Інфраструктурні та енергозберігаючі проекти – територіальним громадам

8-12-2020

У Києві пройшла відеоконференція з впровадження інфраструктурних та енергозберігаючих інноваційних проектів УСПП для об’єднаних територіальних громад. Серед учасників – більше 300 представників з Латвії, Литви та України, а сам захід знайшов підтримку Міністерства розвитку громад та територій України.

Сучасний розвиток  економіки і інфраструктури вкрай потребує новітніх технологій. Запаси міцності, напрацьовані ще за радянських часів – великі  теплові, каналізаційні  централізовані  системи  тощо – добігають природного  кінця. В середовищі соціально відповідальних промисловців і підприємців активно поширюється думка про нову філософію розробки та використання обладнання в цих сферах – воно має бути децентралізованим, зручним, надійним, таким, що може впроваджуватися в малих системах, та головне – екологічно  безпечним. Розробляючи  нові підходи до надання та споживання вказаних  послуг, в УСПП, наприклад, пропонують своїм членам перевірений якісний продукт. Про нього також йшлося на відеоконференції. 

 Ключовим напрямком стала презентація литовського обладнання Traidenis з біологічної очистки стоків. Його призначено для ефективного очищення комунально-побутових стоків як приватних  будинків, так і невеликих міст до 10 тис. жителів. Обладнання виключає потрапляння бруда  в ґрунти та водойми, зберігає здоров’я людей. В ЄС давно використовуються  модульні системи очищення стічних вод, які не потребують постійного обслуговування, довготривалі у використанні та можуть бути адаптовані під потреби будь-якого об’єкту. 

Унікальні технології обігріву, охолодження та зменшення вологості в приміщенні Wasserkabel Baltic представили латвійські партнери. Йдеться про капілярні мати, що можуть бути вмонтовані в різну поверхню та виділяти  тепло через інфрачервоне випромінювання. Вони ж працюють за потреби і на охолодження. У контексті їх впровадження є  можливість аутсорсингу для українських монтажних бригад чи запуск частини виробництва на українській території, до прикладу – вже готових гіпсокартонних плит чи металевих панелей.  

Компанія «Enterprise Ukraine», що об’єднує підприємців –– членів УСПП,  презентувала  системи знезараження повітря на основі ультрафіолету – рециркулятори повітря. Аналогічні системи вже давно встановлюють в аеропортах, літаках, торгових центрах за кордоном, щоб максимально запобігти поширенню вірусів і бактерій.  Повітря,  проходячи через рециркулятор, практично повністю очищається від патогенних часток  і вірусів. Тут особливо важливий  соціальний аспект новації – адже лікарні, торгові зали, ресторани, офіси – повинні повноцінно працювати, а дитячі садки, в перспективі школи і університети – не бути зоною ризику для  молоді. 

 «В УСПП готові всіляко допомагати об’єднаним територіальним громадам – забезпечити участь місцевих підприємців  у процесах виробництва,  надати сприяння у  доставки до  споживачів  унікальної продукції, поділитися будь-якими інноваційними ідеями», – наголосив президент союзу Анатолій Кінах.