Біржі фріланса: нестабільний джерело гарного заробітку

560

З появою інтернету в наше життя ввійшли нові професії і нові можливості. Одна з них – працювати віддалено, стати фрілансерами. (від англійського freelance – незалежний). Спочатку віддалена робота була перевагою виключно західних країн. Але на початку 2000-х у Росії теж стали з’являтися біржі віддаленої роботи. На жаль, багато хто з них, подібно бірж буржунете, брали плату за користування сервісом. А оскільки користувачі рунету не звикли віддавати гроші «за повітря», перші біржі фріланса в Росії не користувалися успіхом, і незабаром закрилися. Але зате незабаром з’явилися безкоштовні біржі, які дають можливість заробляти всім бажаючим.

Сьогодні ми розповімо вам про те, які бувають біржі фріланса, і на яких краще заробляти. Якщо ви ще не вибрали, чим хотіли б займатися саме, то радимо прочитати статтю про основні способи заробітку в Інтернеті.

Зміст

 • Що таке біржі фріланса і для чого вони потрібні
 • Які бувають біржі
 • Де вигідніше працювати: 10 кращих бірж рунета
 • Біржі в рунеті і буржунете: плюси і мінуси роботи в забугор’є
 • На яких біржах можна почати заробляти?
 • Як новачкові не піти з біржі і почати добре заробляти
 • Боти в Телеграмі – відмінна можливість для заробітку

Що таке біржі фріланса і для чого вони потрібні

Будь-яка біржа фріланса являє собою сервіс, що надає можливість одним людям давати замовлення, а іншим їх виконувати. Сьогодні можна нарахувати не одну професію, яка дозволяє працювати дистанційно, отримуючи роботу через Всесвітню павутину. Найбільш затребувані фрілансери зайняті у сфері ІТ-технологій, графічні дизайнери, відеооператори, творці реклами, копірайтери.

Фрілансери в Росії в основному люди, яким ще не виповнилося 30 років, початківці фахівці, молоді мами, студенти, які шукають можливості додаткового заробітку. Виконуючи замовлення, вони в змозі отримувати певний дохід, часто вельми непоганий. Працюючи на біржі можна самому формувати графік своєї роботи і виконувати замовлення в зручний час.

Єдиний мінус бірж — відсутність стабільності, так як фрілансер не знає, чи буде сьогодні у нього замовлення і на яку суму. Ще одна неприємність, з якою можна зіткнутися на біржах – шахраї, На щастя, просунуті біржі, що піклуються про свою репутацію, часто відсівають підозрілі замовлення, але все ж, вірогідність зіткнутися з шахрайством або просто недобросовісністю в тій чи іншій мірі залишається.

Які бувають біржі

Поки робота фрілансера в Рунеті не надто популярна. І багато біржі змушені зариватися, тільки почавши своє існування. Але є й ті, які діють вже більше десяти років, і відомі як серед клієнтів, так і серед виконавців. Наприклад, біржа FreeLance.ru дозволяє отримувати роботу людям багатьох спеціальностей, завдяки можливості безкоштовно розміщувати проекти для продажу і отримувати замовлення.

Щоб добре заробити і не сидіти без замовлень, краще реєструватися відразу на декількох біржах. Біржі бувають як загальні, де можуть отримати замовлення люди різних спеціальностей, так і спеціалізовані — для людей, що працюють в якомусь одному напрямку.

На загальних біржах зареєструватися може будь-фрілансер. Він обов’язково знайде для себе роботу. Як правило, на просунутих біржах завжди повно замовників і виконавців, і в день можуть надходити десятки, а то і сотні нових замовлень. До таких бірж в Росії можна віднести: freelance.ru, fl.ru, weblancer, youdo, freelancehunt, kwork.

Одне з поширених напрямів фріланса – копірайт і рерайт. У зв’язку з тим, що в мережі з’являється все більше сайтів, які вимагають текстового наповнення, існують такі біржі, як: Textbroker, Advego, CopyLancer, Etxt, Textsale.

Роботу для ілюстраторів і дизайнерів можна знайти на біржах behance, godesigner, illustrators, 99designs. Технічні ілюстратори, дизайнери інтерфейсів, художники-оформлювачі завжди потрібні, щоб наповнювати сайти унікальними зображеннями.

Програмісти і розробники можуть пошукати замовлення на Фрилансим, devhuman, 1clancer. Ті, хто знає, як розробляти сайти і просувати їх у пошукових системах, завжди зможуть знайти для себе справу в постійно мінливому світі інтернету.

Великі можливості у тих, хто захоплюється фотографією, або займається їй професійно, так як існує велика кількість сервісів-стоків: Shutterstock, Dreamstime, Dreamstime, Istockphoto,123rf, Lori, Fotolia, Depositphotos, які існують спеціально для продажу фотографій і картинок.

Спеціалізовані біржі є для архітекторів та інженерів. Ті, хто вміє створювати цікаві проекти, можуть спробувати щастя на біржах remontnik, houzz, proektanti, proektanti, myhome.

Що цікаво, в рунеті є навіть біржі фріланса для студентів, на яких можна підробляти у вільний від занять час. Самі «круті»: author24, help-s, studlance.

Де вигідніше працювати: 10 кращих бірж рунета

Можливостей для заробітку на біржах більш ніж достатньо. Але перед тим як почати роботу, потрібно вирішити, яка з бірж вам більше піЕкшн де для заробітку. У таблиці ви можете знайти біржу, умови роботи на якій вам піЕкшн дуть більше.


п/п
Назва Можливість працювати безкоштовно Оплата замовлення Оплата послуг
біржі
1 fl.ru є 2 види угод: безпечна і пряма ПРО обліковий запис
1200 руб. на місяць для повноцінної роботи
2 freelance.ru є 2 види угод: безпечна і пряма Бізнес аккаунт
440-1000 руб. в місяць для повноцінної роботи
3 kwork є Відсутність прямих угод
Комісія 20%
Послуги оплачує замовник
4 kadrof є Відсутність прямих угод не потрібна
5 Freelansim.ru немає Відсутність безпечних угод Підписка 500 руб. в місяць
6 Work-zilla.com немає Відсутність прямих угод Підписка 390 руб. в місяць
7 Weblancer.net немає Відсутність безпечних угод Потрібна активація тарифного плану. Розраховується індивідуально.
8 Allfreelancers.su є 2 види угод: безпечна і пряма Не потрібна
9 Freelancerbay.com є Відсутність безпечних угод Аккаунт-Advanced-240 руб. в місяць
10 Dalance.ru є Відсутність прямих угод Аккаунт VIP 50 руб. на місяць з додаванням 10 робіт в портфоліо

Біржі в рунеті і буржунете: плюси і мінуси роботи в забугор’є

Великі можливості для заробітку є можна знайти на зубугорных біржах, яких в інтернеті безліч. З’явилися вони набагато раніше, і їх значно більше. ніж в рунеті. У чому перевага роботи на зарубіжних біржах?

 • Великий вибір бірж. Фріланс за кордоном з’явився раніше і розвивається краще. У зв’язку з цим кількість бірж зростає швидше, ніж у нас.
 • Висока оплата праці. Навіть при низькій оплаті праці, на забугороной біржі можна заробити набагато більше. До того ж, праця фрілансера за кордоном цінується більше і оплачується краще.
 • Висока безпека угоди. Хоча в рунеті існує така річ як безпечна угода, ще є ймовірність неотримання коштів за виконану роботу, не кажучи вже про пряму угоду. В буржунете ймовірність обману зведена майже до нуля.
 • Можливість отримати оплату за витрачений час, (На частини зарубіжних бірж можуть заплатити не за виконану роботу, а за витрачений на неї час).
 • Але є і недоліки, з якими треба рахуватися. Що може завадити успішної роботи на закордонній біржі?

 • Погане знання англійської. Мовний бар’єр може стати істотною перешкодою.
 • Дуже висока конкуренція. На зарубіжних біржах працюють представники з різних країн світу, і на одне замовлення надходить набагато більше відгуків, ніж в рунеті.
 • Відсутність платіжних карт Payoneer або PayPal, на які зазвичай нараховуються гроші з зарубіжних бірж.
 • На яких біржах можна почати заробляти?

  Один з найбільш просунутих і високовідвідуваний ресурсів —
  Freelancer.com. В основному замовники на ньому із зарубіжних країн і потрібно спілкуватися на англійській, але зате інтерфейс переведений на російську, і є велика можливість для пошуку хороших замовлень.

  Ще більш просунутий сайт oDesk. Головне тут – репутація, яку потрібно ще заробити, а для цього працювати не менше 100 годин, причому за досить невелику плату. Але не варто брати зовсім низькооплачувані замовлення за 5-6 доларів в годину. Якщо ви берете такий замовлення, значить ви поганий спеціаліст або не впевнені в собі. Оскільки всі замовлення залишаються в профілі виконавця, на них будуть звертати увагу замовники.

  Відпрацювавши 100 годин, варто сподіватися на більш високооплачувану роботу, яка може доходити до 50 доларів в годину.

  Можна звернути увагу ще на одну біржу Upwork.com, яка раніше вважалася американкою, але з часом вийшла на міжнародний рівень. Тут є різні замовлення – від серйозних проектів до простої перевірки баз даних. Але ціни на замовлення за російськими мірками досить високі.

  Як новачкові не піти з біржі і почати добре заробляти

  Починати працювати на біржі не так просто, як може здатися на перший погляд. Не випадково 90% новачків йде з бірж, так і не отримавши бажаних результатів. Тому, якщо ви хочете з часом увійти в число кращих фрілансерів і заробляти більше, ніж на повсякденній роботі, варто знати кілька правил.

 • Працюйте не за гроші, а на імідж. Нехай ваші перші замовлення будуть копійчаними. Зате ви придбаєте досвід, який стане в нагоді вам надалі.
 • Намагайтеся виконувати замовлення в термін і якісно. Можливо, що ваша робота сподобається клієнтам, і вони нададуть вам більш складні і високооплачувані замовлення.
 • Працюйте на різних біржах, не звертаючи уваги на рейтинг. Головне – це відмінно виконана робота, якою задоволені клієнти.
 • Шукайте свій підхід до кожного замовника. Тільки так ви зможете отримати завдання.
 • Відгукуйтеся на кілька завдань відразу. Якщо їх буде багато, відмовитися ніколи не пізно.
 • Що потрібно для того, щоб працювати на біржі? У першу чергу визначитеся у якій сфері ви будете працювати. Не беріться за те, що вам не цікаво, і те, чого не знаєте. Після того, як поле для діяльності вибрано, створіть електронний гаманець, на який будуть надходити гроші з біржі. Потім потрібно вибрати біржу, для початку одну, де ви хочете працювати. Обов’язково складіть портфоліо, щоб потенційний замовник міг оцінити ваші навички. Якщо портфоліо немає, замовників буде складно знайти, і доведеться виконувати низькооплачувані замовлення. Але не варто засмучуватися. Якщо замовлення виконані якісно і вчасно – це вже добре. Отримуйте за них оплату і йдіть далі. З часом ви придбаєте статус та постійних клієнтів. Так само читайте про основні способи заробітку в мережі.

  Боти в Телеграмі – відмінна можливість для заробітку

  У Телеграмі з’являється все більше можливостей для отримання доходу, у тому числі на біржах. Тим більше, що у Телеграма є перевага: поки він не такий розкручений, як соціальні мережі і конкуренція тут нижче. Мабуть, самий простий і самий стабільний заробіток на рекламі. Але для цього потрібно мати власний канал. Враховуючи, що зараз активних користувачів телеграм близько шести мільйонів залучити для початку 1000 з них можна.

  Однак навіть якщо власного каналу немає, цілком реально заробити на біржах реклами. Можна спробувати зареєструватися на декількох біржах, і вже потім почати заробляти.

  Самий розкручений бот – Sociate. Правда, спочатку він створювався для соціальних мереж, але потім функції були розширені. Тут можна знайти рекламу від знаменитих брендів і компаній. Одне розміщення коштує від 140 рублів і може доходити до десяти тисяч і більше.

  Ті, хто має розкручені сторінки, можуть заробляти на Возі – біржі, яка зЕкшн снює пошук рекламодавців. Тут один недолік. Щоб почати заробляти, потрібно набрати 100 передплатників.

  Простіше заробити на Epicstars. Тут досить додати свій обліковий запис. Не варто очікувати, що заявки від рекламодавців посипляться як з рогу достатку, так як до системи підключились 40 000 майданчиків. Але можливість для заробітку є. Особливо для блогерів.

  Офіційна біржа Телеграм-каналів дозволяє рекламодавцям розміщувати рекламу більш ніж на 300 майданчиках.

  Будь біржі надають величезні можливості для заробітку. Можна продавати рекламу, фото, пропонувати свої проекти і статті або виконувати ті чи інші замовлення. І якщо навіть відразу не вдається заробити великих грошей, завзятість і труд безу менно допоможуть мати хороші доходи.