як вибрати камеру відеоспостереження

10-21-2020

not found

немає товарів

Який формат камери відеоспостереження мені підходить?

Останнім часом в середовищі користувачів і фахівців часто побутує така думка:

Це не зовсім так!

По-перше – порівнювати потрібно камери з рівною роздільною здатністю.

По-друге – це порівняння має сенс як мінімум в тому випадку, якщо в камерах використані однакові матриці і об'єктиви. Іншими словами, порівнювані камери повинні мати однакову чутливість, кут огляду, динамічний діапазон, відношення сигнал / шум і інші параметри.

Тільки при дотриманні цих трьох умов можна говорити що результат порівняння був об'єктивним.

IP камера показує краще аналогової завжди в разі,

Одна з причин того, що IP камера показує краще, при інших рівних умовах, криється в тому, що цифровий відеопотік від IP камер не боїться перешкод і відеокартинка буде однаковою, незалежно від того, якої довжини з'єднувальний кабель – 2м або 100м.

Порівняння цифровий і аналогової камер одного класу (

Аналогові камери формату HDCVI належать до серій Professional,

З наступного відео видно, що Full HD аналогові камери HDCVI серій PRO, при своїй невисокій ціні, конкурують з недорогими IP камерами по чіткості картинки і передачі кольору.

Приклад відео аналогової Full HD відеокамери DH-HAC-HDBW2231F (в настройках youtube встановіть дозвіл 1080p)

В даний час (початок 2019 р) вартість IP камер з фіксованим об'єктивом майже в 2 рази перевершує вартість подібних аналогових, що володіють тими ж основними характеристиками. Потрібно відзначити, що дане співвідношення справедливо тільки при порівнянні IP і аналога в абсолютно однакових корпусах, з однаковим модулем нічний ІК підсвічування.

Так наприклад аналогова Full HD камера DH-HAC-HFW1220SP-S3 варто 1008 гр, тоді як DH-IPC-HFW1230S-S3 – 2100 гр.

Відмінність в ціні між IP камерами і аналоговими практично відсутні в такому сегменті як роботизовані камери (Speed Dome).

Тепер, коли ми трохи розібралися, перейдемо до головного питання: «як вибрати формат камери?"

Тут може бути кілька варіантів:

Варіант 1

У вас ще не було встановленого відеоспостереження, вам потрібно спостерігати віддалено за одним приміщенням, під'їздом, місцем парковки автомобіля, торговим залом і ін. І ви, перебираючи всі можливі формати, роздумуєте – яку камеру купити.

В цьому випадку краще зупинитися на IP камері, як на пристрої, одного якого досить для віддаленого відеоспостереження через інтернет і запису відео на вбудовану карту пам'яті або в хмару.

Аналогова камера в даному випадку програє, так як для запису вам буде потрібно відеореєстратор з встановленим HDD.

Варіант 2

Ви створюєте систему відеоспостереження за декількома приміщеннями, за ділянкою навколо будинку, невеликим магазином і іншими невеликими об'єктами.

В цьому випадку, вам доведеться відповісти для себе на питання: "Який комплект мені краще підходить – цифровий або аналоговий?". Основними вихідними даними будуть:

1. Необхідна дозвіл

Від дозволу (вимірюється в мегапікселях) залежить здатність камери розрізняти дрібні об'єкти. На відміну від IP систем, реальний дозвіл аналогової відеокамери може знижуватися в залежності від довжини кабелю і наведених перешкод. Якщо застосовується якісний коаксіальний кабель і роз'єми, вплив може бути зведене до мінімуму.

2. Бюджет системи

Вартість IP комплекту, c урахуванням витрат на кабель, при тому ж класі входять в комплекти відеокамер буде відрізнятися на 50% в більшу сторону від аналога на невеликих системах і практично відсутні в протяжних системах, де відстань від камер до відеореєстратора 100 м і більше. Це відбувається через те, що витрати на кабель в аналоговій системі вище ніж в цифровий.

Це не зовсім так!

Оскільки на підсумкове якість аналогового Full HD відео дуже сильно впливає правильний вибір кабелю і якісний монтаж – це пред'являє певні вимоги до якості (вартості) кабелю і до навичок установника.

В цей же час, для монтажу системи на IP камерах, особливо якщо в камерах є PoE, установник позбавлений необхідності прокладати різні кабелі для даних і харчування. Вартість же UTP кабелю для монтажу IP відеоспостереження набагато нижче ніж вартість кабелів для відеосигналу і харчування в аналоговій системі.

варіант 3

У вас вже є працююча система відеоспостереження на аналогових камерах стандартного дозволу D1 або 960H, але якість відео вас не влаштовує і ви замислюєтеся над тим, як замінити її на Full HD не змінюючи існуючий кабель. На допомога приходять аналогові камери високої роздільної здатності форматів HDCVI, HD-TVI і AHD.

В цьому випадку заміну можна робити поступово, починаючи з установки мультиформатного відеореєстратора, який буде підтримувати камери D1 і 960H, які вже є в системі і, крім того, буде працювати з новими аналоговими камерами з роздільною здатністю Full HD і вище.

> Максимальна роздільна здатність – 16 Мп;

> Ні шумів і перешкод на зображенні обумовлених лінією зв'язку;

> Технологія Wi-Fi дозволяє будувати бездротові системи IP відеоспостереження;

> Оптоволоконний кабель дозволяє створювати протяжні системи простіше і дешевше;

> Інтелектуальний аналіз відеопотоку дозволяє здійснювати відеозапис по таких подій як: вторгнення в виділену зону, виявлення підкинутих предметів, виявлення зниклих предметів, виявлення осіб і інших об'єктів в кадрі;

> IP камери серій Smart дозволяють розпізнавати обличчя і звіряти їх з базою осіб, розпізнавати автомобільні номерні знаки, управляти виконавчими пристроями, такими як шлагбауми і багато іншого;

> Технологія P2P в IP камерах споживчих серій дозволяє максимально спростити настройку перегляду IP камер через смартфон для користувача.

> Деяка затримка зображення (0,3 – 1,5 сек) залежить від відстані до камери;

> Відносно висока ціна.

> Максимальна роздільна здатність – 8 Мп;

> Відстань до відеокамери – до 800-1000м (з використанням спеціальних технологій);

> Можливість використання існуючих кабелів для апгрейда D1 і 960H аналогових систем відеоспостереження до систем з роздільною здатністю Full HD і вище;

> Відсутність затримки передачі відеосигналу;

> Низька ціна.

> Залежність якості картинки від якості ліній зв'язку (див. Тест мідною і біметалічною кручений пари в системі відеоспостереження);

Як цифрові, так і аналогові камери можуть з успіхом використовуватися в системах відеоспостереження високої чіткості. Багато експертів пророкували швидку загибель аналогового формату ще кілька років тому, однак, попри все, HDCVI і HD-TVI камери як і раніше успішно застосовуються для заміни своїх D1 і 960H попередників в існуючих системах і для створення нових систем з дозволом до 4K для невеликих об'єктів.

У той же час, IP камери є беззаперечними лідерами як споживчого сегмента, де для відеоспостереження досить однієї або двох камер, так і сегмента промислового і міського відеоспостереження, де число камер досягає тисяч одиниць.

Також хочемо вам порекомендувати