У чому полягає гармонія життя людини і як її досягти

1835

Зміст

 • Що таке гармонія?
 • Гармонія в нашому житті
  • У чому секрет гармонійного людини?
  • Гармонійні взаємини людей у суспільстві
  • Як досягти гармонії в собі й у відносинах з людьми?

Що таке гармонія?

Регулярно і повсюдно вживаючи ті чи інші слова і терміни, ми часто навіть не замислюємося про їх значення. Життя сучасної людини важко назвати гармонійною, так як повсякденна суєта і обтяження безліччю проблем заважають усвідомити красу та цілісність навколишнього світу, а в цьому і полягає суть поняття гармонії.

Розглянемо значення слова «гармонія» докладніше. В античності поняття «гармонія» було вивчено філософами і мислителями, одним з яких був Піфагор. Він висунув ідею гармонії сфер, яка лягла в основу ідеалізму і існує донині нової філософії у Шефтсбері, Кеплера, Джордано Бруно, Лейбніца в зміненій формі.

Гармонію розглядали як основну рису буття в цілому, як впорядкованість Всесвіту, противопоставляющую себе хаосу. Так якщо слідувати світогляду греків античного періоду, разом з термінами «симетрія», «порядок» і «міра» гармонія становить основу прекрасного.

Протягом століть значення слова гармонія видозмінювалося, до нього вносились нові корективи, по-різному трактувалася її зв’язок з прекрасним. Вже в естетиці Відродження гармонія стала вважатися не тільки основною ознакою, але також невичерпним джерелом для творчості.

Сучасними теоретиками гармонія описується як єдність часом протилежних, суперечливих елементів або сутностей.

Гармонія в нашому житті

У чому секрет гармонійного людини?

Спробуємо від теорії перейти до практики і зрозуміти, як багато значить гармонія в житті сучасного чоловіка або жінки і де її шукати. Чому люди, що володіють внутрішньою гармонією, частіше домагаються успіху в житті, швидше знаходять контакт з оточуючими?

Гармонізація особистості проходить поетапно. На формування гармонійної збалансованої особистості людини йдуть роки, і не всі в результаті осягають суть гармонії, навіть досягнувши значних результатів у пізнанні цього стану. Гармонія буває внутрішня і зовнішня.


Дізнайтеся, як досягти гармонії прямо зараз, використовуючи інформацію з безкоштовної програми Олексія Толкачова – «Життя на повній потужності».

Внутрішня гармонія проявляється в людині тоді, коли він чітко усвідомлює, чого він хоче в душі. Якщо міркувати про внутрішній світ гармонійного людини, то його не порушують внутрішні розбіжності і протиріччя, він живе і діє згідно своїм внутрішнім переконанням. Гармонійний той, у кого емоційна, духовна, інтелектуальна та фізична складові знаходяться в повній рівновазі і не суперечать один одному. Секрет людини, яка розкрила свою внутрішню гармонію простий, він не дозволяє собі захоплюватися поганими думками, а тривоги і печалі жене геть, тобто він просто щасливий, приймаючи себе таким, який він є. Такий настрій дозволяє йому досягти успіху і процвітання.

Про успіх у житті, так чи інакше, мріє кожен чоловік. У будь-якому суспільстві про успішність людини судять по трьом основним критеріям:

 • вважає людина себе успішним?
 • хто його друзі?
 • яких цілей він зумів досягти в житті?

Гармонійні взаємини людей у суспільстві

«Щоб бути в гармонії з іншими, потрібно бути в гармонії з собою». – Мартін Грей

Якщо вважати, що внутрішня гармонія безпосередньо пов’язана з успіхом у житті кожного окремого індивідуума, можна вважати людей, високо піднялися по кар’єрних сходах і володіють владою, гармонійними?

Гармонійне життя дарує відчуття задоволення від того, що людина сама творець своєї долі, веде повну, насичений приємними подіями життя. Перше правило для досягнення гармонійних стосунків з іншими людьми – ставитися до них так, як бажаєте, щоб вони ставилися до вас. Бути незалежним від думки оточуючих, впевненим у власних силах, мотивувати себе чітко поставленою метою і при цьому володіти жорстким самоконтролем може не кожен, але такий підхід допомагає досягти успіху через гармонію з собою і людьми навколо.

Розуміння гармонії у чоловіків і жінок відбувається по-різному. І чоловіки, і жінки деколи роблять вчинки, що суперечать їх внутрішнім переконанням, що створює внутрішній дисбаланс. У пошуках рішення, яке дозволило б згладити цей дисбаланс, або зовсім від нього позбавитися, багато вдаються до духовних практик або шукають гармонію в родині, оточуючи себе близькими, люблячими людьми. У відносинах між чоловіком і жінкою також досягається гармонія завдяки їх відмінностей як внутрішнім, так і зовнішнім.

Основні ознаки гармонійної жінки:

 • Вміння створювати навколо себе відчуття порядку, оточувати близьких турботою та любов’ю.
 • Поєднання внутрішньої та зовнішньої краси.
 • Врівноваженість у стосунках з батьками і співробітниками на роботі.
 • Вміння бути гнучкою і підлаштовуватися під ситуацію.
 • Вміння творити і творити.
 • Чистота і цнотливість.
 • Основні ознаки гармонійного чоловіки:

 • Впевненість у собі і своїх вчинках.
 • Знання того, як бути щирим і вдячним.
 • Прояв щедрості і в той же час стриманості у відносинах з близькими.
 • Повага до оточуючих, до їх смакам, уподобанням.
 • Стійкість і твердість характеру.
 • Вміння бути терплячим і деколи навіть чуйним по відношенню до дитини, дружині.
 • Стресостійкість.
 • «Гармонія є… співвідношення якісних відмінностей і притому сукупності таких відмінностей, як вона знаходить свою основу в сутності самої речі». – Р. В. Ф. Гегель

  Гармонію не можна осягнути за один день, це внутрішній стан виникає в житті людини завдяки вмінню жити сьогоднішнім днем, любити себе і бути чесним по відношенню до себе і оточуючих. У кожної людини свій шлях гармонії, який не менш важливий і цінний, ніж сама мета – досягнення внутрішнього балансу у взаємини з самим собою і навколишнім світом.

  Як досягти гармонії в собі й у відносинах з людьми?

  Тут, мабуть, не знайдеться однозначної відповіді. Кожен власними засобами і методами шукає внутрішню гармонію. Можна займатися саморозвитком, творити, зЕкшн снювати ризиковані вчинки або просто жити сьогоднішнім днем.


  Бажаєте постійно бути в гармонії? Дізнайтеся як з безкоштовного курсу «Життя на повній потужності».

  Головне в усіх цих діях, що почуття щастя, свободи, миру наповнює людину до країв і допомагає йому рухатися по життю легко і енергійно. Успішність і самодостатність тісно пов’язані з тим, на скільки повно чоловік зумів наповнити своє життя гармонією і порядком.