Реклама в інтернеті-топ-15 видів, вартість і розрахунок ефективності

171

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про такий інструмент просування, як реклама в інтернеті.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 • які існують види реклами в інтернеті;
 • як розрахувати ефективність рекламної кампанії в інтернеті;
 • як розмістити рекламу в інтернеті;
 • скільки коштує реклама в інтернеті.

Етапи проведення рекламної кампанії в інтернеті

«реклама — двигун торгівлі”, – ці слова ще до революції сказав власник першого в москві рекламного агентства людовик метцель.

дійсно, реклама виконує відразу три найважливіші для бізнесу завдання:

 • інформує споживача про ваш продукт, його характеристики та вигоди;
 • навчає споживача користуватися вашим товаром;
 • розважає;
 • продає.

Таким чином, реклама-необхідна складова бізнесу.

Сьогодні підприємці мають широкий вибір з каналів для поширення реклами: телебачення, радіо, друковані ресурси, білборди. Однак найбільш перспективним з каналів розподілу комунікаційного повідомлення по праву вважається інтернет.

Давайте розглянемо етапи розвитку інтернет-реклами в росії:

 1. спочатку був спам. Початок 90-х років минулого століття. Всі ми пам’ятаємо докучливі рекламні листи в електронних ящиках. Відправники не мали можливості персоналізувати листи, тому слали їх всім підряд. В результаті рекламники в більшості випадків отримували лише гнівну реакцію користувачів.
 2. 2000-і роки-поява банерної та контекстної реклами, застосування соціальних мереж для просування продукції. Розвиток браузерів і пошукових систем дозволили проводити персоналізовані рекламні кампанії в інтернеті.
 3. 2010-ті-роки поява повідомлень і спливаючих вікон.

перш ніж перейти до вивчення видів інтернет-реклами, ми розглянемо основні етапи проведення рекламної кампанії в інтернеті:

 1. формулювання цілей рекламної кампанії в інтернеті;
 2. визначення цільової аудиторії. Тут необхідно описати демографічні та психографічні фактори, інтереси і переваги.
 3. розробка стратегії і програми просування. Тут необхідно враховувати вашу цільову аудиторію і бюджет рекламної кампанії;
 4. реалізація;
 5. контроль за показниками ефективності.

Переваги інтернет-реклами перед іншими способами

Не всі компанії мають у своєму розпорядженні величезні маркетингові бюджети. Зовсім недавно це було основною причиною невдач невеликих нових організацій, їх старання не були помітні на тлі грандіозних рекламних кампаній старожил ринку.

З появою інтернет-реклами все змінилося. Реклама в інтернеті не настільки дорога, як реклама на телебаченні, радіо, в друкованій продукції. Її може собі дозволити навіть домогосподарка маша, яка варить домашнє мило, а потім продає його на своїй сторінці в соціальній мережі.

Отже, інтернет-реклама дозволяє заощадити кошти.

Друга перевага реклами в інтернеті-доступність. Розмістити рекламу в інтернеті нескладно, з цим здатний впоратися непрофесіонал.

Третя і головна перевага реклами в інтернеті – її персоналізованість.

Інтернет дозволяє налаштувати ваше повідомлення таким чином, що воно буде відображатися тільки у тих користувачів, яким воно цікаво, тобто тільки вашої потенційної аудиторії. При цьому ви можете налаштувати рекламу продукту під кожного клієнта індивідуально, відповідно до його потреб та інтересів.

Види і вартість реклами в інтернеті

Насправді на сьогоднішній день існує величезна кількість видів реклами в інтернеті. Для зручності надання інформації ми об’єднаємо їх в групи.

Контекстна реклама

Це найбільш відомий спосіб просування у всесвітній мережі.

контекстна реклама – розміщення повідомлення на ресурсах з інформаційним наповненням, яке цікаве вашому потенційному клієнту.

Наприклад, ви продаєте домашнє мило, тому контекстна реклама вашої продукції буде розміщуватися на жіночих форумах, сайтах з жіночими порадами.

1 контекстною рекламою користуються як маленькі компанії, так і світові корпорації. Це не дивно.

плюси:

 • персонализированность;
 • спрямованість на цільову аудиторію;
 • економія часу і грошей;
 • видима ефективність.

мінуси:

 • контекстна реклама працює рівно стільки часу, за скільки ви заплатили;
 • нестабільна ціна;
 • необхідність регулярної оптимізації повідомлення для забезпечення “клікабельності”;
 • недовіра з боку цільової аудиторії;
 • конкуренція.

Давайте відразу розберемося, які інструменти контекстної реклами існують і як її розміщувати з використанням кожного з них.

яндекс директ – один з найбільш відомих і ефективних інструментів контекстної реклами. Налаштувати її досить просто, опишемо послідовність дій при розміщенні контекстної реклами в яндекс директ.

 • реєструємося в системі яндекс . Під час реєстрації вибираємо професійний інтерфейс сервісу. Клацаємо на посилання»дати оголошення”.
 • налаштовуємо параметри рекламної кампанії . Тут необхідно вибрати назву компанії, вказати ваше ім’я, прізвище та по батькові, дату народження. Це не настільки важливо. Звернути свою увагу необхідно на п’ять пунктів: стратегія, тимчасової таргетинг, регіон, настройка на тематичних майданчиках і додаткові фрази.

Стратегію ми вибираємо виходячи з нашого бюджету і бажаної тривалості рекламної кампанії.

часовий таргетинг відображає той час доби, в який буде відображатися ваше повідомлення в пошуковій системі яндекс і дні тижня. При виборі тимчасового таргетингу ми радимо спиратися на тип продукту і бюджет.

Регіон залежить від того, де ви продаєте свій товар. Наприклад, якщо ви пропонуєте домашнє мило тільки в москві і не пропонуєте послуги з його доставки в регіони, то вам слід вказати москву в даному полі настройки.

Налаштування на тематичних майданчиках потрібна, щоб обмежити ті ресурси, в яких буде відображатися ваше повідомлення. Багато фахівців рекомендують відключити видачу на тематичних майданчиках, щоб повідомлення відображалося виключно в самій пошуковій системі при відповідному запиті користувача.

Додаткові фрази-це ті фрази, за якими буде відображатися ваше повідомлення, крім основних ключових. Як правило, це синоніми і близькі за змістом слова. Фахівці також рекомендують відключити даний параметр, щоб видача була більш релевантна.

 • вам необхідно вибрати заголовок і текст оголошення, а також підібрати ключові слова . Цей етап є найважливішим.

Щоб підібрати заголовок і текст, необхідно заповнити поле»посилання на сайт”. В дане поле ви повинні скопіювати посилання вашого сайту, в нашому випадку – сайт, де ми продаємо наше домашнє мило. Після даної дії заголовок і текст наберуться автоматично.

Ключові слова підбираються на сервісі підбору ключових слів яндекс. Ви потрапите на нього, клацнувши по посиланню» підібрати слова ” поруч з полем нові ключові слова.

В налаштуваннях сервісу вказуємо регіон і послідовно набираємо фрази, які співвідносяться з нашим завданням – продати мило. Наприклад, купити домашнє мило, домашнє мило в подарунок і так далі.

Після того як ви набрали фразу і натиснули на кнопку «підібрати», перед вами відкриється сторінка з частотою набраного запиту в певний проміжок часу в будь-якому регіоні, а також близькі за змістом запити і їх частота. Не вибирайте фрази і слова з частотою запитів вище 1000, нам підійдуть запити з частотою від 500 до 1000 в місяць.

Ми радимо зібрати від 30 до 40 ключових слів. Повертаємося на сервіс яндекс директ і заповнюємо поле підібраними ключовими словами.

Якщо ви хочете, щоб ціла фраза або будь-яке слово виявляли ваше оголошення тільки в тій формі, в якій ви його ввели, то укладіть цю фразу або слово в лапки. Наприклад, якщо ви не уклали в лапки фразу «домашнє мило», то ваше оголошення з його продажу з’явиться і при запиті «домашнє мило як зварити», чого нам не потрібно.

 • на наступному етапі ви побачите ваші ключові слова і їх ціни . Ми можемо відсіяти занадто дорогі запити за допомогою налаштування вВерхній частині сторінки.
 • відправлення оголошення на модерацію і оплата кліків . У тому випадку, якщо ваша кампанія не пройшла модерацію, то ми радимо звернутися в службу підтримки яндекс директ по телефону 8 800 333-9639, назвати номер рекламної кампанії і дізнатися причину. Часто оголошення відхиляються помилково.

Контекстна реклама в google adwords. Якщо ви хочете, щоб ваше рекламне оголошення відображалася в пошуковій системі google, то вам необхідно скористатися даним сервісом. По інтерфейсу він схожий з яндекс директ, тому ми так детально на ньому зупинятися.

але послідовність дій все ж наведемо:

 • перший крок-реєстрація в системі google.
 • другий крок-вибір типу контекстної реклами, тобто тих сервісів, в яких буде відображатися ваше оголошення: сторінка видачі пошукових запитів гугл, сайти. Крім того, на першому етапі ми вказуємо назву рекламної кампанії, вона не буде відображатися для користувачів.

Тут же ми вибираємо платформи, на яких буде відображатися оголошення, регіон і стратегію. Все те ж саме, що і в яндекс директ.

Але є і відмінності. Перше-можливість призначення максимальної ставки кліка і бюджету. Друга відмінність-можливість додавання посилань на додаткові ресурси. Нарешті, третя відмінність-можливість вказівки дати початку і завершення вашої рекламної кампанії.

 • третій крок-підбір ключових слів. Сервіс для підбору ключових слів google схожий з сервісом яндекс. Правила ті ж.
 • четвертий крок-відправлення оголошення на модерацію, оплата і розміщення.

Банерна реклама

Банерна реклама являє собою візуальне повідомлення, розташоване на будь-якій частині сторінки, але не створює перешкод до перегляду ресурсу. Візуалізація може бути представлена картинкою або анімацією.

плюси:

 • запам’ятовуваність;
 • «помітність”;
 • широке охоплення аудиторії;
 • підвищення впізнаваності компанії / бренду;

мінуси:

 • швидко набридає користувачеві( необхідно часто міняти);
 • може бути нав’язлива і негативно сприйматися користувачем.

Давайте тепер розберемося, як розміщувати банерну рекламу. Для цього ви можете вибрати один з двох шляхів: самостійний пошук ресурсів і розміщення або розміщення з використанням послуг сервісів банерів.

наведемо порівняльну таблицю цих двох способів.

Таким чином, ми рекомендуємо взятися за розміщення банерної реклами самостійно, тому покажемо, як це робити.

процес розміщення банерної реклами можна відобразити в трьох етапах. 

 • пошук сайтів і ресурсів для розміщення . Для того щоб знайти відповідний ресурс для розміщення банера, необхідно в будь-якій пошуковій системі зробити запит на тематику вашого бізнесу. У нашому випадку-домашнє мило. Набираємо в пошуковій системі» блог про натуральну косметику ” і проходимо по перших п’яти посиланнях.

Після того як ви потрапили на сайт, необхідно звернути увагу на п’ять елементів: дизайн сайту, наявність і кількість реклами, наповнюваність сайту, відвідуваність сайту, охоплення аудиторії. Якщо всі показники досить високі, то можна шукати розділ «реклама» і домовлятися про розміщення з власником сайту.

 • створюємо банер . Він повинен бути незабутнім, а також відповідати вашому продукту. Ми радимо на банері розмістити інформацію про вигоди продукту. Наприклад, домашнє мило позбавить вас від сухості шкіри рук і огорне вас ароматом стиглих персиків. Також необхідно розмістити ваш логотип і зображення товару. Іншу інформацію користувач отримає після переходу за посиланням.

При створенні банера необхідно звернути увагу на стандарти. Розмір зображення вказується власником сайту, на якому буде розміщено оголошення. Обговоріть це питання заздалегідь. А ось формат може бути jpeg для статичних зображень і gif або flash для анімації.

 • оплачуємо і розміщуємо .

Тизери та вірусні ролики

Суть даних інструментів полягає в тому, щоб створити такий ролик, зображення або текстове повідомлення, яке відразу б зацікавило користувача і стало таким собі «вірусом», тобто поширювалося б в мережі самостійно за допомогою самих користувачів. Розміщувати таку рекламу краще в соціальних мережах, форумах.

плюси:

 • не потрібно витрачати кошти на розповсюдження;
 • широке охоплення аудиторії;
 • простота виконання;
 • персоналізованість.

мінуси:

 • високий ризик провалу всієї рекламної кампанії;
 • висока конкуренція;
 • невірна інтерпретація повідомлення користувачем.

Щоб створити хорошу тизерну рекламу, необхідно придумати шокуючу або дивуючу стрижневу ідею. При цьому не варто забувати, що ваше завдання – продати товар, а не здивувати публіку.

Таргетингова реклама в соціальних мережах

Таргетингова реклама в соціальних мережах – найбільш доступний інструмент реклами в інтернеті. Таргетинг являє собою невелике оголошення в соціальній мережі, клацнувши по якому користувач буде перенаправлений на ваш сайт або сторінку.

плюси:

 • високий ступінь попадання в цільову аудиторію (таргетинг);
 • низька вартість;
 • простота налаштування.

мінуси:

 • соціальні мережі, в яких розміщується таргетингова реклама, не націлені на продажі;
 • розміщення можливе тільки в соціальній мережі.

Процес налаштування таргетингової реклами досить простий. Послідовність дій залежить від тієї соціальної мережі, в якій ви хочете розмістити оголошення.

структура тергетингового оголошення повинна містити наступні елементи:

 • посилання на ваш ресурс;
 • заголовок оголошення;
 • основна інформація, яку ви хочете донести до споживача (одне-дві пропозиції);
 • зображення (якщо ваш бренд відомий, то можна розміщувати логотип, в інших випадках переважно використовувати зображення товару);
 • параметри цільової аудиторії: демографічні, інтереси.

Дотримання даної структури дозволить вам налаштувати ефективну таргетингову рекламу в будь-якій соціальній мережі.

Реклама в соціальних мережах

Реклама в соціальних мережах часто недооцінюється підприємцями. Вона являє собою так звані пости в популярних групах або на сторінках з високою відвідуваністю (великою кількістю передплатників і друзів).

1 розмістити таке оголошення дуже просто. Досить домовитися з власником сторінки або групи про розміщення за певну вартість.

плюси:

 • персонализированность;
 • низька вартість;
 • простота розміщення;
 • можливість налагодження зворотного зв’язку зі споживачами.

мінуси:

 • необхідність постійного оновлення;
 • соціальні мережі не націлені на продажі, тому реклама в соціальних мережах носить скоріше інформаційний характер.

Дошки оголошень, як платформа для реклами

Дошки оголошень, як платформа для реклами, часто використовуються малими підприємствами. Така реклама являє собою просте оголошення про продаж з посиланням на сайт. До того ж дошки оголошень це місце, де можна абсолютно безкоштовно розмістити рекламу в інтернеті.

плюси:

 • низька вартість (може бути безкоштовною);
 • персонализированность;
 • націленість на продажі.

мінуси:

 • невелике охоплення;
 • недовіра користувачів.

Popup-вікна

popup-вікна – це спливаючі поверх ресурсу вікна, які ускладнюють користувачеві перегляд сайту.

Даний вид реклами тільки починає набирати свою популярність, про його результативності ще немає єдиної думки.

Створення popup-вікон вимагає знань програмування, тому ми радимо звернутися вам за допомогою до фахівців сфери it.

якщо у вас такої можливості немає, то можете скористатися одним з наступних сервісів по створенню popup-вікон:

 • hello bar – досить простий сервіс. При реєстрації вам дадуть спеціальний код, який необхідно вставити в шаблон вашого сайту. Потім вам запропонують налаштувати завдання сервісу (збір контактних даних користувачів, дзвінок, перенаправлення на іншуСторінку, оголошення), тип спливаючого вікна, текст оголошення і зображення. На цьому створення popup-вікна буде завершено. Сервіс платний.
 • getsitecontrol . Даний сервіс повністю повторює процес налаштування popup-вікна в сервісі hello bar, тому не будемо на ньому зупинятися. Сервіс також є платним.
 • mailmunch має безкоштовну версію з обмеженим функціоналом. Крім того, даний сервіс крім налаштування типу вікна, пропонує вибрати шаблон, дизайн і додати додаткові поля. Послідовність дій при створенні вікна схожа з попередніми сервісами.
 • sumome також має безкоштовну версію. Налаштування сервісу ідентична попереднім.

плюси:

 • 100% гарантія того, що користувач побачить ваше оголошення;
 • висока запам’ятовуваність бренду;
 • широке охоплення.

мінуси:

 • відносно висока вартість;
 • можливість їх блокування в налаштуваннях браузера;
 • висока складність розміщення;
 • зайва нав’язливість;
 • неоднозначна реакція користувачів.

Push-повідомлення

push-повідомлення 8>–>- вікна-повідомлення з рекламною інформацією, спливаючі поверх браузера, що займають не більше 5% сторінки.

Даний вид реклами отримав своє визнання, незважаючи на свою новизну. Створення push-повідомлень також вимагає знання програмування.

Але на відміну від popup-вікон, push-повідомлення вимагає ще й ретельного опрацювання змісту рекламного повідомлення. В першу чергу воно повинно зацікавити користувача і змусити пройти по посиланню.

плюси:

 • персоналізація;
 • широке охоплення;
 • 100% гарантія того, що користувач побачить ваше оголошення.

мінуси:

 • недовіра користувачів;
 • висока складність розміщення;
 • відносно висока вартість.

Реклама в мобільних додатках

Реклама в мобільних додатках на базі android і ios також являє собою спливаючі вікна. У цьому випадку користувач не може відключити рекламу, поки не перегляне її. Тільки після цього, користувачеві буде доступно сам додаток.

Розмістити таке повідомлення можна за взаємною домовленістю з власником програми. Технічну сторону розробки оголошення, як правило, бере на себе розробник програми.

плюси:

 • 100% гарантія того, що користувач побачить ваше оголошення;
 • запам’ятовуваність бренду;
 • широке охоплення.

мінуси:

 • неоднозначна реакція користувачів;
 • не націлена на продажі;
 • висока складність розміщення;
 • відносно висока вартість розміщення.

Рекламні відеоролики на youtube

Рекламні відеоролики на youtube являють собою відеоряд, присвячений вашому продукту, компанії або бренду.

Тут необхідно зрозуміти, що реклама буде працювати тільки в тому випадку, якщо ви зможете зацікавити цільову аудиторію, користувач повинен захотіти включити ваш відеоролик, побачивши його на просторах youtube.

При цьому ви повинні прагнути до того, щоб користувач «поділився» побаченим з друзями. Це дозволить нам отримати так званий вірусний ефект, при якому потенційні споживачі самі поширюють вашу рекламу.

існує кілька правил, яких необхідно дотримуватися при створенні вірусного ролика:

 • необхідно стати” невидимим ” . Відповідно до думки автора, вірусна реклама не повинна нав’язувати продукт, її завдання лише натякнути споживачеві на товар.
 • терпіння, тільки терпіння . Часто вірусній рекламі потрібно досить багато часу, для того щоб стати відомою і принести прибуток.
 • ” заразити ” споживача! споживач повинен захотіти говорити про рекламу та продукт.
 • вірус – “господар” ситуації . Думки, дії споживача повинні бути під контролем вірусу.
 • експлуатація сили слабких зв’язків . У поширенні вірусної реклами в інтернеті найбільше значення мають користувачі з великою кількістю випадкових соціальних зв’язків, ніж люди, які регулярно спілкуються з певним колом близьких людей.
 • інвестиції для досягнення переломного моменту . Для того щоб вірусна реклама досягла певного масштабу необхідно інвестувати в неї час, працю і кошти.

Відмінним прикладом вірусного відео можна вважати рекламу служби доставки delivery club. Компанія випустила цикл коротких відеороликів про черепашок-ніндзя домосідів, які використовують службу доставки їжі онлайн, щоб вирішити свою проблему – страх перед соціальними контактами в процесі покупки піци. Кожен ролик має свою сюжетну лінію, центром якої є delivery club. Один ролик обійшовся компанії в середньому в 5000 рублів, а продажі збільшилися вдвічі.

Ще один приклад вірусного відео-реклама шоколаду кедбері. У відеоролику довжиною в 1,5 хвилини величезна горила грає на барабанах, в кінці реклами з’являється плитка шоколаду. Цей вірус коштував компанії майже мільйона рублів. Однак економічного результату він не приніс.

Давайте розберемо, чому ролик вартістю в 5 000 рублів виявився більш ефективним, ніж ролик за 1 мільйон рублів.

 • ваш товар повинен займати центральне місце в сюжеті;
 • герої ролика повинні асоціюватися з вашим товаром / компанією / брендом (всі ми пам’ятаємо мультик про черепашок-ніндзя, які дуже любили піцу);
 • відеоролик не повинен ображати почуття аудиторії.

E-mail розсилки

E-mail розсилки – самий “старий” спосіб просування в інтернеті. Правда, за останні кілька років він зазнав значних змін.

Якщо раніше рекламні листи розсилалися всім підряд (спам), то зараз e-mail розсилка носить строго персоналізований характер.

Багато в чому це стало можливо завдяки розвитку браузерів та інтернету в цілому. Отримати інформацію про інтереси та переваги користувачів можна виходячи з його останніх запитів в пошукових системах. А це, в свою чергу, дозволяє робити персоналізовані розсилки.

при цьому лист повинен відповідати декільком критеріям:

 • яскравий, цікавий заголовок;
 • персоналізована пропозиція (продукт повинен вирішувати проблему конкретного споживача). Необхідно писати індивідуальний лист для кожного потенційного клієнта!
 • у листі необхідно обов’язково вказати посилання на ваш сайт;
 • у нижній частині листа обов’язково прикріпіть кнопку, що дозволяє відписатися від вашої розсилки.

плюси:

 • персоналізований підхід;
 • націленість на продажі;
 • простота здійснення;
 • 100% гарантія того, що користувач побачить ваше оголошення.

мінуси:

 • висока трудовитратність;
 • складність отримання контактних даних потенційних клієнтів;
 • зайва нав’язливість.

Експертні статті в онлайн-журналах

Цей вид реклами в інтернеті особливо поширений в pr-індустрії.

Перше, що вам буде необхідно зробити-домовитися з редактором журналу про розміщення статті (за певну вартість або навіть безкоштовно).

Статтю доведеться писати своїми силами. При цьому стаття повинна відповідати тематиці журналу і стилістиці письма.

В експертній статті необхідно дати найбільш повний опис вашого товару, його переваг, позначити споживчу цінність. Бажано підтвердити свої слова даними наукових або експертних досліджень.

плюси:

 • високий ступінь довіри потенційних споживачів;
 • низька вартість (як правило);
 • покращує імідж компанії;
 • інформує споживача;
 • простота здійснення.

мінуси:

 • низький ступінь персоналізації;
 • невелике охоплення (залежить від журналу);
 • не направлено на продажі.

Cpa і партнерський маркетинг

Сра або cost per action в перекладі з англійської означає «плата за дію». Дійсно, сра являє собою інструмент просування, що передбачає оплату інтернет-реклами тільки після здійснення цільової дії вашого потенційного клієнта. Цільовою дією може бути перехід за посиланням, реєстрація на сайті або покупка вашого товару, мета рекламникам ви встановлюєте самі.

Якщо ж встановленої дії вчинено неБуло, оплата послуг просування не здійснюється. У випадку з сра обидві сторони, замовник і виконавець, зацікавлені в максимальному результаті рекламної кампанії, так як їх прибуток знаходиться в прямій залежності від її успіху. Вони стають партнерами, тому сра-маркетинг ще називають партнерським маркетингом.

переваги сра-маркетингу

 • ви платите тільки за реальних клієнтів;
 • ваші витрати фіксовані( ви встановлюєте їх самі);
 • зацікавленість рекламних майданчиків у залученні клієнтів;
 • економія часу і трудових ресурсів;
 • широке охоплення аудиторії.

недоліки сра-маркетингу

 • необхідність укладення договору;
 • високі бар’єри входу для маленьких організацій: майданчики не хочуть братися за “дрібні” замовлення;
 • висока конкуренція за рекламне місце;
 • 6. Присутня ймовірність шахрайства з боку рекламних майданчиків.

Таким чином, сра дозволяє платити тільки за реальних клієнтів (лідів), яких привів вам рекламщик. Для застосування сра-маркетингу на практиці використовують сра-мережі або партнерські програми. Вони являють собою сервіси, де рекламодавцям підбирають відповідні майданчики для реклами їх продукції.

Працюють сра-мережі наступним чином: рекламодавець укладає договір з мережею, налаштовує параметри рекламної кампанії (ціну, завантажує самі рекламні матеріали, встановлюєте цільову дію), поповнює бюджет на певну суму, після чого отримує своїх клієнтів.

Наприклад, вам необхідно збільшити обсяг продажів шампуню від лупи на 5%. Для цього вам необхідно привести на сайт і «змусити» купити шампунь 10 осіб. Укладаємо договір з сра-мережею, налаштовуємо параметри. Ціну розраховуєте виходячи з потрібної кількості залучених клієнтів. В якості цільового дії встановлюємо здійснення покупки. Все, ваша рекламна кампанія налаштована, залишається тільки чекати клієнтів.

Нативна реклама

Нативну рекламу часто у своїй діяльності використовують піарники. Даний вид реклами являє собою цікавий для читачів контент сайту-майданчика. Саме це і робить нативну рекламу привабливою для піарників, часто інтернет-ресурси публікують таку рекламу безкоштовно, та ще й дякують рекламодавцю за цікавий контент.

переваги нативної реклами:

 • низька вартість (можливість безкоштовного розміщення);
 • можливість покласти обов’язки з написання самої статті на сторонніх фахівців;
 • позитивне сприйняття з боку читачів;
 • живий інтерес до контенту.

недоліки нативної реклами:

 • низький ступінь персоналізації;
 • спрямована на інформування, а не на продажу;
 • ризик створення занадто “рекламного” контенту (неприйняття майданчиками і негативна реакція споживачів);
 • ризик “втрати” продукту за цікавим контентом.

Щоб створити хорошу нативну рекламу, необхідно написати цікавий для вашої цільової аудиторії контент і правильно вибрати рекламний майданчик. Рекламний майданчик повинен відповідати двом вимогам:

 • її читачами повинна бути ваша цільова аудиторія;
 • її контент повинен відповідати тематиці вашої рекламної статті.

Seo + свій інформаційний сайт

Даний вид інтернет-реклами об’єднує в собі seo-оптимізацію і нативну рекламу. Полягає даний спосіб просування в створенні seo-оптимізованих статей для власного сайту.

Для цього підберіть ключові слова (ті фрази і слова, які користувачі використовують в якості запитів в пошукових системах) по вашій темі. Це краще зробити відразу в двох сервісах: яндекс вордстат і google adwords, щоб підняти сайт в пошуковій видачі google і яндекс. Потім напишіть статтю з включенням цих слів і фраз. Стаття повинна бути цікавою та інформативною. У той же час її тематика повинна просувати ваш продукт.

переваги:

 • просування власного сайту;
 • позитивне сприйняття з боку читачів;
 • живий інтерес до контенту;
 • низька вартість кампанії( можливе безкоштовне проведення);
 • залучення нових клієнтів з пошукових систем.

недоліки:

 • низький ступінь персоналізації;
 • ризик створення занадто “рекламного” контенту (неприйняття майданчиками і негативна реакція споживачів);
 • ризик «втрати» продукту за цікавим контентом;
 • можлива втрата продажної функції сайту.

1 наведемо приклад даної рекламної кампанії для шампуню від лупи. Для даного продукту підійде медична стаття з думкою експерта про боротьбу з лупою, де фахівець згадає ваш шампунь (і інші засоби від лупи вашої компанії, головне не перенаситити статтю рекламою).

Користувачі, які будуть робити запит в пошукових запитах на тему боротьби з лупою, будуть бачити ваш сайт. Натиснувши на посилання в пошуковій видачі, вони потраплять на сторінку вашого сайту зі статтею. Імовірність покупки продукту максимально висока при переході за посиланням зі сторінки пошукової видачі, адже для того, щоб оформити замовлення клієнту не потрібно переходити на інший ресурс.

Порівняння всіх видів реклами в інтернеті

Це всі види реклами в інтернеті, про які ми хотіли вам розповісти. Давайте підіб’ємо підсумок і зробимо ми це у вигляді таблиці, щоб вам було простіше зробити вибір на користь того чи іншого каналу.

Ми радимо не зупинятися тільки на одному виді просування в інтернеті, а об’єднати кілька з них в рекламну кампанію. Це дозволить охопити максимальну кількість цільової аудиторії і виконати відразу кілька завдань.

Розрахунок ефективності рекламної кампанії в інтернеті

Після того як ми вибрали найбільш прийнятні для нас інструменти просування в інтернеті, необхідно приступити до оцінки ефективності кожного з них. Існує три універсальних способи оцінки ефективності рекламної кампанії в інтернеті: cpm, ctr і cpc. Розглянемо кожен з них.

ctr

click-through rate (ctr) – показник клікабельності. Він відображає кількість користувачів, які пройшли по посиланню, побачивши ваше оголошення.

Визначається ctr, як відношення кількості кліків по вашому оголошенню до загального числа показів оголошення, помножене на 100%.

приклад. ваше оголошення було показано 2,5 тисячі разів, а клікнуло на нього 200 осіб. Таким чином, ctr = 200/2500*100% = 8%.

Це означає, що ваше оголошення привело до вас на сайт 8% користувачів, які побачили це оголошення. Як правило, показник ctr коливається в інтервалі від 1% -2%.

щоб підвищити цей показник, необхідно провести наступну роботу з оголошенням:

 • максимально персоналізувати;
 • зробити її більш яскравою і контрастною;
 • змінити розмір( збільшити);
 • змінити місце розташування оголошення (помістити в центральну область).

срс

cost per click (срс) – ціна за клік. Даний показник відображає вартість одного кліка по вашому оголошенню.

Для того щоб розрахувати даний показник, необхідно загальну вартість оголошення в день розділити на кількість переходів по ньому.

Використовую срс, ви зможете оцінити ваше оголошення з точки зору окупності одного прийшов на ваш сайт потенційного клієнта.

приклад. ваш банер коштує 6000 рублів на місяць. За цей місяць через нього на ваш сайт перейшло 500 потенційних клієнтів. Срс = 6000/500 = 12 рублів. Таким чином, один перехід на сайт з банера обійшовся вам в 12 рублів.

щоб підвищити срс необхідно:

 • максимально персоналізувати оголошення;
 • налаштувати географічний фільтр показів;
 • налаштувати часовий фільтр показів (час доби, в який буде показуватися ваше оголошення);

cpm

cost per mille (срм) – відображає фіксовану вартість 1000 показів без урахування кліків.

Розраховується як добуток тисячі показів, показника ctr і вартості одного кліка.

Дозволяє розрахувати справжній прибуток за кожні 1000 показів і спрогнозувати майбутню.

приклад. ваше оголошення було показано 2500 разів, а клікнуло на нього 200 осіб. Його вартість становить 400 рублів в день.

Ctr = 200/2500*100% = 8%;

Срс = 400/200 = 2 рубля в день;

Таким чином, срм = 1000*8% * 2 =160 рублів коштує 1000 показів вашого оголошення.

Показники ефективності, перш за все, необхідні при виборі інструментів просування в інтернеті. Ви можете порахувати показники по кожному виду реклами в інтернеті і вибрати найбільш ефективний вид реклами в інтернеті.

Як краще проводити рекламну кампанію в інтернеті

Саме час поговорити про те, як краще проводити рекламну кампанію в інтернеті: своїми силами або за допомогою фахівців з реклами в інтернеті зі сторонніх організацій.

це досить складне питання. Відповідь на нього залежить від таких факторів, як:

 • наявність вільного часу;
 • ваша освіта;
 • вибрані види реклами в інтернеті;
 • ваш продукт;
 • цільова аудиторія.

Але все ж, ми провели порівняння цих двох способів проведення рекламної кампанії в інтернеті, дані аналізу представлені в таблиці.

Часті питання про просування в інтернеті

 1. який вид реклами в інтернеті вважається найбільш ефективним?

Немає такого поняття, як найефективніший інструмент просування. Все залежить від мети рекламної кампанії, деталізації, якості опрацювання. Однак з точки зору економічної ефективності, на даний момент, можна виділити контекстну рекламу.

 1. чи можна провести рекламну кампанію в інтернеті без грошових витрат?

Так, можна. Але в цьому випадку вам буде потрібно витратити багато часу і власної праці. При цьому вам буде доступний обмежений інструментарій: реклама на дошках оголошень, рекламні відеоролики на youtube і e-mail розсилки.

 1. як краще поєднувати інструменти просування в інтернеті? чи можна використовувати тільки один інструмент?

Не можна створити універсальний медіаплан. Поєднання тих чи інших інструментів залежить від ваших цілей, можливостей, продукту. Але при цьому можна однозначно стверджувати, що застосування тільки одного інструменту просування в інтернеті не призведе до значних результатів.