Найбільш високооплачувані професії в Росії в 2018 році

540

Всі мріють мати таку роботу, щоб працювати менше, а отримувати при цьому більше — в цьому жартівливому затвердження укладена неабияка частка істини. У світі, де все коштує грошей, переможцем вважається той, у кого їх більше — а тому навіть школярі, ще толком не визначилися з вибором професії, не поспішають розглядати немодні і не дуже високооплачувані спеціальності. Так хто ж отримує найбільшу зарплату на ринку праці? Про це ми зараз поговоримо.

Насамперед, потрібно визначитися, яку професію вважати високооплачуваною. За даними Росстату, на 2016 рік середня зарплата в Росії становила 35 843 рубля, але цей показник сильно коливався в залежності від регіону — наприклад, у Волгоградській, Іванівської, Тверській областях він істотно нижче.

Традиційно найвищі зарплати в Москві (66 тисяч рублів за той же період), Санкт-Петербурзі, на півночі Росії (Магаданська область, Ямало-Ненецький автономний округ, Якутія і т. д), а також в мегаполісах. Але ми будемо орієнтуватися на середній показник по Росії і розглядати ті професії, де зарплати вищі.

Також зробимо застереження, що “професія” і “посаду” – не зовсім одне й те ж. Безумовно, найбільші зарплати і бонуси отримують топ-менеджери і керівники вищої ланки, директора банків і великих підприємств. Але це — посада, до якої може дорости не кожен. Також ми не враховуємо в рейтингу доходи бізнесменів, які можуть бути досить значними (а можуть бути досить скромними і навіть негативними). Отже, які професії найбільш високооплачувані?

Зміст

 • 3 найбільш високооплачувані професії 2017 року
 • ТОП-5 найбільш високооплачувані професії для чоловіків
 • Найбільш високооплачувані професії для жінок
 • Які професії найбільш високооплачувані для людей без вищої освіти
 • Найбільш високооплачувані професії для гуманітаріїв
 • Які найбільш високооплачувані професії в світі
 • Найбільш високооплачувані професії в Москві
 • Найбільш високооплачувані професії майбутнього
 • Поради щодо вибору професії для майбутніх фахівців та їх батьків
 • Що потрібно для отримання високооплачуваної посади

3 найбільш високооплачувані професії 2017 року

Ось як виглядає список найбільш високооплачуваних професій в наш час:

 • IT – фахівець. Протягом кількох останніх років ця професія займає топ списку найбільш затребуваних в Росії. Ці фахівці відповідають за захист інформації на різних рівнях, працюю з базами даних, виявляють потенційно можливі способи проникнення до сервера і забезпечують безперебійну роботу всього обладнання. На великих підприємствах IT-спеціалісти вищої ланки заробляють дуже пристойні гроші, що цілком логічно: рівень їх зарплат порівнянний з рівнем відповідальності.
 • Аудитор. Ці фахівці відстежують і аналізують фінансову ефективність роботи компанії та правильність ведення звітності, перевіряють її на предмет порушень, а також надають консультаційні послуги. Оплата їх праці стартує від 100 тисяч рублів, але буває істотно вище. Аудитор може бути штатним співробітником фірми, а може працювати в аудиторській компанії, яку залучають для перевірки сторонні організації.
 • Колектор. Колекторів ніхто не любить, але з фінансової точки зору робота людини, “выбивающего” борги і отримує відсоток з кожної отриманої суми, є дуже прибутковою. Правда, це посада піЕкшн де не кожному — як мінімум, колектори повинні володіти завидною стресостійкістю. Їх дохід може вимірюватися в десятках чи сотнях, а іноді і в мільйонах рублів, — все залежить від фінансових результатів.
 • Можна виділити й інші перспективні спеціальності:

  • Ринковий аналітик — проводить аналіз ринку і дає поради по впровадженню і просуванню продуктів.
  • Бізнес-консультант — допомагає керівнику побудувати правильну модель бізнесу і обійти гострі кути в суворому світі підприємництва і вільної торгівлі.
  • Логіст – фахівець, що відповідає за доставку товару з точки А в точку Б максимально швидким і дешевим способом.
  • Маркетолог — людина, яка готує і зЕкшн снює рекламну кампанію.
  • HR – фахівець. Кадри — ключовий ресурс для будь-якої компанії, тому грамотні HR завжди в ціні.
  • Ризик-менеджер і криза-менеджер — той, хто зможе вивести компанію з найглибшої кризи.
  • Менеджер з продажу. У світі, де все щось продають, професія менеджера з продажу ніколи не втратить актуальності.
  • Стоматолог. Єдина медична спеціальність, яка офіційно вважається високоприбуткової. На п’яти стоматологам наступають акушери-гінекологи, психологи і хірурги.

  Розкид рівня зарплат може бути досить значним, але, як правило, мінімальні ставки на цих посадах — 40-50 тисяч рублів, а далі все залежить від розміру і можливостей компанії, а також від рівня кваліфікації спеціаліста.

  ТОП-5 найбільш високооплачувані професії для чоловіків

  Незважаючи на всі досягнення емансипації, в деяких сферах чоловіки, як і раніше, заробляють більше, ніж представниці прекрасної половини людства.

  • Працівник нафтогазової промисловості. Наша країна багата ресурсами, а найголовніші з них — нафта і газ. Нафтогазова область завжди вважалася “золотою жилою”, адже тут крутяться дуже великі гроші. До фахівців цієї галузі відносяться бурильники свердловин, майстри дільниць нафтовидобутку та інші.
  • Пілот. Це не тільки сама романтична, але і високооплачувана професія. Пілоти цивільних авіаліній несуть відповідальність за життя сотні пасажирів, тому їх зарплати обчислюються шестизначними цифрами.
  • Шеф-кухар. Хоча середньостатистична жінка готує значно частіше середньостатистичного чоловіка, більшість шеф-кухарів — представники сильної половини людства. Хороший шеф-кухар в дорогому ресторані або готелі заробляє дуже пристойні гроші.
  • Програміст/веб-майстер. Як і інші фахівці IT-сфери, програмісти дуже затребувані на ринку. І це не дивно, адже в двадцять першому столітті все більше операцій переноситься в онлайн-простір.
  • Інженер-будівельник, архітектор. Люди будували, будують і будуть будувати, так що інженери-будівельники навряд чи коли-небудь вийдуть з моди і перестануть бути затребуваними.

  Ці суворі чоловічі професії були і залишаються вотчиною сильної половини людства.

  Найбільш високооплачувані професії для жінок

  Жінки утримують сильні позиції в наступних професіях:

  • Піар-фахівець (як варіант — спеціаліст по зв’язках з громадськістю). Найчастіше ці посади займають саме жінки. Для такої роботи важливо вміти грамотно вибудовувати відносини з партнерами і справляти хороше враження — як раз те, що відмінно вдається прекрасній половині людства (зрозуміло, коли їм це потрібно).
  • Спеціаліст по внутрішнім комунікаціям. Ця посада передбачає вибудовування відносин в команді і контроль за дотриманням принципів корпоративної етики, а також підтримання лояльності співробітників до керівництва і компанії в цілому. Зарплата такого фахівця може становити 100-300 тисяч рублів.
  • Бухгалтер. Ця професія здавна вважається суто жіночою. Виключення хоч і зустрічаються, але не так вже часто. Головний бухгалтер великої компанії або підприємства за статусом близький до генерального або фінансовому директору — не дивно, що ця посада так добре оплачується. Але не варто забувати, що головний бухгалтер, як правило, є матеріально відповідальною особою, так що несе певні ризики.
  • Юрист. На відміну від бухгалтера, ця професія не вважається суто жіночою. але все-таки представниці прекрасної половини людства помітно потіснили чоловіків у сфері юриспруденції. Але не варто забувати, що 10-15 років тому професія вважалася юриста дуже модною, і Виші випускали величезну кількість фахівців щороку. Далеко не всі вони добре працевлаштовані та працюють за фахом — мати диплом недостатньо, важливий досвід і кваліфікація. Тільки висококваліфіковані юристи отримують хороші гроші (від 150 000 і вище).
  • Майстер в сфері краси (візажист, перукар, стиліст, майстер манікюру) — суто жіноча професія, причому хороші майстри з напрацьованою клієнтурою завжди на вагу золота — вони можуть заробляти дуже пристойно, адже жінки не готові економити на своїй красі.

  У цих областях жінки займають лідируючі позиції, і навряд чи чоловіки найближчим часом зможуть витіснити їх звідти.

  Які професії найбільш високооплачувані для людей без вищої освіти

  Як відомо, “навчання — світло, а невчення — тьма”. Втім, це твердження можна оскаржити, адже навіть серед людей, які не мають заповітної скориночки про закінчення Вузу є успішні і досить забезпечені люди. Більш того, іноді колишні шкільні трієчники, насилу закінчили ПТУ, беруть до себе на роботу колишніх відмінників і медалістів. Втім, не варто сприймати це як рада “забити на навчання” — таке Екшн сно трапляється, але це не правило, а швидше виняток з правил.

  Отже, ким можна заробити, не маючи диплома.

 • Особистий охоронець/керівник служби безпеки. Це досить популярна професія для чоловіків, які мають хорошу фізичну підготовку і володіють прийомами єдиноборств, а також зброєю. Як правило, їх наймачі дуже серйозні і багаті люди, тому винагорода людині, що забезпечує їх безпеку, являє собою досить значну суму.
 • Особистий воЕкшн . Це людина, якій довіряють автомобіль преміум класу, але і — мимоволі — доступ до серйозної інформації, за яку багато конкуренти готові заплатити серйозні гроші, адже в цьому автомобілі в присутності водія ведеться багато важливих розмов. Крім того, особистий воЕкшн повинен підлаштовуватися до найчастіше ненормованого ритму життя свого роботодавця. Все це робить професію особистого водія такий високооплачуваною. Щоб потрапити на цю посаду, недостатньо добре водити машину — сюди не потрапляють “з вулиці”, а всі кандидати проходять ретельну перевірку і відбір.
 • Спортсмен. Тут потрібно обмовитися, що більшість спортсменів все-таки мають диплом — як правило, вони вчаться заочно, тому що на очне навчання просто не мають часу. Але строго кажучи, сам диплом для кар’єри не так вже потрібний і важливий — при наявності потенціалу та реальних спортивних досягнень можна заробляти дуже пристойні гроші, забиваючи голи чи шайби, і при цьому залишаючись людиною без вищої освіти. Але важливо розуміти, що високий заробіток, що обчислюється сотнями тисяч (і навіть мільйонами доларів в рік, мають лише спортсмени вищого дивізіону.
 • Є й інші спеціальності для людей без вищої освіти, адже ще в 2000х, почалася криза кадрів на ринку робочих спеціальностей. І вже ні для кого не секрет, що хороший сантехнік може заробляти більше звичайного офісного клерка. Ось декілька затребуваних робітничих спеціальностей.

  • будівельники;
  • муляри;
  • електромонтери;
  • теслярі та штукатури
  • електрогазозварники;
  • слюсарі-ремонтники.

  Найбільш високооплачувані професії для гуманітаріїв

  Вважається, що на ринку праці у технічних фахівців більше шансів знайти високооплачувану роботу, ніж у гуманітаріїв, але це не завжди так. Ось в яких напрямках можуть розвиватися люди, що мали в школі тверду “двійку” з математики та інших точних наук.

  • Бренд-менеджер. Людина, яка допомагає перетворити ім’я або торговельну марку в впізнаваний бренд. Саме завдяки цим людям ми купуємо шампуні, взуття або цукерки певної марки.
  • Політик. Як не дивно, серед політиків більше гуманітаріїв, і ця професія дає прекрасну можливість заробити.
  • Дипломат — Той, хто зможе вирішити будь-який конфлікт за столом переговорів, повинен мати гуманітарний склад розуму.

  Також в останні роки набирає популярність така професія, як фахівець з етикету.

  Дивіться відео по темі:

  Які найбільш високооплачувані професії в світі

  Цей перелік може відрізнятися в залежності від того, про яку країну йде мова. Топ-менеджери і керівники компаній знаходяться в Топі в будь-якій державі, але інші позиції списку можуть змінюватись.

  В Америці і взагалі на Заході в списку затребуваних і високооплачуваних професій, крім керівників вищої ланки, знаходяться лікарі. Ось список лікарських спеціалізацій з зарплатою від 150 до 180 тисяч доларів у рік:

  • Хірург (в тому числі — пластичний і щелепно-лицьовій);
  • Психіатр;
  • Ортодонт;
  • Зубний протезист;
  • Анестезіолог;
  • Патологоанатом;
  • Акушер-гінеколог.

  Очевидно, що на Заході, професія лікаря є куди більш перспективної та високооплачуваної, ніж в Росії і СНД.

  Найбільш високооплачувані професії в Москві

  Москва вважається окремою державою — логічно припустити, що ринок праці тут має свої особливості. Але насправді, весь наведений список затребуваних професій у столиці Росії мало чим відрізняється від наведеного вище. Найбільш затребувані:

  • IT-фахівці;
  • Юристи;
  • Бухгалтери;
  • Маркетологи;
  • Аудитори

  Різниця з регіонами хіба що в кількості вакансій і розмірі зарплати — в середньому в 2 рази вище, ніж в інших регіонах. Іноді розрив може бути істотно вище.

  Найбільш високооплачувані професії майбутнього

  Ми живемо в стрімко мінливому світі — одні професії відходять у минуле, а замість них тут же з’являються нові. Список високооплачуваних професій 2017 року суттєво відрізняється від аналогічного списку 2010-го, а ще більше — від списку 2000-го року. Є всі підстави вважати, що через 5-10 років ситуація знову зміниться.

  Які ж професії набирають популярність? В основному, це професії у високотехнологічних сферах. Не забувайте, що наш світ остаточно вступив у цифрову епоху: наприклад, нещодавно Герман Греф запропонував включити в програму технічних вузів блокчейн, що лежить в основі смарт-контрактів і криптовалют. Напевно перший фахівці, які отримали освіту, будуть дуже затребувані і зможуть претендувати на відмінні зарплати.

  Експерти вважають, що найближчим часом попит на інженерів, IT і технічних фахівців не впаде, так що можете сміливо освоювати ці спеціальності.

  Також будуть затребувані

  • біологи і мікробіологи;
  • хіміки та фізики;
  • фахівці в області генної інженерії;
  • інженери ракетно-технічної промисловості;
  • конструктори і льотчики-випробувачі;
  • будівельники і залізничники;
  • всі професії, пов’язані з суднобудуванням;
  • фахівці в сфері готельного і туристичного бізнесу.

  Поради щодо вибору професії для майбутніх фахівців та їх батьків

  Не завжди школярі в 16-17 років можуть зробити усвідомлений вибір, який визначить всю подальше життя — куди піти вчитися. Найчастіше вибір за них роблять батьки, що теж не зовсім правильно. Якщо ви не впевнені, якою спеціальністю віддати перевагу, скористайтеся наступними радами.

  • випишіть на папір все, що ви любите і від чого отримуєте задоволення, і спробуйте проаналізувати цей список. Спробуйте зрозуміти: у вас гуманітарний або технічний склад розуму? Ви хочете керувати або працювати під чиїмось керівництвом? Вам подобається працювати в поодинці або в колективі? Чи Любите ви спілкуватися з людьми — чи вам буде комфортно тихо сидіти весь робочий день де-небудь у куточку, втупившись у комп’ютер? Спробуйте дати максимально чесні відповіді. Орієнтуйтеся на свої бажання, а не на думку батьків або однолітків.
  • пройдіть тестування, яке допоможе виявити ваші сильні і слабкі сторони — після цього ви також зможете отримати список підходящих вам професій. Таке тестування можна пройти як онлайн, так і оффлайн. Крім того, в деяких школах пропонують програми профорієнтації для учнів середніх і старших класів.

  Немає нічого поганого або страшного, якщо ви не будете поступати в університет в перший же рік після школи — для початку можна спробувати попрацювати без спеціальності. Можливо, цей досвід дасть вам поштовх і допоможе зорієнтуватися у виборі майбутньої професії.

  Якщо ви не знайшли свою справжню або майбутню професію в списку найбільш високооплачуваних — не поспішайте засмучуватися. Пам’ятайте, що орієнтуватися треба не тільки на потреби ринку, а також на свої здібності, бажання і мрії — тільки так ви зможете багато чого досягти.

  Краще вибрати звичайну професію, але стати професіоналом екстра-класу, ніж за наполяганням батьків піти вчитися на бухгалтера, “тому що це хороша професія, яка тебе завжди прогодує” — і в результаті все життя просидіти другосортним бухгалтером в третьосортному фірмі, тихо ненавидячи свою роботу і рахуючи хвилини до шести. Пам’ятайте, що справжні професіонали отримують хороші гроші в будь-якій сфері — а щоб стати справжнім професіоналом, потрібно займатися улюбленою справою!

  Що потрібно для отримання високооплачуваної посади

  Цей список може коригуватися в залежності від того, на яку саме позицію ви претендуєте. І все-таки можна виділити основні вимоги до фахівців, які мріють зайняти високооплачувану посаду:

  • робочий стаж в галузі 5-10 років;
  • хороше знання іноземних мов (як мінімум – англійської);
  • профільна освіта (особливо котируються великі закордонні Вузи);
  • проходження курсів МВА;
  • висока стресостійкість;
  • навики управління персоналом.

  Також мають значення відгуки попередніх роботодавців, тому високооплачуваному фахівця важливо зберегти хороші стосунки з начальством навіть при звільненні.

  Ми розглянули найбільш високооплачувані професії 2017 року в Росії і в світі. Зрозуміло, цей список неповний — “за бортом” залишилися бізнесмени, держслужбовці, а також представники творчої сфери шоу-бізнесу, де також можна заробляти дуже пристойні гроші.

  Як кажуть, “всі професії потрібні, всі професії важливі”, але якщо порівняти рівень зарплат, виходить, що це не зовсім так. ПіЕкшн діть до вибору професії відповідально: безумовно, будь-якій людині важливо реалізувати свій потенціал, але ми живемо в матеріальному світі і не можемо ігнорувати розмір щомісячної винагороди за вашу працю.

  Останнім часом з’явилося багато можливостей працювати і отримувати дохід онлайн. Якщо вам цікава тема заробітку в Інтернеті, тут зібрана вся сама повна та актуальна інформація: 50 способів заробити гроші в Інтернеті