Мотивація на спорт — 20 способів змусити себе займатися спортом

1530

За щоденною метушнею ми не завжди помічаємо, як наш спосіб життя повільно, але вірно завдає шкоди нашому здоров’ю. Сидяча робота, пізні перекуси, кава, фаст-фуд – все це впливає на наш фізичний стан самим згубним чином. Якщо ми хочемо прожити довге і щасливе життя, насолоджуватися кожним днем і просто дихати на повні груди, нам слід обов’язково привести себе в форму. Як це зробити? Зрозуміло, зайнявшись спортом.

На цьому зазвичай все і закінчується: варто задуматися, яких зусиль нам буде коштувати набуття гідних фізичних кондицій, і ми відразу ж відмовляємося від цієї затії. Все тому, що усвідомлення проблеми – це перший і важливий, але, на жаль, боязкий крок назустріч здоровому способу життя. Якщо не зуміти правильно мотивувати себе на спорт, все обмежиться тільки мріями про стрункості.

У цій статті ми розберемося з тим, що таке «мотивація на спорт», і розглянемо двадцять дієвих способів змусити себе займатися спортом.

Зміст

 • Мотивація на спорт: 4 причини займатися спортом
  • Бажання бути здоровим, красивим, сильним
  • Робота на результат
  • Схвалення з боку оточуючих
  • Довголіття
 • 20 способів змусити себе займатися спортом
  • Винагороджуйте себе за виявлену наполегливість
  • Прилюдно заявіть про свої наміри
  • Мисліть позитивно
  • Отримуйте гроші за заняття спортом
  • Одягайте спортивну екіпіровку
  • Ведіть щоденник тренувань
  • Постійно нагадуйте собі про причини, що спонукали вас почати заняття спортом
  • Уявіть себе, кинув спорт, через кілька років
  • Придбайте абонемент в тренажерний зал
  • Запишіться в групу до тренера
  • Час від часу уявляйте, що ви – професійний спортсмен
  • Не нехтуйте додатковою мотивацією
  • Ставте собі конкретні цілі і досягайте їх
  • Під час тренувань не слухайте музику, а аудіокниги
  • Заведіть селфи-щоденник
  • Знайдіть суперників
  • Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому
  • Придбайте фітнес-гаджет
  • Пристраститесь до здорової їжі
  • Знайдіть кумира і дотримуйтесь його приклад
 • 10 корисних порад для занять спортом

Мотивація на спорт: 4 причини займатися спортом

Отже, для початку визначимо для себе, що ж це таке – «мотивація на спорт». По суті, це – сукупність доказів, які ми наводимо самі собі на користь занять спортом. Які в нас можуть бути причини займатися спортом?

Бажання бути здоровим, красивим, сильним

Словом, бажання знову відчути себе повноцінною людиною. Спробуйте поглянути на своє життя з боку, тверезо оцінити все, що відбувається з вами. Чи задоволені ми собою в життя? Самої життям? Очевидно, навіть кращим з нас є, до чого прагнути, адже ідеал недосяжний.

Слід пам’ятати, що фізичний розвиток – це фундамент, на якому тримається все інше. Якщо ми не здорові, якщо ми собі не подобаємося, нам дуже важко розвиватися духовно або ж соціально, нам важко просуватися по кар’єрних сходах і будувати сім’ю.

Дивіться відео по темі:


Отримайте більше відео в безкоштовному курсі «Життя на повну потужність».

Робота на результат

Досягнення поставлених цілей завжди приносить нам моральне задоволення. Тобто крім фактичного результату, який очевидний і відчутний – струнке тіло – ми отримуємо ще й емоційний. Це не гармонія духу і тіла?

Схвалення з боку оточуючих

Навряд чи знайдеться багато людей на світі, які засудять людини, що займається спортом. І вже точно ці рідкісні люди навряд чи будуть являти собою зразок людини. Скоріше, вони будуть горблячись, обрюзгшими і закомплексованими. Довіряти думку подібних знайомих не варто: скоріше за все, в цих людях говорить заздрість від того, що у кого-то знайшлося більше волі і цілеспрямованості, ніж у них самих.

Хейвуд Браун, відомий американський журналіст, одного разу дуже вірно підмітив: «Спорт не виховує характер, а виявляє його». Тому мимовільне заперечення ваших заслуг з боку людей безхарактерних неминуче. Але пам’ятайте: бажання зробити себе краще не може порицаться щиро. На прагненні стати краще тримається весь прогрес суспільства. Хіба можна щиро засуджувати прогрес?

Довголіття

«Якщо не бігаєш, поки здоровий, доведеться побігати, коли захворієш». Так говорив ще давньоримський поет Горацій. Такий мотивуючий фактор, як довголіття, можна відчути «тут і зараз», але озирніться навколо. Скільки старих постійно стоять у чергах до лікарів? Чи хочете ви так само переходити з лікарні в лікарню? Звичайно ж, немає.

Займатися спортом варто і тому теж – щоб зустріти старість у найкращих фізичних кондиціях, ніж ваші однолітки, пренебрегавшие вправами і предпочитавшими вечір біля телевізора прогулянці на свіжому повітрі.

Це лише малий ряд причин, по яких варто займатися спортом. Але причин не завжди достатньо. Тому зараз ми розглянемо двадцять дієвих способів змусити себе зайнятися спортом.

20 способів змусити себе займатися спортом

Винагороджуйте себе за виявлену наполегливість

Не обов’язково балувати себе тортом після вечірньої пробіжки, але що щодо кружки чаю з лимоном і нового епізоду улюбленого серіалу? Відпочинок – найкраща нагорода після виснажливого тренування, а солодощі та інші ласощі – всього лише пережитки минулого, мало спільного має з здоровим способом життя.

Прилюдно заявіть про свої наміри

Коли ми щось обіцяємо собі, в думках, у нас завжди є можливість легко відмовитися від своїх намірів. Коли ж ми привселюдно клянемося в чомусь, забратися свої слова куди складніше. Ніхто не хоче уславитися людиною, кидає слова на вітер. Додаткова мотивація гарантована.

Мисліть позитивно

На перших порах не варто шукати задоволення в тренуваннях – спочатку вашому тілу буде важко справлятися з збільшеними навантаженнями, так і миттєві результати навряд чи зможуть вас вразити.

Тому думайте про те, що чекає вас в майбутньому, як ви змінитеся завдяки вправам, які виконайте за, скажімо, наступні півроку. Нехай образ «себе майбутнього» змушує вас краще налягати на тренування.

Отримуйте гроші за заняття спортом

Так-так, ви не помилилися. В даний час існує ряд майданчиків, зареєструвавшись на яких, ви будете отримувати грошову винагороду за успішні тренування. Навіщо сайтів платити вам за це, якщо ви не професіональний спортсмен?

Все просто: ресурс не платить вам зі своєї кишені гроші, які ви отримуєте, проявивши характер, надходять на ваш рахунок з рахунку того, хто не проявив характер – іншого користувача, який з якоїсь причини пропустив тренування. Таким чином, якщо завтра тренування пропустіть ви, то ви теж втратите в грошах. Хороший стимул займатися, чи не так?

Одягайте спортивну екіпіровку

Прийшовши додому, змушуйте себе відразу переодягатися в спортивне. Коли замість ділового костюма і взуття ви опинитеся в зручних майці, трико і кросівках, змусити себе зробити пару-трійку вправ буде куди простіше.

Ведіть щоденник тренувань

Це необхідно, щоб ви кожен день бачили, що зробили за попередній день, бачили динаміку розвитку і усвідомлювали, що все не марно. Миттєво може здаватися, що ви зовсім не наближайтеся до успіху. Перегорнувши щоденник, ви зрозумієте, що повільно, але вірно рухаєтеся назустріч своєї мети, і це розуміння обов’язково додасть вам сил.

Постійно нагадуйте собі про причини, що спонукали вас почати заняття спортом

Пам’ятаєте той прекрасний костюм, який відмінно сидів у плечах, але ваш стирчить живіт все псував враження? А свою задишку після гри з сином на свіжому повітрі? Три хвилини – і ви вже стоїте, упершись руками в коліна, і намагаєтеся відновити дихання.


Хочете почати займатися спортом, але не знаєте з чого почати? Чи можливо шукаєте відмінний привід для постійної мотивації до спорту? Радимо звернути увагу на безкоштовний курс «Життя на повну потужність», де розкриваються відповіді на дані питання.

Завжди нагадуйте собі, для чого ви це робіть. Прагнення стати красивим і струнким може бути самоціллю, але без ряду важливих супутніх факторів мотивувати себе на результат буде куди складніше.

Уявіть себе, кинув спорт, через кілька років

Метод, що називається, «від протилежного». Уявіть, яким ви будете через умовнішим десять років, якщо зараз кинете займатися спортом? Метаболізм з роками тільки погіршується, так що не думайте, що ви залишитесь таким же, як зараз, якщо нічого не зміните свого життя. Чим далі, тим пагубней негативні фактори – недосип, переїдання, зайва вага будуть позначатися на вашому здоров’ї.

Придбайте абонемент в тренажерний зал

Якщо ви заплатите своїми кровними за відвідування тренажерного залу, відмовитися від його відвідин буде набагато складніше. Послуга вже оплачена, то чому б її не отримати?

Запишіться в групу до тренера

Особистий тренер – це здорово, але, по факту, заняття в групі найчастіше виявляються більш продуктивними. Виною тому людський фактор: коли ви перебуваєте з тренером один на один, ви можете дозволити собі поговорити про самих різних речах, отже, будете більш розслаблені і менш сконцентровані на досягненні результату.

Коли ж ви займаєтеся у складі групи, що складається з 10-15 осіб, ви зосереджені на виконанні вправ, а люди, що перебувають поруч тільки мотивують вас повторювати кожну дію швидко і чітко.

Час від часу уявляйте, що ви – професійний спортсмен

Включіть фантазію: уявіть, що ви – учасник олімпійських ігор, і мільйони співвітчизників на заповнених трибунах або за допомогою ТБ спостерігають за вашим виступом. Від нього залежить честь країни. Такий підхід допомагає викладатися на повну.

Не нехтуйте додатковою мотивацією

Купіть мотивуючі стікери і облийте ними квартиру. Виставте кілька мотивуючих нагадування на телефоні. Попросіть кохану дівчину час від часу надсилати вам повідомлення: «Я в тебе вірю», «Ти найкращий» і т. п. Будь-джерело мотивації вкрай важливий.

Ставте собі конкретні цілі і досягайте їх

Поставте собі за мету схуднути на 5 кілограмів за два наступних місяці, розробіть план і йдіть до наміченої мети. Коли ви будете бачити конкретні результати, вам легше буде себе мотивувати.

Під час тренувань не слухайте музику, а аудіокниги

Головна перевага аудіокниг перед музикою – бажання дізнатися, що ж станеться з героями далі, може послужити додатковою мотивацією вийти на чергову пробіжку.


Рекомендуємо подивитись:
Безкоштовний курс по саморозвитку «Життя на повній потужності».
<img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

Заведіть селфи-щоденник

Він може бути закритого або відкритого типу, не настільки важливо. Важливо, щоб ви, як і у випадку зі звичайним щоденником тренувань, бачили динаміку змін. Нерозумно заперечувати, що з фото результати будуть набагато наочніше.

Знайдіть суперників

Дуже здорово, якщо ваші друзі теж захочуть підключитися до ваших занять. Змагальний дух – відмінна мотивація.

Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому

Постійно, але без фанатизму, збільшуйте навантаження. Не можна зупинятися на проміжних успіхи, інакше ви ризикуєте не досягти головної мети.

Придбайте фітнес-гаджет

Ще один атрибут суперництва з власною лінню. Модні фітнес-браслети можуть допомогти вам знайти додаткову мотивацію.

Чому б не пройти завтра на тисячу кроків більше, ніж вчора?

Пристраститесь до здорової їжі

Смачно – не обов’язково означає «жирно» і «багато». Відмовтеся від мучного і солодкого, варіть, а не смажте м’ясо, і незабаром ви помітите, що почуваєте себе набагато краще, ніж раніше.

Знайдіть кумира і дотримуйтесь його приклад

Кумир в житті і кумир у спорті – дві абсолютно різні речі. Кумир у спорті часто необхідний, оскільки його приклад буде надихати вас на нові звершення

На закінчення статті – кілька практичних порад для занять спортом.

10 корисних порад для занять спортом

 • Екіпіровка повинна бути зручною: в натираючих кросівках довго не бігтимеш;
 • Абонемент в спортзал не тільки мотивує продовжувати заняття, але й коштує дешевше, ніж ряд поодиноких занять;
 • Сон – найкращий джерело енергії, висипайтеся.
 • Будь-який стрес відволікає вас від досягнення мети;
 • Схвалення з боку рідних і близьких дуже важливо;
 • Спорт не повинен заважати вам займатися повсякденними справами – виняток становлять хіба що походи в закусочну за жирним бургером;
 • Ті, хто сміється над вашими прагненнями або відверто засуджує їх, всього-навсього заздрять вашій силі волі; не звертайте на них уваги;
 • Будь-які хвороби можуть порушити тренувальний процес, тому не варто нехтувати теплою кофтою, якщо ви збираєтеся бігати в прохолодний жовтневий вечір;
 • Бігати по узбіччі проїжджої частини досить зручно, але краще бігати по стадіону, спеціально для цього призначеному, або хоча б по тротуару;
 • Поспіх ніколи не призводить ні до чого хорошого: розігрівайтеся і не прагніть відразу пробігти марафон – всьому свій час.
 • Будьте мотивовані!

  Удачі!