Інвестиції в золото і дорогоцінні метали

825

Дорогоцінні метали приваблюють багатьох інвесторів. Та це й не дивно. Фіатні гроші в будь-який момент можуть перетворитися на купку нікчемних «фантиків». І росіяни вже не раз проходили це на власному досвіді.

Інша справа — метали. Золото і срібло завжди залишаються в ціні, тому що мають об’єктивну цінність.

Дорогоцінний метал не втратить своєї цінності ні при якій владі, він не пропаде, його, нарешті, не сгрызут миші. Все це на побутовому рівні зрозуміло кожному, самому недосвідченому інвестору. Але розглянемо інвестиції в дорогоцінні метали більш докладно.

Зміст

 • Інвестиції в дорогоцінні метали: плюси і мінуси
 • Інвестиції в золото
 • Інвестиції в срібло, платину і палаЕкшн

Інвестиції в дорогоцінні метали: плюси і мінуси

До королям металів – золота і срібла – останнім часом додалися платина і палаЕкшн . Така обраність четвірки лідерів визначається особливими хімічними і фізичними властивостями металів, що використовується в сучасних високотехнологічних виробництвах. Не останню роль відіграє і краса їх зовнішнього вигляду – це якість благородних металів експлуатує ювелірна промисловість.

В далекі часи видобутком золота міг зайнятися будь-старатель. Сьогодні це прерогатива держави. Проте стати власником якогось кількості золота, срібла, платини і паладію – в натуральному або віртуальному вираженні – може будь-який повнолітній громадянин Росії.

Для інвестицій, пов’язаних з дорогоцінними металами, у сучасній Росії є кілька різних способів.

 • купити злитки металу – забрати чи залишити на зберігання в банку.
 • відкрити ОМС (знеособлений металевий рахунок),
 • купити «прості» або спеціальні інвестиційні монети,
 • купити цінні папери золотодобувних компаній або акції, які забезпечені золотом.

Способи ці багато в чому відрізняються один від одного. Але перш ніж розібратися в них, давайте розглянемо загальні плюси і мінуси таких інвестицій.

Отже, плюси.

 • Ціна на благородні метали з року в рік неухильно зростає. На коротких відрізках часу вона може падати або завмирати, але протягом більш або менш тривалого періоду ціна однозначно збільшується. Іноді – дуже різко.
 • Збільшення вартості дорогоцінних металів завжди випереджає інфляцію. А це означає, що інвестиція в дорогоцінні метали однозначно вигідніше зберігання грошей «в тумбочці» або навіть на депозиті в банку.
 • Дорогоцінні метали – найбільш «матеріальний» вид інвестицій. Золото і срібло, платина і палаЕкшн – всі вони самі по собі мають цінність (на відміну від грошей – «папірців» і недорогих монеток).\
 • Цінність шляхетних металів майже не залежить від економічних і соціальних потрясінь. У періоди нестабільності, коли грошова система може сильно похитнутися, положення дорогоцінних металів, навпаки, зміцнюється.
 • Доступність для будь-якого «кишені». Щоб купити невелику кількість дорогоцінного металу, не обов’язково бути нащадком Рокфеллера. Скромну інвестицію може дозволити собі практично будь-яка людина.
 • Досить висока ліквідність. Стосується металів, що мають «натуральне» вираз (на відміну від ОМС або акцій), меншою мірою – монет
 • Нічим не обмежений строк зберігання. Все залежить тільки від вашого бажання.
 • Тепер про мінуси.

 • Деякі покупки, мають «натуральне вираження, а також ОМС, оподатковуються певними видами податків.
 • Немає гарантії отримання прибутку, особливо в короткостроковій перспективі.
 • Метали, що мають «натуральне» вираз, вважаються майном – з усіма витікаючими наслідками. В першу чергу, податковими – одні податки беруться при купівлі дорогоцінних металів, інші – при продажу. Так, при купівлі ви зобов’язані заплатити ПДВ (18%). А якщо ви володіли злитком менше 3 років, то при продажу доведеться заповнити декларацію та сплатити ПДФО.
 • Якщо ви зберігати злиток у банку, то майте на увазі – в банку ця послуга платна, хоча і забезпечує наЕкшн ність.
 • На такий вид інвестиції в дорогоцінні метали, як ОМС (знеособлений металевий рахунок) не поширюється закон про страхування банківських вкладів. Тобто банк потрібно вибирати з високою шкалою наЕкшн ності.
 • Підведемо підсумки. Інвестувати в дорогоцінні метали можна. Отримати з цього прибуток – теж. Однак необхідно вдумливо вибирати інструменти інвестування. І враховувати, що швидкої віддачі чекати не слід, тому для «металевого» інвестиції краще вибирати активи, без яких ви можете обійтися в найближчому майбутньому.

  Інвестиції в золото

  Золото – мабуть, самий перший і зрозумілий вид інвестицій. До 70х років минулого століття саме золото забезпечувало грошову систему держави. Потім від “золотого стандарту” відмовилися, але цей благородний метал зберіг функції “світових грошей” і загальноприйнятої міри цінності всіх предметів.

  Золото – справжній рятувальний круг як для окремої людини, так і для всієї держави в період різких економічних змін. Це добре показав світова криза 2008 року. Той, хто встиг вкластися в золото (ціна якого росла як на дріжджах) наприкінці 90-х – початку 2000-х, відмінно на цьому заробив.

  Стати золотовладельцем в Росії можна кількома шляхами. Ось вони.

  • Купити золото в «натуральному» вигляді.

  Що потрібно для покупки золотого злитка в банку? Тут все дуже просто – паспорт (з якого випливає, що вам більше 18 років) і гроші.

  «Натуральне» вираз існує в злитках. Злитки бувають стандартні і мірні. Стандартні можуть важити від 11 до 30,3 кілограмів. Найменший мірний злиток важить 1 грам. Найбільший – 10 кілограмів.

  На кожному легальному злитку стоїть штамп, який містить інформацію про його «походження», масі, серійний номер і пробі. Проба – це показник чистоти злитка. Чим менше домішок, тим вища проба. Найвища проба позначається цифрою 999,95.

  Навіть для найменшої покупки дотримується строга процедура оформлення угоди. Банк обов’язково повинен видати вам паспорт злитка і сертифікат, що підтверджує його якість (одне з двох – відмінний або задовільний). А також касовий ордер або чек, де будуть вказані основні параметри угоди, від суми до часу і місця її зЕкшн снення.

  До речі, всі ці документи бажано зберегти, щоб не виникло проблем при продажі злитка. Ще більш завзято слід зберігати самі злитки – банк неодмінно проявить прискіпливість, коли ви надумаєте продати золото. І не дай бог там з’явиться вм’ятина, царапинка або навіть відбиток пальця!

  І пам’ятайте про податки! Забираючи злиток з собою, при продажу ви заплатите ПДВ (18%). Залишаючи придбання в банку, ви звільняєтесь від податку.

  • Купити дорогоцінні монети.

  Вони бувають пам’ятні та інвестиційні.

  Тираж пам’ятних монет невисокий, однак це не сильно впливає на їх інвестиційну вигоду. Вони коштують досить дорого. І реальний інтерес викликають тільки у колекціонерів. Більше того, інтерес виникає при закінченні багатьох років – чим старше монета, тим вона дорожча.

  Інвестиційні золоті монети – це реальні гроші, що випускаються Центральним Банком РФ. Їх номінал становить від 3 до 100 рублів, а цінність визначається головним чином ціною на золото. Номінальна і реальна вартість інвестиційної монети можуть сильно різнитися. Реальна визначається ринком. Номінальна вказує стартову (офіційну) вартість засобу платежу. А що, раптом хтось надумає з такою монетою сходити в магазин за ковбасою. Має повне право.

  • Відкрити металевий рахунок в банку

  Знеособлений металевий рахунок (ОМС) – це рахунок в банку, де на вашому депозиті знаходяться не гроші, а метали – причому не тільки золото, але і вся «топова» четвірка «благородних».

  Обраний вами банк повинен мати відповідну ліцензію (обов’язково) і хорошу репутацію (бажано) – вище ми говорили про відсутність гарантій саме на ОМС. При оформленні угоди банк видасть вам підтвердження, що ви стали власником такого-то кількості золота (срібла, платини, паладію), але в руках це багатство ви потримати не зможете. Вам буде доступно відображення ОМС у вашому особистому кабінеті – там буде чітко вказано, яким кількістю благородного металу ви володієте. Дізнавшись поточну ціну за грам металу, легко порахувати ваше володіння в грошовому еквіваленті.

  Головна перевага ОМС полягає у відсутності проблем з фізичним зберіганням зливка металу. Також ОМС легко перевести в готівку, він не обкладається ПДВ.

  З мінусів – на відміну від звичайного депозиту, ви не отримаєте банківські відсотки. Якщо отримаєте прибуток, то тільки від різниці в ринковій вартості дорогоцінного металу при купівлі і продажу.

  • Придбати цінні папери, забезпечені золотом.

  Акції, забезпечені золотом, випускає Всесвітня золота рада. Його створили найбільші золотодобувні компанії в світі. Закордонні інвестори отримують певні виплати за погашення акцій американської, англійської або європейській валюті. Російські інвестори також можуть скористатися цим інструментом, але тільки через брокерські контори, які працюють на Американської, Австралійської, Лондонській і Нью-Йоркській фондовій біржі.

  • Купити акції золотодобувних компаній.

  Цей варіант також пов’язаний з купівлею акцій, тому і тут вам знадобляться послуги брокерів. Ваш дохід буде залежати від того, наскільки зросте ціна ваших акцій. Що, в свою чергу, залежить від світової ціни на золото і успішності конкретної компанії.

  Інвестиції в срібло, платину і палаЕкшн

  Все, що було вище сказано про інвестиції в золото, багато в чому можна віднести і до інших топовим дорогоцінних металів – срібла, платини і паладію. Головна відмінність двох останніх від золота полягає в тому, що це технічні метали, і основний попит на них дає промисловість. А срібло знаходиться як би посередині. Його використовують як промисловість, так і ювелірка.

  Втім, явних кордонів не існує. Платина – хоч і в менших кількостях – також використовується для виробництва ювелірних виробів. А ось палаЕкшн – майже повністю «промисловий» дорогоцінний метал. В основному використовується для потреб автопрому. Стан світової економіки і автомобільної промисловості, фондового ринку та банківської системи – всі ці фактори додають свої нюанси в складне рівняння, яке в підсумку робить інвестиції в срібло, платину і палаЕкшн вигідними або невигідними.

  Вкладати гроші у четвірку самих цінних дорогоцінних металів, і в який саме – вирішувати вам. Ми можемо лише ще раз підкреслити – всі інвестиції в дорогоцінні метали вимагають терпіння. Якщо у вас є час та інтерес чекати – дерзайте. Невідомо, чи ви отримаєте прибуток з дорогоцінних металів в найближчі роки. Зате ваші діти і онуки напевно оцінять таку інвестицію.