ринку вже більше 10 років. Можна також придбати франшизу «Чистий Дім Клінінг». Вибір за вами. Але якщо ви твердо вирішили відкрити бізнес в сфері клиниговых послуг, вам буде потрібно хороший бізнес-план, який допоможе правильно організувати роботу.

Скачати бізнес план клінінгової компанії.