Прибуткові будинки: перспективи будівництва в Москві

602

Інвестиції в нерухомість і заробіток на здачі житла в оренду вже давно приваблює безліч людей, які мріють вкласти кошти в максимально прибуткове, наЕкшн не і безпечне справу. Дохідна нерухомість стала по-справжньому популярною лише нещодавно – прибуткові будинки в Москві почали з’являтися все частіше і приносити надприбутки своїм власникам. Що ж таке дохідний будинок і наскільки реально заробити на такій нерухомості сьогодні в Москві?

Зміст

  • Поняття прибуткового будинку
  • Купівля будинку для дохідного проекту
    • Оренда готового будинку
    • Будівництво прибуткового будинку
    • Прибутковий будинок у форматі хостелу

Поняття прибуткового будинку

Ні для кого не секрет, що вартість оренди житла в столиці Росії – одна з найвищих у світі. Саме тому багато інвестори поспішають вкласти гроші в нерухомість Москви. По-перше, квартири з часом лише дорожчають, по-друге, ціна оренди також зростає і залишається високою. А попит на оренду ніколи не падає, тому що Москва привертає багато людей, яким постійно потрібно житло для проживання.

Один з популярних способів заробітку в столиці РФ – покупка квартири для подальшої здачі її в оренду. Деякі навіть примудряються оформити квартиру в іпотеку і поступово не тільки виплачувати житло, але і отримувати прибуток від здачі його в оренду. Звичайно, плата за оренду не перекриє суму внесків за кредитом, однак все одно дозволяє виплатити кредит за квартиру швидше.

Однак найбільш цікава та прибуткова схема сьогодні – це будівництво так званого прибуткового будинку. Проект такого будинку виглядає просто – вам необхідна велика житлова площа для поділу її на кілька окремих квартир. Кожну з квартир ви готуєте для здачі в оренду, виконуєте ремонт, робите окремий вхід для кожної і виставляєте на ринок. У результаті великий будинок площею 150 кв. метрів можна розділити на 6-8 однокімнатних квартир.

Починаємо заробляти від 80 до 150 тис. рублів на місяць
Як почати орендний бізнес на дохідних будинках з нуля

Купівля будинку для дохідного проекту

В цілому, проект сучасного прибуткового будинку можна виконати безліччю способів. Один з перших варіантів – це покупка готового будинку необхідної площі і поділ його на кілька квартир. В цьому випадку слід підібрати належний об’єкт на ринку, бажано щоб він розташовувався недалеко від метро і інфраструктури, необхідної для проживання орендарів. Складність, яку представляє проект в даному випадку – це забезпечення всіх квартир комунікаціями. На кожну квартиру в прибутковому будинку необхідно провести воду, світло, газ, опалення. Проблема в тому, що звичайний будинок не розрахований на споживання такої великої кількості ресурсів, адже в ньому повинно проживати не більше 5-6 чоловік, тоді як в прибутковому будинку може оселитися в 2-3 рази більше мешканців.

Також варто відзначити, що такий прибутковий будинок буде потрібно належним чином оформити та отримати дозвіл на ведення такого виду бізнесу. Проект сучасного прибуткового будинку неможливо реалізувати без дозволу місцевих властей, інакше його визнають незаконним будівництвом. Проект будинку слід оформляти або як багатоквартирний будинок, або скористатися лазівками в законі, який сьогодні часто знаходять юристи.

Оренда готового будинку

Другий варіант реалізації проекту прибуткового будинку полягає в оренді великої житла та здачі створених у ньому квартир в суборенду. Правильно продуманий проект відповідного прибуткового будинку здатний повністю перекривати плату за оренду будинку та приносити додатковий прибуток. Загалом, якщо ви хочете реалізувати такий проект, то доведеться зіткнутися з тими ж труднощами, що і при організації прибуткового будинку в купленому житло. Вам необхідно буде підібрати максимально вигідне місце для оренди будинку і домовитися з орендодавцем про перепланування будинку, що часто виявляється дуже непросто.

Юрій Медушенко розповість як заробити на оренді будинку. Як правильно знайти будинок і на скільки краще його орендувати, щоб отримати максимум.

Скачайте скоріше безкоштовний бізнес-план
Як придбати багатоквартирний будинок на гроші банку і отримувати від нього стабільний грошовий потік від 100 000 до 300 000 в місяць
<img src=”content-1/images/arrow_right.png” title=”” alt=”

Будівництво прибуткового будинку

Реалізувати проект сучасного прибуткового будинку можна і з нуля – для цього потрібно спочатку купити земельну ділянку, а потім вкласти в будівництво будинку з декількома квартирами. В цілому, цей проект є найбільш гнучким, так як ви можете з самого початку спроектувати будівлю потрібним чином, продумати розташування і габарити кожної квартири, підвести в різні сегменти житла комунікації і відразу зробити окремі входи. Найзручніше в цьому випадку передбачити проект будинку таким чином, щоб квартири в ньому були типу «студія», тобто максимально відкритими і просторими. Такі квартири, як показує практика, добре здаються в оренду в Москві навіть при невеликій площі – від 15 до 25 кв. метрів. Наприклад, якщо ви зробите в будинку квартири всього за 15 квадратів і створите в загальній складності 10 квартир, то сукупна вартість їх оренди може виявитися навіть вище, адже попит на економ-категорії орендного житла в столиці РФ надзвичайно високий.

При будівництві прибуткового будинку з нуля у вас також виникне проблема з легалізацією такого бізнесу, тому слід приготуватися до заздалегідь до схеми оформлення бізнесу. Деякі власники дохідних будинків намагаються просто приховати факт ведення підприємницької діяльності, однак це протизаконно і надзвичайно небезпечно, так як в цьому випадку власник ризикує опинитися у в’язниці і позбутися свого бізнесу.

Вигідно будувати малоповерхівки. Вони і продаються швидше і менш затратні, ніж великі котеджі

Прибутковий будинок у форматі хостелу

Якщо ви хочете мати менше проблем з легалізацією прибуткового будинку, то замість створення багатоквартирного будинку просто відкрийте власний хостел. У цьому випадку можна як купити, так і зняти в оренду не тільки будинок, але і квартиру, причому останній варіант більш поширений на ринку. Хостел – дуже прибуткова справа, яка приносить до 30% чистого річного доходу. Хостел являє собою обладнану простору квартиру з кімнатами, які здаються в короткострокову оренду. Для відкриття хостелу не потрібен дозвіл – єдине обмеження, яке прописано в житловому кодексі, це заборона на створення міні-готелю в підвальному або цокольному приміщенні. Для хостелу навіть не обов’язковий окремий вхід, тому ви можете просто розташувати ваш бізнес в звичайній квартирі.

Втім, відкриття хостелу – завдання не така вже й проста. Вам необхідно перш за все знайти приміщення з максимально вигідним місцем розташування. В ідеалі це повинна бути квартира в історичному районі. Чим більш вигідне розташування біля хостелу, тим вище вартість проживання і вище попит на кімнати. У той же час в Москві зараз попит з-за потоку туристів на хостели такий великий, що нерідко виявляються вдалими навіть проекти на околиці міста і в Підмосков’ї, головне встановити правильну цінову політику і прорекламувати проект.

Приклад незвичайного хостелу одного з учасника платинум-групи


Бізнес-ідеї для маленького міста
Вибираємо, що краще — хостел або багатоквартирний будинок

Мінус відкриття в тому, що вам буде потрібно не тільки вкласти гроші в його створення, але і підтримувати роботу міні-готелю. У хостелі обов’язково повинен бути обслуговуючий персонал, який приймає і реєструє постояльців, відповідає на дзвінки, веде документацію, займається прибиранням і стежить за порядком в міні-готелі. В хостелі повинна бути в розпорядженні проживають кухня з технікою, ванна кімната, пральня. За міні-готелем потрібен постійний нагляд і контроль, адже нерідко проживають заселяються в хостел навіть серед ночі. В хостелі може бути як мінімум двоє адміністраторів, які час від часу змінюються.

В цілому, заробіток на прибутковому будинку в Москві – цілком реальний і на сьогоднішній день, за висновками експертів, вважається одним з найбільш перспективних і прибуткових. Прибутковий будинок можна організувати безліччю способів – купити готовий будинок і розділити його на квартири, орендувати будинок і створити на його базі прибутковий будинок, побудувати проект з чистого особи або відкрити хостел на базі будинку або квартири. Кожен із способів має свої недоліки і переваги, при цьому будівництво прибуткового будинку зажадає більше всього інвестицій, а відкриття хостелу виявиться самим простим у плані легалізації бізнесу.

Рекомендуємо новий кейс від Юрія Медушенко — Як з невеликою стартової суми побудувати з нуля орендний бізнес

(2голос(ів), середній: 4,00 з 5)
Завантаження…

Вивчайте обов’язково все відео, в них докладно розказано як правильно вибрати ідею і як її реалізувати;
  • Скачайте бізнес-план і прочитайте бізнес ідеї для малого місто