Материнський капітал в 2018 році: останні новини, до якого року діє, розмір і які документи потрібні для оформлення

1376

Перебуваючи у скрутному становищі багато російських сім’ї отримали державну допомогу у вигляді материнського капіталу. Маткапитал з початку 2006-2007 роки — це допомога держави при народженні другої або третьої дитини. З цього моменту вступила в свою силу програма, розроблена за спеціальними параметрами, і спрямована на поліпшення демографічного стану країни. Саме про материнський капітал ми і вирішили написати свою статтю і розкрити всі основні питання і нюанси, в тому числі отримати готівку і т. д.

Отже, з цієї статті ви дізнаєтесь:

 • Точний розмір материнського капіталу 2018 році і посилання на джерело!
 • Буде індексація мат капіталу в 2018 році?
 • До якого року діє материнський капітал?
 • Як отримати материнський капітал на поліпшення житлових умов — особливості
 • Які документи потрібні для оформлення і отримання материнського капіталу?
 • Хто має право його використовувати?
 • Як отримати материнський капітал і т. д.

Тому ми детально розписали як отримати сертифікат, до якого року діє програма материнський капітал, на що звернути увагу, що робити і т. д.

Все про материнський сертифікат 2017-2018 читайте нижче

Зміст

 • 1. Материнський капітал — що це таке і хто його може отримати
 • 2. На що можна витратити материнський капітал
 • 3. Індексація та розмір материнського капіталу в 2018 році
  • Розмір (сімейного) материнського сертифіката за роками таблиця
 • 4. Материнський капітал на поліпшення житлових умов
 • 5. На що ще можна витратити материнський капітал в 2018 році — особливості
  • Як отримати материнський капітал на поліпшення житлових умов — покрокова інструкція
  • Сертифікат на навчання дитини
  • Сертифікат на формування пенсії матері
 • 6. Які документи потрібні для отримання (оформлення) материнського капіталу — сертифіката
 • 7. До якого року діє материнський капітал – час дії програми
 • 8. Як отримати материнський капітал — способи
  • Готівку під материнський капітал
  • Способи незаконного отримання материнського капіталу
 • 9. Материнський капітал в 2018 році зміни свіжі новини. Що нового в мат капіталі на 2018 рік?
 • 10. Висновок

1. Материнський капітал — що це таке і хто його може отримати

Це спеціально зЕкшн снювана міра, спрямована на підтримку багатодітної сім’ї. За її умовами, стати володарем спеціального сертифікату можна за народженого або усиновленого малюка після 1 січня 2007 року. А, ось розпорядиться цими засобами, за напрямами, розробленими державою, можна буде тільки через 3 роки.

Простіше кажучи, якщо дитина народилася в 2016 році, то, наприклад, вирішити свої житлові проблеми, залучаючи сертифікат, сім’я зможе лише в 2019 році. Але, у разі, якщо виникла необхідність придбати квартиру в споруджуваному житло, чи в цей період оформлюється іпотека, і перший внесок стає скрутним, то скористатися можливостями програми можна негайно.

Право стати володарем материнського капіталу (сертифіката) і закономірно розпорядиться ним, має наступна категорія громадян:

 • Жінка, що має російське громадянство і народила (усиновила) другої дитини або наступних, починаючи з 2007 року;
 • Чоловік, який має громадянство РФ, і рішення суду, що набрало чинності, про те, що він є єдиним усиновлювачем 2-го або наступних дітей.
 • Батько або усиновитель, до якого переходять права матері, яка претендує за законом на сертифікат, у разі позбавлення її батьківських прав або її смерті.
 • Неповнолітні діти, які навчаються за очною формою, до досягнення ними 23 років, які здобули право, замість позбавлених їх батьків .

Розробляючи таку програму, законодавець спочатку визначив цілі витрачання нарахованих коштів.

2. На що можна витратити материнський капітал

Існують 3 основних напрями використання материнського капіталу:

 • Поліпшення житлових умов
 • Здобуття освіти
 • Пенсійне накопичення матері.
 • При цьому, покращуючи свої житлові умови, можна:

  • частково або повністю погасити іпотечний кредит;
  • провести реконструкцію і грунтовний ремонт вже наявного приміщення;
  • провести всі необхідні компенсації за будівництво будинку;
  • вступити в пайова участь або спробувати відремонтувати будинок своїми силами.

  Отримання освіти і цілі витрачання коштів у цьому напрямку передбачають:

  • можливість проживати в гуртожитку навчального закладу і оплачувати його;
  • оплатити послуги, освітні установи, які вимагають особливих фінансових витрат;
  • або провести виплати дитячому садочку, який відвідує дитина.

  А, пенсійні накопичення дозволяють інвестувати свої кошти в недержавний пенсійний фонд.

  Помічено одразу, що материнський капітал неприпустимо витрачати на погашення споживчого кредиту, виплату будь-яких комунальних платежів, придбання меблів, автомобіля і по іншому власний розсуд.

  Розмір сімейного (материнського) капіталу (сертифіката) в 2017-2018 року

  3. Індексація та розмір материнського капіталу в 2018 році

  Дана програма продумана так, що з плином часу, сума затверджена ще спочатку підлягає індексації. І, якщо в 2007 році вона починала стартувати з позиції 250000 рублів, то до 2014 року зросла приблизно на 72% від базового розміру і зупинилася на позначці в 429500 рублів, а в 2015 сума піднялася до параметрів в 453026 рублів. Це суттєва надбавка. Звичайно, економічне становище нашої країни змінюється щороку. Тому і материнський капітал 2016 року зазнав істотні зміни.

  Тепер очікується його збільшення до 475000 рублів. але, можливо, якщо обставини будуть того, сприятиме, то вдасться ще трохи збільшити остаточну суму. Навіть, якщо трапилася така ситуація, при якій виникла необхідність витратити частину коштів за сертифікатом, то в 2016 році, сума, що залишилася буде обов’язково проіндексована відповідно до основного рівня інфляції.

  Цей механізм продуманий так тому, що не кожна сім’я здатна відразу розпоряджатися всією сумою. Але, навіть враховуючи розмір щорічного збільшення показників виплат, не можна однозначно говорити про те, що все ж до 2016 року збережуться рівно такі ж темпи, у порівнянні з минулими роками.

  Розмір (сімейного) материнського сертифіката за роками таблиця

  Рік Сума виплати материнського капіталу
  2007 250 000 руб.
  2008 276 250 руб.
  2009 312 162 руб.
  2010 343 378 руб.
  2011 365 698 руб.
  2012 387 640 руб.
  2013 408 960 руб.
  2014 429 408 руб.
  2015 453 026 руб.
  2016 453 026 руб.
  2017 453 026 руб.
  (закріплено законодавчо в цьому році не індексувати)

  Стаття 8 в проекті федерального бюджету на 2017 рік сказано, що в 2017 році індексація материнського капіталу проводитися не буде

  За всі 9 років існування програми загальний приріст субсиЕкшн склав 81,2%, але і показник інфляції збільшився на 95,3%. І, це. на жаль, наштовхує на сумний висновок про те, що материнський капітал 2016 року має тенденцію знецінюватися.

  При цьому, Мінпраці, робить приблизні прогнози навіть вже на 2018 рік, кажучи про те, що збільшеної навантаження на федеральний бюджет, розмір індексації зросте лише на 4,3-4,5%. І, при можливе продовження термінів програми, швидше за все кінцева сума складе 500000 рублів.

  Точний розмір або точна сума материнського капіталу на 2016 рік буде відомий тоді, коли будуть опубліковані параметри бюджету країни на дві тисячі шістнадцятий рік.

  4. Материнський капітал на поліпшення житлових умов

  Як відомо, скористатися отриманим сертифікатом можна буде всього лише один раз, рівно як і отримати його. І, якщо з витратами на навчання дітей, і індексацію власної пенсії, приблизно все зрозуміло, то з житловими умови потрібно спробувати розібратися. Адже, це найбільш популярний і актуальний варіант використання грошей.

  Як говорилося раніше, можна придбати, реконструювати або побудувати житло. І, якщо іпотечний кредит чи позику на купівлю у спеціалізованої банківської установи був оформлений до появи малюка, то надавши спеціальний договір, можливо, провести погашення відразу. При цьому, чекати 3 років не потрібно.

  Категорично заборонено гасити неустойки або штрафи за раніше проведеними несвоєчасних виплат. Гроші можна поширювати тільки на основний борг (тіло кредиту) та його відсотки. Якщо вам терміново потрібні гроші, то читайте цю статтю, там ми описали 11 способів де взяти гроші.

  Законом заборонена купівля земель або ділянок під подальше будівництво, і обов’язково зазначено, що житло має бути на території Російської Федерації, і при необхідності його можна оформити на чоловіка.

  У зв’язку з шахрайством, держава дає права та повноваження пенсійного фонду більш ретельно вивчати матеріали розтрати грошей, і в разі виявлення неправомірного використання передавати такі справи в суд.

  Тепер, цілком законним, буде бажання фонду побачити в наданих документах договір, де вказано, що кредит видається виключно на покупку або будівництво житла, і при цьому в ньому немає інших позичальників. Або, стане правомірно з його боку вимагати, щоб житло оформлялося у власність тільки подружжя та їх дітей, без залучення будь-яких інших родичів.

  До речі, купувати потрібно тільки повністю весь об’єкт, але ніяк не його частку. Звичайно, власник сертифіката може звернутися з позовом до суду з подібним вимогам пенсійного фонду та оскаржити правильність його Екшн .

  Адже, навіть покупка житла, вироблена у близьких родичів, з метою оформлення його у власність дітей, може викликати певний ряд сумнівів у державного органу, але сам по собі закон такої угоди не забороняє. (Читайте також — Як купити квартиру в іпотеку – перелік документів)

  5. На що ще можна витратити материнський капітал в 2018 році — особливості

  Розглянемо детальніше на що може знадобитися материнський сертифікат.

  Як отримати материнський капітал на поліпшення житлових умов — покрокова інструкція

  Весь процес, отримання сертифікату на придбання житла, для молодої сім’ї полягає в наступному:

 • Пошук квартири. Вона обов’язково повинна бути прийнятна за ціною і задовольняти вашим умовам.
 • Офіс банку. Необхідно відправитися в кредитну установу, яка має спеціальну ліцензію на проведення таких операцій і попросити список необхідних для збору документів. (Може знадобитися — Які банки не перевіряють кредитну історію позичальника)
 • Складання договору. Після того, як все зібрано правильно, і співробітники банку підтверджують, що в цьому немає ніякої помилки, складається договір купівлі-продажу квартири.
 • Оплата вартості житла. Після проведення реєстрації договору та його підписання обома сторонами, банк перераховує необхідну суму на рахунок продавця.
 • Візит в Пенсійний Фонд. Один примірник договору потрапляє до покупця на руки і його копію необхідно віднести до Пенсійного Фонду, де, на підставі цього документа перекладуть всю зазначену суму на рахунок банку.
 • Як тільки кредитна установа підтверджує переказ коштів, квартира стає власністю покупця, і молода сім’я може приступити до володіння нею. Причому, право власності, поширюється на всіх її членів, в межах, встановлених законодавством.

  Якщо, кошти вирішено направити на реконструкцію, то потрібно пам’ятати, що існує облікова норма площі. Вона встановлюється конкретно для кожного населеного пункту. А загальна площа приміщення, одержувана після зЕкшн снення всіх Екшн повинна змінитися на величину облікової. При таких роботах повинен складатися спеціальний акт, який фіксує всі необхідні обставини і вартість проведених робіт. При цьому, документ, який зможе чітко підтвердити проведену реконструкцію повинен датуватися строком раніше 2007 року.

  До речі, навіть в такій ситуації у Пенсійного фонду можуть виникати питання. Приміром, було вирішено зробити прибудову у вигляді балкона або додаткової кімнати до власного житла, малогабаритній квартирі. Посилаючись на неправильну форму будівництва, видається в цьому відмова. Таке становище можна сміливо оскаржувати в суді.

  Витрачаючи кошти сертифіката, на поліпшення житлових умов, необхідністю стане оформлення її у власність всієї родини, тобто подружжя та їх дітей.

  При цьому, звертаючись в спеціальні фірми, які обіцяють за певну винагороду оформити ряд потрібних документів для якнайшвидшого отримання грошових коштів на власні потреби, з’являється ризик відповідати перед державою за вчинення шахрайських Екшн .

  Сертифікат на навчання дитини

  Спираючись на умови, висунуті законодавством, стає ясно, що кошти по сертифікату фактично належать всій родині. Тому, стає правомірним можливість витратити їх на навчання одного з дітей.

  Але існують при цьому, певні умови:

  • навчальний заклад повинен обов’язково знаходитися на території Російської Федерації;
  • всі призначені кошти можуть бути витрачені на одну дитину, бо на всіх, наявних у сім’ї, але в рівних частках.

  При цьому, якщо вартість навчання не перевищує величину материнського капіталу, а, може бути навіть у порівнянні з нею, переважно мала, то наявну підсумкову суму можна витратити і на навчання і на поліпшення умов власного житла.

  Витрати на навчання включають в себе оплату послуг в таких категоріях закладів, як:

 • Дитячий садок;
 • Середня школа;
 • Коледж, Училище, Ліцей;
 • ВНЗ;
 • Установи додаткової освіти, такі, як музична школа або мовна.
 • Якщо, трапляється така ситуація, коли, наприклад, за сімейними обставинами виникає необхідність змінити навчальний заклад, то це вирішується за допомогою написаної заяви в Пенсійний Фонд. На підставі його, перераховуються кошти спрямовуються на особовий рахунок нового закладу.

  Якщо на момент надходження у ВУЗ, вік дитини перевищує 25 років, то одне з напрямків, куди дозволяється витрата – оплата гуртожитку. Але, може статися і випадок при якому, в результаті незадовільного поведінки або відсутності на предметах, приймається рішення про відрахування, то питання також вирішується просто. В пенсійний фонд подається заява з проханням припинити перерахування виплат, на підставі документа про відрахування.

  Звичайно, і самі навчальні заклади повинні відповідати певним вимогам, встановленим державою.

  По-перше, дитячі садки, або школи, повинні реалізовувати лише ту освітню програму, яку затвердив наше законодавство.

  По-друге, вибраний ВУЗ або середній навчальний заклад повинні мати акредитацію і спеціальну ліцензію. Детальну консультацію та всі необхідні відповіді на свої запитання стосовно самого навчання, документального оформлення нададуть працівники Пенсійного Фонду в день звернення.

  Сертифікат на формування пенсії матері

  Якщо прийнято рішення про те, що кошти, отримані за сертифікатом будуть спрямовані на накопичувальну частину пенсії, то це цілком правомірно і законно. До речі, це навіть зручно, в тому випадку, якщо доводиться довго знаходиться у відпустці по догляду за дітьми.

  Адже, як відомо роботодавці не оплачують відрахування в цей період, а за допомогою материнського капіталу, ситуація трохи виправляється. Так, і при правильному оформленні та вмілому розпорядженні власними коштами, такий напрямок забезпечить гідне проживання в старості.

  Подивіться відео — як правильно розрахувати і збільшити свою майбутню пенсію


  Скачайте безкоштовну книгу
  Як всього за пару місяців створити довічну пенсію на дохідних будинках
  <img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

  Весь порядок організовується наступним чином: виходячи на пенсію, жінка починає отримувати таку субсидію як доповнення до своїх щомісячних платежах. А, ось вони, будуть розраховуватися просто, згідно з поточним законодавством.

  Терміни, в які передбачена виплата такої пенсії будуть встановлюватися, виходячи з побажань самої жінки. Але, тільки за єдиної умови, що часовий проміжок повинен становити не менше 10 років. якщо раптом, всі виплати не встигнуть пройти і станеться раптова смерть заявника, то залишилася пенсія буде переведена на рахунок близького родича, що володіє правом спадщини.

  При такому способі використання коштів, існує можливість, при якій за бажанням жінки, до моменту виходу на пенсію, наявну грошову суму можна перенаправити на інші цілі. Наприклад, зЕкшн снити покупку житла.

  Список документів для оформлення (отримання) материнського капіталу

  6. Які документи потрібні для отримання (оформлення) материнського капіталу — сертифіката

  Варто розуміти, що для того, щоб все правильно і грамотно оформити та отримати сертифікат на материнський капітал в 2016 році необхідно буде зібрати певний комплект документів.

  В його склад входять:

  • Заяву. Воно складається за спеціальною формою і містить всі необхідні дані про самого заявника.
  • Паспорт заявника, його оригінал і ксерокопія. Обов’язково необхідно буде зробити копію «дитячої» сторінки.
  • Свідоцтво про народження, як власне, так і дитини. Буде потрібно і оригінал і ксерокопія.
  • Документ про усиновлення дитини.
  • Свідоцтво про шлюб заявника. Теж, попросять пред’явити оригінал і копію.
  • Страхове пенсійне свідоцтво, на дитину і власне.
  • Документ, що підтверджує наявність російського громадянства у дитини. Він необхідний у випадку, якщо один з батьків (мати або батько) не є громадянином Росії. Такий документ отримують в паспортно-візовій службі.

  В територіальному відділі Пенсійного Фонду, при першому зверненні, можна отримати документ, що містить перелік усіх необхідних документів та кількості їх примірників щодо вашого регіону.

  У житті може трапитися така ситуація, при якій виникає смерть матері або судове позбавлення її батьківських прав. При цьому, дозвіл на фактичне використання сертифіката переходить на пряму до батька.

  Тоді, на додаток до зібраних документів потрібно принести :

  • свідоцтво про смерть матері дитини;
  • судове рішення про оголошення матері померлої; або – рішення суду про позбавлення материнських прав;
  • рішення суду, яке підтверджує, вчинення протиправних Екшн стосовно власної дитини.

  Документи на отримання сертифіката (материнського капіталу) в ПФ (Пенсійний Фонд) можна подати такими способами:

 • При особистому зверненні;
 • Шляхом поштового відправлення;
 • Через портал державних послуг, склавши електронну документацію
 • При подачі документів, проходить процес їх реєстрації, і на руки віддається відповідна розписка. Весь процес розгляду триває протягом одного місяця, після чого приймається рішення і повідомляється заявнику.

  7. До якого року діє материнський капітал – час дії програми

  По суті, часу залишилося не так багато. У самій програмі зазначено, що вона має термін дії до 31 грудня 2016 року. Виникає ряд певних питань.

  • Який реальний рік закінчення програми?
  • Як будуть видаватися сертифікати і термін їх останньої видачі?
  • І до якого часу потрібно буде встигнути витратити сертифікат?

  Насправді, час використання сертифіката не обмежена. Якщо він вже отримано на руки, то хвилюватися не варто взагалі. Рішення про його застосування та розпорядженні мають коштами буде завжди своєчасно.

  Якщо малюк народився термін, до 1 січня 2018 року, то отримати документ за програмою можна буде у будь-який зручний час, не відкладаючи цю можливість на тривалий термін. А ось який розвиток у цієї програми буде далі точно поки не вирішено.

  Відомо тільки те, що Путін В. О. запропонував конкретно персоніфікувати підтримку таких сімей й постаратися зробити таку допомогу більш адресною.

  Але, враховуючи те, що це соціально значущий захід, цілком можливо, що воно буде переведено в статус федеральної і всі повноваження щодо розподілу коштів бюджету на такі потреби будуть передані адміністраціям регіонів. А ось віце-прем’єр Ольга Голодець заявила, що обговорюється рішення про продовження програми до кінця 2018 року.

  8. Як отримати материнський капітал — способи

  За цим документом (сімейному сертифікату), можна розраховувати на певну суму грошових коштів, витратити які можна на придбання житла, навчання дітей або збільшення пенсії мами. Але, виникають також розумні питання, як же можна перевести в готівку материнський капітал? Наскільки це законно? І які можливі загрози?

  Готівку під материнський капітал

  За роки існування даної програми у відділення Пенсійного Фонду РФ регулярно звертаються молоді мами, які бажають отримати готівкові кошти за виданим сертифікатом.

  Співробітникам державної установи доводиться пояснювати, що всі методи, що мають свою, здавалося б, розумну основу для молодих сімей, насправді не законні. А порушення програми, може нести за собою не лише адміністративне покарання, але і кримінальну відповідальність. Але, відверто варто зізнатися, що все ж таки, в нашому законодавстві існують 2 способи, застосування яких, не надає реальних загроз.

  Спосіб №1 — Одноразові виплати

  На одному із засідань нашого уряду, в цілях розробки антикризових заходів, було прийнято рішення, погодити і затвердити закон № 88-ФЗ від 20 квітня 2015 рік. Він говорить про те, що родини, які мають труднощі, отримують можливість на одноразове отримання готівки материнського капіталу.

  Тепер, в термін до 31 березня 2016 року можна подати заявку і отримати суму в 20 000 рублів, витративши їх на власний розсуд. Щось подібне вже активно застосовувалося в 2009 і 2010 роках, розмір такої допомоги становив 12000 рублів.

  При цьому необхідний наступний комплект документів:

  • Паспорт та його копія;
  • Заяву за формою Пенсійного Фонду;
  • Сертифікат;
  • Реквізити рахунку, зазначені у правці за формою банку.

  Спосіб №2 – Оплата первинного внеску по іпотечному кредитуванню

  Починаючи з 2015 року, набула чинності дозвіл, використовувати засоби, наявні в сертифікаті на виплату внеску за договором іпотечного кредитування. Таким чином, за коштами банківських операцій можна погасити необхідну суму, набуваючи власне житло, не чекаючи трирічного терміну.

  Звичайно, цей варіант, не дозволяє отримувати готівкові кошти, але вирішувати свої проблеми законним способом, цілком доцільно.

  Способи незаконного отримання материнського капіталу

  За останні 8 років, при активно використовується і постійно розвивається програми, враховуючи серйозну індексацію суми, що зросла майже на 220 тисяч, збільшилася і кількість шахраїв, які обіцяють законними методами забезпечити готівкові кошти по сертифікату.

  За свою роботу, вони просять приблизно 30-100 тисяч рублів. Причому, віддавати гроші одразу взагалі не потрібно, достатньо лише написати розписку і передати на руки сертифікат.

  Можна з упевненістю назвати кілька варіантів, найбільш поширених останнім часом:

 • Пропозицію придбати житло, непридатний для проживання. У цьому випадку, пропонується за незначно малу суму купити неіснуючий будинок. Наприклад, житло згоріло або його знесли, але в реєстрі нерухомості воно ще значиться.
 • Фіктивна іпотека. При цьому, з будь-якої сторонньої кредитної організацією полягає усна домовленість про видачу іпотечного кредиту за сертифікатом. У разі підтвердження Екшн аферистів, виникне необхідність не тільки повернути кошти, видані під материнський капітал, але і відсотки, нараховані за таким кредитом.
 • Фіктивний ремонт. За цієї операції полягає договір на надання нереальних послуг по поліпшенню житлових умов.
 • Договір купівлі-продажу. За змовою з родичами, полягає фіктивний документ на продаж житла, але насправді, ніяких подібних операцій не проводиться.
 • Свідоцтво на право власності. Через можливу домовленість з працівниками Росреестра, в Пенсійний Фонд надається документ, підтверджуючий, власність заявника і його право на розпорядження цим об’єктом. Хоча, насправді, він є неЕкшн сним.
 • Оцінка вартості об’єкта. У цьому випадку, надається звіт оціночної компанії, в якому вказані завищені цифри і суми. Це можливо при розташуванні об’єкта житла, наприклад, в глухому селі, де її вартість насправді не значна.
 • Звичайно, при розумному підході, стає ясно, що всі ці схеми не мають підстави під собою, але шахраї все частіше намагаються придумувати нові варіанти.

  9. Материнський капітал в 2018 році зміни свіжі новини. Що нового в мат капіталі на 2018 рік?

  У новому році на нас чекатимуть деякі зміни.

 • Зменшиться кількість заявників. Справа в тому, що, в даний момент, при видачі сертифіката не враховується фінансове становище сім’ї на момент народження дитини, а це дуже важливий аспект. Тому, розглядається питання про те, що отримувати виплати зможуть тільки ті сім’ї, які мають середній і низький дохід. Ця міра спрямована тільки на тих, хто реально відчуває труднощі і допомогу держави вважає важливою і необхідною.
 • Розшириться список додаткових можливостей витрати капіталу. Тепер, наприклад, можна буде направити гроші на реабілітацію дитини з обмеженими можливостями. Не можна не погодитися з правильністю такого прийнятого рішення.
 • Тривалість програми. У найближчих планах обговорення питання про безстроковість таких виплат. Цілком можливо, що дотримуючись певних умов її переведуть на постійну основу.
 • Програма лояльності для дітей з обмеженнями. По задуманому способом, з’явиться можливість отримувати додаткові кошти і при суворої звітності витрачати їх на спеціальне обладнання кімнати для дитини-інваліда. Тепер, буде можливим оснастити її саме тим обладнанням, працюючи з методиками якого дитина зможе стати повноцінним. З’явиться необхідність адаптувати його до соціального життя і допомагати розвиватися.
 • Тепер, материнський капітал можна буде витратити на спеціальну систему, що допомагає розвивати опорно-рухову функцію. Це і пандуси і поручні, крісла для масажу, велотренажери. А, при слабкому зорі допоможуть придбані книги і спеціальні клавіатури.

  3 грудня 2015 рік — президент РФ Ст. Ст. Путін запропонував продовжити програму материнського капіталу до 2018 року, раніше планувалося припинити фінансування виплат маткапитала до 2016 року.

  10. Висновок

  Звичайно, давно вже відомо, що молоді сім’ї, які створюються в Російській Федерації, часто вважаються найбільш незахищеною групою нашого суспільства. Насправді, так і є.

  Крім основної потреби, забезпечувати гідне існування, народжувати дітей, виникає ще проблема житлового характеру. При цьому, постійно доводиться вирішувати питання про те, як жити, де жити, і де брати кошти на придбання власних квадратних метрів.

  Ця глобальна проблема у своєму підсумку, ще й привела до зміни демографічної ситуації в нашій країні. І, щоб хоча б якось її змінити була прийнята програма, що забезпечує виплату материнського капіталу. Її основним завданням на той момент, стала можливість забезпечити такій сім’ї нормальні умови існування.

  Програма материнського капіталу не просто прижилася, а стала дуже затребувана. І, тепер, спочатку плануючи закрити її до кінця 2016 року, уряд шукає шляхи вирішення для можливого продовження забезпечення таких виплат.

  (3голос(ів), середній: 5,00 з 5)
  Завантаження…

  Скачайте нашу безкоштовну книгу — Як отримувати від 50 до 150 000 рублів на місяць від орендарів, сидячи вдома в декреті
 • Пройдіть цей відеокурс Антона Муригіна і дізнайтеся, як молоді мами заробляють на нерухомості в своєму районі
 • Скачайте безкоштовний чекліст — 18 ідей, що можна продати на Авіто, щоб швидко заробити грошей