Як заощаджувати та накопичувати гроші при маленькій зарплаті в сімї — 5 порад від експерта + таблиця

805

Кожен з нас на цій планеті бажає добре жити і ні в чому собі не відмовляти, але не всі знають як економити гроші. А парадокс нашого існування полягає в наступному: хочеш підняти свій соціальний рівень, навчися заощаджувати! Фінанси люблять порядок. Бо тільки заробляти їх недостатньо, потрібно ще вміти їх правильно розподіляти. З цим фактом складно сперечатися.

У даній статті ми розкриємо наступні питання:

 • Як потрібно економити гроші при маленькій зарплаті?
 • Як навчитися економити гроші і збирати при невеликій зарплаті?
 • Як правильно збирати гроші?

А також ви зможете почерпнути корисні рекомендації про те, якими прийомами економії грошових коштів необхідно володіти. Про що треба подбати, щоб витрати не були перепоною на шляху до щасливого життя?

Повірте, суворо дотримуючись описаних рекомендаціям, Ви зможете відкласти в свою скарбничку до 50% свого бюджету.

Вчимося заощаджувати та накопичувати гроші за правилами і рекомендаціями експертів

Зміст

 • 1. Економити сімейний бюджет – корисна звичка
 • 2. Потрібно економити на продуктах, їжі і електриці
  • 5 порад від експерта як економити електроенергію в квартирі
 • 3. Як навчитися збирати гроші – 10 способів економити гроші при маленькій зарплаті
  • Спосіб №1. Будуємо ланцюжок з фінансових пріоритетів
  • Спосіб №2. Дотримуємося правила: «Плати спочатку собі»
  • Спосіб №3. Доходи і витрати під облік
  • Спосіб №4. Вирушаємо в магазин із заздалегідь заготовленим списком продуктів
  • Спосіб №5. Вчимося працювати з аналогами такої ж якості, але меншою вартістю
  • Спосіб №6. Як економити на їжі, продуктах — здорова, але дешева їжа
  • Спосіб №7. Боремося з шкідливими звичками
  • Спосіб №8. Оптимізація виплат за кредитами
  • Спосіб №9. Боремося з «поглиначами грошей»
  • Спосіб №10. Встановлюємо лічильники на воду та газ
 • 4. Як економити гроші в сім’ї — приблизна таблиця обліку витрат
 • 5. Висновок

1. Економити сімейний бюджет – корисна звичка

Перше, що повинно відкластися у Вашому підсвідомості і стати ключовим девізом життя: економія – це не шлях до зниження рівня життя, а навпаки грамотне розподіл власного бюджету. Є висока ймовірність, що, навчившись розумно розпоряджатися фінансами, Ви піднімете свій соціальний статус, шляхом скорочення таких витрат як шкідливі продукти і звички.

Витрати не дрібні і зовсім не потрібні речі, згодом відбирають з сімейного бюджету чималі суми, яких потім не вистачає на більш важливі витрати. Як говориться: копійка рубль береже! Грамотна економія – це мистецтво, основою якого є терпіння й завзятість. Однак, навчившись економити при маленькій зарплаті, Ви більше не будете зЕкшн снювати зайві витрати, а навпаки – будете отримувати вигоду від фінансових вкладень.

Економити – не означає, що потрібно голодувати, відмовитися від усього, що тільки можна. Таке трактування поняття нічого корисного у Ваше життя не принесе, тільки завдасть шкоди.

Дана стаття призначена для того, щоб розкрити поняття економіки в іншому світлі. Як грамотного управління власним бюджетом, яке не включає в себе зайвих витрат. Економія повинна дозволяти накопичувати грошові кошти.

Скачайте безкоштовну книгу від нашого проекту
10 секретів про гроші, які приховують багаті люди
<img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

Непогано мати якусь мету в житті, яка буде мотивувати Вас до розумного розподілу грошових коштів.

Найважливіше — осмислити з чого варто почати в економії грошей. З часом ця фінансова стратегія стане для Вас звичкою.

Міняти спосіб життя і вчитися економити гроші при маленькій зарплаті слід поетапно:

 • почніть з класифікації своїх витрат на зайві і необхідні;
 • потім зверніть увагу на доцільність використання платних ресурсів (води, засобів зв’язку, електроенергії тощо);
 • після – налагоджуємо систему живлення і витрати на продукти;
 • наступний крок – відкладання фіксованого відсотка зекономлених коштів. Краще, щоб вони не лежали вдома під матрацом, а працювали і приносили дохід. (Про це ми написали статтю — куди вкласти гроші, щоб вони приносили дохід)

Якщо Ви подужаєте щомісяця відривати від сімейного бюджету всього 10-20% коштів, вже через 6-12 місяців на Вашому власному рахунку буде значна сума.

При цьому не слід забувати, що економія – це не самопожертва і абсолютне обмеження у витратах.

Грамотне розподіл фінансів – шлях до хороших змін у Вашому житті.

2. Потрібно економити на продуктах, їжі і електриці

Економія на таких життєво важливих ресурсах як їжа, електроенергія та засоби зв’язку не полягає в дієті на воді та хлібі, вечори при свічках і піших походах на роботу.

Розумне розподіл коштів передбачає виключення зайвих витрат. Всі необхідні витрати своїй важливості не втрачають.

Що стосується грамотного підходу до харчування, про нього Ви дізнаєтесь далі, відведеного для цього розділу.

Далі Ви дізнаєтеся про важливому переосмислення використання електрики в годину, коли тарифи на енергоресурси зростають з кожним роком все вище і вище.

5 порад від експерта як економити електроенергію в квартирі

Експерти даній галузі рекомендують не нехтувати такими правилами:

 • Порада №1 — Розумне використання електроприладів. Візьмемо, приміром, ті ж зарядні пристрої для планшетів або телефонів. Перебуваючи в підключеному стані до електроживлення, вони продовжують черпати електроенергію, а разом з тим і Ваші – гроші, навіть якщо мобільний пристрій до них не підключено. Така ж картина вимальовується з іншою побутовою апаратурою – музичні колонки, телевізор, DVD-плеєр.
 • Порада №2 — Застосування посуду відповідних параметрів для електроплит. Значне зниження необхідної енергії для приготування їжі можна досягти шляхом використання посуду з ідентичним діаметром дна до діаметру конфорки електроплити. Кажучи іншими словами, прилад не буде даремно гріти повітря на кухні, що відбивається на тривалості та ефективності нагріву страви.
 • Рада №3 – Холодильник повинен бути встановлений на своєму місці. Витрата енергії, необхідний для роботи холодильника істотно знижується прямо пропорційно відстані його до плити.
 • Порада №4 – Правильна завантаження білизни в пральну машину. Даний вид побутової техніки вживає на 10-15% електроенергії більше в тому випадку, якщо Ви його перевантажили або навпаки – недогрузили. Завантаження повинна бути відповідна параметром пральної машини.
 • Рада №5 – Нічний відключення електроприладів. Рекомендується відключати практично всі електроприлади на час Вашої відсутності і в нічний час доби.
 • Стаючи власником побутової техніки, дуже важливо ознайомитися з класом енергоспоживання. Техніка з низьким показником споживання енергії має на порядок вищу вартість. Однак ця різниця дуже швидко окупається, шляхом подальшого заощадження енергії.

  Було б непогано обзавестися звичкою погашення світла при виході з кімнати. Як показує практика, її мають далеко не кожен. Однак і в цієї проблеми є своє рішення: вкладетеся в інфрачервоні датчики і економте, не роблячи зайвих рухів.

  Мабуть, не буде новиною і обов’язкова заміна всіх ламп на енергозберігаючі. Істотно скоротить витрати на електрику зональне освітлення, хоча б у спальні. Нічні світильники, бра принесуть Вам набагато більше користі, ніж двох-трехламповые люстри.

  Зниження витрат електроенергії можна забезпечити звичайним термосом, який позбавить Вас від необхідності нагрівати воду електрочайником кілька разів за день.

  3. Як навчитися збирати гроші – 10 способів економити гроші при маленькій зарплаті

  Дозвольте познайомити Вас з існуючими способами, як навчитися заощаджувати гроші навіть при маленькій зарплаті. Багато з них давно отримали широке поширення. При бажанні і Ви з часом зможете поділитися цими способами зі своїми друзями та знайомими.

  Способи як збирати і економити свої гроші

  Спосіб №1. Будуємо ланцюжок з фінансових пріоритетів

  Раціональний підхід до витрат – фундамент грамотної економії. Здатність управляти сімейним бюджетом можна сміливо віднести до розряду менеджменту, основним завданням якого є робота для власного ж блага. Необхідно засвоїти, що Ваш добробут на пряму залежить від розумного розподілу фінансів, якими Ви керуєте.

  Фінанси можуть розходитися з користю, так і без неї. Однак для початку необхідно навчитися визначати рівень корисності тієї чи іншої витрати. Про це по порядку.

  ВАЖЛИВА РЕКОМЕНДАЦІЯ!
  Складіть список витрат, які Ви вважаєте потрібними, але вони не є життєво необхідними. Спробуйте переглянути кожен пункт. Подумайте над тим, чи могли б Ви обійтися без чого-небудь з цього списку.

  Витрати на продукти, комунальні послуги і кредити (при їх наявності) відносяться до категорії термінових витрат. У списку менш термінових вкладень повинні перебувати кошти на розваги і відпочинок, самоосвіта і накопичення.

  У списку категорії зовсім не термінових знаходяться купівля та поповнення гардеробу модним одягом, візити в ресторани, придбання товарів для дому, мобільних пристроїв, нового комп’ютера. Загалом, всього того, від чого не можна утриматися найближчим часом або не варто купувати взагалі.

  Ну і до останньої ніші класифікації витрат відноситься та, з якої варто починати працювати в першу чергу. Необхідно розставити життєві пріоритети визначитися з важливими для Вас цілями буття. (Читайте також нашу статтю — як привернути успіх і гроші в своє життя)

  Якщо одяг найпопулярніших брендів та розваги – верхня ступінь Вашої сходи прагнення жити краще, то максимально виключити зайві витрати, на жаль, не вийде. Те ж саме стосується все того, що відноситься до несрочным витрат.

  Другий, не менш важливе питання – це варіанти вкладення зекономлених коштів. Саме розумне рішення – це вкладення грошей в активи, які в майбутньому обернуться пасивним доходом. Тобто Ви зможете поповнювати сімейний бюджет фінансами, не докладаючи ніяких зусиль.

  Спосіб №2. Дотримуємося правила: «Плати спочатку собі»

  Суть даного правила полягає в тому, що на будь-яке фінансове надходження повинно бути «обкладено власним податком». Тобто слід відкладати певний відсоток з будь-яких коштів, які з’являються у Вашому гаманці. Їх так само можна відразу інвестувати в свою справу. Для цього необов’язково володіти власним бізнесом. Ви можете вкладати гроші в будівництво, антикваріат, цінні папери, у все те, що в майбутньому принесе прибуток.

  Це правило спрацьовує, якщо Ви користуєтеся їм завжди, не дивлячись на якісь обставини. Яка б не була висока ступінь Вашого бажання витратити відкладені гроші на інші цілі, цього не можна робити. Інакше, Ви не зможете навчитися правильно збирати і економити свої гроші.

  Загалом, як вже говорилося вище, гроші повинні працювати. (Тому також рекомендуємо прочитати про те, куди краще вкласти гроші, аби не втратити і заробити в цій статті). Про те, куди найвигідніше вкладати і з чого почати інвестування вже говорилося в даній статті.

  У тих, хто спочатку платить собі, ніколи не виникне питання: де взяти капітал на майбутнє володіння пасивним доходом. Правильні інвестиції, повільно, але впевнено поступово будуть збільшувати ліміт Вашого сімейного бюджету. При цьому величина вкладень не може перевищувати 10% від Ваших доходів.

  До довідки, 20 % мільйонерів на Заході, засвоїли це правило і змогли розбагатіти. (Рекомендуємо прочитати: «Як заробити мільйон»)

  Вже сьогодні Ви можете сміливо відкласти 10% від наявних в будинку грошових коштів в дальній ящик і на час забути про них. Нехай ці кошти стануть початком фундаменту Вашого майбутнього будинку благополуччя й успішного життя.

  Спосіб №3. Доходи і витрати під облік

  Всі успішні у фінансовому плані люди вважають, що всі витрати і доходи зобов’язані піддаватися суворому обліку. Таким чином, можна виявити клітинку найбільших витрат і оптимізувати їх.

  Припустимо, щомісяця Ви залишаєте круглу суму в кінотеатрах, кафе або інших видах дозвілля. При бажанні і завзятості цю клітинку витрат можна скоротити або виключити зовсім. Наочність та аналіз своїх Екшн , іноді творить чудеса. Загалом, практика допомагає визначити те, що не під силу теорії.

  Необхідно завжди бути в курсі всіх власних фінансових показників.
  Згідно словами всесвітньо відомого оратора і тренера в області досягнення особистісного успіху – Ентоні Роббінса: «Що не можна виміряти тим не можна керувати».

  Вести облік слід не тільки для витрат. Під чітким контролем повинні бути і доходи, особливо це стосується додаткових джерел поповнення сімейного бюджету. Якщо крім зарплати, Ви володієте додатковими грошовими засобами, можна проаналізувати і виявити найбільш прибуткову клітинку фінансового потоку в Ваш гаманець. Ця інформація має певну цінність. Можливо має сенс змінити роботу, для цього може знадобитися стаття — «Як пройти співбесіду на роботу»

  Прогресуючі інформаційні технології багато в чому спростили наше життя. Вони так само торкнулися і процесу обліку доходів і витрат, зробивши його доступним і зручним в експлуатації. На заміну ручної роботи створення таблиць і їх заповнення прийшли спеціально розроблені програми.

  Наочне спостереження за всіма фінансовими операціями дає можливість в кінцевому підсумку здобути фінансову грамотність.

  Соціологічне опитування, проведене в Росії виявив, що 85-90% людей до моменту отримання чергової зарплати, встигають практично повністю розтратити попередню. При цьому кожен з них має різний рівень доходу.

  Фінансова грамотність дозволить Вам мислити інакше і дасть можливість увійти в ті 15-10% винятку.

  • Рекомендуємо прочитати, Як підвищити самооцінку та впевненість у собі

  Спосіб №4. Вирушаємо в магазин із заздалегідь заготовленим списком продуктів

  Наявність списку продуктів, складеного завчасно будинку, запобіжить зайві і незаплановані витрати. Адже маркетинг будь-якого магазину спрямований на придбання товару, який, по суті, не представляє для Вас потреби. Тому в магазині чітко слідуємо списком.
  Ще однією хитрістю на шляху боротьби з незапланованими витратами це необхідна на покупки сума грошей у гаманці. Брати більше небажано.

  РАДА!
  Мабуть, не для кого ні секрет, що в магазини продуктів харчування слід ходити ситим. Голодна людина здатний часом скупити пів-супермаркету.

  На допомогу складання списку покупок знову-таки приходять мобільні додатки. Крім грошових коштів, Ви економите і свій час, купуючи заплановані товари. Адже Вам не доведеться відвідувати кожен відділ і згадувати, що ж ще хотіли придбати.

  Не рекомендується зЕкшн снювати похід в магазин і в дні зарплати або авансу. Як правило, маючи в руках круглу суму, людина перестає мислити об’єктивно і зЕкшн снює інвестиції, яких би не зробив в інший день.

  Розрахунок за покупки експерти радять суворо готівкою. Пластикові карти – безумовно, зручна річ, проте з економічної точки зору – невигідна. Сприйняття банківського рахунку зовсім інше, ніж паперових банкнот. Тому гроші з пластикової картки випаровуються набагато швидше, ніж з гаманця.

  Спосіб №5. Вчимося працювати з аналогами такої ж якості, але меншою вартістю

  На кожен товар є аналог відрізняється ціною від так сказати оригіналу. Ті, хто пізнав для себе цю істину, щодня кладуть в кишеню відчутну різницю. Для початку потрібно навчитися не вестися на маркетингові трюки.

  4 важливих правила економії грошей

  Наведені нижче рекомендації допоможуть Вам навчитися економити гроші:

 • Товари більш високою вартістю найчастіше знаходяться на рівні очей покупця. Щоб вибрати більш дешевий аналог Вам буде потрібно звернути свій погляд на нижні або верхні полиці.
 • Перш ніж придбати побутову техніку, скористайтеся послугами Інтернету і порівняйте ціни на одну й ту ж модель в різних магазинах. Крім цього, можна одержати інформацію про акції, що проводяться в гіпермаркетах техніки, не виходячи з дому.
 • Намагайтеся розташовувати цінами на товар не тільки в найближчому до Вас магазині, але і в тих, які розташовані далі. Іноді на придбання однієї і тієї ж одиниці можна заощадити 10-30% коштів, пройшовшись пару кварталів більше.
 • Широке поширення отримали і Інтернет-магазини. Ціни на товар там на порядок нижче, і Вам не потрібно виходити з дому за необхідною річчю.
 • Правило економії на аналогах поширюється і на фармацевтичні препарати. Імпортні ліки, вартість яких перевищує всі позволительные норми, мають вітчизняні і дешеві аналоги. Вони мають інше найменування, але складом і властивостями нічим не гірші від закордонних.

  Спосіб №6. Як економити на їжі, продуктах — здорова, але дешева їжа

  Відразу відкиньте думка про те, що вам доведеться затягнути ремінь тугіше і сісти на дієту. Як би парадоксально це не звучало, але здорове харчування в наш час обходиться значно дешевше, ніж шикарно накритий вишуканими делікатесами стіл.

  Щоб харчуватися корисно для організму, не обов’язково витрачати великі суми на продукти. Адже їх вартість залежить не стільки від натуральності, як від багатьох інших факторів. Наприклад, ціни за упаковку. Маркетингової компанії виробника, популярності бренду.

  Турботи не лише про заощаджених засобах, але і власне здоров’я віддайте перевагу поживним крупам, ніж «фаст-фуду».

  Оптимізацію режиму харчування можна зЕкшн снювати і іншими способами:

  • як правило, продукти на вагу обходяться дешевше, ніж запаковані в красиву упаковку;
  • купувати товар можна на ринку, де доречний торг;
  • віддайте перевагу свіжому м’ясу в оптовому кількості перед готовими напівфабрикатами. З нього можна приготувати як перші, так і другі страви;
  • оптимальний час для покупок на ринку – вечір. Саме в цей проміжок дня продавці роблять відчутні знижки;
  • беріть на роботу готовий обід;
  • не забуваємо і про правило сезонності. У свій сезон овочі та фрукти набагато дешевше, ніж в інший час року;
  • перші страви несуть більше користі і обходяться дешевше;
  • складати меню і відповідно робити необхідні покупки потрібно на тиждень вперед;
  • не перевищуйте необхідного ліміту необхідних калорій;
  • крупи, борошно, цукор та інше продукти краще купувати оптом.

  Економія на продуктах харчування не тільки збереже кошти сімейного бюджету, але і внесе корективи у Ваше здоров’я. Не засмічуйте свій організм газованою водою, сухарями, бургерами і іншою нісенітницею.

  Оптимізація режиму живлення здатна заощадити ваші гроші від 10 до 50%.

  Так, наприклад, віддавши перевагу домашній їжі, Ви не тільки вдосконалите свої кулінарні здібності, але і покладіть в скарбничку круглу заощаджену суму. Не варто навіть сперечатися про корисність самостійно приготовленої їжі. До того ж ті ж заморожені напівфабрикати у вигляді пельменів і вареників можна наліпити будинку і кинути в морозилку.

  Піддавати впливу високих температур можна і свіжі овочі. Купуючи їх у більшій кількості в сезонну пору, Ви піклуєтеся про майбутньої економії.

  Піддаються заморожуванню томати, перець, морква, зелень. У холодну пору року Ви не тільки можете порадувати себе літніми дарами, але і принести користь своєму організму.

  Так як більшість людей саме «з’їдають» велику частину свого щомісячного прибутку, оптимізацію витрат необхідно починати з витрат на продукт харчування.

  Відводити більшу частину свого життя на «свято шлунка» — не правильно. Це шкідливо і дорого, і до того ж так не зекономити на їжі.

  Спосіб №7. Боремося з шкідливими звичками

  Наступна категорія, згубно впливає на наш організм – це шкідливі звички. Вони не тільки відбирають у нас роки життя, але і вимагають значних фінансових витрат.

  Про шкідливість тютюнових виробів можна говорити годинами. Сотні відео, книг, буклетів лякають нас незворотними наслідками куріння. Однак ні на одній пачці або у статті про шкідливою звичкою не описується про колосально великих витратах, якими вона загрожує.

  Відмова від цієї даній залежно це відчутна економія кожен місяць і ще велика щорічна. За найскромнішими підрахунками, щоквартально можна економити до 6000 тисяч рублів. Відповідно за рік ваш сімейний бюджет може збільшитися на 24 000 рублів.

  Що стосується алкоголю, то тут ситуація виглядає дещо інакше. Деякі люди просто не уявляють собі повноцінного відпочинку без вживання спиртного. При цьому у людини може отримувати маленьку зарплату і при цьому виділяти щодня кошти на пляшку пива.

  Якщо відмовитися від цієї звички, велика ймовірність придбання ноутбука в кінці року або відкриття своєї міні бізнесу.

  Радимо почитати: Який бізнес можна відкрити на дому з мінімальними вкладеннями

  Спосіб №8. Оптимізація виплат за кредитами

  Будь кредит передбачає собою борг, який рано чи пізно треба повернути.
  Як показує практика, багато людей, які одного разу позику, беруть цей процес згодом за звичку. Але мало хто знає, що якщо грамотно піЕкшн ти до оптимізації виплат, можна істотно скоротити переплату по кредиту.

  Так, наприклад, новий кредит здатний погасити старий достроково. Відповідно величина переплат у такому випадку буде менше. Однак перш, ніж йти на цей крок, необхідно детально прорахувати вигоду від цієї операції.

  ВАЖЛИВО!
  Оформляючи кредит, виберіть самий великий термін на його повернення, для того щоб Ваш щомісячний платіж був мінімальним. Нехай Вас не лякає підсумкова сума переплат.
  Нерідко проблеми, пов’язані з сімейним бюджетом виникають із-за підвищеного навантаження, яку створює обов’язок плати за кредитом. Набагато простіше віддавати банку за кредит, скажімо, 2 000 рублів, ніж 10 000 руб..

  Розумним рішенням, перш ніж взяти позику, буде детальне вивчення умов погашення кредиту в різних банках. Потім провести їх аналіз і вибрати найбільш вигідні. Не варто відразу вестися на красиву рекламу.

  Якщо вам все одно потрібна фінансова допомога, то читайте нашу статтю: «Де можна взяти грошей — швидкі способи знайти гроші»

  Спосіб №9. Боремося з «поглиначами грошей»

  «Бермудським трикутником» для Ваших фінансів є не тільки сигарети і алкоголь, але і на перший погляд нешкідливі потреби – невигідні тарифи телефонного зв’язку та Інтернету.

  Часто з невідомих причин, можливо в хвилини слабкості ми підключаємо яку-небудь додаткову послугу. У результаті абсолютно не користуємося їй, забуваємо, але тривалий час оплачуємо, не звертаючи уваги на те, куди йдуть гроші.

  Наполеон Хілл – знаменитий письменник і журналіст ХХ століття вважав, що витрачати завжди набагато простіше, ніж відкладати.

  Тому будьте готові до цього, перш ніж Ви навчитеся економити гроші.

  До найбільш вагомих поглиначів фінансів відносять:

  • алкогольна та тютюнова залежність (шкідливі звички);
  • невиправдані кредити (дорога техніка, машина не за соціальним статусом);
  • даремні послуги мобільного зв’язку та високий тариф на Інтернет.

  Загалом, кожна фінансова операція повинна бути виваженою.

  Спосіб №10. Встановлюємо лічильники на воду та газ

  Ну і останнім способом не стати володарем зайвих витратою є встановлення лічильників на газ та воду. При цьому не слід нехтувати вибором вигідною компанії, яка займеться монтажем приладів.

  Відсутність лічильників загрожує щомісячної переплатою. Адже тоді тарифи розраховуються виходячи з квадратури квартири або кількості в ній прописаних мешканців. Загалом, Ви платите за воду і газ, навіть у ті місяці, коли були відсутні вдома. Наприклад, були у відпустці.

  Примітно, що дані вкладення в придбання лічильників можна окупити всього за півроку.

  4. Як економити гроші в сім’ї — приблизна таблиця обліку витрат

  Як економити сімейний бюджет? Розглянемо економію грошей на прикладі таблиці

  Наведемо таблицю-приклад, завдяки якій ви можете заощадити свої гроші, оцінивши свої витрати по трьом категоріям:

  Категорія «1» — найнеобхідніші (потрібні) і важливі витрати будь-якої людини;
  Категорія «2» — другорядні витрати (витрати), які яким-небудь чином покращують рівень життя людини;
  Категорія «3» — шкідливі звички і розваги. Ці витрати швидше за все призводять до фінансових проблем і негативно впливають на фізичний та емоційний стан.

  Отже, сама таблиця як правильно економити гроші

  Обов’язкові (періодично)
  Категорія «1»
  Другорядні (разово)
  Категорія «2»
  Поглиначі грошей
  Категорія «3»
  Продукти харчування, їжа і т. д. Освіта (в деяких випадках можна віднести до Категорії «1») Кафе, ресторани, нічні клуби
  Комунальні послуги (вода, газ, електроенергія) Меблі Дорогі і непотрібні для здоров’я смаколики
  Транспорт (бензин, оплата вартості проїзду) Побутова та цифрова техніка Азартні ігри (покер, ставки тощо)
  Зв’язок (інтернет, будинок. і сот. телефон) Брендові речі та аксесуари Шкідливі звички (алкоголь, куріння)
  Одяг Хобі та захоплення Непотрібні опції різних пристроїв і процесів (індивідуально)

  5. Висновок

  Було б чудово, якби ця стаття допомогла Вам навчитися грамотно оптимізувати свої витрати і доходи, і Ви змогли б пройти весь шлях до розумної економії. Адже це мистецтво не тільки збереже значну частину сімейного бюджету, але й перетворює її в майбутню більш значну пасивну прибуток.

  Провести оптимізацію власних витрат необхідно у наступних напрямках:

 • Тарифи на Інтернет і мобільний зв’язок. Як вже говорилося, віддаємо перевагу тільки вигідним послуг, зайві — виключаємо.
 • Витрати на оплату проїзду в громадському транспорті. Необхідно купувати багаторазовий абонемент для поїздок у транспорті, яким Ви користуєтеся. Разові квитки обійдуться Вам набагато дорожче.
 • Автомобілістам слід економити на бензині і ДТ. Набагато вигідніше заправляти автомобіль на заправках однієї і тієї ж перевіреної мережі, ніж на різних. Тим більше, як постійному клієнту Вам можуть оформити дисконтну або бонусну картку.
 • Квартплата, яка включає в себе оплату електроенергії, води, газу. Дотримуйтесь правил економії: замініть звичайні лампи на енергозберігаючі, вимикайте не працюють прилади з розеток, якщо вони Вам не потрібні в експлуатації, установіть лічильники.
 • Оптимізація витрат на продукти харчування. Віддайте перевагу виключно домашньої кухні, купуйте тільки здорову їжу. Обмежте кількість походів у кафе, фаст-фуди і ресторани.
 • Розваги і інший дозвілля. Постарайтеся впоратися з хвилинними слабкостями, не зЕкшн снюйте покупки, під емоційним тиском. Проходьте повз дорогих брендів. Дотримуйтеся принципу: не одяг красить людину. Пам’ятайте, що кожен в цьому житті намагається заробити на Вашому легковажність. Особливо маркетологи і рекламні компанії.
 • Менше часу приділяйте телебаченню і цікавтеся справді цінною інформацією.

  Підводячи підсумок, можна впевнено сказати: економити гроші в родині реально навіть при маленькій зарплаті.

  Рекомендуємо також переглянути відео – Як економити гроші і планувати сімейний бюджет

  Все, що для цього потрібно це терпіння, завзятість, а так само дотримання рекомендацій даній статті.

  Нехай удача Вам посміхнеться, а рівень доходу збільшується в геометричній прогресії!

  (9голос(ів), середній: 4,78 з 5)
  Завантаження…

  Подивіться відео CEO проекту Територія Інвестування — Андрія Меркулова (вище)
 • Скачайте безкоштовну книгу Н.Мрочковского — 10 секретів грошей, які приховують багаті люди
 • Якщо вам терміново потрібні гроші — скачайте безкоштовний чекліст — що можна продати на Авіто прямо зараз
 • Дізнайтеся, як можна з нуля заробити на нерухомості від 20 тисяч рублів вже в найближчий тиждень