Девальвація рубля в 2017 або як ЦБ поклав болт на Конституцію

347

Нещодавно ЦБ РФ поставив завдання перетворити гроші в фантики, незважаючи на пряму заборону в конституції (див далі) і Мінфін вже приступив до девальвації рубля — навмисного знецінення грошей за рахунок прямих закупівель іноземної валюти на внутрішньому ринку. При цьому, збираються закуповуватися навіть на кошти резервних фондів лише б рубль не зміцнювався.

Суть в тому, що держава заробляє в основному у валюті (більша частина ВВП — виручка від продажу вуглеводнів), а борги (бюджет) роздає в рублях. І прийшла чудова ідея, раз на папері у нас бюджетний дефіцит, давайте трохи знецінить рубль (всього на 10%), залатаем цю діру і нам не потрібно буде приймати непопулярних заходів та скорочувати соціальні зобов’язання. Ну і хрін з ним, хто кожен Росіянин стане біднішою на 10%, натомість показники бюджету в нормі.

Напевно мене повинен дратувати цей факт, але насправді я волію мати конкретний план Екшн , а не привід для ниття в соц мережах. У статті я описав 4 стратегії як знизити вплив прийдешнього перетворення грошей у фантики на своє життя.

Зміст

 • Від ниття до деталей девальвації
 • Голі цифри — бюджет Росії впевнено йде на дно
 • За прибуток держави, громадяни заплатять рублем
 • Прогноз рубля на 2017 рік — до якого курсу готуватися
 • Чи варто чекати зниження курсу рубля найближчим часом
 • Інструментом обвалу рубля знову буде телевізор
 • Що станеться, коли рубль впаде
 • 4 способи не втратити свої заощадження при девальвації рубля
  • 1. Наявність резервного фонду родини у валюті, а не тільки в рублях
  • 2. Грошовий потік в іноземній валюті інвестування в консервативні ПАММ-рахунки з депозитом в доларах і прибутковістю від 30 до 47% річних
  • 3. Захист від девальвації рубля в криптовалютах і прибутковість 154% річних
 • Як ЦБ поклав великий болт на конституцію РФ
 • Головний висновок — як захиститися від маніпуляцій валютним курсом і майбутніх девальвацій національної валюти

Від ниття до деталей девальвації

Поточний 2017 рік очікується одним з найбільш складних для Міністерства фінансів всіх :). Як і у 2016-му, для покриття дефіциту буде використовуватися Фонд Національного добробуту і Федеральний Резервний фонд.

Конкретно в бюджеті йдеться про 1,8 трлн рублів і без того спорожнілих фондів. За прогнозами фахівців, якщо нічого не зробити, вже в 2017 році ці резерви будуть остаточно вичерпані.

Міністерством фінансів була зроблена спроба вплинути на поточну ситуацію і поповнювати Резервний фонд за рахунок різниці в ціні за барель, закладеним у бюджет ($40), і поточною вартістю, яка на даний момент становить $55.

Голі цифри — бюджет Росії впевнено йде на дно

На початок року прогнозувався дефіцит 3,16% ВВП, що еквівалентно 2,745 трлн рублів. Зараз вже з’явилася думка, що ця цифра може суттєво знизитися до позначки 2,9%. Якщо впровадити розрекламовану нову «тимчасову програму» на закупівлю валюти при поточній ціні на нафту близько $55, частина дефіциту перекриється.

Подібні дії призведуть до того, що тепер надприбутки витратяться на поповнення резервів, а не на поточні потреби держави.

Не виключається можливість закупівлі валюти та за рахунок коштів Резервних фондів. Такий крок свідчить про те, що розглядається такий сюжет розвитку поЕкшн , при якому валюта буде дешевшати.

За рахунок різниці в курсі рубля і долара цілком реально покрити значну частину бюджету. Про це стверджують більшість аналітиків. Але фактично це не призведе до стабілізації, а лише слугувати інструментом для тимчасового латання дірок у бюджеті.

Фактично це не призведе до стабілізації, а лише слугувати інструментом для тимчасового латання дірок у бюджеті.

На даний момент в уряду немає іншої можливості вжити реальні заходи, крім як здешевити рубль. А це все внаслідок того, що санкції залишаються в силі і можливості отримання вигідних кредитів ззовні відсутні.

Таким чином, на поточний момент інвестиційний ринок за всіма параметрами нагадує тонучий корабель, який повільно, але впевнено наближається до дна.

За прибуток держави, громадяни заплатять рублем

Надходження в бюджет від сировинного сектора відбуваються за рахунок продажу вуглеводнів, а виручка формується в іноземній валюті. Чим нижче буде курс рубля, тим легше покрити дефіцит бюджету за рахунок надходжень нафтодоларів.

На даний момент для держави той факт, що навмисне зниження курсу рубля (девальвація) призведе до падіння рівня життя росіян — це другорядне питання, адже закордонні товари придбаваються за валюту, а відповідно вартість в рублях підвищиться на порядок.

Девальвація рубля призведе до падіння рівня життя росіян — але зараз це вже другорядне питання

Іншими словами, ці дії логічно призведуть до того, що поки країна буде багатіти, населення буде все біднішими. Девальвація рубля потрібна тільки уряду, а всі інші отримають, все що їм обіцяли, але вже в інших грошах (з меншою купівельною спроможністю).

Прогноз рубля на 2017 рік — до якого курсу готуватися

Спочатку бюджет верстався з розрахунку базового курсу 67 рублів за 1 долар. На початку року курс рубля тримається досить впевнено на позначці 55-62. Цей факт не упустили в Міністерстві фінансів.

Напрошується припущення, що «тимчасова програма» була запущена задовго до цього, а лише тепер про неї заявили привселюдно, як про нову програму.

Зараз все частіше звучать заяви високопосадовців про те, що курс повинен опуститися на 10% від поточного. Обґрунтувань, чому конкретно на 10 відсотків, не повідомляється, але нескладно припустити, що рубль штучно доводять до величини, зазначеної в бюджеті.

Рубль штучно доводять до величини, зазначеної в бюджеті.

Чи варто чекати зниження курсу рубля найближчим часом

Суперечка аналітиків про дату зниження курсу поки не вирішено по двох глобальних причин:

 • Напередодні президентських виборів уряд усіма силами створювати видимість стабільності національної валюти, цін на продукти і товари народного споживання. З цієї точки зору зниження курсу має відбутися в найближчому майбутньому.
 • Враховуючи всі вжиті дії, спрямовані на поповнення бюджету, курс на позначці близько 55-60 рублів за $1 повинен триматися якомога довше, щоб зібрати необхідну масу валюти для покриття дефіциту. В іншому випадку дії, спрямовані на закупівлю доларової маси засобами Резервного фонду, виявляться абсолютно марними.
 • З іншого боку, вплинути на курс можуть і зовнішні фактори. Курс рубля прямо пропорційний ціні на вуглеводні: при падінні вартості «чорного золота», рубль також дешевшає. Тому поки не зовсім ясно, коли і на скільки почнеться штучне заниження ставки.

  Інструментом обвалу рубля знову буде телевізор

  У паніці люди сприятимуть не тільки завуалированию штучної девальвації, але і постраждають від власних діянь, адже багато обов’язково побіжать міняти рублі на долари за невигідним курсом. А чим вище попит, тим вище буде і ціна на долар.

  Інструментом обвалу курсу валют буде телевізор.

  Відповідно другий раз всіх матимуть вже після того, як Мінфін закупится за низькими цінами і штовхне валюту вгору, далі підуть інформаційні приводи про те, що рубль раптово почав дешевшати, навіть більше ніж припускали

  Що станеться, коли рубль впаде

  Здешевлення валюти безсумнівно призведе до зростання цін на споживчі товари і продукти, адже частка імпорту товарів за найскромнішими підрахунками, становить 35%. Це станеться не внаслідок подорожчання товарів на світовому ринку, а завдяки зниженню курсу рубля, адже всі закупівлі зЕкшн снюються в доларах або євро. Відповідно, різниця штучної девальвації позначиться і на вартості побутової техніки, запасних частин для імпортних верстатів, автомобілів і так далі.

  Щодо продуктів харчування здається, що ситуація буде менше жалюгідною, адже в країні, якщо вірити телевізору :), проводиться політика імпортозаміщення, що покриває певну частку імпорту.

  Але насправді ця частка настільки незначна (аналітики говорять про відзначення в 3-5% від усього імпорту), що істотного подорожчання товарів не уникнути. До того ж, вітчизняні виробники можуть безпідставно підігнати ціни до середньостатистичних і вище, адже контроль хоч і існує, але в реальності він малоефективний. Пам’ятаєте, як кілька років тому цінники виростали, буквально поки в супермаркеті ви доходили до каси?

  Істотного подорожчання товарів не уникнути.

  Реальний дохід населення в осяжному майбутньому зростати не буде точно. Після пониження курсу інфляція буде серйозною, і при цьому індексація зарплат і пенсій явно не перекриє її. Тому від латання дірок у бюджеті шляхом штучної девальвації постраждають практично всі верстви населення, а відсоток малозабезпечених істотно зросте.

  Особливо болісно подібні дії відіб’ються на пенсіонерах. У минулому році індексація була настільки мізерною, що по відношенню до інфляції цю суму можна просто округлити до нуля.

  4 способи не втратити свої заощадження при девальвації рубля

  Щоб не втратити зароблені кошти від падіння курсу рубля, розглянемо кілька сценаріїв та базову стратегію:

 • Наявність резервного фонду родини у валюті (уряд купує валюту, щоб потім зробити рубль більш дешевим, ми робимо теж саме). Мій вибір — USD.
 • Грошовий потік в іноземній валюті — в моєму випадку це купівля інтернет-проектів на захід (вимагає серйозних вкладень), а так само більш доступний варіант — інвестування в консервативні ПАММ-рахунки з депозитом в доларах(!)
 • Запасний аеродром + інвестування під 154% річних — кріптовалюти, зокрема — биткоин (деталі читайте нижче)
 • Дохідна нерухомість — докладно про це я писав раніше в статті куди вкласти гроші в кризу, поки рубля і долара не прийшов кінець, а так само 24 варіанти куди вкласти гроші в цьому році
 • 1. Наявність резервного фонду родини у валюті, а не тільки в рублях

  Якщо у вас є заощадження, частина з них(!) можна перевести в іноземну валюту. Не варто перекладати всі гроші, так як вони можуть знадобиться, коли курс обміну буде не самим вигідним і ви втратите.

  І якщо у вас є на зберіганні рублі, то найближчі місяці будуть найбільш благоприятнымы моментом для обміну, адже курс по відношенню до іноземних валют на поточний момент оптимальний. Боятися втратити на різниці в курсі не варто, адже якщо уряд заговорив про навмисному заниженні курсу рубля, протягом року це відбудеться. Так що не пропустіть момент, а то потім буде пізно.

  Якщо уряд заговорив про навмисному знецінення курсу рубля, протягом року — це відбудеться.

  2. Грошовий потік в іноземній валюті інвестування в консервативні ПАММ-рахунки з депозитом в доларах і прибутковістю від 30 до 47% річних

  По суті, ПАММ-рахунок являє собою торгівлю валютою, але при цьому самі ви не берете участь у зЕкшн сненні угод. За вас все роблять спеціально навчені люди — трейдери, які ризикують не тільки вашими грошима, але і власними. По суті, ви прикрепляетесь до досвідченому трейдеру і вкладаєте свої гроші для отримання певного відсотка доходу — і з цих пір свій прибуток ви отримуєте з його прибутку.

  Я вибрав для інвестування цей ПАММ-рахунок у брокера Альфа-Форекс (донька Альфа-Банку). По-перше я знаю керуючого та його компетенції, по-друге — його стратегія мені зрозуміла і вона побудована на захисті депозиту від зливу.

  В третіх — рахунок у доларах. Я не інвестую в рублеві ПАММ. Їх я не розглядаю, так як із-за інфляції частина вашої прибутку буде згоряти, поточна інфляція долара трохи більше 2%.

  Торговельний термінал — Meta Traider 4 (на мій погляд він більш безпечний ніж Meta Traider 5, так як дозволяє приміром робити замки — різноспрямовану торгівлю всередині одного терміналу).

  У стратегії використовуються збалансовані замки, усереднення ціни, серйозний технічний аналіз для визначення точок входу, максимальні втрати на одній угоді не перевищують 1% від депозиту.

  При цьому немає погоні за великою прибутковістю, можна без особливих ризиків робити 30-47% річних, а максимальна можлива просадка, якщо все піде не так, війна, ураган, голод і тп — 10-20% від інвестицій.

  Капітал рахунку monac становить — 9000 доларів

  З важливих деталей рахунку — капітал керуючого, яким він сам ризикує. У багатьох рахунках керуючий вкладає 100 — 500 доларів і провертає ризиковані операції на ринку, заробляючи на довірливих інвесторів (читай — шукачів удачі). Коли удача залишає трейдера — депозит зливається і далі реєструється новий рахунок, для нових буратін.

  90% ПАММ рахунків зливаються в перший рік роботи. Головна проблема — високий ризик і відсутність механізмів захисту депозиту, а головна помилка новачків при інвестуванні в ПАММ — гонитва за максимальною прибутковістю. Такі рахунки зазвичай зливаються найперші.

  Рекомендую розглянути цей варіант інвестування і направити частину коштів свого портфеля в ПАММ-рахунки і заробляти у валюті.

  3. Захист від девальвації рубля в криптовалютах і прибутковість 154% річних

  Запасний аеродром — кріптовалюти, зокрема — биткоин. На момент написання статті курс биткоина за рік виріс на 154%. Він не схильний до інфляції, його не можна девальвувати, контролювати або випустити нові монети. Транзакції в биткоинах анонімні і незворотні, капітал вільно перетинає кордони держав.

  Як легально придбати биткоины (без переплати):

 • найпростіший варіант зареєструватися на біржі BTC-e (там же обміняти на інші валюти)
 • найвигідніший курс биткоинов можна знайти в моніторингу всіх обмінників, наприклад ви можете придбати код BTC-e USD і з його допомогою вмить поповнити баланс свого аккаунта на біржі
 • після обміну на біржі можна або залишити їх на рахунку або вивести биткоины на свій гаманець, який так само можна створити безкоштовно xapo.com (так само у них є суперзахищені холодні сховища ваших биткоинов)
 • Рекомендую додати цю посилання, закладки, так як цей монітор показує найвигідніші напрямки обміну на поточний момент практично у всіх популярних напрямах, а не тільки за криптовалютам

  Як ЦБ поклав великий болт на конституцію РФ

  Отже, за рахунок знецінення національної валюти (девальвації) уряд намагається вирішити проблему покриття дефіциту бюджету. Питання про те, що купівельна спроможність громадян значно зменшиться, чиновників не цікавить.

  У статті 75 (частина 2) прямо говориться про те, що Центробанк повинен сприяти зміцненню рубля, забезпечувати його стабільність, а не навпаки. Але ЦБ в даний момент керується виключно цільовими показниками ВВП і Бюджету, а те, що за фактом нестачу компенсують за рахунок звичайних людей — справа друга.

  У статті 75 (частина 2) Конституції прямо йдеться про те, що Центробанк повинен сприяти зміцненню рубля, забезпечувати його стабільність

  Головний висновок — як захиститися від маніпуляцій валютним курсом і майбутніх девальвацій національної валюти

 • Використовувати різні валюти для заощаджень і інвестицій (долари / кріптовалюти і тп)
 • Створювати / купувати грошові потоки в іноземній валюті
 • Інвестувати в дохідну нерухомість — орендні ставки і вартість активу, як правило, слідують за інфляцією (якщо не вважати історію з іпотечною кризою США, але там природа кризи абсолютно інша)