Як відкрити дитячий садок з нуля: скільки коштує і скільки можна заробити

1537

Сьогодні, коли в муніципальні дитячі садки шикуються черги, а така послуга як догляд за дітьми затребувана як ніколи, відкриття приватного дитячого садочка стає все більш актуальним.

Є багато причин, за якими мами будуть готові вести свого малюка саме в приватний дитячий садок:

 • невеликі групи;
 • хороше харчування;
 • комфортні умови.

Бізнес дуже хороший для жінок, які мають своїх малюків і можуть одночасно займатися розвитком своєї дитини і приходять дітей, а також для педагогів і медичних працівників. Дитячий сад може окупатися протягом декількох років, але зате він не вимагає ні великих вкладень ні спеціальних навичок.

Зміст

 • Відкриваємо приватний дитячий садок: 3 варіанти ведення бізнесу
 • Які потрібні документи, щоб відкрити дитячий садок
 • Бізнес план дитячого садочку. Закуповуємо обладнання
 • Скільки коштує відкрити дитячий садок і скільки можна заробити
 • 5 факторів, які необхідно враховувати, щоб зробити бізнес успішним
  • Неправильна мотивація
  • Недостатньо кваліфіковані кадри
  • Взаємовідносини з сусідами
  • Взаємовідносини з батьками
  • Бюджет

Відкриваємо приватний дитячий садок: 3 варіанти ведення бізнесу

Як відкрити дитячий садок з нуля? Краще всього починати з вибору приміщення. Сьогодні дитячі садки можна відкривати як в будинках, так і в квартирах, головне, щоб умови відповідали вимогам Санпін. Розглянемо кілька варіантів приватних дитячих садів. Всі вони не мають під собою ніякої юридичної основи, але, тим не менш, перш ніж відкривати справу, краще ознайомитися з усіма можливими варіантами ведення бізнесу.

 • Дитячий розвиваючий центр (можна відкрити в окремій квартирі або прибудові).
 • Міні-дитячий сад (можна відкрити у власній квартирі. Кількість дітей — 3-5 чоловік).
 • Приватний дитячий сад (можна відкрити як в житловому, так і нежилому фонді. Вимагається повний набір обслуговуючого персоналу).

Якщо слідувати всім правилам і нормам, то приватний дитячий сад повинен бути практично таким же, як і муніципальний: мати ліцензію, необхідну кількість працівників, приміщення, що відповідає всім нормам.

Багато мам сьогодні працюють нелегально, організовуючи приватний дитячий садок, в який ходять діти друзів і знайомих. У тому випадку, якщо не виникає ніяких серйозних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям дітей, такі сади успішно функціонують роками. Ще один варіант — створення дитячого розвиваючого центру, для якого ліцензія не потрібна. Це той же дитячий садок, тільки без освітньої діяльності. Також є варіант придбати франшизу, наприклад «Сема» ( вартість 100 тис.).

Які потрібні документи, щоб відкрити дитячий садок

Перш ніж відкрити дитячий садок, потрібно вивчити нормативно-правову базу, пов’язану з такого роду діяльністю.

 • Федеральний закон «Про освіту в Російській Федерації» N 273-ФЗ від 29 грудня 2012 року зі змінами 2017-2016 року.
 • Постанова Уряду РФ від 28 жовтня 2013 року N 966 «Про ліцензування освітньої діяльності». Із змінами і доповненнями від: 27 листопада 2014 р., 3 грудня 2015 р., 12 листопада 2016 р.
 • Постанова Уряду РФ від 15 серпня 2013 року N 706 «Про затвердження Правил надання платних освітніх послуг».
 • СанПин2.4.1.3049-13 для дитячих садків 2016 із змінами.
 • Санпін 2.3.2.1940-05. Організація дитячого харчування.

Далі, як і для будь-якої підприємницької діяльності, потрібне свідоцтво ТОВ і ліцензія, для отримання якої необхідні:

 • договір на оренду приміщення або свідоцтво про власність;
 • висновок СЕС та пожежних служб про відповідність приміщення необхідним нормам;
 • довідка про взяття на податковий облік;
 • статут;
 • освітня програма;
 • відомості про співробітників та кількості дітей.

Для оподаткування зазвичай зупиняються на КВЕД 85.32 “Надання соціальних послуг без забезпечення проживання”.

Весь набір документів потрібен тільки в тому випадку, якщо ви будете позиціонувати свій дитячий садок, як освітній заклад. Якщо ви відкриваєте розвиваючий центр, потрібно тільки свідоцтво ІП, договір на оренду та укладення від санітарної та пожежної служб. Але у разі, якщо ви вирішите відкрити дитячий садок з ліцензією, пройшовши бюрократичні перепони, ви зможете не боятися ніяких перевірок і почувати себе на непотоплюваним судні.

Бізнес план дитячого садочку. Закуповуємо обладнання

Після того, як приміщення буде вибрано і підготовлено, потрібно приступати до закупівлі необхідного обладнання. Що потрібно, щоб відкрити дитячий садок? Дитячі ліжечка, столи і стільці певної висоти для дітей різного віку. Так, наприклад, стілець не повинен перевищувати 35 сантиметрів, а стіл 58 сантиметрів.

У приміщенні обов’язкові пожежна сигналізація, вентиляція, бажано також встановити обладнання для відеозв’язку з батьками. Крім того, будуть потрібні постільна білизна, посуд, миючі та чистячі засоби.

Скачати готовий бізнес-план приватного дитячого садка

Головну увагу слід звернути на іграшки та ігри для дітей: іграшки повинні бути хорошої якості. Крім того, потрібно буде закупити конструктори, машини, ляльки, м’ячі, мозаїки, доміно і т. п. Всі ці моменти потрібно враховувати, складаючи бізнес план дитячого садочку.

Скільки коштує відкрити дитячий садок і скільки можна заробити

Тут все залежить від того, який саме дитячий садок ви захочете відкрити. Отже, скільки коштує відкрити дитячий садок? У середньому вкладення в бізнес складуть від 300 до 500 тисяч рублів. Скільки ви зможете заробити — теж залежить від вас і від тієї плати, яку ви призначите. Якщо в саду буде одна група з 12 осіб, а плата становитиме 10 тисяч рублів за дитину, то ваш дохід — 120 тисяч рублів, відніміть витрати на оренду та інше і отримаєте чистий прибуток.

5 факторів, які необхідно враховувати, щоб зробити бізнес успішним

Неправильна мотивація

При відкритті дитячого садка вами повинно рухати не бажання добре заробити, а мета створити зразковий дошкільний заклад, куди дітям буде подобатися ходити.

Недостатньо кваліфіковані кадри

Набираючи персонал, постарайтеся, щоб у вас працювали педагоги вищої та першої категорії, бажано з досвідом, які добре знають розвиваючі програми і люблять дітей.

Взаємовідносини з сусідами

…які можуть зіпсувати репутацію, якщо почнуть писати скарги або розповідати небилиці клієнтам. Постарайтеся налагодити відношення в перші ж дні,

Взаємовідносини з батьками

Краще відразу скласти договори з батьками, куди буде включена оплата, послуги, час роботи установи і тп. Це допоможе врегулювати конфлікти.

Бюджет

Закладаючи бюджет, неможливо все передбачити, Тому краще відразу закласти певну суму на непередбачені витрати.

Як зробити Енергетичний сертифікат дому

Как сделать Энергетический сертификат дома

Енергетичний паспорт МКД: потрібен чи ні. Спробуємо розібратися в цьому питанні. Енергетичний сертифікат — це документ, що містить геометричні, енергетичні й теплотехнічні характеристики будинків і проектів будівель, їх огороджувальних конструкцій та встановлює відповідність їх вимогам нормативних документів.
Отже, енергетичний паспорт призначений для підтвердження відповідності теплотехнічних показників та показників енергетичної ефективності будівлі нормативним вимогам.

Клас енергетичної ефективності, що вводиться в експлуатацію багатоквартирного будинку вказується у висновку органу державного будівельного нагляду про відповідність збудованого, реконструйованого, що пройшов капітальний ремонт багатоквартирного будинку вимогам енергетичної ефективності. № Виходячи з системного тлумачення змісту вищезазначених положень законодавства випливає, що обов’язковість установлення класу енергетичної ефективності для багатоквартирного будинку виникає тільки після набрання чинності і в тих випадках, коли за характером роботи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту щодо даного будинку є предметом державного будівельного нагляду.

В інших випадках встановлення класу енергетичної ефективності багатоквартирного будинку здійснюється за рішенням власників (власника) приміщень у багатоквартирному будинку за результатами енергетичного обстеження, але при цьому дотримання положень Правил в частині процедури присвоєння класу є обов’язковим».

Таким чином, якщо енергетичний паспорт МКД відсутня, то оформляти його в обов’язковому порядку необхідно тільки в разі, якщо на загальних зборах власників приміщень прийнято відповідне рішення. Як правило, добровільне енергетичне обстеження будинку і оформлення енергетичного паспорта проводиться у рамках проведення заходів з підвищення енергоефективності МКД. Відсутність такої інформації не буде порушенням ліцензійних вимог.

Компанія розробила унікальну — систему для керівників організацій і , що дозволяє автоматизувати роботу аварійно — диспетчерської служби, клієнтського відділу, бухгалтерії, а також роботу зі злісними неплатниками. Вся необхідна інформація за посиланням.

Відзначимо, що в — системі є можливість створити декларацію енергоефективності будинків. Зазначимо, що за тим багатоквартирним будинкам, за яким раніше було присвоєно клас енергоефективності, декларацію необхідно оновлювати раз в п’ять років.