Заробіток на оренді автомобілів: 4 кейса для успішного бізнесу

904

Останнім часом у великих містах Росії став розвиватися ринок прокату автомобілів. Але далеко не всі автолюбителі, особливо в провінції, згодні здавати свого залізного коня в оренду. Власників машин відлякують від орендного бізнесу 5 основних факторів:

 • Вартість машини. Вітчизняні авто та іномарки дешевого сегмента не котируються в орендному бізнесі, а машини середнього класу потребують солідних вкладень.
 • Поточні витрати. На техобслуговування, ОСАГО і т. п потрібні певні грошові витрати.
 • Персонал. Підприємці побоюються, що великі витрати доведеться нести на набір персоналу: механіків, водіїв, диспетчерів.
 • Реклама. Оскільки послуга тільки набирає обертів, рекламна кампанія вимагатиме також солідних вливань.
 • Форс-мажор. Орендарі, не будуть дбати про чужому автомобілі як про власну. До того ж не виключені аварії та викрадення.
 • Але оренда авто може бути реально вигідним бізнесом, що приносить солідні прибутки не тільки в мегаполісах, а й у містах з меншою кількістю населення. Ми запропонуємо вам 4 кейса, які показують, що розпочати і вести бізнес по прокату машин зовсім не так складно, як здається на перший погляд.

  Зміст

  • Кейс 1. Купівля та здача в оренду трирічного Hyundai Solaris
  • Кейс 2. Купівля та здача в оренду дворічного Nissan
  • Кейс 3. Покупка в кредит і здача в оренду трирічного Hyundai Solaris
  • Кейс 4. Оренда Renolt Logan для бізнесу
  • Оренда з водієм або без: що вибрати
  • Скільки варто почати бізнес по прокату автомобілів
  • Скільки можна заробити на прокаті автомобілів
  • Нормативно – правова база для організації бізнесу по прокату легкових автомобілів
   • Який код КОАТУУ вказати при реєстрації бізнесу на прокаті легкових автомобілів
   • Які документи потрібні для відкриття бізнесу по прокату легкових автомобілів
   • Яку систему оподаткування обрати для реєстрації бізнесу по прокату легкових автомобілів
   • Чи потрібно дозвіл для реєстрації бізнесу по прокату легкових автомобілів

  Кейс 1. Купівля та здача в оренду трирічного Hyundai Solaris

  Автомобіль Hyundai Solari набувається власником спеціально для ведення бізнесу по оренді авто. Причому витрати на сам автомобіль склали лише 490 000, що не дорого для машини такого класу.

  Тепер розглянемо додаткові витрати. Включаючи ОСАГО, КАСКО та перереєстрацію, власнику машини знадобилося 21000 рублів, тобто початкові вкладення склали 532 300 рублів. Здаючи машину в оренду за 17000 в добу підприємець заробив за 3 роки близько 1500 000 рублів.

  Кейс 2. Купівля та здача в оренду дворічного Nissan

  ТіапаАвтомобиль був куплений за 965 000 рублів. Вкладення солідні, але і на наступні витрати йде менше грошей, ніж при покупці більш дешевого авто. Разом з додатковими витратами: ОСАГО, КАСКО, купівлею маячка постановкою машини на облік, на початкові інвестиції знадобилося трохи більше мільйона рублів. При цьому прибуток за три роки від здачі в арендусоставила 2 524 636 рублів, при добової орендної плати 2800 рублів.

  Кейс 3. Покупка в кредит і здача в оренду трирічного Hyundai Solaris

  Щоб уникнути великих початкових витрат, є ще один шлях для відкриття бізнесу по оренді машин – орендувати автомобіль на тривалий термін. При цьому початкові інвестиції можуть бути зведені лише до додаткових витрат. Якщо взяти в оренду автомобіль з початковим внеском 0 рублів, а КАСКО включити в кредит, то початкові інвестиції будуть лише 7100 рублів. У подальшому орендна плата і витрати будуть вже відняті з доходів. Навіть при щомісячному платежі 20700 рублів, здаючи машину за 1700 рублів на добу, підприємець заробив за три роки 1 278 000 рублів.

  Кейс 4. Оренда Renolt Logan для бізнесу

  Машину взагалі можна не купувати, а взяти в оренду на довгий термін, і здавати по годинах. Більш оптимальний варіант – найняти водіїв і використовувати як п таксі. При орендної плати 31 000 рублів на місяць, чистий щомісячний прибуток від такого бізнесу становив 41 000 рублів.

  Оренда з водієм або без: що вибрати

  Можна розглядати два основних способи здачі автомобіля в оренду: погодинна оренда без водія, або найм водіїв і використання автомобіля як таксі. Перший менш клопіткий, якщо звернутися в керуючу компанію, яка буде займатися всіма питаннями і брати певний відсоток від прибутку.Найбільш прибутковий варіант з водіями. Але тоді потрібно враховувати: якщо ви хочете отримувати хороші прибутки, машина не повинна простоювати. Тому оптимальний варіант – 3 водія, які будуть працювати позмінно.

  Де їх шукати? Для цього є Авіто і спеціальні сервіси, які можу вам запропонувати кандидатури водіїв. Ще краще, якщо є таксисти, послугами яких вам доводилося користуватися. Коли ви зможете запропонувати їм хороші умови для роботи, проблем з набором кадрів не буде. Не потрібно тоді рекламна кампанія і диспетчери, тим більше, якщо самі водії зможуть працювати в Яндексі.

  Дивіться відео по темі:

  Скільки варто почати бізнес по прокату автомобілів

  З розглянутих кейсів ми бачимо, що інвестиції на першому етапі можуть бути різними, від декількох тисяч до мільйона рублів. Все буде залежати від того, який шлях ви оберете. Певні ризики існують при будь-якому розкладі. Потрібно просто зупинитися на тому варіанті, який більше підходить вам, і який ви вважаєте найбільш прийнятним. Найбільшим вкладенням буде покупка самого автомобіля.

  Скільки можна заробити на прокаті автомобілів

  У столиці та містах-мільйонниках заробіток на оренді автомобіля може бути досить високим. Як ми бачили, на оренді Hyundai Solaris і Nissan Tiana в місяць можна мати 30-40 тисяч рублів чистого прибутку, а якщо здавати в оренду одночасно 5 і більше машин, як це роблять досвідчені підприємці, заробіток відповідно збільшиться. В невеликих містах з населенням 100-300 тисяч чоловік, теж можна заробляти на оренді, здаючи авто знайомим таксистам за 500 -1000 рублів на добу. Тільки авто потрібно подешевше, так і заробіток буде менше -15-20 тисяч рублів на місяць. Хоча для невеликого міста це непоганий приробіток.

  Нормативно – правова база для організації бізнесу по прокату легкових автомобілів

  Який код КОАТУУ вказати при реєстрації бізнесу на прокаті легкових автомобілів

  При створенні бізнесу потрібно розглядати два основних коду КВЕД.

 • Код КОАТУУ 71. 11 — «Оренда та лізинг легкових автомобілів і легких автотранспортних засобів».
 • Код КОАТУУ 49.32 — «Надання послуг таксі».
 • Які документи потрібні для відкриття бізнесу по прокату легкових автомобілів

  Бізнес з оренди авто, як і будь-який інший, потребує реєстрації. У першу чергу вам потрібно вибрати організаційно-правову форму. Можливі два варіанти ІП або ТОВ. Якщо машин 1 або 2, краще вибирати ІП.

  Яку систему оподаткування обрати для реєстрації бізнесу по прокату легкових автомобілів

  Багато підприємці при організації бізнесу воліють платити податки за спрощеною формою. Для бізнесу прокату автомобілів – “спрощенка” – оптимальний варіант.

  Чи потрібно дозвіл для реєстрації бізнесу по прокату легкових автомобілів

  Для бізнесу важливо оформлення КАСКО та договору оренди. Спеціальних дозволів він не потребує, тому організувати бізнес по прокату автомобілів набагато простіше, ніж, наприклад, бізнес у сфері торгівлі або виробництва. Треба лише розрахувати свої можливості і прийняти правильне рішення.

  Як зробити 1600% на інвестиції в автомобілі читайте у нас.

  Дивіться також відео по темі: