Мотивація до роботи — 20 способів налаштуватися на продуктивну роботу

912

Зміст

 • Мотивація до роботи
  • Налаштованість на продуктивну роботу
  • Як же мотивувати себе?
 • 20 способів мотивації до роботи
  • Спрощуйте
  • Приділяйте підвищену увагу здоров’ю
  • Зверніть увагу на свій будинок
  • Подумайте про сім’ю і близьких
  • Працюйте з душею
  • Цінуйте вільний час
  • Уявіть, що вже закінчили проект
  • Ознайомтеся з чужими історіями успіху
  • Переглядайте мотивуючі відеоролики
  • Зупиніться
  • Використовуйте заздрість, як мотиватор
  • Проявіть самодисципліну
  • Розкажіть про свої наміри оточуючим
  • Складіть графічний план ваших цілей і Екшн для їх досягнення
  • Поспіть
  • Знайдіть свої ідеальні умови для роботи
  • Мисліть позитивно
  • Придумайте для себе яку-небудь нагороду або ритуал, яким будете святкувати перемогу
  • Окремі справи за важливістю
  • Подумайте про себе
 • 6 етапів зниження мотивації у працівників і методи протидії «вигорання»
  • Етап 1 – мінімум досвіду, максимум ентузіазму
  • Етап 2 – перша невдача
  • Етап 3 – природний розвиток
  • Етап 4 – фахівець відбувся
  • Етап 5 – фахівець розчарований
  • Етап 6 – фахівець, що розчарувався остаточно

Мотивація до роботи

Налаштованість на продуктивну роботу

Чи траплялося вам втрачати мотивацію до роботи? Думаю, кожен з нас час від часу зазначав за собою деяку розгубленість» при виконанні службових обов’язків. Причин для такого ставлення може бути велика думка безліч. Деякі важко вливаються в робочий процес після вихідних і відпусток. Іншим заважають працювати в повній мірі спосіб життя або проблеми в сім’ї (якісь сторонні струсу). Треті і зовсім не задоволені своєю посадою або розміром зарплати…

Як же мотивувати себе?

Відомий письменник Сергій Донатович Довлатов як дуже вірно помітив: «У будь-якій роботі є місце творчості». Можливо, не всі погодяться з таким твердженням, але проблема тут не в цитаті, а в нас самих, в тому, що ми не можемо чогось розгледіти.

Може, не так дивимося?

Ще Ернест Хемінгуей говорив: «Робота — це головне у житті. Від усіх неприємностей, від усіх бід можна знайти один порятунок — у роботі». У якомусь сенсі праця – це найвище благо, яке є в людини, адже саме вміння працювати виділяє нас.

У цій статті ми розглянемо двадцять способів мотивації до роботи, а також поговоримо про мотивації «вигорілих» фахівців, які не бачать сенсу у своїй трудовій діяльності.

20 способів мотивації до роботи

Спрощуйте

Не ставтеся до роботи праці, як до чогось обтяжливо-важкого. Нехай думки про роботу буде зв’язані з легкістю. Це не означає, що треба ставитися до своєї професії поблажливо – це означає лише, що треба спрощувати. Будь-яка складна задача – це сукупність простих ходів. Розбийте роботу на етапи, і ви здивуєтеся, наскільки швидко і ефективно ви з нею впораєтеся.

Приділяйте підвищену увагу здоров’ю

Відсутність мотивації до роботи нерідко пов’язано з різними недугами – від банального недосипу до мігреней і підвищеного тиску. Стреси на роботі можуть призвести до проблем зі здоров’ям, але вірно і зворотне – з-за проблем зі здоров’ям ви будете гірше справлятися з виконанням трудових обов’язків і, відповідно, не уникнете стресів, пов’язаних з власним безсиллям.

Дивіться відео по темі:

Дізнайтеся більше про мотивації та саморозвитку в безкоштовному курсі «Життя на повну потужність».

Зверніть увагу на свій будинок

Мова не обов’язково повинна йти про триповерховому особняку на Рубльовському шосе. Яке б у вас не було житло, його можна і потрібно зробити максимально комфортним, щоб туди хотілося повертатися після робочого дня, щоб там хотілося перебувати.

Якщо ви будете витрачати частину зарплати на благоустрою квартири або будинку, то це може послужити основою мотивації до роботи – адже без роботи, за виконання якої вам платять, зарплати ви не зможете робити ремонти і міняти інтер’єр.

Подумайте про сім’ю і близьких

Створення сім’ї, народження дітей, їх розвиток – практично всі люди до цього прагнуть, реалізуються, як чоловіки і батьки, як дружини і матері. Але в сучасному суспільстві жити без грошей не вийде – кожна річ має свою ціну. Подумайте – хіба ви і ваші рідні не заслуговуєте жити в достатку? Нехай бажання забезпечити себе і свою сім’ю послужить хорошою мотивацією для роботи.

Працюйте з душею

Якщо нинішня робота не приносить вам навіть мінімального задоволення, з кожним новим днем мотивувати себе буде все складніше.

Тому намагайтеся знайти собі роботу по душі. Не всім дано стати зіркою естради або актором кіно, але виконання роботи повинно приносити задоволення, результати ваших праць повинні бути значимі для вас. В іншому випадку ви мимоволі будете працювати абияк – адже сама робота не вимагає від вас старанності.

Цінуйте вільний час

Час після роботи не обов’язково проводити, лежачи на дивані перед телевізором. Обзаведіться яким-небудь хобі, знайдіть те, що вас захопить. Важливо, щоб у вільний час ви запасалися новими враженнями. Ідеальний варіант – відпустка в красивих місцях. Повернувшись, ви з потроєною енергією будете працювати, щоб заробити грошей на нову цікаву подорож.

Дізнайтеся з відео — Як отримати час:


Більше корисних і цікавих технік дивіться в безкоштовному курсі «Життя на повну потужність».

Уявіть, що вже закінчили проект

В деталях уявіть, що буде, коли ви виконаєте поточну задачу. Уявіть свої емоції, полегшення і задоволення від виконаної роботи. Запам’ятайте це відчуття і йдіть до нього. Нехай образ вашого майбутнього тріумфу допоможе вам подолати труднощі, пов’язані з досягненням результату.

Ознайомтеся з чужими історіями успіху

У світі вистачає гарних історій про працьовитих людей, чиє старанність привело їх до жаданого успіху, тріумфу. Ознайомившись з ними, ви напевно знайдете щось спільне між собою і їх героями, а також обов’язково почерпнете для себе багато корисного.

Хто знає, може, вас теж чекає щось видатне, просто потрібно направити енергію в правильне русло?

Переглядайте мотивуючі відеоролики

Спосіб, в чомусь схожий з попереднім. Однак є одна маленька деталь – мотивуючий ролик може бути історією чийогось успіху, але може і не бути. До того ж сенс відеоматеріалів подібного роду полягає в іншому вигляді впливу, простіше кажучи, подачі матеріалу – у даному випадку мова в першу чергу про візуально-акустичному сприйнятті.

Зупиніться

Припустимо, ви намагаєтеся впоратися з якоюсь складною задачею, але ніяк не можете зосередитися на ній. Що робити? Налягати на роботу ще старанніше? Навпаки.

Іронія полягає в тому, що ви настільки сильно концентруєтеся на поставленому завданні, що не можете побачити картину в цілому. Щоб ваш погляд знову знайшов свіжість, скажіть собі: «Стій». І на десять хвилин просто відкладіть в сторону і встаньте.

Не потрібно перемикатися на іншу роботу або роздумувати про повсякденні проблеми. Просто припиніть будь-яку діяльність хвилин на 5-10, а потім, коли відчуєте, що не можете більше стояти без діла, знову сядьте і візьміться за роботу. Упевнений, ви побачите те, чого не могли розглянути до цього короткого перерви.

Використовуйте заздрість, як мотиватор

В той момент, коли виникне бажання кинути роботу або, як мінімум, засунути її в довгий ящик, просто згадайте про успіхи своїх колег. Нехай ці спогади викликають у вас заздрість – не чорну, коли хочеш, щоб об’єкт твоєї заздрості віддав комусь все, що у нього є, а білу – щоб вам захотілося досягти того ж, що і ваш більш успішний колега. Що називається, «по-хорошому разозлитесь».

Проявіть самодисципліну

Тобто позбавтеся від всіх сторонніх факторів, які заважають вам сконцентруватися на виконанні завдання. Нерідко буває, що людина не може зосередитися, тому що відволікається на повідомлення, дзвінки або Інтернет.

Якщо хочете бути максимально ефективні, закрийте всі зайві вкладки браузера, вимкніть музику, відставте в сторону горня з недопитим кави і переведіть телефон на беззвучний режим. Суть в тому, щоб нівелювати будь-який вплив ззовні і залишитися з поставленим завданням тет-а-тет.

Розкажіть про свої наміри оточуючим

Старо, як світ, але анітрохи не втратила в ефективності. Уявне обіцянку, дану самому собі, навряд чи здатне мотивувати нас так само, як слово, висловлене публічно. Після прилюдного озвучування ваших планів вам буде непросто забрати свої слова назад. Доведеться виконувати, щоб не уславитися легковажним людиною.

Складіть графічний план ваших цілей і Екшн для їх досягнення

Суть цього методу полягає у візуалізації ваших завдань і одночасно постійному нагадуванні про них.

Можна розписати план Екшн на дошці, а потім послідовно прати кожен виконаний пункт. Так вийде ще наочніше.

Поспіть

Мова, зрозуміло, не про повноцінний сон, а про короткому. Ви здивуєтеся, але 15 хвилин в обідню перерву допоможуть вам відчути себе свіжим і повним сил. Можете вважати це невеликий «перезавантаженням» мозку, яка значно підвищить вашу продуктивність.

Знайдіть свої ідеальні умови для роботи

Кому-то для максимальної продуктивності потрібні беруші, щоб не чути оточуючих, комусь, навпаки, гучна музика, яка грає в навушниках. Один воліє працювати в добре освітленому офісі з великими вікнами, а іншому краще працюється в напівтемряві.

Зрозуміло, що далеко не скрізь завжди є можливість організувати своє робоче місце так, як вам хочеться, але прагнути до цього треба. Чим кращі умови ви собі створите, тим вигідніше від цього буде і вам, і фірмі. Можливо, якщо ви озвучите цей аргумент начальству, вони підуть вам на зустріч і дозволять змінити робоче місце, виходячи з ваших уподобань.

Мисліть позитивно

Це важливо не тільки в роботі, але і в житті взагалі. Не варто думати про погане – треба переконувати себе, що все вийде вчасно і в потрібному обсязі. Впевненість у власних силах – це необхідна умова будь-якого успішного людини.

Придумайте для себе яку-небудь нагороду або ритуал, яким будете святкувати перемогу

Чому б після успішного завершення проекту не влаштовувати невелике святкування в сусідній кав’ярні? І йдеться не обов’язково про якомусь пишному бенкеті – чому б не винагороджувати себе за успіх екстра-великим капучіно і смачним чізкейком?

Маленьке заохочення ще нікому не шкодило.

Окремі справи за важливістю

Не варто хапатися за все відразу. Вміння грамотно розпланувати свій робочий час – вкрай важливий навик для ефективної роботи.

Подумайте про себе

Можливо, найголовніше. Кожна людина думає в першу чергу про себе. Так чому б не вчинити точно так само, коли йдеться про роботу? Пам’ятайте: ви це робите для себе. Якщо вас не задовольняє робота, яку ви робіть, міняйте її, адже гроші – це чудово, але ще важливіше ваша задоволеність собою та своїми діями.

6 етапів зниження мотивації у працівників і методи протидії «вигорання»

Крім суб’єктивних критеріїв зниження мотивації – незадоволеність родом діяльності, проблеми на стороні – існує ряд об’єктивних критеріїв зниження мотивації у працівників. Нерідко людина просто «вигорає» зсередини і стає байдужим до роботи і її результатами. Для хорошого керівника дуже важливо визначити, на якому етапі знаходиться його співробітник, і допомогти йому знову знайти мотивацію.

Отже, розглянемо етапи зниження мотивації у працівників і поговоримо про методи протидії «вигорання» на тій чи іншій стадії.

Етап 1 – мінімум досвіду, максимум ентузіазму

Висока мотивація при відсутності навичок.

Як правило, це молоді співробітники, для яких поточне місце роботи – перше, або люди, які вирішили змінити вид діяльності і прийшли з іншої області. Бажання довести собі й оточуючим власну здатність навчатися і приносити користь дозволяє таким співробітникам старанно розвиватися, незважаючи на більшість негативних факторів.

На цьому етапі важливо уникнути осуду. Все, що повинен робити керівник на даній стадії – спостерігати за новим співробітником з метою оцінити його спроможність розвиватися, як фахівця.

Етап 2 – перша невдача

Низькі мотивація та навички.

Співробітник намагається освоїти новий для себе ремесло, але стикається з проблемою (або низкою проблем). Виникає бажання все кинути, здається, що це «робота не для нього», що він переоцінив свої можливості.

Деякі співробітники ламаються вже на цьому етапі і воліють звільнитися, тоді як люди старанні і перспективні, навпаки, «стискивают зуби» з потрійною енергією знову беруться за справу. Незайвою буде підтримка з боку керівника – підбадьорення з боку більш досвідченого і мудрого може помітно підвищити рівень мотивації.

Етап 3 – природний розвиток

Навички ростуть, мотивація — різноманітна.

Співробітник, у принципі, освоїв ремесло, принаймні, зрозумів основні принципи і правила. Далі розвиток переходить в іншу площину – спеціаліст розбирається в нюансах і все впевненіше застосовує здобуті навички практиці. У більшості на даному етапі спостерігається підвищення мотивації, засновану на почутті самоудовлетворенности: людина працює, у нього виходить, він відчуває себе повноцінним.

На цьому етапі співробітник в плані мотивації до роботи самодостатній. Його все влаштовує, він задоволений собою.

Етап 4 – фахівець відбувся

Висока мотивація, навички на хорошому рівні.

Для співробітника на цій стадії вже практично немає «підводних каменів», які можуть поставити його в глухий кут. Компетентність дозволяє фахівцю навчати інших і виконувати велику частину роботи в так званому «автономному» режимі – тобто, не витрачаючи час на самолюбування, а видаючи найкращий результат в найкоротші терміни.

Логічним завершенням цього етапу є підвищення, але, на жаль, далеко не скрізь є можливість кар’єрного росту. Саме цей негативний фактор у результаті стає ключовим для швидкого «вигорання» співробітника. Так що якщо керівник бажає зберегти цінного фахівця, даний етап – найкращий момент для повернення мотивації шляхом різних стимуляцій (наприклад, з допомогою суттєвої прибавки до зарплати).

Етап 5 – фахівець розчарований

Поступово знижується мотивація, навички на високому рівні.

Співробітник уперся в свою стелю, зрозумів, що в умовах фірми він досяг максимуму. Починається поступове розчарування в роботі. Позбавлений можливостей для розвитку, спеціаліст відверто нудьгує і з певного моменту припиняє працювати з ретельністю. Професійні навики деякий час компенсують відсутність мотивації, але запас не безмежний.

На цьому етапі повернути співробітникові мотивацію вже складніше, і одними грошима, скоріше всього, не обійдешся. Можливо, підвищення ще може врятувати ситуацію. Якщо ж все залишиться, як є, спеціаліст неминуче прийде до шостого етапу.

Етап 6 – фахівець, що розчарувався остаточно

Слідом за мотивацією навички поступово теж сходять на немає.

Чим менше людина залучений в роботу, тим швидше він деградує. Слідом за мотивацією спеціаліст втрачає професійні, з потом і кров’ю набуті навички, і перестає приносити користь компанії, в якій працює.

На цьому етапі повернення мотивації здається практично незЕкшн сненним завданням. Як правило, керівники воліють розлучатися з подібними «вигорілими» спеціалістами, тому що від такої співпраці ні одна із сторін не отримує вигоди. Втім, відмовитися від послуг досвідченого фахівця можна завжди, а для початку не зайвим буде серйозно поговорити з розчарованим працівником і спробувати знайти «точки дотику», які дозволять знову налагодити продуктивну трудову діяльність.

Будьте мотивовані! Удачі!