Як відкрити сауну з нуля в маленькому місті: скільки коштує і скільки можна заробити

1510

Сауни як бізнес сьогодні набувають все більшої популярності з кількох причин. По-перше, відвідуваність такого роду закладів зростає з кожним роком, а кількість клієнтів збільшується. По-друге, бізнес можна організувати досить легко. По-третє, сауна може принести непоганий дохід при порівняно невеликих вкладеннях. Ми розповімо вам як відкрити сауну в маленькому місті.

Зміст

 • 3 формату саун, які принесуть дохід
 • Як заробити на відкритті сауни: вибираємо приміщення
 • Як відкрити сауну: реєструємо бізнес
 • Бізнес план сауни: закуповуємо обладнання
 • Як зробити бізнес прибутковим: залучаємо клієнтів
 • 3 правила, які зроблять бізнес успішним

3 формату саун, які принесуть дохід

Розглянемо кілька видів саун, які існують сьогодні:

 • фінська сауна (температура 100-120 градусів при вологості 5-10 відсотків);
 • руська або спортивна сауна (температура 90-100 градусів при вологості 30-35 відсотків)
 • інфрачервона сауна (найкомфортніший безпечний показник-50 градусів ).

Інфрачервона сауна стає все більш популярною в останні роки. Щоб організувати бізнес, досить купити портативну інфрачервону кабіну і організувати її доставку клієнтам. Для цього вам буде потрібно тільки кур’єр і транспортний засіб.

Другий варіант — портативна сауна в масажних салонах. Великих вкладень від вас не буде потрібно. Вартість портативної сауни від 60 000 рублів. Бізнес окупається протягом 3-х місяців.

Як заробити на відкритті сауни: вибираємо приміщення

Найкраще, знайти приміщення для сауни поруч з фітнес-центром або спортивним комплексом. Приміщення сауни має займати не менше 100 кв. метрів, так як крім парної, душовою, холу, для залучення клієнтів у вашому закладі бажано розмістити невеликий басейн, більярдну або бар.

Саму парну краще робити невеликого розміру, 6-10 кв. м. Так легше буде підтримувати температуру. Можна включити до бізнес-план сауни номери класу напівлюкс та люкс, але це потребуватиме більшої площі приміщення, так і додаткових вкладень.

Як відкрити сауну: реєструємо бізнес

Як і будь-який бізнес, відкриття сауни вимагає реєстрації як ІП або ТОВ. ПіЕкшн де код КОАТУУ 93.04 – «Фізкультурно-оздоровча діяльність». Перед тим як відкрити бізнес, потрібно отримати дозвіл СЕС, держтехнагляду та пожежної служби.

Потрібні також договору на технічне обслуговування, оренду та вивезення сміття. Якщо у сауні планується відкривати бар або кафе, де буде йти торгівля спиртними напоями, потрібно буде подбати і про отримання ліцензії на їх продаж.

Бізнес план сауни: закуповуємо обладнання

Як відкрити сауну з нуля в маленькому місті? Щоб створити в сауні відповідний мікроклімат, потрібно закупити необхідне обладнання.

По-перше, це печі. Піч можуть бути як дров’яні, так електричні та газові. Яка з них більше піЕкшн де для вашої лазні — вирішувати вам.

Крім того будуть потрібні: душові кабіни, лави, дивани для відпочинку. Якщо в сауні буде басейн, необхідно закупити додаткове устаткування: трансформатори, системи для очищення води, світильники, насоси. Крім того, потрібно придбати чистячі і миючі засоби, рушники, віники, ковпаки для парної, можливо халати і сланці.

Як зробити бізнес прибутковим: залучаємо клієнтів

Головне правило успішного бізнесу — вибір правильних каналів реклами. Свої послуги варто починати рекламувати, за 2-3 тижні до відкриття закладу. Якими каналами можна скористатися?

Скачати готовий бізнес план сауни з розрахунками

По-перше, це соціальні мережі. Кілька цікавих постів в мережах з фотографіями і обіцяними акціями швидко привернуть до вас клієнтів.

По-друге, рекламувати сауну можуть добре допомогти місцеві ЗМІ.

По-третє, в маленькому місті просування бізнесу можна робити і без вкладень, за допомогою сарафанного радіо. Коли сауна відкриється і з’являться перші відвідувачі, багато чого буде залежати від персоналу, в першу чергу – адміністратора і його вміння працювати з людьми. Якщо співробітники лазні будуть комунікабельні і доброзичливі, зможуть додатково рекламувати і продавати послуги – це половина успіху підприємства.

3 правила, які зроблять бізнес успішним

Треба не тільки добре знати як відкрити сауну, але і як зробити бізнес прибутковим. У цьому допоможуть:

 • Максимальне використання площі ( в денний час можна залучати клієнтів для оздоровчих процедур, увечері — сімейні пари, вночі – здавати приміщення в оренду);
 • Продаж або оренда банного приладдя;
 • Надання додаткових послуг (СПА, масаж, перукарня).
 • Для успішного ведення банного бізнесу можна зупинитися і на інших типах лазень. Крім російської, останні роки все більшу популярність набирають римська і турецька лазні. Стали входити в моду японські лазні. Поки вони є тільки в Москві та Санкт-Петербурзі, так що ніша практично вільна.

  Великий плюс — лазня не вимагає занадто великих вкладень. Можна для початку вкласти 1000 000-1 500 000 рублів. Чистий прибуток від невеликого закладу становитиме від 100 до 150 тисяч рублів на місяць…