Бізнес ідеї для малого міста: приклади + поради

2404

Кожен з нас хоча б раз у житті замислювався про створення своєї справи. Для когось це втеча з офісу і небажання витрачати час і знання «на дядю», для когось- необхідність самореалізації, а для когось- можливість самостійно розпоряджатися особистим часом. Але самим головним критерієм для всіх бажаючих створити свій бізнес в маленькому місті або великому мегаполісі є фінансова свобода і підвищення рівня життя. При цьому спраглі відправитися в самостійне плавання помилково вважають, що домогтися успіху в великих містах і мегаполісах простіше, ніж у невеликих.

Для того щоб спростувати цей міф, розберемося з поняттям «маленьке місто». Як правило, це міста з населенням менше 50 тисяч. І як показує практика організувати та розвинути бізнес в невеликому місті значно простіше, ніж у великому.

У даній статті ми розкриємо наступні питання:

 • У чому плюси і мінуси власного бізнесу в невеликому місті?
 • Який бізнес краще всього відкрити в маленькому місті?
 • Які бізнес ідеї для невеликого міста працюють в 2016 році з мінімальними вкладеннями?
 • Як відкрити свою справу з нуля?

Отже, почнемо розбиратися по порядку.

Вибираємо бізнес ідеї, які можна реалізувати в маленькому місті

Зміст

 • 1. Переваги бізнесу в маленькому місті
 • 2. Який новий бізнес можна відкрити в маленькому місті
  • 2.1. Кілька порад для успішного початку свого бізнесу
  • 2.2. Цікаве рішення для створення своєї справи
 • 3. Бізнес ідеї для невеликого міста: з вкладеннями і без
  • 3.1. Бізнес ідеї без вкладень в маленькому місті
  • 3.2. Ідеї для бізнесу в маленькому місті з мінімальними вкладеннями
  • 3.3. Свою справу з нуля для маленького (невеликого) міста з вкладеннями
  • 3.4. Бізнес ідея: багатоквартирний будинок або хостел
  • 4. Вигідні ідеї для маленького міста
  • Бізнес-ідея №1. Відкриття салону краси
  • Бізнес-ідея №2. Швидке харчування на колесах
  • Бізнес-ідея №3. Магазин квітів і кімнатних рослин
  • Бізнес-ідея №4. Приватний дитячий садок
  • Бізнес-ідея №5. Чоловік на годину — ідеальний варіант!
  • Бізнес-ідея №6. Виготовлення ключів
  • Бізнес-ідея №7. Інтернет-бізнес в маленькому місті
  • Інші види діяльності
 • 5. Висновок

1. Переваги бізнесу в маленькому місті

Плюси (+) своєї справи в невеликому місті:

 • Невеликий стартовий капітал. У маленьких містечках такі витрати бізнесу, як оренда приміщення, комунальні платежі, витрати на персонал і рекламу, відчутно нижче.
 • Висока ефективність «сарафанного радіо». У невеликих населених пунктах популярність товару або послуги складається багато в чому завдяки особистим знайомствам і відгуками.
 • Досить багато вільних ніш зважаючи обмеженої присутності товарів і послуг. Багато нововведення з’являються в маленьких містах з солідним запізненням, що, безсумнівно можна скористатися, «привізши» бізнес-ідею з великого міста, в якому вона вже випробувана.
 • Низька конкурентне середовище.
 • До основних недоліків (— ) можна віднести обмежену потенційну аудиторію (кожен клієнт на вагу золота») і досить низьку купівельну спроможність (в маленьких містах доходи населення на порядки нижче, ніж у жителів великих мегаполісів).

  2. Який новий бізнес можна відкрити в маленькому місті

  Існує думка, що реально прибутковий бізнес можна відкрити лише у великому місті, а в маленькому і намагатися нічого, але це не так. Зрозуміло, специфіка бізнесу відрізнятиметься від бізнесу у великих містах, але дохід не змусить себе довго чекати. Більш того, маленьких міст в Росії набагато більше великих, і розвинути свою справу в такому буде вигідніше і простіше.

  2.1. Кілька порад для успішного початку свого бізнесу

  Порада 1. Перше, що потрібно буде зробити, це ретельно продумати, яким видом бізнесу ви будете займатися з точки зору вигоди.

  Найголовніше, це з’ясувати в яких послугах має потребу населення у вашому місті.

  Не варто вигадувати велосипед знову, треба знати, що у центрі міста завжди приживеться громадське харчування або перукарня, а на околиці попитом будуть користуватися ларьки «24 години».

  Порада 2. Вибираючи для себе вид діяльності вашого бізнесу, завжди варто враховувати ваші схильності, таланти в тій чи іншій сфері. Важливо, щоб ваша справа вам подобалося, інакше ви не зможете домогтися успіхів.

  Найкраще буде, якщо ви почнете займатися тим, що ви вмієте робити найкраще.

  Так, якщо ви добре вмієте готувати, маєте давно запорошений диплом технолога громадського харчування або кухаря, а може і працюєте в даній професії, то зрозуміло, вам варто зв’язати ваше нове справа зі старим. Повірте, це убезпечить вас від багатьох труднощів, пов’язаних з подальшим відкриттям та організацією всього бізнесу. Знання основ і наявність навичок в якійсь сфері, у вашому випадку, варто оцінювати як величезний бонус, який ще не раз вас виручить в майбутньому.

  2.2. Цікаве рішення для створення своєї справи

  Варто розглянути, на перший погляд абсолютно несерйозний вид бізнесу, як репетиторство. Він примітний тим, що майже не потребує жодних вкладень, зате дохід з’являється відразу і не треба чекати роками, коли окупиться бізнес.

  Згадайте! можливо ви добре малюєте, або граєте на гітарі чи фортепіано, а може бути, ви добре знаєте англійську?

  Зараз такий бізнес набирає все більших обертів, люди із задоволенням віддають дітей вчитися, або йдуть самі до приватним викладачам за меншу плату, ніж це пропонують їм спеціалізовані гуртки з професійними викладачами. Тим більше для вас це шанс мінімізувати ризики, з якими неминуче зіткнеться будь починаючий підприємець. Тому що такий бізнес набагато більш мобільний, не являє собою технічної складності і швидко виходить на точку беззбитковості, з урахуванням мінімальних початкових вкладень.

  Якщо ж все-таки ви не змогли придумати, чим саме вам краще зайнятися, тоді виходите з принципу, які сфери послуг найбільше користуються попитом. Завжди безпрограшним варіантом буде продуктовий магазин, адже люди завжди мають потребу в продуктах харчування. Але варто враховувати розташування вашого магазину в місті, тому що якщо неподалік є великий, відомий людям магазин продуктів, шанс отримати хороший прибуток в цьому місці значно знизяться.

  Ідеї для бізнесу в маленькому місті: який бізнес відкрити

  3. Бізнес ідеї для невеликого міста: з вкладеннями і без

  Організація будь-якої справи має на увазі наявність або відсутність початкових вкладень. Бізнес для маленького міста не виняток. Далеко не кожна справа потребує вкладення коштів.

  Радимо почитати статтю: «Бізнес ідеї з нуля без вкладень».

  Ось список деяких ідей, не потребують жодних витрат.

  3.1. Бізнес ідеї без вкладень в маленькому місті

  • Репетиторство. Добре розбираєтеся в тій чи іншій сфері? Є досвід викладання в навчальних закладах? Досконало володієте музичним інструментом? Тоді цей вид діяльності для вас. Подавайте оголошення і набирайте учнів.
  • Послуги по прибиранню приміщень. Засоби, що є під рукою у кожної господині. Привести в порядок офіс, допомогти в збиранні після проведення святкових заходів – все це привід запропонувати свої послуги та почати заробляти. При бажанні можна організувати цілу групу таких помічників і перерости у велику клінінгову компанію.
  • Досконало володієте іноземною мовою – робіть перекази.
  • Є швейна машинка і досвід роботи на ній – продавайте послуги міні-ательє та ремонту одягу. Даний вид послуг завжди затребуваний, особливо в невеликих містах, де покупка нового одягу пов’язана з істотними витратами.

  І це далеко не повний перелік. Ось ще приклади: супровід дітей, вигул тварин, перевезення на особистому авто варто оглянути свіжим поглядом свої таланти і вміння, і справу по душі знайдеться сама.

  Якщо ж у розпорядженні є невеликі грошові заощадження, сфера пошуку свого бізнесу для маленького міста значно розширюється.

  3.2. Ідеї для бізнесу в маленькому місті з мінімальними вкладеннями

  Розглянемо деякі ідеї малого бізнесу з мінімальними вкладеннями:

  • Послуга з розряду «чоловік на годину». Чим вище ваша кваліфікація – тим ширше буде ваша клієнтська база. Дрібний ремонт на дому, відновлення зіпсованих речей, сантехнічні роботи і послуги електрика – для всього цього необхідна кваліфікація і невеликий набір інструментів, який і стане вашим першим вкладенням. Необхідна сума на старті: від 1000 до 5000 рублів.
  • Стрижки, зачіски, плетіння косичок – дуже актуальний на сьогоднішній день вид послуг. З вкладень – витрати на інструмент і засоби для укладання. Ця сума не перевищить трьох тисяч рублів. При необхідності можна закінчити курси перукарського мистецтва. Це ще 2000-3000 рублів.
  • Створення та продаж товарів, створених своїми руками: мило, прикраси, листівки, запрошення, прикраси для волосся, декор для святкових заходів. Витрати на матеріали не перевищать 2000-3000 рублів. Рецепти та майстер-класи можна знайти на тематичних форумах і сайтах.

  Читайте також, як можна заробити з мінімальними вкладеннями, в цій статті.

  3.3. Свою справу з нуля для маленького (невеликого) міста з вкладеннями

  Якщо ж ви готові вкласти в стартовий капітал суму від 100 000 рублів і вище, то і очікуваний прибуток буде вищим, ніж при невеликих витратах або при відсутності таких. Нижче наведені ідеї для бізнесу, підходящі для маленького міста із залученням значних коштів:

  • Магазин продуктів. Зважений асортимент і невисокі ціни — секрет успіху. Ніякої дорогої екзотики та ексклюзиву. Магазин «біля будинку» з доступними і якісними товарами дуже швидко стане фаворитом у місцевих жителів. Витрати на оренду обладнання та персонал: від 100 000 рублів. (Див. Як відкрити інтернет магазин з нуля — докладна інструкція тут)
  • Перукарня. Сфера краси завжди користується популярністю в будь-якому населеному пункті. Особливу увагу слід приділити підбору персоналу. Саме майстри, або зроблять вашу справу успішним, або «втоплять» його. Витрати: від 50 000 — 100 000 рублів.
  • Автомайстерня/шиномонтаж. Кілька вправних рук і приплив клієнтів забезпечений. У цьому виді бізнесу вирішальним фактором стає ще й географія розташування. При виборі місця орієнтуйтеся на місця з високим трафіком автомобілістів. Вкладення: 50 000 – 100 000 рублів.
  • Хлібопекарня. Гаряча випічка щоранку змусить вибудовуватися до вас черзі. А якщо ввести в асортимент нові, такі як: пироги і торти на замовлення, європейська випічка (штруделі, круасани, снеки тощо), то успіх вашої справи буде забезпечений. Природно для такого бізнесу, як пекарня, важливим нюансом стає наявність грамотного пекаря-технолога. Вкладення з урахуванням всіх вимог до підприємств харчування становитимуть не менше 150 000 рублів.

  Ми привели список ідей для бізнесу, які можна реалізувати в маленькому місті з мінімальними вкладеннями або без значних фінансових витрат. Далі розглянемо ідеї, успішно працюють і випробувані багатьма підприємцями в 2016 році у невеликому містечку, більш докладно.

  3.4. Бізнес ідея: багатоквартирний будинок або хостел

  Прекрасним способом заробітку в невеликому місті може стати будівництво або облаштування невеликого багатоквартирного будинку або хостелу. Все що потрібно для реалізації такої ідеї — оформити кредит у банку, придбати, орендувати або побудувати індивідуальний будинок великої площі і розділити на кілька квартир.

  Найпростіший варіант із перелічених — орендувати за кредитні кошти готовий будинок площею 100-120 кв. метрів, розділити його на 3-5 квартир і здавати житло в оренду. Така схема здатна повністю окупити всі затрати і вийти на чистий прибуток за 2-3 місяці. Відкрити в будинку за таким методом можна і хостел, в невеликих містах попит на хостели сьогодні досить високий. Якщо вас зацікавила дана схема заробітку, то радимо вам завантажити наш безкоштовний курс про те, як купити багатоквартирний будинок і заробляти від 100 до 300 тис. рублів на місяць.

  Як придбати багатоквартирний БУДИНОК
  Скачайте безкоштовний бізнес-план
  <img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

  Подивіться відео від нашого фахівця про те, як організувати орендний бізнес за 44 дні:

  4. Вигідні ідеї для маленького міста

  Бізнес-ідея №1. Відкриття салону краси

  Краса завжди буде успішно продаваним продуктом. До вас в перукарню зайдуть і дівчата, часто бувають в подібних закладах і чуйно стежать за собою, і чоловіки, яким потрібно зробити самий звичайний напівбокс, і бабуся, яка звикла за останніми п’ятницях місяця підрівнювати стрижку, і дитина, якій потрібно підстригти чубок. Словом, ці послуги завжди будуть добре продаватися, особливо, якщо вгадати з найкращим місцем розташування.

  Існують декілька бізнес-моделей. Перший це економ варіант. Саме такий найкраще відкривати в маленькому місті, де живуть не обізнані жителі. Послуги повинні бути самими звичайними. Тут працює перукар, налагоджений нігтьовий сервіс, надаються легкі косметичні послуги (вищипування та фарбування брів тощо).

  Салон краси — бізнес, який буде завжди затребуваний серед населення маленького міста

  Друга модель називається бізнес клас. Тут вже може працювати стиліст-візажист, професійні перукарі, косметологи з медичною освітою, які зЕкшн снюють такі процедури, як глибокі пілінги, татуаж, в салоні працює солярій. Щоб відкрити салон такого рівня, вам буде потрібно дуже добре вивчити ринок вашого міста, тому що такий салон буде «жити» тільки там, де у людей достаток не нижче середнього.

  Не варто забувати і про вимоги і податки, якими обкладаються всі салони краси, причому, якщо тримати косметологію, з нею буде все значно складніше, так як проводити косметичні процедури повинен виключно лікар з вищою медичною освітою за спеціальністю «терапевтична косметологія». До іншого персоналу таких суворих вимог немає.

  Якщо ви задумали зробити у своєму салоні послугу масажу, то тут умови утримання персоналу більш лояльні. Масаж може проводити фахівець з профільним середньо-спеціальним медичною освітою. Якщо ви зважитеся на такі послуги у своєму салоні, вам доведеться надати перелік документів в РосЗдравНадзор. Вся підготовка до відкриття салону займе у вас не менше року. Так що якщо захочете свою справу з нуля саме в цій сфері, доведеться запастися терпінням.

  Бізнес-ідея №2. Швидке харчування на колесах

  Мобільна точка харчування принесе хороший дохід, а витрати при відкритті такого бізнесу будуть мінімальними. На російському ринку фургон для швидкого харчування обійдеться вам близько 9000$. Раніше такі фургони можна було придбати лише за кордоном і за велику плату, тепер же кілька фірм в Росії займається їх виготовленням та рішення цього завдання значно спростилося. Приблизно 5000$ варто найпростіша модель фургона, яку пропонує російський виробник «Автохолод». Ця модель підходить тільки для приготування курей гриль і шаурми і зовсім не довговічна. Термін служби фургона складає не більше 7 років.

  Мобільна точка харчування-кав’ярня — як вид бізнесу, який завжди можна відкрити в невеликому містечку

  Цей бізнес можна відкрити, якщо у вас є на прикметі безпрограшна прохідна точка, де можливо було б відкрити ларьок даного типу. І не забувайте, що ставити такі кіоски в будь-яких вподобаних вам місцях заборонено. Кожне місце дислокації потрібно буде погоджувати з адміністрацією міста, часто вас будуть просити з’їхати в інше місце. До цього теж треба бути готовим в тому числі і в маленькому місті, де конкуренція начебто не така велика як в мегаполісах.

  Бізнес-ідея №3. Магазин квітів і кімнатних рослин

  Квіти не життєво необхідний, але як не дивно дуже затребуваний продукт на ринках країни. Особливо в період основних свят: 8 березня, 1 вересня, Новий рік. Також квіти часто потрібні і в будній день — на побачення, як подяку кому-небудь за послугу або вчитель в університеті.

  Для відкриття такого бізнесу вам буде потрібно близько 10000$. Звичайно, може бути вам вдасться заощадити, але все ж краще орієнтуватися саме на таку суму. Площі в 18-20 квадратних метрів вистачить, щоб відкрити невеликий магазинчик квітів. Найкраще місце розташування магазину буде біля великого торгового центру, якщо у вашому місті є такий або великого продовольчого магазину.

  Фото магазину квітів

  Також пам’ятайте, що добре оформлена квітами прозора вітрина, притягує погляди перехожих завжди виграє у звичайної вивіски «Квітковий магазин». Чим яскравіше буде зовнішній вигляд такого магазинчика, тим більше потенційних клієнтів він притягне.

  Коли з оформленням документів все вирішено, настав час знімати відповідне приміщення. Пам’ятайте, що прохідність для квіткового магазину, як і для будь-якого іншого виду бізнесу, що пов’язано з продажами, має вирішальне значення. Ретельно продумайте цей аспект, і хоча біля великого торгового центру або зняти приміщення магазину буде значно дорожче, ніж в спальному районі, швидше за все результат буде набагато ефективніше.

  Домовитися з постачальниками квітів буде досить просто. У наш час існує дуже багато оптових баз, які спеціалізуються на квітах і дізнатися про них можна просто скориставшись ресурсами Інтернету. Але не кидайтеся у співпрацю з першими ліпшими компаніями, цілком можливо, що пошукавши довше ви знайдете більш вигідний для вас варіант, хоч і менш розрекламований.

  На початку шляху можна найняти два флориста, які б працювали позмінно. Закуповуйте спочатку тільки квіти, які довго зберігають свіжість. Це троянди, гербери, хризантеми. З кімнатних рослин орхідеї фаленопсис і антуріум. Краще буде, якщо ви будете хоч трохи розбиратися в кольорах і кімнатних рослинах, це сильно полегшить ваші справи і створить розуміння між вами і вашими флористами.

  Бізнес-ідея №4. Приватний дитячий садок

  В умовах сформованої ситуації в Росії ситуація з державними установами, особливо з дитячими садами залишає бажати кращого. Витрати при відкритті цього бізнесу не будуть малими і чекати, що він окупиться в перший рік теж не доводиться. Але є і хороша новина: при наполегливості, терпіння і заробленої доброї репутації у вас є всі шанси досягти прекрасних успіхів у цій сфері і існувати ще дуже довгий час. Чутки про гарну приватному дитячому садку розповзуться по місту в одну мить і дефіциту в клієнтах у вас не буде. Але потрібно пам’ятати, що цей вид бізнесу дуже специфічний. Без належної любові до дітей, своїй роботі на такому терені, у вас навряд чи щось вийде.

  Приватний дитячий сад — як приклад бізнесу для відкриття справи в невеликому місті

  Тим більше такі заклади завжди під пильним прицілом державних установ і суворо перевіряються усіма можливими інстанціями. До того ж, якщо у вас немає потрібного педагогічної освіти, відкрити такий бізнес вам не вдасться.

  Приміщення приватного дитячого садка повинно бути не менше 4 квадратних метрів на одного вихованця. Також окремі приміщення для сну, харчування, ігор. Обов’язковим вважається і медкабінет. Знадобиться спеціально меблі і окремий вхід в дитячий сад. Весь персонал повинен мати педагогічну освіту. Стаж роботи в цій сфері і любов до дітей — повинні бути головними аргументами при прийнятті на роботу вихователів і нянечок.

  Резюмуючи, можна сказати, що для відкриття такого закладу вам буде потрібно близько 700000 рублів. Сума не маленька, але якщо ви любите дітей і готові їм присвятити свій бізнес — дерзайте, адже головним аргументом завжди залишається ваше бажання!

  Бізнес-ідея №5. Чоловік на годину — ідеальний варіант!

  Напевно, найбільш простими і практично не витратним буде такий бізнес, як «чоловік на годину». Звичайно, вам доведеться витратитися на різні інструменти і дрібні запчастини, які потім ви можете продавати своїм клієнтам трохи дорожче, ніж їх купили. Це будуть вимикачі, розетки, шпінгалети, замки, можливо якісь частини сантехніки, лампочки і тд. Спектр ваших послуг теж буде дуже різноманітним, тому якщо у вас є прогалини у певних уміннях, їх потрібно буде якомога швидше усунути. Ось список послуг, які вам доведеться обов’язково вміти робити:

  • Усунення поломок, пов’язаних з сантехнікою;
  • Ремонт побутової техніки;
  • Збірка меблів;
  • Ремонт і заміна розеток, вимикачів;
  • Установка супутникових антен, люстр, унітазів, бачків та ін

  І це далеко не весь список, які вам доведеться навчитися робити швидко і якісно. У бізнес-плані потрібно буде врахувати, що деякі інструменти зручніше буде орендувати, а не купувати, хоча б на перших порах. Тому що часто буває так, що дорогий інструмент знадобиться всього лише кілька разів за весь час і просто напросто не зможе окупитися.

  Також слід враховувати, що зЕкшн снювати цю роботу без транспортного засобу буде дуже проблематично, тому буде величезним плюсом, якщо у вас вже є автомобіль. Якщо ще ні, то варто задуматися над його придбанням.

  Реєстрація такого бізнесу буде дуже легкою, порівняно з багатьма іншими. У цьому випадку оформлення, як індивідуальний підприємець буде достатньо, щоб відкрити бізнес, з формою прибуткового податку ЕНВД (Як відкрити ІП читайте в цій статті). Всі початкові витрати на такий бізнес будуть становити не більше 50000 рублів (включаючи уніформу, захисні рукавиці та інші необхідні деталі).

  І пам’ятайте, 90% успіху такого бізнесу залежить від реклами. Не шкодуйте гроші, користуйтеся будь-якими можливими способами реклами своєї справи. Це і біжучий рядок, і реклама в газетах і журналах міста, можна розклеїти оголошення на будинках і стендах. Є і ще один бонус цього бізнесу — за короткі терміни ви можете залучити постійних клієнтів, які згодом будуть приносити основний прибуток.

  Бізнес-ідея №6. Виготовлення ключів

  Погодьтеся, кожен з нас вдавався до послуги з виготовлення ключів. Ця послуга завжди залишається і залишатиметься затребуваною навіть у маленькому місті. Не обов’язково бути майстром у цій справі, щоб почати цим займатися.

  Зараз існують верстати з виготовлення ключів, які все роблять за вас, і навчитися на такому працювати не складе великої праці. Тільки, якщо ви вирішили зайнятися цим справою, потрібно добре довідатися про конкурентів. Адже ключі це не та річ, яку люди купують щодня. Якщо десь поблизу є такий ларьок, то братися за цю справу не варто.

  Один верстат вітчизняного виробництва обійдеться вам в 1000$. Ви завжди зможете знайти на нього дешеві запчастини і ремонт теж буде не дорожчим, а також вітчизняні верстати відрізняються високою якістю, тому майже напевно ви зупините свій вибір на ньому. Не варто купувати китайські верстати. Практика показує, що їх якість сильно поступається російським, хоча ціна і трохи нижче.

  Під приміщення зазвичай вибирають звичайний ларьок, але також можна орендувати невеликий куточок у великому магазині. Можливо останній варіант буде більш вигідний, так як ларьки, як було описано вище, часто піддаються нападкам з боку адміністрацій міста і, можливо, в якийсь момент вас попросять прибрати його в інше місце, з-за чого ви зазнаєте значні збитки.

  Бізнес-ідея №7. Інтернет-бізнес в маленькому місті

  Сьогодні все більше успішних підприємців організовують онлайн-бізнес, який приносить стабільний дохід. В інтернеті замовляють безліч типів послуг і товарів, так чому б вам не почати на цьому заробляти?

  Варіантів організації інтернет-бізнесу дуже багато. Щоб вибрати для себе найбільш оптимальний, радимо завантажити і вивчити наш безкоштовний курс про те, як почати свою справу з нуля в інтернеті.

  Отримайте цей безкоштовний курс на свій email
  Як заробити в інтернеті з нуля?
  <img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png

  Інші види діяльності

  Наведемо кілька інші бізнес ідеї для малого міста і мінімальними вкладеннями для їх відкриття:

  • Організація свят і заходів (від 10000 карбованців);
  • Створення сайтів (лендінгем пейдж і т. д.) (від 40000 рублів);
  • Продаж квасу (від 80000 рублів);
  • Вирощування овочів та інших сільськогосподарських культур (від 50000 рублів).

  У висновку відзначимо, що в будь-якому бізнесі потрібно дотримуватися кількох важливих правил, без яких у вас нічого не вийде, або виникнуть серйозні проблеми.

 • Слідкуйте за репутацією вашого бізнесу! Ви навіть не уявляєте, як добре працює «сарафанне радіо» в маленькому місті. Кожна людина, перед тим, як зважитися на якусь послугу, особливо в період кризи, дуже добре подумає і, можливо запитає у своїх знайомих і друзів про послуги організації в яку хоче звернутися. У цьому випадку майже 100% успіху залежить від того, як про вас відгукнуться ваші клієнти.
 • Рекомендуємо робити упор на якість і прийнятну доступну ціну товару, який ви продаєте. Зарекомендувавши себе як хороший спеціаліст, ви побачите, як скоро ваша працьовитість та наполегливість почнуть давати свої плоди.
 • Не забувайте, як важлива реклама для бізнесу. Кожен місяць, а в самому початку і частіше, приділяйте час подачі оголошень в газети і біжучий рядок. Найчастіше, саме реклама є запорукою успіху нового бізнесу.
 • Ми розібрали лише кілька прикладів, який бізнес відкрити в маленькому місті, так як їх список нескінченним. Вибирайте ту справу, яка вам подобається, ніколи не набридне і тоді у вас все вийде!

  5. Висновок

  Підіб’ємо підсумки:

 • Вивчіть нішу і конкурентне середовище в тому місті, в якому плануєте відкрити свою справу.
 • Не варто робити ставку на дорогі позиції і ексклюзив.
 • Оцініть стартові витрати, вони повинні бути розумними.
 • Відмовтеся від ідей, які потребують залучення великої кількості висококваліфікованих спеціалістів.
 • Слідкуйте за репутацією – поширення негативної інформації відбувається швидко, особливо в невеликих містах.
 • Дивіться також відео: Ідеї малого бізнесу для маленького міста

  При дотриманні цих нескладних правил фінансовий успіх бізнесу в маленькому місті чекати себе не змусить!

  (3голос(ів), середній: 3,00 з 5)
  Завантаження…

  Вибрати найбільш відповідний варіант для невеликого міста
 • Складіть бізнес-план для реалізації конкретної бізнес-ідеї
 • Скачайте наш безкоштовний курс по заробітку в інтернеті з нуля, якщо бажаєте запустити в маленькому місті успішний інтернет-бізнес
 • Скористайтеся нашими курсами і книгами по заробітку, які допоможуть реалізувати вашу бізнес-ідею