Що таке лайфстайл і як змінити свій спосіб життя — 10 робочих рад

710

Ви коли-небудь думали про те, що таке лайфстайл, який він буває, чи можна його змінити? Багатьох людей навіть не відвідувала думка про те, чи є у них якийсь свій стиль життя і чи потрібний він їм взагалі. Між тим усвідомлення свого стилю життя та шляхів її зміни дуже важливо для проживання насиченою та цікавою життя.

Зміст

 • Що таке лайфстайл?
 • Співвідношення поточного і бажаного лайфстайла
 • 10 порад як змінити свій лайфстайл
  • Самоаналіз
  • Позбавлення від непотрібних справ
  • Заповнення вільного часу
  • Робіть, що вам подобається
  • Не зупиняйтеся на півдорозі
  • Будьте допитливими
  • Звикнути можна до всього
  • Продовжуйте вивчати себе і свої потреби
  • Не бійтеся помилок
  • Будьте вільним

Що таке лайфстайл?

Розберемося спочатку з поняттям лайфстайла, під яким розуміється життєва модель, при якій особа споживає і застосовує ті чи інші матеріальні блага, характерні для тієї чи іншої соціальної групи.

Звичайно ж, складно когось здивувати, сказавши про те, що існує різні життєві стилі, наприклад, багаті і бідні, рухливі і сидячі та ін. Можна поєднувати кілька різних інтересів, наприклад, екстрім, рухливість, вивчення мистецтва і т. д. Саме все це в сукупності визначає життєвий стиль кожної людини.

Але чому ж так важливо знати відповідь на питання: «Що таке лайфстайл?» Справа в тому, що кожна людина будує для себе якусь ідеальну модель життя. Для когось це управління великою компанією і відвідування офіційних заходів у дорогих смокінгах або сукнях, рішення масштабних питань, їзда на крутих машинах і т. д.

Співвідношення поточного і бажаного лайфстайла

За фактом його життєва модель сильно відрізняється від його ідеальної моделі: людина нічим не цікавиться, ніколи не відкривав потрібну для нього літературу, багато часу приділяє комп’ютерним іграм, ніколи не йде на офіційні заходи навіть якщо запросять і т. д. Розумієте? Потрібно подивитися на своє життя з боку і зрозуміти, чи подобається вам нинішній її проведення часу і як вона співвідноситься з вашими мріями і цілями. Подивіться, що ви зробили за останній місяць або рік, які місця ви регулярно відвідуєте, на що ви витрачаєте свої гроші і т. д. Саме це визначає ваш лайфстайл.

Тепер ми усвідомлюємо, що наш життєвий стиль безпосередньо формується з наших постійних Екшн , які традиційно називаються звичкою. Наприклад, ми звикли після роботи дивитися якусь телевізійну передачу, пити каву вранці, лягати спати за північ і ін Все це звички, кого-то вони влаштовують, а хтось, глянувши не себе з боку, приходить в жах.

У зв’язку з цим до людини приходять думки про те, як все змінити і жити набагато цікавіше і взагалі відповідати своїй ідеальній моделі. Для цього ми підготували 10 робочих рад, які допоможуть вам змінити ваш стиль життя.

Радимо подивитися відео в тему від Олексія Толкачова:


Більше про тайм-менеджменті можете дізнатися на безкоштовній програмі «Життя на Повній Потужності».

10 порад як змінити свій лайфстайл

Самоаналіз

Почніть спостерігати за собою. Що ви робите кожен день? Проаналізуйте, що з цього вас цілком влаштовує, а що ні.

Позбавлення від непотрібних справ

Почніть розчищення тих справ, які на вашу думку вам не потрібні. Наприклад, ви цілий день дивитеся телевізор з вихідним. Якщо вас це не влаштовує, то просто перестаньте цим займатися.

Заповнення вільного часу

Після розчищення вашого вільного часу від непотрібних занять, пора заповнити його чимось більш цікавим і корисним.

Стало більше нерозподіленого часу у вихідні? Почніть займатися тим, чим давно хотіли: погуляйте в парку, покатайтеся на велосипеді, прочитайте книгу, сходіть в театр, зустріньтеся з друзями і т. д.

Робіть, що вам подобається

Вибирайте для свого життєвого стилю ті дії і звички, які вам подобаються, а не ті, які загальновизнано вважаються правильними.

Припустимо, якщо ви терпіти не можете бігати, то можливо і не варто починати, оскільки ви просто не будете отримувати від цього задоволення, а ми в першу чергу хочемо отримувати від життя радість і позитивні емоції.

Не зупиняйтеся на півдорозі

Не лякайтеся, якщо у вас щось не виходить. Це є одним з важливих пунктів, багато людей пробують ті справи, які давно хотіли зробити і, зрозумівши, що у них нічого не виходить, кидають їх. Не варто слідувати їх прикладу, якщо ви хотіли це робити, значить, ви будете отримувати від цього задоволення, головне просто навчитися і звикнути до цього.

Наприклад, ви хотіли почати писати свою музику на комп’ютері, але скачавши пару програм, ви зрозуміли, що взагалі нічого не розумієте. Постарайтеся вивчити це, і через деякі час, написавши свій перший твір, ви переконаєтеся, що це було не так вже й складно, головне було просто навчитися цьому.

Будьте допитливими

Нас цікавить саме та інформація, яка повинна відповідати вашому лайфстайлу.

Наприклад, ми в ідеальній моделі ходимо стати бізнесменом, але як нам це зробити, якщо ми зовсім нічого в цьому не розуміємо? Для цього треба пізнавати цю діяльність: читати книги, подивитися семінари, зустрічатися з людьми, які вже мають досвід у веденні бізнесу і т. д.

Звикнути можна до всього

Якщо ви знаєте, що вам буде важко позбутися якоїсь звички, або навпаки, зжитися з новою звичкою пам’ятайте: якщо людина робить щось нове або робить щось старе протягом 21 дня, то він мимоволі звикає до цього і навіть найскладніша справа стає набагато легше.

Якщо ви звикли дивитися телевізор вечорами, а потім разом перестали його дивитися, то через кілька тижнів ви і самі можете не захотіти його включити.

Продовжуйте вивчати себе і свої потреби

Постійно аналізуйте ваші дії, продовжуйте спостерігати за собою і далі. Навіть, коли ваше життя почала змінюватися, подивіться подобатися вам тепер ваше життя? Чи ви хочете щось змінити в ній?

Не бійтеся помилок

Вчіться на своїх помилках. Багато людей не починають щось робити, боячись зробити помилку. Пам’ятайте, що не можна чогось навчитись, не повторюючи помилки, головне усвідомте, що помилки треба аналізувати і не повторювати їх в наступний раз.

Будьте вільним

Не заганяйте себе в жорсткі рамки, пам’ятайте, що зміна лайфстайла – це, звичайно ж, робота над собою, але її результат і процес повинен радувати вас.

Всю цю інформацію та багато іншого можете знайти в безкоштовній програмі «Життя на Повній Потужності» від Олексія Толкачова.