Telegram: огляд кращих криптовалютных ботів 2018 року

563

Месенджер Телеграм з’явився в 2013 році – всього на чотири роки пізніше, ніж перша криптовалюта биткоин.


Здавалося б, між цими подіями не може бути нічого спільного: месенджер призначений для швидкого обміну повідомленнями, в той час як биткоины являють собою суперсучасну електронну готівку.


Але Телеграм здатний виконувати й інші функції, крім дзвінків та відправлення повідомлень: наприклад, деякі програми, діючі на його платформі (так звані боти) створені спеціально для роботи з різними видами кріптовалюти, а їх можливості настільки широкі, що можуть скласти серйозну конкуренцію традиційним сервісів.

Таким чином, ці два продукти цифрової епохи здатні взаємодіяти між собою.

Нижче представлений огляд найкращих ботів, які допомагають користувачам Телеграм орієнтуватися у світі кріптовалюти і успішно їй торгувати. Щоб знайти їх у пошуку месенджера, треба на початку поставити значок @, а в кінці — слово bot.

Зміст

 • BTC-банкер – кращий бот для купівлі-продажу биткоинов.
 • LTC banker, Dash banker, Dogecoin banker – боти для продажу інших видів кріптовалюти
 • CryptoBitBot – відмінний інформаційний бот для р2р і бірж
 • Биткоинчик – для тих, хто хоче знати про всі биткоине
 • Coin Rank Bot – для тих, хто хоче бачити рейтинг криптовалют

BTC-банкер – кращий бот для купівлі-продажу биткоинов.

@btcBankerBot

@BTC_CHANGE_BOT

Цей самий популярний і часто використовуваний бот є сервісом для зберігання биткоинов і торгівлі ними.

Інтерфейс підтримує кілька мов, у тому числі російську.

Запускаючи бот, ви отримуєте новий гаманець, на який можете переказувати кошти з інших приналежних вам гаманців, а також продавати і купувати їх у інших користувачів. Функції самого бота при цьому зводяться до того, щоб звести продавця і покупця, а також гарантувати проведення операції, якщо вони прийшли до угоди; безпосередньо торгівлею сам бот не займається.

Якщо ви хочете купити биткоины з допомогою ВТС-банкера, для початку вам потрібно визначитися зі способами оплати. Система надає безліч варіантів: електронні гроші (Яндекс.Гроші, ВэбМани і інші російські платіжні системи), оплата з карти більшості банків (Ощадбанк, ВТБ, Райффайзен тощо), оплата телефону, подарункові карти.

Навіть якщо ви хочете придбати биткоины за готівку, бот сформує список продавців і їх адреси, де ви можете зЕкшн снити оплату.

Після вибору способу оплати биткоин покаже вам всі можливі пропозиції. Першим у списку буде йти пропозицію з найбільш вигідною для вас ціною.

Ви можете подивитися досьє на кожного продавця, де вказані відгуки про нього інших користувачів, його рейтинг, кількість проведених угод і їх обіг, пройдена верифікація.

Якщо покупця все влаштовує, можна переходити до операції, якщо немає — продовжувати пошук.

Пропоновані ціни бувають різними. Іноді можна знайти щось дешевше, ніж у звичайному обміннику, іноді – ні. У будь-якому випадку, у користувача завжди є можливість вибору.

Коли продавець обраний, покупець отримує дані гаманця або карти, на яку потрібно переказати гроші. Після того як вся сума наЕкшн де на рахунок продавця, бот спише з його гаманця потрібну кількість биткоинов і переведе покупцеві. Комісія при цьому складе не більше 1%. Система гарантує оплату, так що покупець нічим не ризикує.

Точно також відбувається і продаж биткоинов – ви визначаєте ціну і виставляєте криптовалюту на продаж, а бот знаходить покупців.

Даний спосіб хороший, коли продати/купити валюту потрібно швидко.

Якщо ж ви не дуже поспішаєте і хочете зЕкшн снювати операції з максимально вигідним курсом, то вам потрібно перейти в розділ «Заявки». Там необхідно вибрати один з безлічі способів оплати, суму покупки/продажу, курс та інші умови. Як тільки знайдеться людина, яку влаштує ваш курс, бот зведе вас.


Крім того, система дозволяє користувачам виписувати биткин-чеки і виводити биткоины на інші гаманці.

Також бот має чат російською та англійською мовою, спеціальний новинний канал про криптовалютах і зміни в роботі самого бота, і партнерську програму, що дозволяє отримувати 90% комісії від нових користувачів, яких ви сюди приведете.

Загалом, функціонал бота дуже нагадує функціонал криптовалютных бірж – різниця полягає лише в тому, що він прив’язаний до аккаунту Телеграм.

LTC banker, Dash banker, Dogecoin banker – боти для продажу інших видів кріптовалюти

@LTC_CHANGE_BOT, @DASH_CHANGE_BOT, @DOGE_CHANGE_BOT


Биткоин – найпопулярніша і найдорожча криптовалюта, але є безліч інших видів «цифрового золота», в тому числі деш, латкоин і догкоин — а також боти, створені для торгівлі цими монетами.

Деякий час тому існував Ethereum бот, але зараз він не працює.

Всі ці боти були створені тими самими розробниками, що і BTC-banker; вони мають подібний функціонал і інтерфейс.

Тут можна шукати оголошення на купівлю або продаж, а також розміщувати власні оголошення по вибраній вами ціною, виписувати чеки і виводити монети з системи.

CryptoBitBot – відмінний інформаційний бот для р2р і бірж

@CryptoBitBot

Цей бот створений не для торгівлі, а для інформаційної підтримки тих користувачів, які хочуть бути в курсі всіх новин зі світу кріптовалюти – наприклад, для бажаючих торгувати на біржі. Бот має такі функції:

 • Показує актуальний курс биткоина, а також ефіру на біржі Poloniex і BTC-e (друга біржа зараз не працює).
 • Показує графік криптовалют за даними біржі BTC-e (її діяльність тимчасово призупинена, і ця функція поки недоступна).
 • Показує капіталізацію ринку цифрових монет і той обсяг, який займає биткоин порівняно з іншими криптовалютами Користувач може дізнатися дані по капіталізації будь-якого виду валюти або декількох валют.
 • Дані по обміну – сервіс показує п’ять найбільш вигідних обмінників, де можна купити биткоин, ефір і лайткоин.
 • Повідомлення про зміну курсу – сервіс може повідомити вам, коли ціна кріптовалюти на біржі досягне того рівня, який ви самі встановили. Ця функція допоможе тим, хто вирішив продати або купити монети за визначеним курсом, але не хоче щодня відслідковувати його зміна.
 • Прив’язка до гаманця сервісу Blockchain.info – з допомогою цієї функції можна відправляти биткоины з Телеграм на іншу адресу.

CryptoBitBot володіє широкими можливостями і надає дуже актуальну інформацію, але частина сервісів пов’язана з діяльністю біржі BTC-e, яка зараз не працює — тому в даний час функціонал бота обмежений,

Биткоинчик – для тих, хто хоче знати про всі биткоине

@bitcoinschool_bot

Це ще один інформаційний бот, який надає всю найактуальнішу інформацію про биткоинах. Він складається з наступних розділів:

 • Про биткоине просто — ознайомча частина, яка розповідає про те, що таке биткоин, навіщо він створений, як на ньому можна заробити, що з ним можна робити; також тут доступні посилання на великі форуми від биткоины і його офіційний сайт.
 • Відео – тут можна знайти посилання на кілька десятків відео на Youtube про криптовалюте. Там є як короткі ролики, так і серйозні відео на півтора-два години.
 • Література – тут зібрані посилання на матеріали, які мають статус офіційних, в тому числі – серйозні дослідження та доповіді про биткоине. Серед матеріалів цього розділу – стаття творця биткоина Сатоши Накамото, доповідь Уряду Сполученого Королівства Великобританії, лекції Прінстонського університету про криптовалюте.
 • Статті – розділ містить колекцію посилань на найпопулярніші статті про «цифровому золоті».
 • Додатки – містить посилання на додатки, створені для роботи з криптовалютой на смартфонах на базі Android, а також IPhone і комп’ютерах під MacOS.
 • Біржа – розділ містить короткі характеристики та посилання на десять найпопулярніших в Росії і в світі бірж, у тому числі EXMO, Localbitcoins, Yobit, а також на бот BTC banker.
 • Сховища – розділ про онлайн-гаманцях і Coinbase Blockchain.info.
 • Курс – цей розділ сам по собі не показує курс биткоина, але дає посилання на сторінку з актуальним курсом, а також рекомендує програми для відстеження його динаміки.
 • Інвестиції – розділ містить посилання на майнинговый ресурс Genesis Mining.
 • Радянська соціально-меЕкшн на блокчейн-платформа Голос – тут можна знайти короткий опис цього проекту з посиланнями.
 • Slack спільноти – містить короткий опис спільноти Slack, а також більше десяти посилань на інші спільноти, присвячені криптовалютам Ethereum, DASH, ZCash і біржі Bittrex.

Биткоинчик не є вичерпним джерелом знань про биткоине або навчальним курсом по роботах з криптовалютами, однак цей бот містить масу корисної інформації для тих, хто тільки недавно почав цікавитися цифровою готівкою.

Coin Rank Bot – для тих, хто хоче бачити рейтинг криптовалют

@coinrankbot

Цей інформаційний биткоин бот показує актуальну ціну, капіталізацію і рейтинг найпопулярніших криптовалют.

Досить натиснути одну із кнопок (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple) або ввести назву валюти, щоб програма видала всю інформацію.

Хочете заробляти на криптовалюте, використовуючи тільки перевірені схеми? Рекомендуємо пройти безкоштовний онлайн-тренінг “Як заробити на криптовалютах в наступні 3 місяці (5 конкретних способів)”.