Обладнання для малого бізнесу — найпопулярніші види

1146

При старті власного виробничого справи часто потрібно придбати обладнання. Будь більш-менш стабільний бізнес, що розвивається рано чи пізно буде мати потребу в засобах виробництва, верстатах, торгових стелажах, холодильних камерах, морозилках, печах, сушарках і так далі. Тому вже на самому старті, на етапі планування потрібно хоча б приблизно розуміти, яке обладнання для малого бізнесу буває і коли воно знадобиться. Обладнання можна купити відразу, а можна взяти в оренду або укласти договір лізингу. Саме про обладнання для малого бізнесу і піде мова в статті.

Яке обладнання для малого бізнесу може знадобитися читайте нижче

Зміст

 • Яке обладнання для малого бізнесу може знадобитися?
  • Як придбати обладнання для малого бізнесу, якщо грошей недостатньо?
  • Найпопулярніші типи обладнання для малого бізнесу
  • Обладнання для виробництва плитки з гумової крихти — відео
  • Обладнання для бізнесу: переробка шин — відео
 • Висновок

Яке обладнання для малого бізнесу може знадобитися?

Щоб правильно скласти бізнес-план і підрахувати поточні витрати необхідно знати, яке обладнання знадобиться. (Детальніше про складання бізнес-плану на прикладі продуктового магазину читайте ось тут)

Усі види обладнання для бізнесу поділяються умовно на кілька категорій:

 • Обладнання для виробництва та фасування, пакування виробів. Сюди відносять всі види верстатів і машин, які допомагають створювати продукт, а потім його упаковувати. Зазвичай таке обладнання коштує дорожче всього. Тому його можна брати в оренду, викуповувати за договором лізингу. Так можна витратити менше грошей.
 • Обладнання для обслуговування засобів виробництва. Існують настільки великі виробничі лінії, що іноді виникає необхідність в їх додатковому обслуговуванні. Тому до основних засобів виробництва обладнання для малого бізнесу можна включити ще й такий тип машин.
 • Торговельне обладнання. Воно необхідно, в першу чергу, торговим компаніям. Якщо ви плануєте займатися торгівлею, то вам доведеться придбати прилавки, касові апарати і, можливо, інше торгове обладнання (холодильники, спеціальні контейнери, шафи і так далі).
 • Складське обладнання. Існують компанії, які не зможуть обходитися без складу. Десь потрібно приймати товар, розвантажувати його зберігати. В цьому випадку вам будуть потрібні стелажі, складське обладнання.
 • Обладнання специфічного характеру. Обладнання для малого бізнесу і специфічним, все залежить від характеру діяльності підприємства.
 • Як придбати обладнання для малого бізнесу, якщо грошей недостатньо?

  Тут є маса варіантів. По-перше, варто переглянути свій бізнес-план і визначитися, може є пункти витрат, які можна скоротити? Це стосується і потужностей. Іноді вигідніше виробляти на заводі конкурента, ніж закуповувати лінію виробництва самим. Також можна заощадити на устаткуванні, купуючи верстати і машини б/у. (Читайте також — як взяти кредит без довідки про доходи в банку)

  По-друге, не обов’язково купувати відразу все, що потрібно для ведення бізнесу. І справа тут не тільки в тому, що можна заощадити на стартовому капіталі, але ще і в тому, що ви, не до кінця, можливо, знаєте всі тонкощі виробництва, а тому помилково купите не зовсім те, що потрібно. Орендоване майно можна змінювати, підбирати обладнання під свої потреби і тестувати його справі. З купленими машинами так не вийде. Запросто можна взяти будь-яке обладнання в лізинг або оформити кредит.

  Також слід запитати себе, а все обладнання для малого бізнесу потрібно відразу?

  Наприклад, запускаючи виробництво можна зЕкшн снювати продажу через інтернет. Це позбавить від необхідності відразу закуповувати торговельне обладнання. З іншого боку, — все залежить від вашої стратегії маркетингу. Якщо продавати онлайн не вийде, то доведеться витрачати гроші на покупку.

  Теоретично можливо обійтися і зовсім без обладнання.

  Наприклад, якщо грошей немає, то можна розробити альтернативну стратегію маркетингу. Якщо не вистачає виробничих потужностей, то завжди є варіант розміщувати замовлення на інших заводах.

  Звичайно, в даному випадку ви стикаєтеся з ризиком, що ваш продукт, технологію, систему вкрадуть, почнуться питання з підробками і доведеться витрачати гроші на захист інтелектуальної власності. Але це вже зовсім інша тема.

  Найпопулярніші типи обладнання для малого бізнесу

  До найпопулярніших видів обладнання для ведення малого бізнесу можна віднести:

  • Компактні виробничі установки, які дозволяють за невеликий період часу створювати товар. Наприклад, облицювальну плитку, піноблоки, декоративний камінь і так далі. Такі види обладнання дуже популярні, оскільки дозволяють при невеликих вкладеннях відкрити якесь виробництво.

  Обладнання для виробництва плитки з гумової крихти — відео

  Обладнання для бізнесу: переробка шин — відео

  • Торговельне обладнання.

  • Будівельне обладнання. Будівництво і ремонт приміщень є дуже популярним і затребуваним бізнесом, як малим, так і середнім, а тому попит на такий тип верстатів і машин завжди буде незмінно високим. Завжди буде виникати необхідність будувати, ремонтувати, декорувати та облаштовувати приміщення.

  Обладнання для малого бізнесу — екскаватори, навантажувачі, катки та інше будівельне обладнання

  • Офісне обладнання для малого бізнесу. Всілякі факси, комп’ютерна техніка також може вважатися обладнанням для малого бізнесу. Природно, це самий популярний вид з перерахованих вище, так як будь-яка компанія має офіс.

  Висновок

  Який би тип обладнання для створення і ведення своєї справи вам не знадобився, завжди є можливість його отримати. У деяких випадках банки особливо охоче видають кредит саме на обладнання, а не на ефемерні мети. Адже фінансові установи розуміють, що в разі ліквідації справи все одно зможуть реалізувати рухоме майно.

  Попит на устаткування є завжди, незалежно від того, що воно нове або б/у. І щоб відкривати свою справу, залишається вирішити лише одне питання, яке обладнання для малого бізнесу потрібно саме Вам.

  Рекомендуємо прочитати – Бізнес ідеї для чоловіків вдома з мінімальними вкладеннями