Як вибрати кулер для води

6-6-2021

 

Кулер для води можна зустріти майже в кожному закладі – він забезпечує питною водою персонал і клієнтів.  Будинки кулери використовують замість чайників і для охолодження води. У цьому матеріалі ми розберемося, чим відрізняються прилади і як підібрати оптимальний варіант. Також хочемо вам порекомендувати https://organic-water.com.ua доставку води по лівому і правому березі Києва додому або в офіс.

 

В основному кулери ділять за варіантом установки, типу охолодження, завантаженні бутлі і додатковим опціям.

Температура холодної води в кулерах залежить від типу охолодження і варіюється від +5 до +15° с. Так звана вода кімнатної температури іноді виявляється просто теплою: таке буває в кулерах з дуже компактною конструкцією, де прохолодна вода встигає нагрітися від гарячого бака.

Температура гарячої води у більшості кулерів приблизно однакова-від 88° с до 95° с, а у деяких екземплярів до 97-100°с.після нагріву пристрій вимикається, інакше може статися поломка. Для повторного нагріву потрібно знову натискати кнопку.

Показник нагріву залежить від датчика нагріву, на якому вказано номінал можливої температури. Потужність тена впливає на швидкість нагріву: зазвичай потужні тени ставлять на моделі зі збільшеним баком гарячої води. Зазвичай продуктивність нагріву становить 5 л / ч.

Пам’ятайте, що жоден кулер не нагріває воду саме до 100° с — це зашкодить його механізм.

Охолодження в кулерах для води буває двох типів-компресорне і електронне. Ця принципова відмінність впливає на продуктивність і ціну.

Компресорне охолодження відбувається за допомогою компресора і фреону, як в класичному холодильнику. Воно досить сильне: температура води підтримується в районі 5-10° с. Продуктивність компресорного кулера – 2 л на годину, тому такі моделі підходять для місць з великою прохідністю і для цінителів холодної води.

Бак холодної води в таких моделях зроблений з нержавіючої сталі, а сам прилад досить важкий. Перевозити кулери з компресорним охолодженням потрібно тільки вертикально, інакше може витекти фреон, і поломку не визнають гарантійним випадком.

Електронне охолодження відбувається за допомогою плати Пельтьє: ефект Пельтьє — це коли різниця температур виникає при протіканні електричного струму. Такий тип приладів набагато слабкіше компресорних: температура води буде в районі 10-15° с, а потужність — близько 0,7 л на годину.

Бак для холодної води зазвичай пластиковий, і в жарку погоду можна зіткнутися з нестачею потужності — вода буде теплуватою. Кулери з електронним охолодженням набагато дешевше компресорних і важать менше. Їх можна перевозити в горизонтальному положенні.

Також є кулери без охолодження: вони здатні просто зберігати і подавати свіжу воду кімнатної температури або на додачу нагрівати її.

Найчастіше зустрічаються високі і місткі підлогові кулери для води, які бувають компресорними і електронними. Прилади можуть комплектувати різними додатковими функціями, наприклад, холодильником, шафкою, газуванням або навіть кавоваркою.

Підлогові кулери відрізняються способом завантаження бутлі з водою-вона може бути верхньою і нижньою. Апарат з нижнім завантаженням зручніше: громіздку ємність з водою вагою 20 літрів не доведеться піднімати, досить прибрати в спеціальний відсік в нижній частині апарату.

Настільні кулери для води-компактні за розмірами, тому такі моделі найчастіше вибирають для будинку, де не потрібен великий обсяг води. За потужністю настільні варіанти не відрізняються від підлогових, а охолодження також буває компресорним і електронним. Завантаження бутлі-завжди тільки зверху.

Вода в кулері з нижнім завантаженням закачується в бак за допомогою електричної помпи, яку з’єднують з шийкою бутлі.