Як укласти договір інвестування в будівництво?

586

Проекти будівельного ринку залучають все більше і більше інвесторів, і не дивно – вкладати гроші в нерухомість залишається надзвичайно вигідно і тому багато поспішають стати інвестором. Однак у чому полягають особливості фінансування будівництва житлового будинку?

Зміст

  • Що таке інвестування в будівництво?
  • Процес інвестування
  • Коли укладається інвестиційний договір
    • Чи можна розірвати інвестиційний договір
    • Коли договір інвестування завершує свою дію

Що таке інвестування в будівництво?

Багато, хто не знайомий з особливостями фінансування будівництва будинків не знає, що взагалі означає факт інвестування. Часто таке вкладення коштів плутають із звичайною купівлею житла, при якій інвестор ставить комерційні цілі, а саме – наступний перепродаж об’єкта. Однак покупка житла, якими б мотивами ви керуєтеся не, завжди буде залишатися покупкою. Хіба що якщо ви готові для фінансування цілого будинку і ви вирішили купити відразу три-чотири квартири, тоді вас можна буде вже назвати інвестором, хоча і в цьому випадку визначення буде не зовсім вірним.

Багато інвестори зараз вводять в практику вкладати чужі гроші в проект, наприклад того ж банку, і після продажу або здачі в оренду купленої нерухомості, віддають гроші. Тим самим вони не ризикують своїми грошима, і ще залишаються в плюсі. Але так роблять не всі, а лише ті, хто повністю впевнений, що проект принесе прибуток. Новачкам такий спосіб може не піЕкшн ти чи потрібно у свою команду брати досвідченого фахівця своєї справи. Нехай, він % свій забере, але зате Ви будете впевнені в тому, що інвестиція була не марна.

Як стати власником землі без грошей

Безкоштовний відеокурс від фахівця з 15-річним стажем
Як почати заробляти на нерухомості без початкового капіталу
<img src=”content-1/images/arrow_right.png” title=”” alt=”

Щоб стати справжнім інвестором, тобто для фінансування комерційного проекту, необхідно розуміти, що ви поділяєте з власником не тільки прибуток, але і всі ризики. Навіть вкладення коштів у нерухомість на стадії котловану не вважається інвестуванням, це часткової договір і не більше. Щоб стати інвестором, не обов’язково купувати нерухомість, а слід укласти інвестиційний договір будівництва житлового будинку. Бізнесмени, які стали інвестором, можуть вкладати гроші ще до початку будівництва і навіть впливати на проект житлового будинку, адже вони стають повноправними учасниками цього бізнесу.

Одним словом, щоб стати інвестором, слід укласти спеціальний інвестиційний договір і вкласти гроші в комерційний проект, взявши на себе частину ризиків і зобов’язань. Ви можете підготуватися для фінансування цілого житлового будинку, або навпаки вкласти кошти в нерухомість і будівництво в досить обмеженому обсязі.

Процес інвестування

Для того, щоб офіційно стати інвестором, слід укласти договір інвестування будівництва житлового будинку або зафіксувати документально вкладення коштів у комерційну нерухомість. Інвестором вважаються тільки ті особи, які вкладають гроші в нерухомість для подальшого отримання прибутку, якщо квартира або декілька об’єктів купуються для особистого проживання, то власник не числиться інвестором.

В рамках фінансування будівництва житлового будинку укладається спеціальний інвестиційний договір, який може бути оформлений як на фізичне, так і юридична особа. Інвестор в нерухомість повинен діяти в рамках закону «Про інвестиційну діяльність у РФ», який досить сильно відрізняється від закону «Про пайову участь у будівництві». У разі інвестування, ризики поділяються з забудовником, у разі пайової договору всі ризики бере на себе виключно забудовник.

Договір пайової участі в будівництво надає деякі гарантії – покупець обов’язково повинен після закінчення певного терміну одержати у власність житло, за якою заплатив. Інвестиційний договір не надає жодних гарантій, однак у разі сприятливих обставин здатний принести значний прибуток, якщо нерухомість буде створена і успішно продана.

Обов’язково до прочитання і вивчення
5 чек-листів для інвестора в нерухомість
<img src=”content-1/images/arrow_right.png” title=”” alt=”

Коли укладається інвестиційний договір

Для зЕкшн снення фінансування масштабного житлового проекту можна вкласти в нього гроші в будь-який зручний момент. Якщо договір про пайову участь може бути оформлений тільки після того, як забудовник отримав дозвіл на будівництво, то інвестиційний договір можна укласти навіть на стадії виникнення ідеї про будівництво.

Втім, при бажанні інвестором може бути укладений договір фінансування і на більш пізній стадії, наприклад, після оформлення документів на земельну ділянку та узгодження проекту будинку з належними інстанціями. Другий варіант, безсумнівно, виявиться більш безпечним.

Чи можна розірвати інвестиційний договір

Як правило, якщо ви вже вклали гроші в будівництво будинку, то повинні дочекатися завершення проекту, так як взяли на себе певні зобов’язання і ризики. Однак іноді в договорі прописується можливість передачі своїх прав і обов’язків інвестора іншій особі. Таким чином, у цьому випадку інвестор може продати свою частку в проекті іншому інвестору, який візьме на себе всі супутні зобов’язання.

Коли договір інвестування завершує свою дію

Якщо ви укладаєте договір інвестування, в ньому обов’язково слід уточнити момент закінчення дії документа. Зазвичай договір припиняє свою дію, коли його учасники вступають у власність і отримують свої частки в побудованому будинку. Далі інвестори мають право розпоряджатися нерухомістю на власний розсуд, однак не мають права проживати в житло. Раніше існували схеми, коли за договором інвестування можна було купити відразу кілька квартир у будинку, однак на сьогоднішній день таке переоформлення буде вважатися незаконним.

Покрокова інструкція + документи
Як вигідно та швидко продати квартиру

Як бачите, для того щоб стати інвестором необхідно укласти спеціальний договір вкладення грошей у будівництво і стати невід’ємним учасником комерційного проекту, розділивши з іншими його учасниками як прибуток, так і ризики. Інвестувати гроші в нерухомість можна на будь-якому етапі розвитку проекту, проте інвестор не має права купувати житло для подальшого власного проживання – в цьому випадку на ранньому етапі будівництва повинен оформлятися договір пайової участі в будівництві.

(Поки що немає оцінок)
Завантаження…

Обов’язково вивчіть детально закон Про інвестиційної діяльність у РФ;
  • Ще один закон необхідно вивчити – Про пайову участь в будівництві. І обов’язково випишіть важливі моменти, щоб зрозуміти в чому вони відрізняються;
  • Подивіться відео від Антона Муригіна – Як стати власником землі без грошей;
  • Скачайте і роздрукуйте чек-листи, які допоможуть Вам, як інвестору