Як зберігати биткоины безпечно. Переваги електронних гаманців Ledger

547

Чи можна забезпечити повну безпеку зберігання биткоинов? Які гаманці краще всього піЕкшн дуть для зберігання кріптовалюти і як ними користуватися? Ці питання цікавлять багатьох власників цифрових монет. У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо про те, як гарантовано зберегти свої токени.

Чи можна забезпечити повну безпеку зберігання биткоинов? Які гаманці краще всього піЕкшн дуть для зберігання кріптовалюти і як ними користуватися? Ці питання цікавлять багатьох власників цифрових монет. У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо про те, як гарантовано зберегти свої токени.

Перша криптовалюта була створена в 2009-му році. У 2017-му кількість різних цифрових монет сильно збільшилася, а курс “токена номер один” — биткоина — досяг десяти тисяч доларів. Такий швидкий ріст вартості кріптовалюти змусив багатьох далеких від світу блокчейна і биткоинов людей задуматися про вкладення своїх заощаджень у цю розвивається область. Тисячі звичайних людей, які ще рік тому нічого не знали про криптовалюте, стали інвестувати в цифрові токени.

Екшн сно, при правильному вкладенні коштів криптовалюта здатна принести непоганий дохід. Обмінювати або продавати її можна в будь-який час доби; курс зростає, тому без прибутку ви точно не залишитеся. Однак є можливість нарватися на шахраїв – як будь-яка інша перспективна сфера для заробітку, криптовалютный ринок приваблює безліч аферистів. Хакери і навіть нечесні власники бірж здатні викрасти захисний код і перевести кошти з вашого гаманця.

Децентралізація кріптовалюти, висока швидкість транзакцій, що проводяться, анонімність та інші особливості кріптовалюти перетворюють пошуки як зниклих токенів, так і самих шахраїв в заплутаний квест. Щоб вам не довелося з цим зіткнутися, заздалегідь подбайте про збереження своїх заощаджень.

Зміст

 • 4 варіанти, де зберігати биткоины
  • Варіант 1. “Гаряче зберігання” токенів на віртуальному гаманці в Інтернеті
  • Варіант 2. “Гаряче зберігання” токенів на біржі
  • Варіант 3. Зберігання валюти в паперовому гаманці.
  • Варіант 4. “Холодне зберігання” биткоинов на гаманцях Ledger.
 • Що таке гаманець Ledger і як він забезпечує безпеку биткоинов?
 • Гаманці Ledger: нове покоління апаратних гаманців для зберігання кріптовалюти
  • Переваги гаманців Ledger
  • Чим Ledger Nano S відрізняється від Ledger Blue?
 • Скільки коштують гаманці Ledger і де їх можна купити?

4 варіанти, де зберігати биткоины

Токени можна зберігати на віртуальному гаманці або на рахунку біржі — це два найбільш поширених способу зберігання. Вбудований в біржові програми рахунок робить процес продажу та купівлі биткоинов більш зручним і швидким, але він не може гарантувати стовідсоткової збереження будь-якої валюти. Давайте розглянемо так звані «гарячі» і «холодні» способи зберігання квитків в Інтернеті.

Варіант 1. “Гаряче зберігання” токенів на віртуальному гаманці в Інтернеті

Починаючи працювати з криптовалютой, користувачеві необхідно створити спеціальний гаманець. Для простого зЕкшн снення транзакцій клієнта сервісу веб-гаманців видається багаторазовий ключ, який неможливо підробити або зламати. Але при цьому не виключена його крадіжка. Шахраї можуть вкрасти ваш персональний ключ при неправильному вчиненні правочину або при переказі валюти на сайті-клоні біржі (завжди уважно перевіряйте адресний рядок сторінки). Від подібних атак хакерів, які за один раз можуть вкрасти кілька ключів, які не застраховані досвідчені трейдери та інвестори, тому подібний «відкритий» спосіб зберігання кріптовалюти поступово йде в минуле і використовується в основному новачками.

Варіант 2. “Гаряче зберігання” токенів на біржі

Експерти називають цей спосіб найбільш ризикованим. Він може призвести до втрати всіх криптовалютных заощаджень. Біржа створена для купівлі, продажу, обміну, виведення нових токенів на ринок, але не для збереження кріптовалюти. Хакери в більшості випадків атакують саме такі майданчики, на яких зберігається безліч токенів, а не окремо взятий гаманець, ключ до якого ще потрібно перехопити. Пам’ятайте, що існує ризик шахрайства з боку навіть самих творців або керівників онлайн-майданчики; останні можуть непогано заробити на падінні біржі і закриття всіх існуючих на ній рахунків без можливості виведення коштів.

Біржею можуть зацікавитися навіть правоохоронні органи. Справа в тому, що криптовалюта може використовуватися для відмивання грошей, а подібні операції можуть бути перехоплені і заблоковані. У разі виявлення однією підозрілої операції замороженої може виявитися ціла біржа.

Якщо ви постійно купуєте і продаєте токени, тобто займаєтеся трейдингом, зберігати свій капітал легше саме на біржі. Але виведення коштів з неї забезпечить їх збереження – звичайно, при зберіганні в правильному місці. Подивіться на найгучніші випадки крадіжки коштів з криптовалютных бірж:

Лютий 2014-го. З однією з найбільших бірж MtGox вкрадено 744 408 биткоинов. Сума, яка опинилася в руках зловмисника, становила 6 відсотків світового запасу всій кріптовалюти. Враховуючи, наскільки сильно змінилася ціна биткоина, вкладники біржі втратили величезні кошти. Нещодавно суд визнав винним генерального директора Марка Карпелеса; він повинен повернути своїм вкладникам вкрадене за курсом 2014-го року. Тоді биткоин коштував близько п’ятисот доларів. Зараз ціна одиниці цієї кріптовалюти варіюється в районі 10 тисяч.

Літо 2016-го. За три місяці було вкрадено 47 мільйонів доларів за курсом того часу, вкладених у валюту эфириум, і 120 000 биткоинов з біржі Bitfinex (це більше мільярда доларів за курсом сьогоднішнього дня).

Вкрадені токени далеко не завжди повертаються своїм власникам. Правда, іноді токени можна повернути — але чи не все (як в недавньому випадку з біржею BTC-e), або за курсом на день крадіжки, який може бути в десятки разів нижче поточного курсу монет.

Варіант 3. Зберігання валюти в паперовому гаманці.

Паперовий гаманець також може виступати місцем для зберігання криптовалют — правда, досить екзотичним. Подібні гаманці зазвичай захищаються двома ключами типу QR, один з яких – відкритий, другий – закритий. Паперовий гаманець, по суті, є депозитним – на нього можна покласти частину валюти, яку ви не збираєтеся продавати, міняти або вкладати в нові токени.

Але цей гаманець має істотний недолік. При знищенні папери доступ до гаманця буде втрачено. Ще один мінус – розголошення ключа при виведенні коштів. Коли ключ вводиться в браузер вашого пристрою, його можуть перехопити шахраї. Тому такий спосіб застосовується вкрай рідко.

Варіант 4. “Холодне зберігання” биткоинов на гаманцях Ledger.

Апаратні гаманці Ledger по праву вважаються найбезпечнішими. Підключаючись до персонального комп’ютера через спеціальний пристрій, гаманець автоматично запускається і шифрує абсолютно всі дані. Розголошувати ключі при зЕкшн сненні операцій не вимагається, і ваші заощадження завжди залишаються під захистом.

Що таке гаманець Ledger і як він забезпечує безпеку биткоинов?

При холодному зберіганні ключ, який охороняє ваші биткоины, виводяться з Мережі. Це робить задачу шахраїв з перехоплення ключа практично неможливою; останнім потрібно яким-небудь чином перехопити ключ, який для них недоступний. Коли токени зберігаються в Інтернеті – їх завжди можна вкрасти, перевести на інший гаманець і перевести в готівку. Перевага апаратного гаманця полягає в неможливості крадіжки ключа. Підписання кожної угоди відбувається поза Інтернету, таким чином, ключ не потрапляє в браузер і навіть шляхом злому вашого комп’ютера знайти токени і вивести їх на інший рахунок неможливо.

Втрата ключа означає втрату коштів. Тому не рекомендується зберігати криптовалюту на веб-гаманцях або на рахунках бірж. При зберіганні всіх засобів на паперовому носії або на флеш-карті з захищеним чіпом ключ потрапляє в Мережу лише в момент транзакції, але все-таки потрапляє, а значить, він також може бути вкрадений.

Апаратний гаманець, що забезпечують «холодне» зберігання токенів і нерозголошення ключа, по праву вважається найбільш безпечним варіантом для зберігання валюти навіть за умови частого зЕкшн снення транзакцій.

Гаманці Ledger: нове покоління апаратних гаманців для зберігання кріптовалюти

Гаманець Ledger відрізняється закритим чіпом, який є повністю захищеним. Підписання транзакції в момент завершення угоди також є закритим, завдяки чому не розголошується ключ. Криптовалюта залишається в безпеці в будь-якому випадку.

Переваги гаманців Ledger

Навіть якщо шахрай зможе прикрасити сам апаратний гаманець, без введення пароля скопіювати знаходиться всередині ключ буде неможливо. Пряме копіювання заборонено, а пароль до гаманця ви придумуєте самі. Отже, основні плюси зберігання валюти на Ledger:

 • Абсолютна гарантована безпека
 • Зручний і зрозумілий інтерфейс
 • Доступна ціна (58 євро за гаманець Ledger Nano S)

Чим Ledger Nano S відрізняється від Ledger Blue?

Якщо говорити про зовнішню оболонку, то Ledger Nano S буде виглядати як невелика флешка або міні-плеєр з дисплеєм. Ledger Blue являє собою «флешку» розміром із стандартний смартфон.

Підтримувані гаманцями типу Ledger кріптовалюти:

 • Биткоин
 • Биткоин Кеш
 • Эфириум
 • Эфириум Лайт
 • Токени на базі Эфириума
 • Dash
 • Zcash
 • Риппл
 • Монеро – нова валюта, яка буде додана на гаманці вже дуже скоро

Ledger Nano S підтримує 5 криптовалютных гаманців одночасно. Є можливість додати більше гаманців за умови тимчасового видалення гаманця для найбільш рідко використовуваної валюти. Згодом цей гаманець можна буде повернути без якого-небудь збитку для токенів на балансі. Ledger Blue підтримує одночасно 10 мультивалютних гаманців.

У комплекті з гаманцем подібного типу йде Card Recovery, за допомогою якої можна легко відновити дані на втраченому або викраденому гаманці. При першому підключенні гаманця до комп’ютера система самостійно згенерує 24 слова, які треба виписати. Вони знадобляться для відновлення гаманця в разі необхідності. Ще один варіант восстновить гаманець у разі втрати – покупка другої резервної “флешки” – зараз гаджет можна придбати зі знижкою.

Скільки коштують гаманці Ledger і де їх можна купити?

Вартість Ledger Nano S – 58 євро. Ціна Ledger Blue становить 229 євро.Офіційний сайт компанії пропонує простий алгоритм покупки гаманця. Для замовлення достатньо заповнити форму замовлення і оплатити своє придбання за допомогою електронного рахунку або карти. Доставляти гаджет будуть з Франції, тому приготуйтеся до очікування в півтора-два місяці.

При бажанні апаратний гаманець можна знайти на різних майданчиках для перепродажу («Авіто», «Дзига» та інші). Ресейл став основою бізнесу для людей, спеціально перепродують гаманці тим трейдерам і інвесторам, які не хочуть чекати свій Ledger кілька тижнів.

Апаратний гаманець можна отримати і безкоштовно. Подробиці дивіться у відео:

Уважніше ставтеся до зберігання своїх цифрових токенів. На безпеці криптовалютных заощаджень не варто економити, тим більше, що інвестиції в криптовалюту з урахуванням зростання курсу швидко окупаються.