Навіщо потрібен КВЕД?

7-18-2019

При реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця Законодавець вимагає в заяві зазначати КВЕД, але для чого він потрібен і де можна застосувати КВЕД?
Рекомендуємо замовити довідка зі статистики
https://salex-lcc.com.ua/dovidka-statistiki-i-otrimannya-vidomostej-z-edrpou.html

Що ж таке КВЕД?

Згідно з Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» № 457 від 11.10.2010 р. (Далі — Наказ) КВЕД — це класифікатор видів економічної діяльності, його головна мета визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців.

Наказом чітко встановлено, що КВЕД, це чисто статистичний інструмент, та будь-яке використання КВЕД не для статистичних потреб (адміністративних або нормативних) здійснюють самі користувачі за власними правилами.

Однак перед цим законодавець зазначає, що водночас КВЕД є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів і т. д.).

Виходячи з нашої практики слід зазначити, що так звана «спільна мова» у ліцензуванні переходить у чіткий обов’язок особи вказувати певний КВЕД, для отримання ліцензії. Так згідно ЗУ «ПРО ліцензування певних видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII юридичній особі або фізичній особі — підприємцю не буде видана спеціальна ліцензія, якщо у нього не буде вказано відповідного Кведу.

Також, не слід забувати, якщо Ви маєте намір вибрати систему спрощеного оподаткування, Ви повинні входити в одну з чотирьох груп платників єдиного податку. Ваша приналежність до певної групи залежить від обраних Вами видів економічної діяльності (Згідно ст. 291 Податкового кодексу України). Фіскальними органами України, зустрічаються не по самотні вимоги про надання так званої «довідки зі статистики ” з метою підтвердження зазначених вами КВЕДів.

На нашу думку, КВЕД — це суто державний інструмент, який потрібен державі, а не бізнесу, він створений як передбачено в Наказі з метою аналізу економіки та її перспектив, проте в сучасних реаліях, велика кількість юридичних осіб та ФОП не дотримуються КВЕД, а здійснюють свою діяльність суміжно, а іноді і зовсім відмінну від тієї, що вказана в ЄДРПОУ. Тому головна функція КВЕД для держави, фактично, працює не в повну силу.

Однак, КВЕД все ж має свою практичну сторону (крім підстави для ліцензування), оскільки його вигідно застосувати в ході дослідження можливих або фактичних конкурентів у певній господарській галузі, тому що в мережі існує велика кількість відкритих джерел щодо пошуку підприємств за КВЕД.

Отже, проаналізувавши законодавство, що регулює застосування КВЕД ми прийшли до висновку, що в сучасних реаліях потрібно заздалегідь продумувати можливу діяльність, якою ви плануєте займатися, вказувати саме ті Кведи, які позначають вашу подальшу діяльність, оскільки незначний на перший погляд статистичний інструмент (КВЕД) може принести багато незручностей для подальшого ведення бізнесу при помилковому або надмірному вказівці.