Скільки можна заробити на роботі в Польщі?

7-11-2019

Все більше українців щороку їде на роботу за кордон. З чим пов’язана така ситуація? Перш за все, українців не влаштовує той рівень заробітної плати, яку пропонують вітчизняні підприємці. По-друге, зараз можна влаштуватися на роботу в ЄС без будь-яких проблем, до того ж – офіційно. Для прикладу, від роботодавців з Польщі щороку надходить все більше пропозицій для українських працівників. Щоб переглянути всі актуальні вакансії на роботу в Польщі https://visa-pro.com.ua/job/, краще зверніться до професіоналів. У кадровій агенції фахівці вам допоможуть підібрати саме ту вакансію, яка вас повністю влаштує і по оплаті, і по обов’язкам. Звичайно ж, такі фахівці допоможуть офіційно влаштуватись, адже це найбільш вигідний і безпечний варіант для всіх.

Звичайно ж, кожного працівника перед від’їздом за кордон цікавить, скільки він буде заробляти. Тому ми зробили невеликий аналіз, який допоможе зрозуміти як заробити максимум та мінімізувати свої витрати під час роботи в Варшаві або іншому польському місті.

Вакансії та зарплати

На сьогоднішній день перелік вакансій на роботу в Польщі дуже широкий. Зокрема, є безліч пропозицій і для чоловіків, і для жінок, і для студентів, і для сімейних пар. Зорієнтуємо вас з оплатою, а далі порахуємо приблизний рівень зарплати за місяць.

Отже, оплата за працю в Польщі буде такою:

  • сортувальник – 11-12 PLN/год;
  • пакувальник – 11-13 PLN/год;
  • будівельник – 15-20 PLN/год;
  • прибиральниця, покоївка – 11-13,5 PLN/год;
  • різноробочий – 11-12 PLN/год;
  • арматурник – 12 PLN/год;
  • працівник на завод – 11-13 PLN/год;
  • збір овочів у теплиці – 10 PLN/год;
  • зварювальник – 15-17 PLN/год;
  • швачка – 10-14 PLN/год.

Є й інші вакансії, проте ми навели найбільш актуальні пропозиції на сьогоднішній день. На більшість з цих посад беруть людей без знання мови. Також потрібно багато працівників у сільське господарство, їх оплата зазвичай не погодинна, а нараховується за кількість зібраного урожаю. Найбільш вигідно та безпечно влаштовуватись працювати по контракту.

Отже, давайте порахуємо приблизний рівень заробітної плати, яку можна отримати за місяць, якщо працювати 6 днів щотижня, по 10 годин:

12 PLN/год х 10 год х 26 робочих дні = 3120 злотих нетто, тобто «чистими»

Звичайно, чим вищою буде погодинна зарплата, тим більший дохід ви отримаєте. Наприклад, обираючи роботу в Варшаві https://visa-pro.com.ua/misto/varshava, ви можете отримувати більший дохід, ніж у маленькому польському містечку.

Витрати при працевлаштуванні в Польщі

Окрім доходів, будуть ще й витрати. В основному – на проживання та харчування. Обираючи вакансію на роботу в Польщі, обов’язково уточнюйте, чи надає роботодавець житло. Якщо так, то дізнайтесь ціну. Зазвичай працівникам надають житло за мінімальну ціну, або й взагалі безкоштовно. Будьте готові, що можуть запропонувати житло типу гуртожитків – приблизно по 4 людини у кімнаті.

Також будуть витрати на харчування. Якщо вас влаштує робота у Варшаві або у іншому польському місті, то орієнтуйтеся, що ціни у супермаркетах будуть такі ж, як і у нас, інколи на 10-15% вищі. Тому великих витрат на харчування у вас не буде.