Що таке інвестиції та інвестування грошей?

731

Кожен раз, коли заходить мова про розвиток економіки або збільшення прибутковості підприємств завжди присутній термін інвестиції. Для того щоб зрозуміти механізм дії та оцінити фактор впливу даного фінансового інструменту на економіку, потрібно спочатку дати визначення цьому поняттю.

Інвестиції – це вкладення вільного капіталу в різні об’єкти діяльності, яке у майбутньому має принести прибуток. Саме отримання прибутку є головною метою будь-якої інвестиції. Даний вид вкладення грошей має багато спільного з банківським кредитуванням. Але на відміну від нього, ніхто і нікому не зможе дати 100% гарантію, що проект, в який будуть вкладені інвестиції, обов’язково буде прибутковим. Тут можна стати мільйонером, так і втратити все до останнього рубля.

Зміст

 • Уміння інвестувати як важливий фактор успішності
 • З чим не можна плутати інвестування
 • Варіанти та інструменти інвестування
 • Класифікація інвестицій
 • Простий погляд на складні питання
 • Переваги і недоліки інвестування
 • Навіщо потрібно інвестувати

Уміння інвестувати як важливий фактор успішності

Незважаючи на те, що інвестування – це ціла наука, освоїти її може далеко не кожен. На жаль, не можна прочитати кілька розумних книжок або проаналізувати ряд економічних показників та знайти потрібну схему, що вказує вірний шлях до перемоги. Тут немає чіткого алгоритму Екшн , який при правильній закладці параметрів видасть правильний результат. Але є простір для творчості, який при певних знаннях, наявності інтуїції і досвіду дасть непогані шанси на успіх.

Уміння інвестувати можна сміливо назвати мистецтвом, яке кожен інвестор освоює по-своєму, порівнюючи власні можливості і знання. Причому неможливо знайти двох інвесторів, які б діяли і мислили зовсім однаково.

Починайте інвестувати з маленьких сум. Так Ви зможете трохи примножити, а якщо справа прогорить, то не сильно вдарить по бюджету. Так само на маленьких сумах можна добре навчитися — куди вкладати, які ніші грошові, знайдуться однодумці, з якими можна вкластися у великий проект. Потрібно постійно пробувати і починати з невеликих сум.

10 перевірених способів для інвестування
Куди інвестувати невелику суму грошей

Для того, щоб наочно зрозуміти, що ж таке інвестиції, можна, наприклад, уявити козу, яка дає молоко. Якщо відкинути всі умовності пов’язані з її змістом, то молоко можна продати, а на виручені гроші купити ще одну козу, і так проробити кілька разів. В підсумку можна отримати ціле стадо, дає таку кількість молока, продавши що можна забезпечити гідне матеріальне становище і отримати повну фінансову свободу. Коза – це і є актив, в який відбувається вкладення грошей, а молоко – це прибуток, який генерує цей актив. Чим більше активів, тим більше дохід і, відповідно, більше інвестиційний портфель.

З чим не можна плутати інвестування

Багато хто помилково вважають, що інвестування є своєрідною азартною грою. З одного боку, і в першому, і другому випадку відбувається звичайне вкладення грошей. Але на відміну від інвестування, в азартній грі все вирішує випадок, в якому є тільки два варіанти, пощастить виграти чи ні. Таке порівняння зазвичай роблять із-за ризикових інвесторів, які перетворюють вкладення своїх капіталів, в саму справжню погоню за удачею, наприклад, інвестуючи кошти в заздалегідь провальний проект. Нерозумно вкладати гроші на розвиток транспорту у селі, в якому живе всього 20 чоловік, і чекати коли така інвестиція принесе нечуваний прибуток.

Будь-який досвідчений інвестор, перш ніж вкласти свої фінанси в який-небудь проект, обов’язково проведе глибокий аналіз того господарського об’єкта, який підлягає розвитку або відновлення. І тільки маючи впевненість, яка підкріплена цифрами, що підтверджують можливість отримання непоганого прибутку, відбувається інвестування. Безсумнівно, будь-яке вкладення грошей вже спочатку ризиковано, так як існує величезна кількість всіляких факторів, що впливають на не завжди очікуваний результат. Але в будь-якому випадку тільки при серйозному відношенні, ретельному аналізі і здоровому глузді шанси на те, що інвестування буде виправдано, істотно зростають.

Як знайти інвесторів у свій бізнес проект

Божевільний відеокурс зовсім безкоштовно. Тільки нашим читачам
Як почати заробляти на нерухомості без початкового капіталу
<img src=”content-1/images/arrow_right.png” title=”” alt=”

Варіанти та інструменти інвестування

Інвестувати означає вкладати грошові кошти в яку-небудь галузь економіки. А це означає, що існує величезна безліч варіантів вкладення грошових коштів, і, як правило, кожному з них властивий свій фінансовий інструмент. Серед найбільш поширених і популярних інструментів вважаються акції, облігації, різні інвестиційні фонди, особистий бізнес, транспорт або нерухомість. Не можна однозначно сказати, що один інструмент краще, а інше гірше. Кожен з них має свої переваги і недоліки, які безпосередньо або ж опосередковано залежать від стану економіки, курсу національної валюти, вартості нафти, золота та багатьох інших факторів, включаючи політичну і фінансову ситуацію в країні. Тому головним принципом інвестування, незалежно від інструменту і варіанти вкладення є отримання прибутку.

Класифікація інвестицій

Крім різних варіантів вкладення грошових коштів та видів фінансових інструментів, інвестиції можна класифікувати за такими типами:

 • реінвестиції або вкладення грошей з метою в майбутньому придбати більше грошей;
 • реальні інвестиції, або вкладення грошей у реальний сектор економіки;
 • інтелектуальні інвестиції або оплата навчання власних працівників, які в майбутньому допоможуть розширити бізнес і збільшити прибуток;
 • капіталовкладення або купівля землі, нерухомості, транспортних засобів, авторських прав;
 • прямі вкладення або придбання частини акцій;
 • портфельні інвестиції або придбання цінних паперів, які приносять прибуток, але не впливають на діяльність підприємства;
 • тезаврационные інвестиції або придбання дорогоцінних металів, каміння, антикваріату, що в подальшому дає можливість грати на підвищення їх вартості.

Крім перелічених, існує величезна безліч і інших типів інвестицій. Вони можуть відрізнятися за сумою вкладень, за термінами очікування, за видами регіонів і щодо кінцевої мети інвестування.

Простий погляд на складні питання

Для багатьох людей поняття інвестиція – це щось дуже далеке і незрозуміле. Але вони самі того не підозрюючи є потенційними інвесторами, які постійно вкладають свої заощадження в різні матеріальні і фінансові об’єкти. Адже інвестування саме по собі є пасивним заробітком, тобто воно дає можливість будь-якій людині без його прямої участі, без фізичної і розумової праці отримувати додатковий дохід. Серед найбільш поширених і популярних об’єктів інвестування є:

 • золото – це найбільш стабільний варіант вкладання заощаджень, що завжди в ціні, але скуповувати за останні гроші ювелірні вироби все ж не варто;
 • банк, в якому під відсотки можна покласти депозит;
 • нерухомість, яку можна здавати в оренду;
 • валюта, у вигляді довгострокового заощадження.

Всі перераховані вище методи хороші, але один з них виділяється набагато вигідніше всіх — це нерухомість. Здавати зараз квартири або будинку дуже прибуткова справа. Насправді можна навіть однокімнатну квартиру переобладнати в двокімнатну, і здавати ліжко місце. А ще краще це робити подобово. Адже саме подобова здача приносить хороший пасивний дохід.

Обов’язково скачайте і вивчіть ці чек-листи:
5 чек-листів для інвестора в нерухомість
<img src=”content-1/images/arrow_right.png” title=”” alt=”

Однак існує ще величезна кількість варіантів вкладення грошей, які не користуються особливою масовістю, але зарекомендували себе як цілком наЕкшн ні і стабільні проекти. До них можна віднести інвестування на ФОРЕКС, в ПАММ рахунки, в ПІФИ і в інтернет, у вигляді інвестування в сайти або комп’ютерні ігри.

Переваги і недоліки інвестування

Безумовно, кожному хочеться вкласти гроші і отримати прибуток. Але інвестуючи потрібно бути готовим до всього, так як будь-пасивний заробіток поряд з масою переваг має і свої недоліки, які потрібно обов’язково порівнювати зі своїми можливостями, знаннями і досвідом. До важливих позитивних моментів інвестування можна віднести:

 • можливість нічого не робити і заробляти непогані гроші;
 • самостійно вибирати самий прибутковий інвестиційний проект;
 • престижність, корисність і перспективність даного виду діяльності;
 • страховка від інфляції, безробіття, стрибка долара та інших кризових моментів в економіці;
 • реальний шанс легально заробити достатньо велику суму грошей.

Однак вивчивши всі плюси і маючи на руках вільні гроші, не потрібно робити поспішних рішень покладаючись на удачу, і бути впевненим в бездоганності цього методу. Інвестування, незважаючи на ряд незаперечних переваг, має свої підводні камені, які обов’язково потрібно знати і враховувати. По-перше, даний спосіб заробітку пов’язане з певним ризиком. Це, з одного боку, своєрідна плата за можливість нічого не робити, але, з іншого, потрібно точно знати, куди можна вкладати свої гроші. Інакше є ризик не тільки позбутися прибутку, але й втратити свої вкладення. По-друге, обов’язково потрібно мати початковий капітал. Якщо сума накопичених коштів маленька, то й розраховувати на хороший дохід теж не варто. Але і позичати гроші під цей проект дурна затія, так як ризикувати все ж краще власними заощадженнями. По-третє, даний вид заробітку не любить дилетантів і новачків. Потрібно обов’язково мати певні знання і відмінно розбиратися у фінансових, ринкових та економічних питаннях. По-четверте, якщо у Вас є величезне бажання заробляти на цьому способі, але коштів немає, можна спробувати почати без грошей. Так, ми писали вище, що потрібен капітал, і бажано свій, це тільки тому, що свої гроші якщо не спрацюють, то вже відповідальність на себе. Але є способи і приклади людей, які благополучно починають інвестиції без грошей.


Потужний майстер-клас від Олега Селифанова
Як купувати на торгах за банктротству без стартового капіталу
<img src=”content-1/images/arrow_right.png” title=”” alt=”

Навіщо потрібно інвестувати

Гроші любити пішло, а от свободу яку вони дають кожному потрібно цінувати. Всі люди мріють про неї, але, на жаль, навіть пропадаючи цілими днями на роботі, не всім вдається забезпечити собі і своїй сім’ї достойний рівень життя. А якщо ще й позбутися цієї роботи, то тоді потік грошей, що надходить у вигляді зарплати, припиниться зовсім. І не маючи інших джерел доходу можна отримати життя в боргах і фінансових проблемах. Ось чому інвестування на сьогодні є одним з найбільш перспективних і прибуткових джерел доходу. По-перше, воно дає поштовх до розвитку економіки, а по-друге, забезпечує інвестора стабільним і постійним доходом.

Існує помилкова думка, що інвестують тільки багаті. Однак дане оману легко можна спростувати. Сьогодні кожен має можливість без проблем вкласти невеликі заощадження і отримати прибуток. Але тільки потрібно не лінуватися і уважно розібратися зі всіма механізмами і нюансами інвестування.

(Поки що немає оцінок)
Завантаження…

Вивчіть детально класифікацію інвестицій;
 • Визначте для себе, куди Ви хочете інвестувати;
 • Докладно подивіться відео з статті;
 • Скачайте собі безкоштовний відеокурс про те, як можна заробити на нерухомості без початкового капіталу;
 • Не забувайте вступати в нашу групу