Де купити биткоин: ТОП 5 способів

808

Биткоин — це криптовалюта, іншими словами — найперша, найвідоміша і найдорожча цифрова монета. У листопаді 2017 року курс биткоина досяг позначки 8000 доларів. Не слід плутати биткоин з електронними грошима, оскільки останні являють собою звичайну валюту, яка зберігається на електронному гаманці. До прикладу, у таких сервісах як Яндекс Гроші або Вебмані можна зберігати російські рублі, долари США або євро. У биткоин-гаманці можуть зберігатися тільки самі биткоины або сатоши (більш дрібна одиниця валюти, 1 биткоин=1000000000 сатоши).

На території Росії та ряду інших країн биткоин не має статусу грошей (платіжного засобу), але при цьому широко використовується і легко конвертується в звичайні гроші за поточним курсом. Самі биткоины не мають фізичної оболонки — це цифрові монети, середовищем існування яких є Інтернет. Нові монети видобуваються в процесі виконання складних криптографічних обчислень (цей процес носить назву майнінг), і при бажанні будь-хто може емітувати нові биткоины — щоправда, для цього потрібно спочатку придбати дороге обладнання. Інший, куди більш простий варіант стати власником биткоинов — просто купити їх.

Сьогодні багатьох цікавить питання де можна купити биткоин або як його заробити, оскільки курс постійно зростає (за неповні 11 місяців 2017 року він зріс більш ніж у 8 разів), а значить є можливість заробити на цьому. Давайте розглянемо основні способи.

Зміст

 • Скільки коштує биткоин
 • Де можна купити биткоин: огляд всіх варіантів
  • Спосіб 1. Як купити биткоин через обмінник
  • Спосіб 2. Як купити биткоин на біржі
  • Спосіб 3. Як купити биткоин за готівку
  • Спосіб 4. Як купити биткоин без комісії через р2р сайти
  • Спосіб 5. Як купити биткоин через криптоматы
 • Купувати чи биткоин?
 • Де купити биткоин без комісії і не стати жертвою шахраїв
 • Де купити биткоин за рублі: ТОП бірж і обмінників

Скільки коштує биткоин

Оскільки криптовалюта не має територіальної прив’язки ні до однієї держави, то її вартість залежить від попиту і пропозиції на ринку. Починаючи з 2009 року курс биткоина стабільно зростає, і до 2017 року він з 0, 0076 доларів зріс більш ніж у 10 мільйонів разів — до 8000 доларів. Актуальний курс можна подивитися тут

Курс биткоина встановлюється на найбільших криптобиржах. Реально доведеться заплатити трохи дорожче, оскільки при зЕкшн сненні операцій з купівлі або продажу біржа стягує свій відсоток. Також, можливо, доведеться заплатити комісію за введення грошей на біржу і за виведення, все залежить від правил тієї чи іншої криптобиржи і вимог продавця. При купівлі биткоина в обмінних пунктах курс, як правило, ще вище.

Де можна купити биткоин: огляд всіх варіантів

Сьогодні всі платіжні системи, що офіційно працюють на російському ринку, мають право надавати послуги тільки верифікованим користувачам. Але биткоин спочатку створювався як валюта, яку можна використовувати анонімно. Тому хоча статус биткоина в правовому полі поки не визначено, його спокійно можна купувати і продавати. Питання регулювання ринку кріптовалюти зараз активно обговорюється в Уряді і, цілком можливо, в 2018 році з’являться деякі зміни. У будь-якому випадку, цілком очевидно, що забороняти криптовалюту ніхто не збирається — питання йде виключно про регулювання.

При бажанні купити криптовалюту спочатку необхідно зареєструватися в системі і завести гаманець. Його можна використовувати тільки для биткоина; якщо ви плануєте купувати та іншу криптовалюту, вам будуть потрібні інші гаманці. Для реєстрації гаманця можна використовувати будь-який з безлічі ресурсів. Придбати ж сам биткоин можна наступними способами:

Спосіб 1. Як купити биткоин через обмінник

Для тих, хто не користується електронними гаманцями і не має в своєму розпорядженні іноземної валюти найактуальнішим є питання де купити биткоин за рублі. Таким людям зручніше за все скористатися майданчиком начебто bestchange. Але це не обмінний пункт, а великий ресурс, на якому зібрані найбільші учасники ринку.


Вибравши напрямок для обміну, можна переглянути курс, репутацію обмінника і резерв наявною у нього валюти. Ймовірність шахрайства в сервісі зведена до мінімуму, оскільки при виникненні проблем користувач може залишити скаргу. Через обмінники купити биткоины набагато простіше, але курс там, як правило, трохи вище (порівняно з біржами).

Для покупки биткоина таким чином потрібно вибрати обмінник, в деяких обмінниках — пройти просту процедуру реєстрації (не скрізь) і заповнити форму на купівлю кріптовалюти, ввівши необхідну кількість биткоинов або сатоши, а також адресу свого биткоина-гаманця. Після цього покупець має перерахувати потрібну суму фіатной валюти за покупку биткоинов зі свого гаманця або карти на ті реквізити, що з’явилися після заповнення заявки. Більшість обмінників приймають всі можливі способи оплати банківські карти, електронні гроші і т. п. Після оплати биткоины наЕкшн дуть на ваш гаманець. Ця процедура може трохи відрізнятися в залежності від обраного обмінника, але в будь-якому випадку, все досить зрозуміло — достатньо лише слідувати підказкам системи.

Найчастіше биткоин купують одним з цих двох способів — або через біржі, або через обмінники.

Спосіб 2. Як купити биткоин на біржі

Громадянам РФ надається можливість користуватися послугами міжнародних сервісів, так і російських. Але для реєстрації на російській біржі буде потрібно повна ідентифікація (з наданням сканів паспорта) та верифікація, яка може зайняти кілька днів, а іноді – навіть тижнів. Після реєстрації і верифікації в системі потрібно ввести в неї грошові кошти будь-яким зручним способом (з банківської картки або електронного гаманця) і виставити заявку на покупку. Після завершення операції биткоины або його частина (сатоши) можна вивести на свій гаманець. Покупка через біржу піЕкшн де тим, хто хоче придбати досить велику кількість биткоинов і при цьому не хоче переплачувати, а також тим, хто згодом планує торгувати цифровими монетами на тій же біржі.

Спосіб 3. Як купити биткоин за готівку

Ще одним досить екзотичним способом придбання биткоинов є їх придбання за готівку. Для цього можна скористатися послугами спеціалізованих форумів та груп у соціальних мережах. Домовившись з продавцем у своєму регіоні про купівлю кріптовалюти, обидва учасника угоди зустрічаються в призначений час у призначеному місці. Операція передбачає передачу продавцю готівкових грошей, і там же, на місці, зарахування биткоинов на гаманець покупця.

Цим способом можна скористатися, лише якщо ви особисто знаєте продавця і довіряєте йому. В іншому випадку, дуже високий ризик нарватися на шахрая. І не забувайте, що биткоины не є монетами у фізичному сенсі, їх не можна взяти в руки і помацати. У деяких містах були випадки, коли аферисти продавали на вулицях міста монети, видаючи їх за биткоины.

Спосіб 4. Як купити биткоин без комісії через р2р сайти

Обмінники — це, по суті, посередники між бажаючими купити і продати криптовалюту. Як і будь-які інші посередники, вони не працюють безкоштовно, а беруть за свої послуги певну комісію. Крім того, залучення третіх осіб деколи тягне додаткові ризики бути обдуреним.
Існують децентралізовані р2р обмінники, які зводять бажаючих купити і продати биткоины — як онлайн, так і оффлайн. Один з таких ресурсів Localbitcoins.

Будь-яка людина, яких хоче зробити обмін, може створити ордер на покупку або продаж биткоинов, вказавши курс, спосіб розрахунків та інші умови. Інші користувачі бачать його пропозицію, і якщо воно їх влаштовують, операцію можна зЕкшн снити в кілька кліків. Якщо користувач не знаходить відповідних пропозицій, він може створити власний ордер. Коли з’явиться пропозиція, що задовольняє його умовами, система автоматично зводить продавця і покупця.

Головні відмінності таких ресурсів від звичайних бірж — повна децентралізація і відсутність комісії.

Спосіб 5. Як купити биткоин через криптоматы

Ще один досить рідкісний, але набирає популярність спосіб придбання биткоинов — криптоматы, або биткоин-банкомати, які встановлені в деяких великих містах Росії — Москві, Санкт-Петербурзі, Новосибірську та інших містах-мільйонниках. З вигляду це звичайний банкомат, але з зображенням значка биткоин.


Якщо у вашому місті є криптомат і ви хочете купити там биткоины, вам потрібно спочатку завести гаманець і мати при собі qr-код, який потрібно відсканувати при зЕкшн сненні операції. Схема зарахування, знову ж таки, може різнитися в залежності від виду криптомата (як і розмір стягуваної комісії), але зазвичай для зарахування коштів потрібно спочатку натиснути на кнопку/значок “Биткоин” на екрані, потім просканувати за кодом свій биткоин-гаманець, внести готівку і підтвердити операцію.

Оскільки обмінні операції з биткоинами в нашій країні поки що не регулюються, зі статусом криптоматов поки теж не все зрозуміло. Є прецедент, коли правоохоронні органи визнали його встановлення незаконним і зажадали демонтувати такий апарат.

Покупцеві завжди слід бути обережним і пам’ятати, що правовий статус биткоина в більшості країн залишається невизначеним. У зв’язку з цим ризик шахрайства з боку продавця (або навіть біржі) залишається досить суттєвим, оскільки державне регулювання цієї галузі поки відсутня. Якщо ви купуєте биткоины на біржі, краще відразу вивести їх на апаратний гаманець, щоб повністю виключити ризик крадіжки.

Купувати чи биткоин?

Це питання хвилює не тільки новачків, охочих заробити на криптовалюте, але і трейдерів, для яких це є професійною діяльністю. Скептицизм по відношенню до биткоинам викликаний двома основними факторами:

 • Відсутність забезпечення. На відміну від національних валют він нічим не підкріплений, і його цінність залежить в першу чергу від споживчого попиту (чим більше бажаючих купити биткоин, тим дорожче він стоїть).
 • Невизначений правовий статус, оскільки у кріптовалюти немає територіальної прив’язки, вона не контролюється жодною державою.

Але незважаючи на все це, биткоин протягом усього терміну існування довів свою наЕкшн ність і стабільність. Стійке зростання протягом восьми років і неможливість злому системи, разом з повною анонімністю роблять його вельми популярним фінансовим інструментом не тільки для фізичних, а й для юридичних осіб, забезпечуючи тим самим стійкий попит.

Саме широке застосування технології блокчейн в таких складних умовах, не дає приводу засумніватися в тому, що у кріптовалюти є майбутнє, а, отже, її можна купувати.

За 8 років свого існування курс биткоина виріс більш ніж в 1 000 000 разів, за 2017 рік він зріс більш ніж у 8 разів — і за прогнозами, до кінця року курс перевищить 10 000 доларів, а в наступному році може досягти позначки в 25 000 і навіть вище. Зараз це визнаний фінансовий інструмент — незабаром CME Group буде торгувати ф’ючерсами на биткоин. А це означає, що курс першої в світі кріптовалюти буде рости і далі.

Де купити биткоин без комісії і не стати жертвою шахраїв

Незважаючи на можливість легкого і швидкого заробітку на вкладенні або спекулятивних операціях з криптовалютой, багато покупці шукають спосіб придбати її без комісії. І нерідко гонитва за незначної вигодою обертається втратою всієї суми, оскільки шахраїв у цій області дуже багато, а з урахуванням зростання популярності і попиту на биткоины, їх стає тільки більше.

Бажаючим придбати биткоин без комісії слід знати, що на сторонньому ресурсі, будь то біржа або обмінний пункт, зЕкшн снити таку операцію неможливо, оскільки саме комісійна винагорода є основним джерелом доходу цих сервісів. Причому при пошуку конкретного майданчика також не варто гнатися за дешевизною. На практиці вже неодноразово були випадки, коли цілі біржі, які спочатку заманювали користувачів низькими комісійними, у кінцевому підсумку виявлялися просто шахрайськими структурами, які викрадали всі кошти з рахунків користувачів, після чого просто видаляли сайт. При відсутності чіткого правового статусу кріптовалюти всі сторонні операції з нею, в першу чергу обмінні, слід зЕкшн снювати з особливою обережністю.

Єдиний спосіб зробити обмін без комісії – знайти людину, яка також хоче зробити обмін, але тільки у зворотному напрямку. Бажано щоб цей чоловік був вам знайомий особисто, оскільки ризик зв’язатися з шахраєм досить високий. Не варто довіряти пропозицій незнайомих вам людей у соцмережах або месенджерах — серед них багато аферистів.

Де купити биткоин за рублі: ТОП бірж і обмінників

Самим простим і швидким способом купівлі кріптовалюти є електронний обмінник. Щоб не натрапити на шахраїв, краще скористатися сервісом bestchange, де можна вибрати найвигіднішу пропозицію від продавця з високою репутацією і необхідним резервом валюти. Ще одним плюсом даного способу є швидкість за часом і відсутність додаткових операцій. Після вибору продавця обмін відбувається через захищену форму, як правило в автоматичному режимі.

У продавців з хорошою репутацією є своя власна служба підтримки, у якої можна уточнити всі питання і оперативно вирішити проблему, якщо вона виникне при зЕкшн сненні операції.

Існує кілька десятків онлайн-обмінників. При покупці має сенс перевірити актуальний курс обміну і вибрати ту площадку, де купити биткоины найвигідніше.

Купівля на біржі має свої особливості, тому даний спосіб використовується не тільки для конвертації, але і для заробітку на спекулятивних операціях. На біржі не можна одразу зробити обмін, для початку потрібно зареєструватися на ній і внести кошти на рахунок (акаунт). Після цього користувач зможе виставити заявку на покупку (вказавши при цьому бажану вартість і обсяг). Угода завершиться тільки тоді, коли знайдеться продавець, який продасть необхідну кількість за вказаною покупцем ціні, а до того часу заявка буде перебувати в черзі. Чим вище за ціну вкаже покупець, тим швидше його заявка буде виконана. Такий спосіб дозволяє придбати биткоины навіть дешевше, ніж в обміннику, оскільки курс постійно коливається і можна розмістити заявку за більш вигідною ціною, в такому разі на курсовій різниці можна компенсувати комісійну винагороду сервісу. Серед найпопулярніших бірж можна виділити:

 • https://exmo.me
 • https://www.bitmex.com
 • https://www.livecoin.net
 • https://yobit.io
 • https://bitmakler.com
 • https://c-cex.com

На жаль, жодна біржа (навіть найбільша і найвідоміша) не може дати повної гарантії збереження коштів. Відомі випадки як хакерських атак, так і шахрайства з боку керівництва, тому зберігати биткоины на біржі не рекомендується — краще відразу виводити їх на безпечні апаратні гаманці холодного зберігання, наприклад Ledger.

Більшість сучасних способів заробітку на криптовалютах пов’язано з вкладеннями – це або купівля дорогого устаткування для майнінг, або вкладення в саму криптовалюту, з метою отримання прибутку від спекулятивних операцій.

Очевидно, що фінансовий інструмент вартістю 8000 доларів ніхто не роздає безкоштовно — щоб отримати биткоин, в нього потрібно вкласти. Найрозумніше купити биткоины і заробити на різниці курсів (а при бажанні, зайнятися також трейдингом або майнингом). Криптовалюта дає великі можливості для заробітку — ті, хто встиг купити биткоин за ціною від 10 до 1000$, вже отримали відмінний дохід. Але перспективи заробітку зберігаються і зараз, адже більшість експертів сходяться на думці, що нинішній курс 8 000$ — далеко не межа для биткоина.