Чисті інвестиції — це важливий показник інвестора: поняття і формула

1581

У статті розглянемо як збільшити і примножити свої гроші.

Зміст

 • Як примножити свій капітал
 • Поняття чистих інвестицій
 • Формула розрахунку чистих інвестицій
  • Як інвестор збільшить свій прибуток
  • Як добитися процвітання в бізнесі

Як примножити свій капітал

Нещодавно, на сторінках журналу Форбс, була розміщена цікава статистика. Виявилося, що 60% найзаможніших людей світу заробили свій статок завдяки розумному і успішного інвестування.

Чисті інвестиції — це запорука примноження капіталу! Запам’ятайте, коли у Вас з’являються «вільні» гроші, прибуток, ні в якому разі не залишайте їх порохом на Ваших банківських рахунках! Змусьте їх працювати на Вас, допомагаючи розвивати цікаві проекти та цілі компанії!

Чисті інвестиції — це важливий показник як для інвестора, так і для власника бізнесу

Поняття чистих інвестицій

Чисті інвестиції — це додаткові інвестиції, які допоможуть збільшити капітал фірми, вони спрямовані на розширення виробництва. Це поняття йде рука об руку з валовими інвестиціями. Щоб не вдаватися в нудні математичні розрахунки, розглянемо все це на прикладі звичайної, середньостатистичної фірми.

Отже, припустимо, що вашій компанії не вистачає вантажного автомобіля. Але щоб його купити, потрібні інвестиції. Якщо вартість вантажівки дорівнює мільйону рублів, то й залучені гроші на його покупку, будуть дорівнюють мільйону рублів. Ці гроші будуть мати назву — валові інвестиції. Але ваш вантажний автомобіль коли-небудь стане не придатний, і Вам буде потрібно новий. (Читайте також — як взяти гроші під заставу нерухомості)

Припустимо, термін експлуатації вантажівки — десять років. Щоб покупка не застала Вас зненацька, варто підстрахуватися, і щомісяця відкладати на придбання нового автомобіля певну суму. Робимо простий розрахунок: 10 років — це 120 місяців, 1 000 000 рублів ділимо на 120 місяців і отримуємо суму в 8 334 рубля. Це сума має назву амортизація.

Якщо мати на увазі чисті інвестиції, то вона обчислюється завдяки простій формулі: з валових інвестицій потрібно відняти амортизацію.

І тоді виходить, що в нашому прикладі чисті інвестиції складають 991 666 рублів.

Врахуйте, що на великому підприємстві розраховують кошти не тільки для придбання вантажівки, а й для збільшення виробництва, будівництва нових цехів, оновлення устаткування. У цьому випадку, амортизаційні відрахування слід розглядати комплексно для всього підприємства. З-за такого нюансу, амортизаційні відрахування можуть бути більше валових інвестицій. Кількість чистих інвестицій буде негативним. Але, щоб підприємство мало прибуток, потрібно щоб чисті інвестиції стали позитивними. Саме цей показник свідчить про ліквідність організації.

Чисті інвестиції як показник ліквідності підприємства

Формула розрахунку чистих інвестицій

Чисті інвестиції — це інструмент розширення виробництва, завдяки їм відбувається зростання обсягу випуску продукції.

Існує показник суми приросту грошових ресурсів — [net investment]. Він розраховується за формулою: ЧІ = ВІ — АВ.

 • ЧІ — це показник чистих інвестицій для організації певного періоду;
 • ВІ — це кількість інвестованого капіталу, валові інвестиції;
 • АТ — це амортизаційні відрахування у певному періоді.

Після розрахунку даних показників, можна зробити висновок про економічний розвиток будь-якого підприємства.

 • I net > 0 — якщо валові інвестиції значно перевищують амортизацію;
 • I gross > A — означає, що обсяг виробництва буде збільшуватися з кожним роком (компанія на рівні економічного розвитку, відбувається розширення виробництва);
 • У разі, якщо I gross = A, або I net = 0, то це означає «нульовий» зростання підприємства, кожен рік фірма виробляє однакову кількість продукції (іншими словами, не розвивається, не рухається вперед, активи і капітал залишається незмінними);
 • I net
 • I gross

Не можна переоцінити роль інвестицій!

Чисті інвестиції — це як кисень для підприємства. Саме вони являють собою основу для розширення фірми, завдяки цим вкладенням і відбувається збільшення обсягів продукції.

Це ресурс, завдяки якому якраз і формуються капітальні блага. Але майте на увазі, кожній фірмі слід рухатися вперед, розвиватися, збільшувати свої активи, тому що всі капітальні блага піддаються зносу та з часом втрачають свою функціональність.

Чисті інвестиції відіграють важливу роль в оцінці підприємства

Як інвестор збільшить свій прибуток

Чисті інвестиції — це співпраця з інвесторами. Інвестор — це той чоловік, який допомагає фірмі, вкладаючи в неї свої заощадження. Ці гроші повинні використовуватися для просування і розширення фірми. Зазвичай, після таких грошових вливань, ліквідність фірми підвищується, вона стає більш прибутковою.

Радимо почитати: Куди можна інвестувати, якщо є невеликі гроші

З вкладником-інвестором обговорюють і підписують договір. У ньому слід обговорити термін виплат, їх розмір. Залежно від терміну вкладу, договори бувають короткостроковими (на строк менше року), а також довгостроковими (від року й довше). У будь-якому з цих випадків, при раціональному використання коштів підприємством, окупається інвестування досить швидко.

Це відмінна можливість змусити свої гроші працювати, отримуючи пасивний дохід і прибуток від капіталу.

Як добитися процвітання в бізнесі

Завдяки чистому інвестування, на плаву тримаються більшість великих компаній. Так вони захистили себе від банкрутства! Більш того, змогли розростися до рівня корпорацій. Чисті інвестиції — це запорука успіху! Користуйтеся досвідом своїх колег — не бійтеся залучати інвесторів! Ваша сміливість виллється на благо фірми.

Дивіться відео: Що таке інвестиції?

Як вибрати бітумну черепицю

Как выбрать битумную черепицу
За останні роки бітумна черепиця ударними і впевненими темпами завойовує український ринок покрівельних матеріалів. Серед моря моделей та торгових марок бітумної черепиці здійснити правильний вибір стає все складніше. Кілька порад з приводу того, на що варто звернути увагу при виборі гнучкої покрівлі, не будуть зайвими.
Також хочемо вам порекомендувати купить битумную черепицу акваизол

Бітумна черепиця – це багатошарове покриття, тому для оцінки матеріалу у цілому треба розглянути кожен шар. В якості верхнього захисного шару у бітумної черепиці виступає базальтовий гранулят або крихта з мінералів для посипання. Завданням цього шару є захист бітуму від різних факторів навколишнього природи. Необхідно звернути увагу на форму грануляту, круглі значно щільніше прилягають один до одного, ніж «лускаті», а значить, і краще захищають бітум.

Також варто звернути увагу на ультрафіолетову стабільність цього шару, так як від цього залежить термін експлуатації м’якої покрівлі. Для покрівельних матеріалів застосовують два види бітуму: модифікований і окислений. Суперечок на цю тему досить багато. Ми ж хочемо зазначити, що окислений бітум отримують в результаті класичного технологічного процесу, а застосування модифікаторів є результатом сучасного інноваційного етапу розвитку покрівельної галузі. Але не всі модифікатори є якісними і доцільними для покрівлі.

Випробування часом пройшли два з них: атактичний поліпропілен (АПП) і стирол — бутадієн — стирол (СБС). Для наших кліматичних умов більше підходить СБС модифікатори. Вони роблять бітумний шар більш еластичним, але деякі виробники, таким чином, знижують вимоги до бітуму, його якості, товщині і тим самим зменшують собівартість. І, як наслідок, покрівельне покриття втрачає свою надійність і довговічність. В якості армуючого шару бітумної черепиці служать повсть або скловолокно. Для цих матеріалів є характерним досить низький коефіцієнт розтягування, що дозволяє покрівельним плиток зберігати стабільність своєї форми. Для черепиці тим краще, чим більше щільність армуючого шару.

Бітумна черепиця виготовляється з самоклеющейся стрічкою або клейким нижнім шаром. Суцільним чи ні, буде нижній шар гнучкої покрівлі, монтаж слід проводити по всій інструкції. Тут важливо, щоб піском не була засмічена основа нижнього шару, що може перешкоджати адгезії і знижує якість гідроізоляції. Розглянувши детальніше характеристики кожного шару м’якої покрівлі, Ви зможете зробити правильний вибір і отримаєте високоякісне покрівельне покриття, надійне і довговічне.