Вибираємо код КОАТУУ для ТОВ та ВП — Коди КВЕД вантажоперевезення

548

Для починаючого підприємця безумовно важливо офіційне оформлення своєї діяльності, щоб уникнути наслідків з боку податкових структур.

Зміст

 • 1. Коди КВЕД для ІП і ТОВ
 • 2. Вантажоперевезення — реєстрація діяльності
 • Коди КВЕД вантажоперевезення
 • 3. Системи оподаткування
  • Податок на поставлений дохід
  • Спрощена система оподаткування
 • 4. Оптимізуйте доходи і витрати
 • 5. Висновок

1. Коди КВЕД для ІП і ТОВ

КОАТУУ – це Загальноросійський Класифікатор Видів Економічної Діяльності.

Давайте розберемося, який КВЕД на даний момент актуальне. (Завантажити актуальні КВЕД 2016 року (ОК 029-2014 (КДЕС РЕД. 2) можете тут)

Діючі коди КВЕД (станом на 2016 рік):

 • ОКВЕД ОК 029-2001 (КДЕС ред. 1) від 06.11.2001;
 • ОКВЕД ОК 029-2007 (КДЕС ред. 1.1) від 22.11.2007;
 • ОКВЕД ОК 029-2014 (КДЕС ред. 2).

Увага! При виборі виду діяльності ПІДПРИЄМЕЦЬ може скористатися тільки кодами КВЕД ОК 029-2001 (КДЕС ред. 1) від 06.11.2001. (Скачати коди КВЕД для ІП ОК 029-2001 можете тут )

2. Вантажоперевезення — реєстрація діяльності

Якщо Ви плануєте займатися безпосередньо вантажоперевезеннями, то Вам необхідно подати зЕкшн снює реєстраційні функції податковий орган за Вашим місцем проживання заяву про держреєстрацію фіз. особи як індивідуального підприємця (форма № Р21001), вона буде розглянута протягом п’яти робочих днів, потім Вам видадуть ОГРНИП. (Детальну інструкцію як відкрити ТОВ самостійно читайте тут)

Важливо врахувати, що в ряді регіонів існують спеціальні податкових інспекції, що займаються реєстрацією, тому Вам краще уточнити в інспекції, в якій ви зареєстровані за місцем прописки, у який податковий орган подається заява.

Коди КВЕД вантажоперевезення

Розглянемо приклад вибору кодів ОКВЕД для діяльності вантажоперевезень. Відповідно до Загальноросійським класифікатором видів економічної діяльності код КВЕД з вантажоперевезень буде 60.24, який застосовний, якщо ви займаєтеся діяльністю автомобільного вантажного транспорту.

Існують підвиди цього коду – код 60.24.1-діяльність автомобільного вантажного спеціалізованого транспорту та код 60.24.2 для неспеціалізованого транспорту.

3. Системи оподаткування

Для індивідуального підприємця простіше всього застосовувати такий податковий спецрежим як єдиний податок на поставлений дохід для окремих видів діяльності (іменований ЕНВД). (Рекомендуємо прочитати статтю: «Як відкрити ІП»)

Податок на поставлений дохід

Заяву на перехід на ЕНВД по грузоперевозкам також подається в податкову структуру за Вашим місцем проживання, де вказується вид діяльності і дата переходу. Слід врахувати, що за законом заява подається протягом п’яти робочих днів обов’язково ПІСЛЯ початку зЕкшн снення діяльності, тому якщо Ви поки не почали працювати, то краще подавати таку заяву саме після того, як Ви будете абсолютно впевнені в отриманні замовлень на зЕкшн снення вантажоперевезень.

Індивідуальний підприємець неодмінно після отримання ОГРНИП повинен відкрити рахунок (розрахунковий) в кредитній установі (банку). (Які банки не перевіряють кредитну історію читайте тут)

Насправді, його також необхідно відкривати, тому що ті контрагенти, з якими Ви й надалі будете контактувати в процесі роботи, в основному, будуть оплачувати вироблені вантажоперевезення безготівковим шляхом, тобто перерахуванням грошових сум на Ваш розрахунковий рахунок.

Не забудьте після відкриття ІП встати на облік в страхових фондах (ПФР, ФСС), щоб сплачувати обов’язкові фіксовані платежі.

Для застосування ЕНВД вам потрібно буде тільки вказати кількість одиниць використовуваного у вантажоперевезеннях транспорту. Отриманий дохід не буде мати значення: чи станете Ви заробляти в місяць 10 тисяч рублів або ж 1 мільйон, — для податкової декларації це не матиме значення.

Система оподаткування для бізнесу вантажоперевезень

До речі, податкова декларація по єдиному податку поквартальна і подається не пізніше 20-го числа місяця, який йде за звітним кварталом, відповідно, її необхідно подавати до 20-го січня до 20-го квітня, до 20-го липня і до 20-го жовтня. Податкова ставка становить 15%, але також є коэффциенты-дефляторы К1, який встановлюється на федеральному рівні щорічно і К2, що встановлюється нормативними актами місцевих органів влади залежно від зЕкшн снюваних видів діяльності. Дані коефіцієнти, як правило, мають стимулюючий вплив і суттєво не обтяжують податковий тягар платників податків.

Якщо у індивідуального підприємця найманих працівників немає, то він може відняти ту суму сплачених до ПФР страхових внесків у звітному кварталі, за який подається податкова декларація, у 100% розмірі, тобто сума єдиного податку до сплати може бути дорівнює 0 рублів, погодьтеся, що це дуже вигідно. (Читайте також — Як відкрити інтернет магазин з нуля )

Якщо ж Ви все-таки плануєте наймати працівників, то тоді можна зменшити обчислену суму податку на суму своєчасно не сплачених страхових фондів внесків, але не більше, ніж на 50%. Важливо не забувати подавати податкові декларації та сплачувати внески вчасно, тоді у податкових органів, а також у страхових фондів не буде Вам зайвих претензій, а значить не буде перешкод у веденні свого бізнесу.

В деяких регіонах, наприклад, в місті Москві, немає ЕНВД, тому попередньо уточніть в інспекції, де Ви перебуваєте на обліку, прийнятий в регіоні закон про застосування на його території єдиного податку на поставлений дохід, у разі якщо такого закону немає, то тоді можете подати повідомлення про застосування УСН (спрощена система оподаткування).

Дана заява подається до інспекції протягом тридцяти днів з дати реєстрації підприємництва (дата реєстрації буде вказана в ОГРНИП). Дана система теж досить проста, але тут будуть враховуватися всі Ваші отримані від зЕкшн снення вантажоперевезень доходи, тому дана система в порівнянні з ЕНВД вельми програється у разі отримання великих сум вознагражений.

Всі отримані Вами доходи будуть фіксуватися на розрахунковому рахунку, до якого у податкових органів є доступ, тому всі ваші доходи будуть ретельно перевірятися, тому у податковій декларації оптимальніше всього відображати всі суми, які отримали за цілий рік роботи у зв’язку з тим, що податкова декларація за ССО є річний, тобто подається індивідуальними підприємцями один раз на рік і не пізніше 30-го квітня.

Спрощена система оподаткування

До спрощеної системи оподаткування є два можливих об’єкта оподаткування – це «доходи» і «доходи, зменшені на величину витрат».

Зазвичай для доходів застосовується ставка 6%, а для «доходів, зменшених на величину витрат» — 15%.

Об’єкт «доходи» — самий простий варіант: Ви враховуєте свої доходи, сплачуєте щоквартальні авансові платежі з урахуванням 6% від суми отриманих у звітному кварталі доходів, а в кінці року вже подаєте податкову декларацію та исчисляете суму податку за ставкою 6% від суми отриманого в податковому періоді доходів.

Якщо ж ви надумали враховувати свої витрати, то обов’язкова до ведення спеціальна книга обліку зроблених витрат і отриманих доходів організацій та ВП, які застосовують спрощену систему оподаткування (ССО). Цей облік можна вести як у письмовому вигляді, так і в електронному.

Всі враховані Вами витрати в процесі зЕкшн снення вантажних перевезень повинні бути підтверджені, то є у Вас в обов’язковому порядку повинні бути збережені всі товарні чеки, накладні, платіжні доручення та інші документи, які підтверджують оплату – якщо ж у Вас їх не буде в наявності, то працівники податкового органу, можуть порахувати такі витрати документально непідтвердженими і донарахувати суму податку, яка потім підлягає сплаті в бюджет, а також пред’явити штраф за статтею 122 Податкового кодексу Російської Федерації, яка передбачає, як мінімум, ще й додаткові 20% від донарахованої в процесі перевірки суми. (Читайте також — Чим відрізняється ТОВ від ІП)

Інструкція як вибрати код КОАТУУ для ІП і ТОВ — відео

4. Оптимізуйте доходи і витрати

Для того щоб ефективно вести бізнес, підприємцю обов’язково слід зайнятися питанням оптимізації витрат і доходів підприємства. Кращі поради в цьому випадку можна знайти в книгах від відомих успішних підприємців, які готові поділитися секретами власного успіху. В деяких книжках можна знайти секрети, якими зазвичай багаті діляться досить рідко. Такі книги цінуються особливо, тому обов’язково прочитайте книгу:

Скачайте безкоштовну книгу
10 секретів, про які мовчать багаті люди
<img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

Подивіться відео про те, як слід прагнути до успіху підприємцю:

5. Висновок

Ознайомившись з вищевикладеною інформацією про коди КВЕД для ТОВ та ВП, у тому числі і з кодом (КВЕД вантажоперевезення) загальноросійського класифікатора видів економічної діяльності, будьте уважні у виборі системи оподаткування, що застосовується і розвивайте свій бізнес з вантажоперевезень грамотно.

(2голос(ів), середній: 4,50 із 5)
Завантаження…

Скачайте актуальні КВЕД 2016 року на нашому сайті
 • Подайте в податковий орган заяву про держреєстрацію фіз. особи як індивідуального підприємця, якщо плануєте вантажоперевезення
 • Прочитайте безкоштовну книгу з 10 секретами про заробіток і підвищіть ефективність вашого бізнесу