Як студенту заробити гроші або створення бізнесу в інституті

1138

Молодих людей, які здобувають освіту в навчальних закладах, завжди хвилюють питання заробітку. Найбільш енергійні студенти шукають варіанти створення бізнесу в інституті, де їм доведеться вчитися досить довго.

Студенти, в першу чергу, шукають можливість отримати винагороду за виконання навчальних завдань. Учні за оплату допомагають однокурсникам у виконанні домашніх завдань, практичних робіт, маючи на це невеликий заробіток. Такий бізнес залежить тільки від здібностей студентів і не вимагає початкових накопичень. Попит на такі послуги постійно високий.

Ще один варіант заробітку, пов’язаний з навчальним процесом виготовлення лекційних конспектів. Ця послуга пов’язана з особливостями складання іспитів. Багато викладачі вимагають від студентів пред’явлення своїх конспектів лекцій як умови допуску до іспитів. Серед учнів є певний шар учнів, які лінуються конспектувати лекції і шукають можливість знайти необхідні записи. Навчальний матеріал можна роздрукувати і зшити як брошуру.

Наступний спосіб заробітку пов’язаний з оргтехнікою. Якщо в університеті немає можливості безкоштовно відсканувати, розмножити друкований матеріал, можна запропонувати свої послуги.

Цей варіант буде виграшним, якщо вже є необхідна оргтехніка, а за оренду приміщення чи території вдасться домовитися з адміністрацією.

Ще один спосіб заробити для студента — платні заняття або тренування з фітнесу, танців або в спортивних гуртках.

Реалізація продуктів харчування теж принесе дохід. Можна продавати готові продукти, чай, кава, випічка, товари в упаковці — печиво, шоколад. Для продажу приготованих страв (бутербродів, гамбургерів) необхідно наявність санітарної книжки, а також дозвіл адміністрації Вузу.

Непоганий варіант — використання автоматів для продажу гарячих напоїв чи продукції в упаковці. Дозвіл для експлуатації агрегату видає адміністрації, з нею укладається договір на оренду території інституту.

Недолік – треба вкладати гроші в бізнес (придбати ці пристрої).

Платні заняття або тренування з фітнесу, танців або в спортивних гуртках також дають дохід.

Перелік можливих варіантів бізнесу для студентів невеликий, він залежить від специфіки навчального закладу. Більше перспектив заробити мають студенти, які навчаються з використанням інноваційних технологій, а також в інститутах, де є дослідницькі програми.

Можливо стане в нагоді — Як вести себе на співбесіді і як його пройти – питання та відповіді

В таких установах керівництвом формуються робочі команди, які займаються інноваційними програмами в різних галузях промисловості. Часто в таких об’єднаннях студенти працюють спільно з викладачами, молодими вченими, випускниками.

Організація бізнесу в навчальному закладі дуже залежить від думки вузівської адміністрації.

Рекомендуємо прочитати — Куди можна вкласти невелику суму грошей