Таргетована реклама — що це таке? Види таргетингової реклами

1798

Таргетингова реклама включає в себе настрій на цільову аудиторію і постріл в саму серцевину цієї аудиторії. Поняття «Націлювання» прийшов в Росію з англійської мови і дослівно «Target» перекладається, як «мета», тобто мета якого-то дії.

Таргетована реклама це цільова реклама на залучення потенційного зацікавленого клієнта

Таргетована реклама — це одна з найбільш дієвої реклами, так як працює не просто на масу, а працює на безпосередніх клієнтів і зацікавлених осіб.

Зміст

 • 1. Мета таргетингової реклами
  • Завдання таргетованої реклами
 • 2. Як працює таргетингова реклама?
 • 3. Різновиди таргетингової реклами
  • Підвид таргетингової реклами
  • Приклади таргетованої реклами в соцмережах
 • 4. Таргетингова або тізерна реклама?
 • 5. Висновок

1. Мета таргетингової реклами

Залучення клієнтів за певним набором характеристик, визначеним рекламодавцем

Сам таргетинг з себе представляє рекламну інформацію, повідомлення, пропозицію або огляд, який буде цікавий саме тим людям, яким ця інформація потрапляє в руки. Така розсилка або пропозиції є більш ефективними з точки зору часових витрат та оптимізації діяльності копанні або спеціаліста, який займається таргетингової рекламою.

Завдання таргетованої реклами

Націленість на потрібну аудиторію дозволяє вирішити ряд завдань, які ставить перед собою компанія при розширенні і залученні нових клієнтів:

 • Збільшити ефективність продажів завдяки таргетингової реклами.
 • Візуальне знайомство з компанією аудиторії (логотип/назва/банер стає на увазі і запам’ятовується цільової аудиторії, навіть якщо в даний момент послуга або пропозицію не актуальні, а значить, при необхідності подальшої замовлення товару або послуги, є великий шанс, що ваша компанія буде фігурувати у списку агентів по угоді).
 • Оптимізація коштів, витрачених на рекламу та розкрутку продукту.
 • 2. Як працює таргетингова реклама?

  Першим етапом початку роботи таргетингової реклами є моніторинг з метою виявлення зацікавленої аудиторії з числа потенційних клієнтів. Тобто проводиться опитування серед користувачів інтернет-магазинами, що саме купується, на яких сайтах, з якими умовами, як проходить купівля або замовлення послуги.

  Після збору інформації починається складний процес аналізу цієї інформації, тобто всі дані записуються і вибудовуються діаграми і схеми за обсягами користувачів і процентним співвідношенням зацікавлених тією чи іншою інформацією, тим чи іншим продуктом/ресурсом, методом купівлі, оплати і т. д.

  Вибірка розраховується як раз на компанію, яка замовила таргетингову рекламу, тобто вибірка по сайту замовника або продукції.

  Наступний етап є найбільш важливим, так як на ньому необхідно створити сам рекламний матеріал, який повинен привернути увагу цільової аудиторії і зацікавити умовою придбання. (Читайте також — Що таке лендінгем пейдж)

  Написання рекламного повідомлення для потенційних клієнтів є найбільш важливим, оскільки, як кажуть « у вас не буде другої спроби справити перше враження», а перше враження завжди народжується в мозку від первинних органів чуття (нюх, дотик, зір і т. д.).

  Так як вже є зібрана інформація — користуватися нею стоїть по-максимуму, тому і розміщувати свої рекламні матеріали слід саме на тих сайтах і ресурсах, які охоплюють найбільш вашу цільову аудиторію. (Читайте також – Що це таке Директ мейл)

  3. Різновиди таргетингової реклами

  • Контекстна
  • Тематична
  • Геотаргетинг
  • Тимчасова
  • Соціальна
  • Поведінкова

  Підвид таргетингової реклами

  Розберемо кожний підвид націлювання окремо.

  Контекстний таргетинг ґрунтується на просуванні контекстної реклами, тобто зачіпаються інтереси цільової аудиторії.

  Тематична таргетингова реклама — охоплює форуми і ресурси з тематикою компанії, яка замовляє просування сайту таким чином. Наприклад, при розкручуванні сайту за будівельними інструментами, розглядаються всі будівельні форуми та інформаційні ресурси.

  Геотаргетинг поширює інформацію по контекстній рекламі або тематиці компанії з вибіркою по певному регіону, місту чи країні, яку позначає замовник.

  Тимчасова таргетингова реклама швидше описує умови розповсюдження, так як вона підноситься цільової аудиторії в певний час або день тижня за власними спостереженнями або бажанням замовника. Найчастіше замовник сам описує такі умови, так як припускає, що саме в певний проміжок часу велика частина цільової аудиторії сконцентрована на ресурсах інтернету. (Читайте також — Бізнес в інтернеті: схеми заробляння грошей)

  Соціальний таргетинг розглядає соціальні групи людей за певними параметрами – статевої приналежності, вікової категорії, умов життя, рівня доходу і т. д. Сюди можна віднести таргетингову рекламу в соціальних мережах.

  Радимо почитати – Як створити групу в вк (заробити на рекламі)

  Дана реклама найпоширеніша в соціальних мережах, так як саме в соцмережах є можливість вибрати певні параметри (гендерну приналежність, інтереси, вік і т. п.)

  Приклади таргетованої реклами в соцмережах

  Поведінкова таргетингова реклама є найбільш складною з упорядкування та виявленню, однак і самої працюючої, так як в ній аналізуються шляхи, по яких ходять відвідувачі сайту і виявляються певні закономірності, а після цього проводиться запуск реклами, щоб зачепити більшу кількість цільової аудиторії.

  Поведінковий таргетинг є найбільш професійним і, найчастіше, потребує втручання фахівців, які займаються збором інформації та аналізом. Краще всього працює такий вид реклами вкупі з іншими формами, так як в такому випадку цільова аудиторія звужується до кола людей із числа безпосередньо зацікавлених. У предмет поведінкового таргетингу входить поняття ретаргетінг. (Читайте також — Тізерна реклама – що це таке)

  Ретаргетінг — це як би повторний удар в центр цільової аудиторії з метою виявити прореагировавших і зацікавлених клієнтів. Після підношення інформації цільової аудиторії, є необхідність зібрати плоди своєї роботи — для цього і потрібен ретаргетінг в рекламі.

  Дивіться також відео — Що таке тізерна реклама

  4. Таргетингова або тізерна реклама?

  Безсумнівно, таргетингова реклама, спрямована на конкретні категорії користувачів, здатна потрапляти точно в ціль і залучати безліч цільових користувачів. Однак не варто забувати і про інші надзвичайно вигідні види реклами, які можуть працювати як в поєднанні з таргетированными оголошеннями, так і в якості окремої реклами.

  Тізерна реклама обов’язково повинна бути взята для залучення уваги користувачів і клієнтів поряд з таргетованої. Її особливості — робота на маси, ефективність, утримування увагу користувача та ін. Скористайтеся нашим безкоштовним курсом, який пропонує 7 секретів залучення клієнтів з тізерних мереж від 30 коп.

  Скачайте безкоштовний курс
  7 секретів тизерної реклами
  <img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

  5. Висновок

  Тепер ви знаєте що таке таргетована реклама, але важливо врахувати, що найголовніше-це не запуск реклами, а грамотна настройка параметрів і характеристик таргетованої реклами. Інакше витрата бюджету на рекламу буде неефективною.

  Подивіться відео від фахівця Андрія Меркулова про те, як ефективно рекламувати свої послуги в інтернеті:

  (3голос(ів), середній: 4,67 з 5)
  Завантаження…

  Визначте мету рекламної кампанії
 • Поставте конкретні завдання перед обраними форматами реклами
 • Скачайте наш безкоштовний курс про 7 секрети тизерної реклами, яку можна ефективно використовувати в поєднанні з таргетованої