Як відкрити салон краси з нуля: 7 ключів до успіху

2649

Індустрія краси користується величезною популярністю з найдавніших часів. Перші салони краси з’явилися ще в Стародавній Греції і, як не дивно, були призначені тільки для чоловіків. У салонах можна було поголитися, зробити просту стрижку і масаж. Перші ж жіночі салони виникли набагато пізніше, в Іспанії. Жінки могли також і вивчати мистецтво бути чарівною в діючих при салонах школах.

Салони краси будуть актуальні завжди, оскільки кожен з нас хоче добре виглядати, зберегти молодість і здоров’я. На сьогоднішній день в Росії ринок індустрії краси щороку зростає на 15-20 відсотків. Тільки в Москві діє близько 6000 салонів, надаючи клієнтам найширший спектр послуг. Бізнес привабливий ще і тим, що при порівняно невеликих вкладеннях, через кілька місяців вже можна буде отримувати прибуток. Навіть у невеликому місті ціна за стрижку коливається від 300 до 700 рублів, не кажучи вже про мегаполісах.

Зміст

 • Як відкрити свій салон краси: з чого почати?
 • Реєстрація: які потрібні документи?
 • Вибір приміщення: 3 ключових аспекти
 • Обладнання і матеріали. Готовий бізнес план салону краси
 • Підбір персоналу “the best”: як знайти професіоналів
 • Скільки коштує реклама?
 • Скільки коштує відкрити салон краси і скільки можна заробити

Як відкрити свій салон краси: з чого почати?

Починати потрібно з питань до самого себе: наскільки салон важливий і цікавий для мене, що я хочу отримати, скільки зможу заробити? Будь-який бізнес варто відкривати в тому випадку, якщо вам реально цікаво те, що ви збираєтеся робити. Добре, якщо ви є фахівцем – косметологом або майстром – перукарем, але зовсім не обов’язково.

В першу чергу від вас знадобляться здібності організатора, вміння просувати свій бізнес. Багато чого буде залежати від бажання знайти неординарний підхід до вирішення проблеми, Так Ігор Стоянов, власник мережі “Persona Lab” практикував 50% знижки на стрижки у вихідні дні за рахунок роботи в салоні новачків, які хочуть набрати своїх клієнтів, навчав манікюру та педикюру глухонімих. Думаючи над тим, як відкрити свій салон краси, потрібно, по-перше, визначитися з ідеєю. По-друге, потрібно готовий бізнес план салону краси.

Реєстрація: які потрібні документи?

Якщо ви вирішили відкрити салон краси з нуля, то краще всього зареєструватися як ІП з кодом ОКВД 93.02 надання послуг перукарнями та салонами краси. Оподаткування краще вибрати ЕНВД.

Вам необхідні наступні документи:

 • Бізнес-план;
 • Висновок СЕС згідно СанПиН 2.1.2.1199-03;
 • Висновок Держпожнагляду;
 • Договір на техобслуговування;
 • Договір на вивіз сміття;
 • Договір оренди.

На деякі види діяльності, зокрема, косметологію, потрібна буде ліцензія.

Вибір приміщення: 3 ключових аспекти

Для салону краси піЕкшн дуть:

 • 1 поверх житлового будинку;
 • бізнес-центр;
 • офісний центр.

При оренді приміщення слід пам’ятати, що на його території повинні розміщуватися декілька залів для клієнтів: перукарня, манікюрний кабінет, масажний, в залежності від того, які послуги ви хочете надавати, а також підсобне приміщення для персоналу. Краще орендувати приміщення 100 кв. метрів. Якщо салон буде зовсім невеликим, досить 40-50 квадратних метрів.

Ще одна деталь, на яку слідуємо звернути увагу при відкритті салону — яскраві вивіски і покажчики, щоб їх відразу помічали потенційні клієнти.

Обладнання і матеріали. Готовий бізнес план салону краси

Надати салону комфорт і затишок зможуть не тільки гарний дизайн приміщення, але і меблі. Варто пошукати її на різних сайтах. По — перше, закупівля через інтернет обійдеться вам набагато дешевше, ніж через магазини, по-друге, вибір товару тут в рази більше.

Для невеликого салону вам потрібно:

 • дзеркала з тумбочками(3-5);
 • крісла (5-7);
 • столик для манікюру;
 • мийка;
 • стійка адміністратора;
 • стільці (4-5).

Крім всього іншого слід закупити нагрівач для води, пилосос, холодильну камеру для косметики, фени, щипці, ножиці, гребінці. Всі разом приблизно обійдеться від 80 до 120 тисяч рублів, не рахуючи витрат на косметичні засоби.

Скачати готовий бізнес план салону краси з розрахунками

Підбір персоналу “the best”: як знайти професіоналів

Підбір персоналу не така проста справа, як здається на перший погляд. У багатьох відомих власників салонів краси свій підхід до вирішення цієї проблеми. А. Глушков, власник мережі «Моне» воліє брати на посаду адміністраторів людей артистичних, пов’язаних з театром або музикою. Власники мережі «Ваш стиль» запрошують новачків і направляють їх на навчання, в інших салонах набирають майстрів зі стажем не менше 3 років.

Як саме будете набирати співробітників ви — вирішуйте самі. Але пам’ятайте, клієнти повинні думати що з ними працюють справжні професіонали. Можна зробити презентацію, розвісити фото майстрів з описом їх заслуг, або фото з зачісками і .стрижками, які роблять у вашому салоні.

Скільки коштує реклама?

Реклама салону необхідна, але не варто на неї дуже зациклюватися. Велика рекламна компанія може не окупитися. Досить постів в соцмережах і рядка, що біжить, на телебаченні.

Не варто витрачати на рекламу більше 25-30 тисяч.

У маленькому місті вам допоможе сарафанне радіо, у великому — брендинг — залучення в салон відомих людей. Добре вести бізнес по франшизі, яка дасть вам в першу чергу впізнаваність, у другу – можливість отримати гарні навички.

Скільки коштує відкрити салон краси і скільки можна заробити

Спробуємо підрахувати, скільки приблизно грошей потрібно для відкриття салону краси. Якщо виходити з розрахунків на самий маленький салон ( на 3 місця) не менше 350 000, але набагато рентабельніше починати бізнес, маючи 5 місць для клієнтів, Можливо, що перший час, поки у вас ще мало клієнтів, ви будете нести збитки, але недовго. Протягом 8-9 місяців бізнес повинен окупитися. Скільки можна заробити на салоні краси? Чимало В середньому в Москві в місяць виручка становить 500-550 тис. руб., в регіонах 300-350 тис. руб.

Можна відкрити салон краси по франшизі з первинними внесками:

 • «Familia» — 850-200 тис. руб,
 • «Персона» — від 3500 тис. рублів
 • «Персона Mobile» — від 150 тис. руб.

Робота по франшизі коштує дорожче, але зате і ризику менше і залучити клієнтів простіше.

Ми постаралися відповісти на питання: як відкрити салон краси з нуля?. Якщо ви хочете відкрити свій салон краси, але сумніваєтеся в успішності бізнесу, можна подумати над іншими варіантами :скласти бізнес план виїзного салону краси або подумати над тим як відкрити міні-салон краси, які зажадають менше вкладень і швидше окупляться.