Актуальні принципи заробітку на аукціонах з питань банкрутства в 2018

647

Торги по банкрутству, судові аукціони – популярне сьогодні вкладення грошей, яке в подальшому принесе прибуток. Придбати рухоме (нерухоме) майно за 60 відсотків від реальної ціни цілком законно і можливо. Відповідно до Законів РФ майно банкрута, об’єкти застави або конфіскату можуть бути розпродані, а значить куплено будь-яким бажаючим.

Зміст

 • Торги по банкрутству
 • Конфісковане майно приставів
 • Заставне майно банків
 • Державне майно
 • ЕЦП для торгів

Торги по банкрутству

Придбання різного майна на торгах – досить прибутковий напрямок бізнесу, але є свої нюанси. Для початку, потрібно орієнтуватися на ринках нерухомості, автотранспорту, землі та інше. Інакше можна скупити неліквід, який потім буде важко реалізувати. Ще одна трудність: що виставляються на торги об’єкти не завжди можна побачити і «помацати» до покупки. Тому краще заздалегідь вивчити юридичні тонкощі на ринках продажу різного майна.

Торги на аукціонах з банкрутства проходять в три етапи. На першому етапі майно банкрута виставляється за ринковою ціною і проводяться торги на підвищення. На другому етапі ціну продажу знижують на 10, а то і 30 відсотків. І також йде торг на підвищення ціни продажу. Але, якщо за результатом двох етапів торгу переможець не визначений, приступають до публічних пропозицій.

Цей третій етап найбільш вигідний для інвестицій. Тому що тепер об’єкти продажу виставляються з пониженням вартості. Де порядок зниження визначає арбітражний керуючий. Дізнатися про торги можна з офіційних джерел або на майданчиках, де проводять торги по банкрутству. Також є сервери-агрегатори, які систематизують всю інформацію, як з торгових майданчиків, так і з офіційних джерел.

Конфісковане майно приставів

Реалізація арештованого або конфіскованого майна через аукціони популярна серед інвесторів. На таких аукціонах досить дорогі об’єкти майна можна придбати за порівняно низькою ціною. При придбанні рухомого-нерухомого майна можлива економія до 50 відсотків від реальної ціни. Тому що організовуються такі аукціони з метою розпродати об’єкти конфіскату як можна швидше.

Згідно з чинним російським законодавством за 15 днів до аукціону державні пристави зобов’язані направляти в засоби масової інформації оголошення про продажі. Де буде зазначено: місце і дата проведення торгів, а також мінімальна ціна лоту(об’єкта) на реалізацію. Як правило, це державні ЗМІ або спеціалізуються на темі фінансів.

Будинки, автотранспорт або квартири на таких торгах виставляються вкрай рідко. Найчастіше реалізується конфіскат підприємств, комунальний ресурс:

 • технічні засоби та обладнання;
 • виробничі матеріали;
 • споруди та земельні ділянки.

Заставне майно банків

Банківською заставою, гарантією перед банком, може бути кредитований об’єкт або інша власність клієнта. Нерухомість, автомобіль, побутова техніка або цінні папери можуть виступати заставою. У разі неможливості погашення кредиту, банк залишає за собою право продажу застави. І після закінчення строків та відстрочок на погашення кредиту, банк реалізує заставне майно клієнта.

Банк зацікавлений продати об’єкти застави, так як утримувати їх, охороняти та інше нерентабельне, збиткове для фінансової установи. Купівля заставного майна банків може стати вигідним вкладенням. Тому що об’єкти продажу можуть мати досить низьку вартість, коли клієнт погасив більшу частину кредиту. Також заставне майно, як правило, завжди в гарному стані. І важливо те, що фінансова установа гарантує безпеку, прозорість і нотаріальний контроль угоди.

Види продажу банківських застав:

 • Універсальна біржа – це аукціон в класичному або електронному форматі. Зі стандартною реєстрацією і внесенням застави. Таким чином добре купувати автотранспорт або побутову техніку з невеликим строком експлуатації. Покупець не займається нудними пошуками потрібного йому товару, а користується спеціальним сервісом. Інформація про об’єкти продажу завжди актуальна, достовірна і безкоштовна.
 • Публічні торги – як правило організовуються для продажу квартир, спецавтотранспорту. Тобто товарів, які вимагають деяких особливостей у плані реалізації та документального оформлення. Тут також прописана процедура реєстрації та заставу.

Набагато частіше, ніж до аукціонних продажів, банки вдаються до пошуку покупців самостійно або через ріелторів. Інформація про об’єкти продажу є на сайті банку. Внески найчастіше для зЕкшн снення покупки не потрібні. Може виникнути якась подоба аукціону, якщо на один предмет продажу застави виникне конкуренція.

Фінансова установа може продавати заставу, вже як своє майно. Але таке трапляється рідко. Так як боржник банку ще в досудовому порядку погоджується продати заставний об’єкт в рахунок погашення кредиту.

Державне майно

Продаж з аукціонів державного майна – це спосіб приватизації. Тобто угода про продаж укладається з учасником торгів, який запропонував найвищу ціну. Від покупця не вимагається виконання особливих умов щодо держмайна (як на конкурсі). Продавцем виступає в даному випадку РФФД.

Брати участь в аукціоні може будь-яка особа, своєчасно подала заявку на участь в торгах та виконала певні вимоги. А це — певна сума завдатку і документи, оформлені відповідно до Закону РФ. Регулює порядок проведення таких торгів Положення про продаж на аукціоні державного майна, затверджене Постановою Уряду РФ від 27.03.1998 р.

Продаж держпідприємств-боржників, їх ліквідація з подальшою реалізацією на аукціонах їх активів, передбачена законодавством РФ. Також на аукціонах можлива продаж перебувають у держ. власності паїв або акцій підприємств-боржників. Регулюються державні торги по банкрутства Указом Президента РФ від 02.06.1994 р. «Про продаж державних підприємств-боржників».

ЕЦП для торгів

Щоб брати участь в електронних торгах з питань банкрутства, з продажу банківського застави, вам знадобиться електронний цифровий підпис (ЕЦП). Її можна отримати в сертифікованих і спеціалізованих пунктах у всіх регіонах Росії. Але слід врахувати, що пункти видачі ЕЦП відрізняються кількістю аукціонних майданчиків, до яких вони надають доступ. Чим ширше список доступних майданчиків, тим вище ціна електронного підпису. Але тим більше ваші шанси отримати вигоду від участі в продажах.

Для отримання електронного підпису вимагається особиста присутність і оригінали документів.

Іноді на певних електронних торгах можуть знадобитися ще якісь електронні копії ваших документів. Але, загалом і в цілому, для участі в аукціонах різного призначення потрібен приблизно однаковий список вимог, який включає:

 • вік для участі: з 14 до 18 – потрібен дозвіл батьків (опікунів), з 18 років без обмежень;
 • посвідчення особи або довіреність на представлення чужих інтересів;
 • ідентифікаційний код;
 • інформація про доходи (для фіз. осіб) ;
 • акредитація та заявка на торги;
 • гарантійний внесок або заставу.

Кожна торговельна площадка може висунути індивідуальні запити на акредитацію і за оформлення покупки. Приймати участь у торгах можуть як фізичні, так і юридичні особи. Якщо ви вирішили придбати великий об’єкт, то непогано проконсультуватися у досвідченого брокера. Можна знайти навчальні уроки і літературу в інтернеті. Беручи участь в аукціонах, ви не дуже ризикуєте. Якщо ви не набули бажаного лота, вам повернуть гарантійний внесок.

Чим хороші онлайн торги, так це тим, що на них найчастіше не потрібно застав та гарантійних внесків. Крім того, затрати часу мінімальні, інформація про що продається майно систематизована, можливо брати участь одночасно на декількох торгових майданчиках. Ви не обмежені географією пошуку об’єктів на продаж. Наприклад, автотранспорт, навіть старий, досить дорогий. Але на торгах з банкрутства автомобіль можна придбати за відносно низькою ціною і в дуже хорошому стані.

Потрібно відзначити, що арештоване майно продається тільки на традиційних аукціонах (не електронних), з оформленням участі у торгах на паперових носіях.

Що стосується того, де шукати інформацію про торги та лоти, інтернет пропонує безліч інформаційних ресурсів. З офіційних, це Сайт КоммерсантЪ і Єдиного федерального реєстру відомостей про банкрутство (Федресурс). Крім того, є великі торговельні майданчики для проведення аукціонів: Центр реалізації, Сбербанк-АСТ, Фабрикант і інші. А також сервери-агрегатори bankrot-pro.com, bankrot.pro, які акумулюють всю інформацію з усіх майданчиків та інформаційних джерел.