Юридична фірма. Як відкрити бізнес з нуля і зробити його успішним

917

Далеко не кожна людина знайомий з тонкощами виконавчого провадження та законотворчої діяльності. Тому послуги юристів користуються великим попитом у населення, а бізнес, заснований на наданні таких послуг, затребуваний на ринку і, як правило, успішний. Однак конкуренція в цій ніші досить висока. Постійно зростає кількість великих агентств, вартість послуг яких значно нижче, ніж у дрібних фірм. До того ж, величезний досвід і зв’язки допомагають їм вирішувати багато питань ще до судового розгляду.В останні роки почати свій бізнес юристу, навіть має великий досвід, досить складно. Але все ж, юридичні фірми продовжують відкриватися, і багато з них працюють досить рентабельно.Спробуємо розібратися, як увійти в юридичний бізнес, і що зробити, щоб зробити його успішним.

Зміст

 • Вибір сегменту ринку: з ким працювати?
 • Вибір напрямку діяльності: які послуги надавати?
 • Реєстрація бізнесу
 • Приміщення та обладнання: без чого не обійтися юридичній фірмі?
 • Персонал: скільки працівників необхідно для успішної роботи?
 • Рентабельно відкривати юридичну фірму?

Вибір сегменту ринку: з ким працювати?

Найважливіше для запуску юридичного бізнесу – правильний вибір ніші, який може не тільки окупити всі затрати і витрати, але і швидко принесе прибуток.

Вигідні пропозиції, в основному, надходять від великих фірм, в яких працюють юристи. Але і такі компанії часто мають потребу в послугах досвідчених професіоналів. Тому укладення контракту з відомою компанією – половина успіху. Проблема в тому, що таких клієнтів знайти важко, і вже тим більше, вони не стануть довіряти важлива справа новачкові.

Можливо, що послугами фірми-початківця зацікавляться представники середнього бізнесу. Вони володіють достатнім досвідом у веденні справ і шукають фінансову вигоду. Якщо такі клієнти з’являються, їх краще утримувати, роблячи знижки і переконуючи, що юридичні послуги фірми приносять їм велику користь.

Але швидше за все, перший час починаючій фірмі доведеться працювати з представниками малого бізнесу та клієнтами з невеликим доходом, які звертаються з проблемами, які вимагають негайного вирішення. Але і в цьому сегменті можна непогано заробити, так як попит на якість послуг тут знижений, і за короткий проміжок часу є можливість обслужити максимальну кількість клієнтів.

Вибір напрямку діяльності: які послуги надавати?


В умовах сучасного ринку користується попитом велика кількість юридичних послуг. Можна працювати в галузі митного права, будівельного права або займатися супроводом електронної комерції. Серед напрямків діяльності найбільш затребувані:

 • оскарження рішень органів;
 • стягнення боргів;
 • сприяння в отриманні виду на проживання для іноземців;
 • супровід виконавчого провадження;
 • послуги в галузі будівельного права;
 • захист прав позичальників.

Для останнього піЕкшн де франшиза «Стоп Позику».

Існують й інші напрямки по наданню юридичних послуг. Після того, як ви визначитеся з вибором, потрібно починати складати бізнес план юридичної фірми.

Реєстрація бізнесу

Відкрити юридичну фірму може навіть людина, що не має юридичної освіти, але краще, якщо це зробить юрист досвідом та певними зв’язками. Тоді і просуватися йому буде легше. Ліцензія для такого роду бізнесу не потрібна, а ось реєструватися краще не як ПІДПРИЄМЕЦЬ, а як ТОВ, за юридичною адресою. Код основний КВЕД – 74.11 – «Діяльність у сфері права». Додаткові коди можна подивитися в кодів КВЕД для юридичних послуг за 2017 рік. Для оподаткування піЕкшн де УСН.
Якщо майбутній власник фірми сам юрист, то проблем з пакетом документів виникнути не повинно, як дозволи від СЕС та Держпожнагляду. Реєстрація обійдеться в 10-15 тис. рублів.

Приміщення та обладнання: без чого не обійтися юридичній фірмі?

Юридична фірма повинна бути розташована в центрі міста, бажано, щоб площа приміщення була не менше 50 кв. м. Навіть якщо у вас буде працювати лише два юриста, у кожного з них повинен бути свій кабінет. Необхідні також кімната для очікування, кухня, де можна приготувати чай і кава для клієнтів, санвузол.

Щоб справити гарне враження на клієнтів і переконати їх, що вони мають справу з серйозною конторою, потрібно зробити хороший ремонт, витримуючи приміщення в пастельних тонах, без яскравих відтінків.

Обладнання потрібно таке ж, як для будь-якого офісу:

 • столи і крісла — 4;
 • комп’ютери — 4;
 • принтер -1;
 • кондиціонер -3;
 • диван для зони очікування — 1;
 • стелажі — 1

Якщо планується кухня, необхідно закупити та обладнання для неї. На всеуйдетне менше 300 тис. рублів, плюс 150 тис. на ремонт.

Персонал: скільки працівників необхідно для успішної роботи?

Співробітників для юридичної компанії потрібно мінімум, але обов’язково крім 2-3 юристів доведеться найняти секретаря, бухгалтера, системного адміністратора і прибиральницю. Для невеликого міста на оплату достатньо буде 100 тис. рублів. У мегаполісах сума буде більше.

Рентабельно відкривати юридичну фірму?

Для запуску юридичного бізнесу буде потрібно хороша реклама, а напрацювання клієнтської бази — від декількох місяців до півроку. Тому в стартовий капітал необхідно внести суми, які підуть на зарплату працівників, сплату податків, оренду і т. п. Враховуючи всі нюанси і непередбачені витрати, доведеться стартувати з 650 -750 тис. рублів.

Завдяки затребуваності юридичних послуг, бізнес окупиться протягом року. Тільки консультація юриста коштує в середньому від 500 до 800 руб. Розцінки для компаній — ще вище, не кажучи вже про роботу в судах. Навіть в невеликих містах чистий прибуток в місяць може становити не менше 40 000 рублів. А при наявності великої клієнтської бази та роботи з великими компаніями, вона збільшиться в рази. Так що при правильній постановці бізнесу питань про рентабельність не повинно виникнути.

Скачати бізнес план юридичної фірми