Що таке криптовалюта

7-18-2021

Криптовалюти продовжують викликати інтерес у всіх, хто шукає нових шляхів інвестування. Сьогодні всі, включаючи тих, хто ніколи в своєму житті не цікавився інвестиціями, раз у раз замислюються: а, може, прикупити біткойнов (або хоч якусь його частину, наскільки грошей вистачить) або яку іншу, поки недооцінену, цифрову валюту на зразок https://uwim.io/ru хіба мало що.

Пропонуємо розібратися в термінології і зрозуміти, що відбувається з цими електронними валютами. Не встигли електронні гроші зробити дочку-криптовалюта, як тут же виник ніким не контрольований ринок криптовалюта.

Дуже важлива порада дає рбк:»перед тим, як інвестувати кошти, ще раз подумайте про те, що цінність випускаються в його рамках токенов, які потім будуть торгуватися на спеціальних кріптобіржах, ніхто не гарантує”.

Так що ж – можна? напевно, можна. Але скористатися цими активами на території країни в офіційному полі обміну валютою поки неможливо.

Тепер трохи про термін “токен” – це одиниця обліку, яка використовується для представлення цифрового балансу в деякому активі. Найбільш підходящим терміном в російській мові для токен (token) буде «жетон». Тому стає зрозуміло, що в електронному просторі токен – це подоба грошей. Таким чином, тлумачачи проект закону про цифрові активи, можна зрозуміти, що біткойн, як і інші цифрові і криптовалюта є токен(ами).

Розберемося, що ховається під терміном «криптовалюта», що це простими словами, і чому вона називається саме так. Саме найменування crypto currensy, що означає “криптовалюта«, з’явилося в журналі» форбс” в 2011 році. І з тих самих пір назва міцно увійшло в ужиток. Криптовалютою називають особливий різновид електронного платіжного засобу. Строго кажучи, це математичний код. Називається вона так через те, що при зверненні цих цифрових грошей використовуються криптографічні елементи, а саме електронний підпис. Одиницею виміру в цій системі вважаються “коіни «(буквально – »монети”). Криптовалюта не має ніякого реального вираження типу металевих монет або паперових банкнот. Ці гроші існують виключно в цифровому вигляді. Принциповою рисою, що відрізняє кріптоденьгі від справжніх, є спосіб їх виникнення в цифровому просторі. Так, реальні платіжні засоби потрібно спочатку внести на певний рахунок або електронний гаманець, а кріптовалютние одиниці з’являються вже в електронному вигляді.

Наприклад, свіфткойн( swiftcoin), запатентована в 2011 році даніелем бруно, є першою цифровою валютою, цінність якої прив’язана до витрат електроенергії, вона також одна з перших, запатентованих в сша криптовалют.

Грідкойн (gridcoin) офіційно запущений 16 жовтня 2013 року розробником під псевдонімом роб халфорд. Ключовою особливістю gridcoin є те, що емісія пов’язана з участю в наукових розподілених обчисленнях, тобто користувачі отримують винагороду за «обчислювальний внесок» в науку.

Авроракойн — auroracoin) – криптовалюта, запущена в лютому 2014 року як ісландська альтернатива біткойн(у) і ісландської кроні. Невідомий творець або творці використовують псевдонім baldur friggjar óðinsson (або одіссон).