Прогноз курсу долара на 2020 рік в росії: скільки коштуватиме долар на думку експертів

122

Здрастуй! у цій статті ми поговоримо про те, що буде з доларом в 2020 році.

2020 рік оточений панікою в економічному плані. Рубль за останні 5 років показав стільки падінь, що їх вистачило б будь-якій іншій валюті на 20-30 років економічного циклу. Щоб зрозуміти, чи варто панікувати або краще залишити гроші в рублях, давайте розберемо думки експертів, торкнемося аналітику по долару і економічні прогнози. 

Що було з доларом в 2018-м

2018 рік для російської економіки почався позитивно. У лютому був річний мінімум долара – 55 рублів. американська економіка показує активне зростання, а значить, і долар помітно зростає на світовій арені.

Істотний перелом був у квітні і вересні, коли долар показував різке зростання. Максимальний курс був у вересні цього року-на тлі нових санкцій, міжнародних конфліктів і справи скрипалів. Кожне невдале зовнішньополітичне рішення провокувало нове падіння рубля. І з цього ми не вибралися навіть до кінця року.

Ціна на рубль протягом року залежала ще й від нафти. Нафта дорожчає-рубль зміцнює свої позиції. Нафта дешевшає-навпаки. Але центробанк за допомогою власних резервів намагається “відв’язати” курс рубля від нафти, постійно втручаючись в торги на фондовій біржі.

Всього за рік долар набрав у вартості 18% по відношенню до рубля. Це дуже великий показник, який сформувався відразу з двох ситуацій: зовнішньополітичного впливу на російську економіку і зміцнення американської економіки.

Що буде з доларом в 2020

Тепер давайте перейдемо до конкретних прогнозів на 2020 рік. Я наведу вам 3 сценарії, про які говорять експерти. Ми будемо розглядати все з точки зору російської економіки.

Ці прогнози по долару збудуться не на 100%. В економіці складно передбачати світові тенденції. Просто тому, що вона тісно переплетена з політикою, а вся політика — думки, люди, і тільки від їх поведінки залежить, що буде відбуватися в світі.

Оптимістичний прогноз

При найоптимістичнішому варіанті американський долар сильно втратить свої позиції. Через шторми на фондовій біржі і при дивній зовнішній політиці (і якомусь скандалі з великою компанією) з ринку можуть піти великі гравці, розпродавши свої частки в компаніях.

1 оптимістичний прогноз базується на тому, що на американському фондовому ринку не все буде гладко. Але кожна американська криза перетворюється на світову із завидною регулярністю.

Дуже багато залежатиме від політики дональда трампа. Останні його заяви показують, наскільки різко він сприймає критику і непокору наказам. І його зовсім не турбує те, що трапляється, коли він перегинає палицю. І якщо подібний істеричний настрій президента буде зберігатися протягом 2020 року, цілком ймовірно, що може статися різка просадка курсу долара.

Про те, що долар і євро можуть впасти, говорять частіше трейдери і російські аналітики на тб. У них всього два аргументи: фондовий ринок перегрітий, а росія завдала серйозного удару по економіці сша. І якщо з першим ще можна погодитися, то другий — взагалі мимо.

ймовірність прогнозу: вкрай низька. Американська економіка в останні 3-4 роки тільки зміцнюється. Навіть з приходом до влади дональда трампа курс долара продовжує підвищуватися. І якщо так піде далі, ймовірність обвалу економіки низька.

Нейтральний прогноз

Долар буде продовжувати зміцнюватися. Але не так сильно, як в 2018-му.найбільше курс долара залежить від іноземних інвесторів, які продовжують виводити капітали з росії, а також від нової хвилі санкцій, яку обіцяють в 2020 році. Обидва ці фактори говорять про те, що долар буде дорожчати.

1. За цей варіант говорить свіжий прогноз міністерства фінансів. У бюджеті зазначено, що до 2021 року долар коштуватиме 67-70 рублів. Але в довгострокових аналітичних документах пишуть, що до 2035 року долар дорожчатиме.

Наша економіка набагато слабкіше американської. Це пов’язано відразу з двома факторами:

  • інфляція в росії вище, ніж в америці.
  • доходи від нафти не повністю йдуть до бюджету. Коли нафта дорожче 40$, дохід зверху цієї суми йде на формування «фінансової подушки безпеки».

Падіння буде некритично, і практично не буде відчуватися на внутрішньоросійському ринку. Зарубіжні товари дійсно будуть дорожчати, але в тому ж діапазоні, що і попередні роки.

За те, що долар несильно зміцниться, говорить і аналітика deutsche bank. Експерти з німеччини пишуть про те, що рубль зараз входить в трійку найбільш недооцінених валют. І якщо нічого кардинально не зміниться, інвестори рано чи пізно повернуться в російську економіку. А поки триватиме помірний спад і ослаблення.

ймовірність прогнозу : висока. Не довіряти прогнозам міністерства фінансів не має сенсу. Разом з центробанком вони мають достатньо ресурсів, щоб утримувати курс долара в потрібному валютному коридорі до 9 місяців. І це з урахуванням безперервних валютних інтервенцій (зливу резервів на валютній біржі). нашому уряду вигідно, щоб долар коштував дорого по відношенню до рубля. Це робиться для того, щоб доходи бюджету від нафти в рублях зростали.

Песимістичний прогноз

При песимістичному прогнозі курс долара на 2020 рік буде збільшуватися. І реально можуть знадобитися тризначні табло для курсів валют, про які стільки жартують в інтернеті.

1 песимістичний варіант базується на тому, що курс нафти весь наступний рік буде рекордно низьким. Близький схід не зуміє призупинити видобуток нафти, на ринку посилиться профіцит, а значить, ціна почне падати в прискореному темпі. Якщо ж на ринок вийдуть американські сланцевики, то ціна на чорне золото опуститься до рекордних мінімумів.

Природні ресурси зараз-40% доходів бюджету росії. І якщо ціна різко почне падати, то у нашого уряду не вистачить грошей на реалізацію власних проектів. А це відразу три негативні наслідки:

  • підвищення податків.
  • зменшення фінансування регіонів.
  • зниження курсу рубля.

Про песимістичний прогноз і зниження рівня російської економіки частіше говорять опозиційні змі. І вони просто злегка підтасовують факти, забуваючи про те, що центробанк і міністерство фінансів хоч трохи, але готові до того, щоб боротися з низькою нафтою і сильним доларом.

ймовірність прогнозу : вкрай низька. Як я вже говорив в попередньому варіанті прогнозу, у міністерства фінансів і центрального банку є достатня сума резервів, щоб утримувати курс долара в діапазоні 70-75 рублів.

Скільки коштуватиме долар у 2020

Експерти міністерства фінансів, біржові аналітики і західні інвестори прогнозують підвищення курсу долара і євро на 5-7% протягом 2020 року.

Якщо все буде йти також, як в цьому році, то до кінця 2020 долар буде коштувати 69-70 рублів, а євро — 74-75. Це найвірогідніший прогноз. Ні наш уряд, ні американський не будуть змінювати поточний стан справ, а значить, поступове ослаблення нашої валюти цілком закономірно і логічно.

Перші кілька місяців курс долара буде колишнім. Прогноз на січень-березень приблизно такий:

Долар не посилить своїх позицій, якщо не буде нової хвилі санкцій або різкого спаду курсу нафти. На лютий-березень доведеться річний мінімум, як і в минулому році.

Очікувати якихось позитивних або негативних змін не варто. У нашій економіці поступовий повільний спад. І така стагнація абсолютно не сприяє зміцненню національної валюти. Навпаки, якщо мінфін спільно з цб різко почнуть домагатися посилення рубля, то доходи в бюджеті скоротяться, що викличе нову економічну кризу.

Чи буде криза і обвал долара

Є прихильники теорії про те, що в 2020-2020 роках буде світова криза. Головний аргумент таких аналітиків: економіка циклічна. Минуло вже достатньо років, щоб грянула нова криза. Ринки поступово пересичуються, товари менше купують, і курси акцій великих компаній поступово показують падіння.

Єдине надійне джерело, яке говорить про можливу світову кризу-bloomberg. Ось який графік вони показали громадськості у своєму аналітичному дослідженні.

Цей графік показує обсяг виплат зовнішнім кредиторам у країнах, що розвиваються. Кількість грошей, які доведеться повернути компаніям країн, що розвиваються в 19-22 роках буде тільки рости і показувати історичні максимуми. А це означає, що в один момент грошей не вистачить, і компанії почнуть закриватися. Що спровокує за собою кризи в країнах, що розвиваються.

У списку присутній китай, один з головних партнерів америки вЕкономічному відношенні. Китай-ідеальний ринок для інвестицій, а америка — ідеальний ринок для збуту. І якщо по китаю вдарить криза, то практично відразу це зачепить і америку, а разом з нею і весь світ.

Думки більшості незацікавлених експертів щодо долара таке: в 2020 році американська валюта по відношенню до рубля буде поступово зміцнюватися. Це пов’язано як з самим посиленням американської економіки, так і з ослабленням російської. Але зростання курсу буде некритичний, як і останні 2 роки.