Як купити квартиру в іпотеку — 5 етапів покупки квартири + перелік документів для отримання іпотеки

531

Власне житло — заповітна мрія кожної сім’ї. Але найчастіше бажання мати власну квартиру не збігається з фінансовими можливостями сімейного бюджету. Що ж робити в разі нестачі власних коштів або повної їх відсутності? Тут вам може допомогти іпотека на квартиру — один з видів кредитування, в якому придбана нерухомість виступає в якості застави. У даній статті ми дамо декілька корисних порад, які допоможуть відповісти на питання : «Як купити квартиру в іпотеку?».

Як взяти іпотеку на квартиру? З чого почати?

Зміст

 • Іпотека на квартиру – як її отримати
  • Іпотека з нульовим внеском — що це таке
 • Етапи покупки квартири в іпотеку
  • Етап 1. Пошук об’єкта
  • Етап 2. Збір документів
  • Етап 3. Подача заявки в банк
  • Етап 4. Підписання кредитного договору
  • Етап 5. Страхування та реєстрація майна
 • Документи для отримання іпотеки на квартиру
 • Де дешевше взяти іпотеку
  • Куди вигідно вкласти гроші? І заробляти щомісяця 55 000 рублів.
 • Плюси і мінуси іпотеки
  • Позитивні сторони
  • Негативні сторони
 • Висновок

Іпотека на квартиру – як її отримати

Іпотечний кредит практично завжди надається на тривалий термін (від десяти років). Це зумовлено тим, що сума кредитування досить велика і повернути її з відсотками за невеликий період часу практично нереально. Тому, перед тим як взяти іпотеку, потрібно тверезо оцінити свою платоспроможність та фінансові можливості.

Дуже важливо взяти іпотечний кредит в тій валюті, в якій ви отримуєте регулярний дохід. Це дозволить убезпечити себе від коливань курсів і, як наслідок, зміни умов погашення боргу.

Для вибору більш вигідного кредитного пропозицію, ви можете скористатися послугами кредитного брокера. Він також допоможе вам правильно заповнити анкету на кредит і, можливо, посприяє якнайшвидшому розгляду вашої заяви.

Квартиру для покупки краще вибрати заздалегідь. При цьому, потрібно брати в розрахунок «додатковий час», протягом якого діє рішення банку в позитивну сторону. Обов’язково попередьте продавця про те, що купувати квартиру ви будете в іпотеку. Після позитивного рішення про надання кредиту зберіть всі необхідні документи на майно, що купується і вирушайте в банк.

Іпотека – це вид кредиту, оформлення якого передбачає досконале вивчення кредитного договору незалежно від того, чи допомагає вам іпотечний брокер чи ні. Після оборудки гроші будуть перераховані продавцю, а ви, в свою чергу, вже зможете готуватися до першої щомісячної виплати.

Незважаючи на те, що описані тут нюанси, що стосуються покупки квартири в іпотеку, не охоплюють всіх деталей і тонкощів оформлення такого виду кредитів, вони, все ж, допоможуть вам уявити собі послідовність Екшн перед підписанням кредитного договору.

Іпотека з нульовим внеском — що це таке

Придбати у власність квартиру без іпотеки досить складно, оскільки
відсутні достатні для такого придбання накопичення. І з цієї причини багато банків зараз пропонують такий варіант кредиту на купівлю житла, як іпотека з нульовим внеском.

Для початку слід сказати про те, що таке власне початковий внесок. Під цим терміном мається на увазі сума грошей, що представляє собою певний відсоток від вартості об’єкта нерухомості, який хотів би придбати позичальник. Ця сума грошей повинна бути у позичальника для того, щоб мати можливість отримати кредит на житло.

Іпотека, пропонована різними кредитно-фінансовими установами, відрізняється від інших видів кредитування саме наявністю вимоги про надання початкового внеску.

Розмір внеску може становити від 10% до 90% від вартості квартири. Між первинним внеском, який може внести позичальник, і розміром іпотечного кредиту існує прямо пропорційний зв’язок. Відповідно, цілком реально зменшити період кредитування та розмір переплати за придбану квартиру шляхом внесення більшої суми грошей в якості початкового внеску.

Крім вищеописаного варіанти, існує такий вид кредиту на придбання житла, як іпотека з нульовим внеском. Порівняно з «звичайною» іпотекою, цей варіант не вимагає наявності якої б то не було суми грошей для внесення в якості початкового внеску.

Позичальнику слід знати, що іпотека з нульовим внеском — це досить ризикований вид кредитування як для самого позичальника, так і для кредитно-фінансової установи. У зв’язку з цим, такий вид іпотеки відрізняється досить високими процентними ставками.

Так як для цього варіанту кредитування властива ануїтетна система розрахунків (відсотки по іпотеці необхідно погасити в першу чергу), то цілком зрозуміло, що при розірванні такого іпотечного договору, позичальник позбавляється і майбутньої нерухомості, і своїх грошей.

Банки наводять статистику, з якої видно, що останнім часом надходить дуже багато заявок на іпотеку з нульовим внеском. Однак фактично позичальники укладають договори на іпотеку з наявністю першого внеску в розмірі від 10% до 30%. А це говорить про те, що такі позичальники зможуть не тільки справно вносити регулярні платежі по кредиту, але і навіть його погасити достроково.

У тому випадку, якщо позичальник все-таки оформить іпотеку з нульовим першим внеском, у нього, все одно, повинні бути певні заощадження для оплати витрат, супутніх майбутню угоду. Саме тому іпотека з нульовим внеском, надається багатьма кредитно-фінансовими установами, в даний час є швидше хитрим маркетинговим ходом для активного залучення клієнтів.

Оформлення іпотечного кредиту позичальником

Етапи покупки квартири в іпотеку

Придбання нерухомого майна за свій рахунок — фінансова задача, рішення якої не по силам основній масі. (Як можна заробити грошей на покупку квартири читайте тут). Тим не менш, можливість купівлі власного житла не варто переводити в розряд «незЕкшн сненних». Досить лише уважно вивчити етапи покупки, і можна буде незабаром переїхати на особисту житлоплощу.

Іпотечне кредитування набирає популярність не тільки в силу того, що це одна з небагатьох можливостей стати власником власного житла, але й тому, що механізм такого кредитування постійно вдосконалюється, створюючи все більш і більш вигідні умови для позичальників.

Подивіться як Карина Соколова реалізувала перепланування з однокімнатної квартири в двокімнатну і заробила на цьому


Скачайте серію уроків
«Як створити стабільний дохід з нерухомості з 0»
<img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

Отже, щоб стати власником свого нерухомого майна за допомогою використання банківського капіталу, необхідно вивчити етапи покупки квартири. Нижче вони представлені в прямому порядку.

Етап 1. Пошук об’єкта

Придбане майно має бути високоліквідним. Мається на увазі те, що квартира повинна бути в гарному стані і розташовуватися в популярній частині міста для того, щоб її можна було легко продати в будь-який момент. А як продати квартиру швидко і вигідно ви можете прочитати тут.

Це умова пов’язана з тим, що банк передбачає розвиток поЕкшн заздалегідь. Так, якщо клієнт не буде регулярно виплачувати грошові суми на користь погашення боргу, то майно може бути отсужено.

Етап 2. Збір документів

Пакет документів для оформлення іпотеки досить великий. З цієї причини необхідно приступати до збору всіх паперів одночасно з пошуком житла — це зекономить час.

Етап 3. Подача заявки в банк

Для оформлення заявки на видачу іпотечного кредиту необхідно відвідати фінансова установа вже з повним пакетом документів.

Етап 4. Підписання кредитного договору

На цьому етапі офіційно завіряються відносини між банком і позичальником. Рекомендуємо вам піЕкшн ти з усією відповідальністю до вивчення кожного пункту договору. Підписуйте його тільки в тому випадку, якщо у вас немає ніяких питань і сумнівів.

Етап 5. Страхування та реєстрація майна

Тепер, коли право власності на квартиру переходить до рук нового власника, необхідно її застрахувати і внести в єдиний реєстр нерухомого майна.

Таким чином, якщо ви збираєтеся придбати житло за допомогою грошей банку, то доцільно попередньо вивчити даний порядок. Це зробить вас більш компетентним у цьому питанні і заощадить багато часу.

Вивчення і підписання іпотечного договору

Документи для отримання іпотеки на квартиру

Щоб отримати кредит такого рівня, необхідно чітко знати, які потрібні документи. Зупинимося на цьому детальніше.

Отже, які потрібні документи для іпотеки на квартиру? Нижче представлений базовий перелік (може дещо видозмінюватися в залежності від конкретних умов банку):

 • заяву на отримання іпотечного кредиту;
 • завірена копія всіх сторінок паспорта та його оригінал при оформленні;
 • завірена копія ІПН і наявність оригіналу;
 • копія свідоцтва про державне пенсійне страхування;
 • документи про військову службу або звільнення від неї;
 • завірені копії документів, що підтверджують отримана освіта;
 • копія документів про сімейний стан;
 • копії свідоцтв, виданих при народженні дітей;
 • завірена копія трудової книжки;
 • довідка про поточний рівень доходу за останні півроку;
 • документи, що відображають наявність майна у володінні;
 • документи про наявність цінних паперів, банківських депозитів, карт та ін;
 • медичні документи;
 • окрема довідка з місця реєстрації;
 • завірені копії паспортів осіб, які спільно володіють з позичальником цінним майном.

Хотілося б відзначити також і те, що поданий вище перелік характерний тільки для фізичної особи. У разі, якщо іпотека береться в банку від імені юридичної організації, то доведеться надати ще документи, що відображають її реєстрацію і різну фінансову інформацію.

Таким чином, якщо ви незабаром збираєтеся купувати житлове майно з використанням капіталу банку, то необхідно знати про потрібних документах для іпотеки. Їх перелік досить великий, тому не зволікайте з цим процесом: збирайте довідки ще до того, як знайшли об’єкт покупки.

І пам’ятайте, чим більше документів, що відображають рівень вашої платоспроможності, ви надасте банку, тим вище шанси на отримання позики.

Також не забудьте про материнський капітал, яким можна погасити частину іпотеки, про те, що це таке, які документи потрібні для отримання і т. д., читайте в статті : «Материнський капітал на поліпшення житлових умов»

Де дешевше взяти іпотеку

Специфіка такого кредитування має свої особливості і відрізняється від інших форм позик. Враховуючи тривалий термін погашення, банки пропонують більш низькі відсотки по іпотеці, ніж при будь-якому іншому вигляді кредиту.

Завдяки іпотеці можна швидко і без багаторічних очікувань отримати житло (квартиру, будинок тощо) у своє особисте користування

Але шукати вигідні умови все одно можна і потрібно! Зрозуміло, що серед всіх пропозицій на ринку обов’язково є таке, яке можна по праву назвати самим привабливим. Наше завдання в тому, щоб зрозуміти, як його знайти.

Щоб взяти іпотеку дешевше, необхідно взяти до уваги такі рекомендації:

Рекомендація 1. Виберіть дуже ліквідний об’єкт. Чим привабливіший майно, яке ви хочете купити, тим вище шанси на те, що банк піде назустріч і надасть кредит на вигідних умовах.

Рекомендація 2. Оцініть кілька фінансових організацій. Не приймайте до уваги умови лише одного банку — чим більше пропозицій ви оціните, тим вище шанси знайти найпривабливіше з них. Рекомендуємо звертати увагу тільки на банки-лідери в рамках національного ринку.

Рекомендація 3. Аналізуйте не номінальну, а ефективну ставку відсотка. На цьому найчастіше помиляються люди. Оперувати тільки тим процентним показником, які можна почути в рекламі банку, нерозумно, адже мають місце безліч прихованих платежів. Обчислення ж ефективної ставки дозволяє оцінити справжній потенціал майбутнього кредиту.

Рекомендація 4. Зверніться в першу чергу в той банк, клієнтом якого ви вже є. Менеджери фінансової установи цінують постійних клієнтів, тому можуть запропонувати вам вельми приємні знижки, якщо ви обслуговуєтеся в їх банку довгий час.

Таким чином, якщо ви плануєте в найближчому майбутньому купувати квартиру або будинок за допомогою банківських грошей, то розгляньте питання про те, де можна взяти іпотеку на вигідних умовах. Читайте також статтю, в якій описано де взяти грошей, якщо всі банки і микрозаймы відмовляють.

Оцінюйте максимум незалежної та актуальної інформації і постарайтеся налагодити співпрацю з тим банком, з якими співпрацюєте вже не перший день.

Рекомендуємо почитати: Як взяти кредит під заставу нерухомості в Ощадбанку

Куди вигідно вкласти гроші? І заробляти щомісяця 55 000 рублів.


Покроковий план
«Як почати інвестувати в нерухомість і жити на пасивний дохід»
<img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

Плюси і мінуси іпотеки

Позитивні сторони

Першим очевидним плюсом є реальна можливість швидкої покупки власної нерухомості та вирішення квартирного питання. Звичайно ж, можна знімати квартиру або кімнату, що, зрештою, призведе до більш істотним переплат, ніж при погашенні кредиту. Можна і постійно збирати гроші, але результат безпосередньо залежить від вашого доходу.

Іпотека дозволяє навіть заощадити кошти деяким клієнтам, наприклад, молодим сім’ям. Для цих та інших пільгових категорій громадян знижений відсоток за використання кредитом. Також слід пам’ятати, що, купуючи нерухомість у кредит, ви опосередковано, хоча і частково, зберігайте свої гроші, адже квартира в гідному стані з плином часу не втрачає своєї ціни.

Негативні сторони

До головного мінуса іпотеки можна віднести досить значну відсоткову ставку. Враховуючи велику кількість взятих у банку в борг грошових коштів, термін виплат також немаленький — він може нараховувати кілька десятків років. Швидше за все, на час цього періоду вам доведеться забути про надмірність і весь час економити.

У разі непогашення кредиту, банк обов’язково поверне свої гроші за рахунок продажу вашої квартири, тому до оформлення і виплат іпотеки потрібно підходити серйозно.

Та й що тут говорити, взяти іпотеку може не кожен — банки завжди досконально перевіряють платоспроможність клієнтів, які хотіли б взяти в кредит велику суму грошей. Підготовка всіх необхідних документів для банку відніме у вас багато сил і часу.

Грамотне інвестування іпотеки, може значно поліпшити якість вашого життя.

Ось один з прикладів. Юрій Медушенко взяв іпотеку під покупку будинку (розділивши його на 15 стуЕкшн ) і вийшов у точку беззбитковості (коли орендарі виплачують іпотеку, а не ви) на 44 день після купівлі будинку і далі пішов в +.


Скачайте безкоштовний бізнес-план від Ю. Медушенко
Як придбати багатоквартирний БУДИНОК на гроші банку і отримувати з оренди від 100 000 до 300 000 в місяць
<img src=”https://gdeikakzarabotat.ru/wp-content/themes/city-news/am_extended/infoshortcodes/arrow_right.png” title=”” alt=”

Висновок

Покупка квартири в іпотеку – це далеко не самий простий спосіб вишукування коштів на купівлю нерухомості. Зрозуміло, що будь-який кредит, як і іпотечний, береться з метою поліпшення умов життя. Швидко стати власником квартири або кімнати вам допоможе саме іпотека.

(Поки що немає оцінок)
Завантаження…

 • Скачайте безкоштовну книгу Ю. Медушенко і дізнайтеся Як придбати багатоквартирний БУДИНОК на гроші банку і отримувати від нього стабільний грошовий потік від 100 000 до 300 000 в місяць
 • Скачайте серію уроків і стратегій по інвестуванню в нерухомість
 • Прочитайте статтю Андрія Меркулова — Куди вкласти гроші, щоб вони працювали — 7 способів інвестування, які я випробував на людях