Інвестиції в комерційну нерухомість: чи вигідно це?

515

Інвестувати в нерухомість в Росії – вже давно означає вкладати гроші у прибуткову справу. Продаж комерційної нерухомості не є винятком у цьому сенсі і приваблює сотні мільйонів рублів щорічно. Саме комерційні об’єкти здатні приносити найбільший прибуток, правда, вкладення в цей тип нерухомості може бути більш ризикованим, ніж інвестувати в житло.

Зміст

  • Що таке комерційна нерухомість
  • Види комерційних майданчиків
  • Готелі, апартаменти, кафе, ресторани
  • Способи заробітку на комерційній нерухомості
  • Складності при інвестуванні в об’єкти

Що таке комерційна нерухомість

Інвестувати на сьогоднішньому ринку нерухомості можна в ряд категорій об’єктів. Основні два напрямки – це ринок житла і ринок комерційної нерухомості. Що стосується житлової нерухомості, то тут все просто – це квартири в новобудовах та на вторинному ринку, а також індивідуальні будинки. Інвестувати в житло просто, вам необхідно знайти бажаний об’єкт на ринку і придбати її для подальшого перепродажу або здачі в оренду. Ризики на ринку житла мінімальні і основну їх частину несе забудовник.

Інвестиції в комерційні майданчики, на відміну від вкладень у житло, мають масу особливостей. По-перше, видів комерційних об’єктів на ринку набагато більше, це будь-які площадки, які використовуються в комерційних цілях. По-друге, комерційна нерухомість здатна приносити набагато більший прибуток, так як вона часто залежить від успішності бізнесу і якщо проект виявився затребуваним, комерційний об’єкт приносить відповідний високий дохід. По-третє, ринок комерційних об’єктів більш ризикований і на відміну від житла об’єкти мають властивість як швидко дорожчати, так і дешевшати – залежно від умов на ринку. Одним словом, інвестиції у нерухомість більш складний спосіб заробітку, ніж вкладення в житло, але при правильному підході він здатний приносити набагато більший прибуток.

Вигідне вкладення грошей на сьогоднішній день
Куди вигідно інвестувати гроші

Види комерційних майданчиків

Інвестиції в комерційну нерухомість в Росії можуть бути зроблені в безліч видів об’єктів. Перший тип комерційних об’єктів – це магазини і різноманітні торговельні майданчики. За висновками експертів, торговельна нерухомість на сьогоднішній день в Росії є одним з найдохідніших видів активів. Якщо знайти вільну земельну ділянку і побудувати на ньому торговий комплекс, здача майданчиків в оренду здатна приносити величезний прибуток. Власники великих торгових центрів сьогодні – одні з найбагатших людей в Росії. Торгова майданчик з вигідним місцем розташування та високим попитом приносить тисячі рублів на місяць за кожен квадратний метр, при цьому тільки задумайтеся, якої площі сьогодні будуються торгові комплекси – можете уявити, скільки отримують за оренду власники цього бізнесу. Здача майданчиків в оренду вимагає лише створення відповідної площі, вам навіть не потрібно турбуватися про її благоустрій, як у випадку з житлом, здача в оренду якого вимагає покупки меблів і техніки, ремонту та ін.

Другий вид комерційної нерухомості – це офісні майданчики. Інвестиції в нерухомість даної категорії теж можуть приносити величезний прибуток і офіси з вигідним місцем розташування коштують набагато дорожче, ніж відповідне житло. Здача в оренду майданчиків в офісних центрах приносить щомісячних дохід, тому інвестиції в комерційну нерухомість привертають сьогодні величезна кількість інвесторів. Офісна нерухомість поступається торгової по прибутковості, проте в окремих випадках здатна приносити не менше грошей. Основна перевага торгових об’єктів перед офісними – насамперед їх масштаби. Звичайно, важко уявити офісний центр такої ж площі, як великі торговельні комплекси, однак у деяких випадках вони все ж зустрічаються і приносять надприбутки в Росії своїм власникам.

Третій тип комерційної нерухомості – індустріальні об’єкти. Це складські приміщення, промислові об’єкти, майданчики великих підприємств. По популярності індустріальна нерухомість в Росії поступається житлової, офісної та торговельної нерухомості, проте все ж не важко знайти на ринку компанії, які заробляють мільйони рублів на цьому виді об’єктів. Здача в оренду приміщень під підприємства, заводи, і в особливості складські приміщення також є дуже вигідним способом заробітку в Росії. Підвищеним попитом сьогодні користуються складські приміщення – здача в оренду таких об’єктів цікавить як великі роздрібні мережі, так і інтернет-магазини. На відміну від офісних приміщень, складські об’єкти легше підготувати і здача в оренду об’єктів займає менше часу і вимагає менше вкладень.

Антон Мурыгин розповідає про те, яка на даний момент ситуація з комерційної нерухомості

Готелі, апартаменти, кафе, ресторани

Насправді на сьогоднішній день існує величезна кількість типів комерційної нерухомості. В оренду здаються приміщення під готелі, апартаменти з подобової здачею, кафе, ресторани, фітнес-клуби, розважальні центри і навіть соціальні об’єкти. Приміщення з вигідним місцем розташування в оренду може зняти медичний центр, басейн або аеропорт. Тому сьогодні надзвичайно популярним видом заробітку є будівництво майданчиків під здачу в оренду. Такі майданчики можуть бути створені без попереднього проектування майбутнього призначення – якщо об’єкт знаходиться в центрі міста, то яку б площа, габарити та рівень облаштування він не мав, на нього обов’язково знайдеться покупець або орендар.

Способи заробітку на комерційній нерухомості

На сьогоднішній день існує велика кількість можливостей заробітку на комерційних об’єктах. Ви можете інвестувати в будівництво майданчика, вкласти гроші в покупку вигідною площі, викупити частку готового бізнесу і навіть реалізувати проект складніше – побудувати майданчик і відкрити на ній власний бізнес.

Найпростіший варіант на сьогоднішній день – купівля готової майданчики, її благоустрій та перепродаж. Також може бути довгострокова оренда комерційної нерухомості. Для відповідного способу інвестування вам необхідно знайти об’єкт з вигідним місцем розташування, домовитися про його покупку, зробити ремонт і перепланування, якщо така знадобиться, розрекламувати майданчик і здати її або продати за вигідною ціною. Наприклад, у великому мікрорайоні відкрився масштабний торговий комплекс і інвестор виявив, що поруч з ним є порожня площадка. Фахівець розуміє, що відкриття торгового комплексу призведе до підвищення попиту на майданчики поблизу, адже люди, які приїжджають в основний комплекс, будуть знаходитися поряд з даної майданчиком і можуть звернути на неї увагу. Тут можна відкрити магазин одягу, кафе, ресторан або навіть апартаменти з подобовою орендою. При такому інвестуванні головне визначити об’єкт, який потенційно може користуватися високим попитом і вкласти в нього гроші.

Дивіться детальний план стратегії, як заробляти на міні-офісах.
Іван спеціалізується на комерційній нерухомості, зокрема на міні-офісах.
Також на занедбаних об’єктах, гаражах та інших. Загалом на всьому, що може приносити гроші Іван Севостьянов поділиться стратегією інвестування в комерційну нерухомість.

Другий вид інвестування в комерційну нерухомість – це будівництво нової площадки та її продаж або здача в оренду. Даний спосіб більш витратний, ніж перший, але при цьому більш гнучкий. Він дозволяє створити майданчик в будь-якому місці і заздалегідь чітко спланувати площа, габарити приміщення та інші особливості майданчика. Наприклад, в одному з мікрорайонів міста будується новий житловий комплекс. Інвестор розуміє, що скоро в квартири заселяться люди і з’явиться високий попит на багато типів об’єктів – супермаркети, кафе, ресторани, перукарні, магазини меблів, сантехніки і т. д. Залишається лише побудувати майданчик і дочекатися, коли будинки почнуть заселятися і бізнес зацікавиться вакантної майданчиком.

Вкладайте гроші правильно! Який з видів комерційної нерухомості більш рентабельний

Безкоштовні відео уроки у Вас в електронному ящику
Як заробити на нерухомості з самого нуля
<img src=”content-1/images/arrow_right.png” title=”” alt=”

Третій вид інвестування – створення комерційної майданчики і відкриття бізнесу. Це один з найбільш складних способів заробітку на нерухомості, втім, при цьому і найбільш прибутковий. Інвестор знаходить вигідне місце для відкриття бізнесу, наприклад торгового, купує або будує майданчик і відкриває бізнес. Сенс такого інвестування у тому, що ви отримуєте гроші за рахунок активного бізнесу, але при цьому в будь-який момент можете продати майданчик. Якщо ваша нерухомість буде користуватися високим попитом, то крім власного бізнесу майданчик може вмістити і ряд інших об’єктів. Саме тому деякі інвестори створюють великі майданчики, на території яких можна реалізовувати відразу кілька проектів.

І нарешті, четвертий тип інвестування в комерційні об’єкти передбачає вкладення коштів у вже готовий майданчик, тобто викуп частини бізнесу і отримання прибутку з нього. На перший погляд це найпростіший тип інвестування в комерційні об’єкти, однак насправді спосіб має безліч своїх особливостей. По-перше, інвестор повинен знайти максимально вигідний об’єкт, наприклад торговий комплекс, що користується високим попитом і отримує більший прибуток за рахунок здачі приміщень в оренду. По-друге, інвестору слід викупити частину бізнесу, а це вимагає не тільки великих грошей, але згоди інших власників. Звичайно, частина вигідного бізнесу продати кому-небудь не буде поспішати ні один власник. Ви повинні будете або викупити частину об’єкта за завищеною вартістю, максимально вигідною для власника, або запропонувати якісь інші особливі умови. Чим більше частка вигідного бізнесу, тим вище прибуток. Проте слід врахувати, що інвестор повинен бути на 100% впевнений, що бізнес буде розвиватися так само успішно. Адже якщо вкласти гроші в майданчик, а вона стане збитковою, то ваші гроші не принесуть прибутку.

Складності при інвестуванні в об’єкти

За оцінками експертів, на сьогоднішній день у великих містах з високим попитом на комерційну нерухомість вартість об’єктів в 60-70% випадків завищена. Справа в тому, що розлучатися з вигідними об’єктами ніхто не поспішає і тому не варто дивуватися навіть фантастичним цінами на комерційні об’єкти, адже іноді власники спеціально ставлять нереальну вартість, тому що взагалі не хочуть продавати об’єкт. Зазвичай завищені цінники виявляються в тих випадках, коли попит на майданчик перевищує пропозицію на ринку. Це означає, що в даному районі на квадратні метри, приміром, офісної нерухомості, попит такий високий, що за нерухомістю вибудовується черга. Це говорить лише про те, що комерційні об’єкти – один з найбільш прибуткових активів на ринку.

Безсумнівно, існує безліч видів нерухомості і вкладення в житло є сьогодні більш популярним, тому що таке інвестування більш просте і зрозуміле. Інвестиції в комерційні об’єкти вимагають знання ринку, тенденцій, попиту, однак при всьому цьому здатні приносити набагато більше грошей, ніж квартири. Інвестувати сьогодні можна в комерційну нерухомість різних категорій – це складські, офісні, торгові і багато інші майданчики. При цьому інвестувати у відповідні об’єкти можна по-різному – викупити готовий майданчик, побудувати нову або вкласти в готовий бізнес.

Рекомендуємо новий кейс від Юрія Медушенко — Як з невеликою стартової суми побудувати з нуля орендний бізнес

(2голос(ів), середній: 1,50 із 5)
Завантаження…

Усвідомте для себе, що таке комерційна нерухомість;
  • Випишіть у своєму блокноті всі види комерційної нерухомості, та подивіться в Інтернеті які об’єкти у Вас в місті продаються/здаються, і за якими цінами;
  • Обов’язково вивчіть все відео, які представлені в статті;
  • Скачайте на свій e-mail безкоштовні відео уроки – Як заробляти на нерухомості з самого нуля;
  • Також випишіть всі способи заробітку на даному типі нерухомості і які можуть бути труднощі при інвестуванні таких об’єктів;
  • Рада редакції — Подивіться куди вигідно інвестувати