Грошовий потік на майнинге: як це працює

848

Про криптовалюте сьогодні не говорить тільки ледачий.

Але як же на ній заробити? Одним із найпоширеніших варіантів став майнінг. Далекі від предмета розмови люди плутають його з емісією, на підставі чого роблять висновок про незаконність такої діяльності. Насправді майнеры не друкують гроші в принципі.

Про що тоді мова?

Ці люди надають обчислювальні потужності, а ті, у свою чергу, підтримують всілякі мережі (ефір, догкоин, биткоин та інше). Майнеры здобувають нові блоки з транзакціями. І своєю активністю забезпечують роботу системи, гарантують безпеку і стабільність блокчейна як явища. При цьому такі люди отримують винагороду.

Цей процес і став називатися майнингом, його можна вважати своєрідним інвестуванням. Фактично, йдеться про накопичення обчислювальних потужностей, які потім будуть здаватися в оренду.

Винагорода приходить в певній криптовалюте. Цифрових грошей сьогодні дуже багато, і майже все можна добувати.

А що саме з ними відбувається далі? Засоби виводять з системи, тобто переводять в готівку. Ще на токени в цьому вже цілком реально купити послуги і навіть товари.

Таким чином, заробіток на майнинге розбивається на 3 етапи:

 • Створення обчислювальної потужності. При бажанні можна звернутися до фахівців, щоб ті підібрали для вас підходяще залізо.
 • Здача в оренду готової ферми. Чим вона буде більшою, тим більше ви заробите.
 • Отримання постійного грошового потоку. Криптовалюту можна виводити, витрачати або ж вкладати в інші проекти.

Як бачите, все досить просто. Але якщо виникають питання, їх краще всього окремо виписати і задати експерту в цій області.

Платне консультування, звичайно, додаткові витрати, але така послуга допоможе уникнути набагато більш серйозних витрат.

Зміст

 • Видобуток та обладнання: що потрібно знати?
 • Витрата і окупність: не прогоріти б!
 • Як почати майнить?

Видобуток та обладнання: що потрібно знати?

Як ми вже встановили, насамперед треба створити ферму. Вона являє собою сучасне обладнання для видобутку кріптовалюти. Найпопулярніші комплекти працюють на дорогих і потужних відеокартах. Безумовно, можна спробувати залишитися на стандартних процесорах. Але така техніка вже втратила конкурентоспроможність у справі видобутку токенів.

Тому професіонали вибирають ASIC.

Ця техніка не перегрівається занадто сильно, вона здатна працювати при перевантаженнях і пропускати через себе величезну кількість енергії. Чим помітно відрізняється від стандартних ПК.


Тим, хто всерйоз зацікавився майнингом, треба знати, що є всього 11 різних алгоритмів видобутку кріптовалюти. Конкретний варіант підбирається під певний тип цифрових грошей.

Як зрозуміти, на чому краще зупинитися зараз? Для цього існують спеціальні програми-калькулятори: на них можна швидко розрахувати прибуток. Приміром, у цьому дуже багато перейшли на видобуток ефіру.

Вміння орієнтуватися в цифрових валютах гарантує стабільний дохід.

Витрата і окупність: не прогоріти б!

Новачків зазвичай цікавлять конкретні цифри: скільки потрібно, щоб почати, і скільки приносить ферма. Подробиці можна розібрати на прикладі.

Але врахуйте, що це – тільки один з варіантів, насправді ж їх дуже і дуже багато.

Отже, якщо у вас обмежений бюджет, можна зупинитися на самій простій «материнці», 3 відеокартах і якісний блок живлення. Ціна такої ферми коливається в межах від 60 до 70 тисяч рублів. Дохід в середньому в місяць – 6000-7000 рублів.


Майте на увазі: рівень одержуваного прибутку не буде постійним. На самому початку, коли нова криптовалюта тільки розвивається, комплект може окупити себе за 3 місяці. Але по мірі збільшення популярності і зростання загального числа майнер здобувати нові токени стає все важче.

До того ж дорожчає обладнання та специфічні відеокарти з-за високого попиту, який нерідко перевищує пропозицію. Доходить до того, що майнер доводиться довго чекати замовленого товару, з’являються черги.

Тому середня за характеристиками ферма окупає себе десь за 10 місяців. Якщо використовувати певні фішки, цей термін можна скоротити до 8 місяців. При різкому зростанні кріптовалюти період окупності зменшується ще більше, до 4. Але щоб не нервувати при кожному стрибку цифрових грошей, орієнтуйтеся відразу на рік.

Цей спосіб вкладення коштів можна порівняти з іншими інвестиційними проектами. Якщо ви купите квартиру в іпотеку, то з часом зможете заробити на оренді, наприклад. Але чистий дохід буде менше того, що вам заплатять: врахуйте витрати на комунальні послуги і знос самої нерухомості. Крім того, на вас буде ремонт. І не забувайте про виплати банку!

А ось грошовий потік з майнінгу можна організувати без серйозних вкладень. І вам не потрібно буде чекати закінчення ремонту, зв’язуватися з паперовою тяганиною. Збір потрібного обладнання займає набагато менше часу.

Звичайно, дохід з однієї ферми може не особливо вразити. Але ніхто не заважає завести декілька комплектів.

Як почати майнить?

Для старту вам потрібна конкретна інформація по працюючого обладнання. Простий набір техніки тут не піЕкшн де. А у фахівців ще є дані про те, скільки саме грошей приносять окремо взяті відеокарти.

При вдалому виборі ви зможете отримувати 20% прибутку більше.

У бізнесі важлива точність. Є практичні рекомендації з приводу покупки:

 • материнських плат
 • перехідників
 • відеокарт
 • блоків живлення
 • систем охолодження
 • корпусів

Існує покрокова інструкція з приводу того, як саме налаштувати зібране устаткування, аж до Екшн в Bios. Все це спрямовано на стабільний майнінг, що приносить доходи. Починати рекомендують з невеликої ферми, але вже на старті бажано уявляти собі роботу величезного комплексу обладнання з зовсім іншими доходами.

В кінцевому підсумку ви досягнете фінансової незалежності.

Майнінг може давати потужний грошовий потік, зіставний з доходом від дуже серйозних інвестиційних проектів. І просідання курсу кріптовалюти вже не буде мати для вас принципового значення.

Все це можливо завдяки нашому онлайн-курсу «Як заробити на криптовалютах в наступні 3 місяці (5 конкретних способів)». Безкоштовно почати знайомство можна прямо зараз.