Короткострокові інвестиції – що це, види, приклади і прибутковість

187

Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про те, що являють собою короткострокові фінансові інвестиції.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. на які види поділяються короткострокові інвестиції;
 2. якими ризиками вони володіють;
 3. 6. Куди краще вкладати свої кошти.

Економічна сутність короткострокових інвестицій

Кожна сучасна і заповзятлива людина намагається створити собі джерело додаткового доходу. З цією метою він інвестує свої гроші в різні проекти.

Хтось має значний капітал і віддає переваги довгостроковим інвестиціям, з мінімальними ризиками і максимальною прибутковістю. А хтось боїться надовго розлучатися з грошима і вибирає для себе короткострокові інвестиції.

короткострокові інвестиції це капіталовкладення в певні проекти строком до 1 року з метою примножити гроші.

Простими словами, інвестиції в короткостроковому періоді-це коли ви вкладаєте гроші в чийсь бізнес, інтернет-проект, цінні папери і т.д. На термін не більше 12 місяців.

наприклад , ви можете покласти свої кровно зароблені на депозит терміном до 1 року, або зробити інвестиції в перспективний бізнес. Всім відома фінансова піраміда ммм теж є прикладом короткострокового інвестування.

Прибутковість і ліквідність таких інвестицій залежить від того куди ви вкладаєте гроші і наскільки великі ризики. Найчастіше це 3-20% від вкладеної суми.

Багатьох інвесторів залучають такі вкладення своїм маленьким терміном. Все тому, що 1 рік – це досить короткий проміжок часу, який добре піддається прогнозуванню. Досить оцінити політичну ситуацію в країні, і спостерігати за зміною курсу національної валюти.

Види короткострокових інвестицій

інвестиції на короткий період можуть бути різних форм і видів:

 • цінні папери, видані державою або муніципалітетом;
 • цінні папери різних підприємств (наприклад, векселі або облігації);
 • вклади, що становлять частину статутного капіталу підприємства;
 • позики, які надаються підприємством;
 • депозити у фінансових установах;
 • всі види дебіторської заборгованості;
 • вклади, які вироблялися за договором товариства.

За певних обставин короткострокові інвестиції можуть переростати в довгострокові. Але цей момент завжди обговорюється між сторонами перед внесенням коштів.

Такі капіталовкладення різняться за термінами, формами, ступенем ризиків і особливістю ведення обліку короткострокових інвестицій.

до інвестицій на короткий термін не належать:

 • акції, які людина викупила особисто у акціонерів;
 • векселі, які отримав продавець за наданий ним товар або послугу;
 • вкладення в нерухомість, як оплата за тимчасове його використання;
 • матеріальні та нематеріальні активи.

Вкладати гроші на короткий термін можуть не тільки приватні особи, а й великі компанії. У такому випадку короткострокові інвестиції в бухгалтерському балансі повинні відображатися в розділі»оборотні активи”.

Найчастіше дані форми інвестицій використовують підприємці з метою захистити свої активи, представлені в грошовій формі, від інфляції. Але головною метою таких капіталовкладень є отримання прибутку за рахунок високої ліквідності короткострокових інвестицій.

Короткострокові інвестиції в інтернеті

Всесвітня павутина проникла в усі сфери життя людини. Саме в інтернеті багато людей заробляють свій перший мільйон. Стати заможною людиною можна, роблячи короткострокові інвестиції в інтернеті.

зараз ми розповімо про найпопулярніші способи:

 1. ринок форекс . стати інвестором на ринку форекс легко, а заробляти на ньому не так просто. Сенс такого інвестування в наступному. Ви повинні будете вибрати валютну пару, наприклад, євро і канадський долар, і вдало купити одну валюту, а потім в потрібний момент її обміняти на іншу. Курс валют залежить від багатьох факторів, і спрогнозувати її можна, використовуючи свій аналітичний розум і складні програми. Ризики досить високі, а ненавченим людям доведеться покладатися тільки на свою інтуїцію і удачу, як в казино. Вкрай не рекомендується займатися цим без підготовки.
 2. інвестування в памм-рахунки . Це той же самий ринок форекс, тільки ви не самі робите угоду, а довіряєте свої кровно зароблені досвідченому брокеру. Він складає свої і ваші інвестиції і відкриває угоду. Якщо вона буде невдалою, тоді програють обидва, якщо угода вдала, то брокер забирає свої примножені кошти, а вам віддає ваші. Брокер не може вивести ваші кошти самостійно.
 3. hyip-проекти . це яскраві представники валютних пірамід. Вам пропонують вкласти певну суму під великі відсотки (1-50% в день). Таким чином заробити можна, але це дуже ризиковане підприємство. Такі організації можуть існувати від 1 дня до декількох місяців. Чим раніше ви туди потрапите, тим більша ймовірність, що вам віддадуть гроші.

Куди вкладати гроші в 2018 році

Фахівці рекомендують в 2018 році виробляти інвестиції в сировину і матеріали. Вони вважають, що це найменш ризиковані вкладення, які обов’язково окупляться.

крім цього, слід звернути увагу на наступні варіанти короткострокових інвестицій:

 • інвестиції в акції . Вам необхідно буде вибрати компанію, яка впевнено тримається на ринку. Проаналізуйте її рентабельність і дізнайтеся, чи є перспектива зростання акцій. Для того щоб не» прогоріти”, ви повинні добре орієнтуватися на ринку. Якщо ви новачок, то можна звернутися за допомогою до фахівців, які за окрему плату допоможуть вибрати компанію і будуть супроводжувати вас протягом всієї угоди, аж до отримання примножених коштів.
 • інвестиції в дорогоцінні метали . У всі часи люди прагнули вкладати гроші в золото і срібло. Це актуально і зараз. Але, купуючи ці дорогоцінні метали, пам’ятайте, що вони не принесуть дуже великого доходу. Але основною перевагою таких інвестицій є їх безпека, тому що золото і срібло хоч і повільно, але все ж зростає в ціні.
 • інвестиції, пов’язані з купівлею цінних паперів . Зараз все більше з’являється підприємців з новими ідеями розвитку бізнесу. Вони пропонують інвесторам вкласти гроші в розвиток їх проекту. Перед тим як вирішуватися на такий крок, інвестор повинен дуже добре подумати, тому що ризики досить високі.
 • фінансові інвестиції в урядові цінні папери . Держава пропонує придбати казначейські облігації, які в майбутньому можна буде продати. Цей варіант передбачає мінімальні ризики, але і мінімальний дохід.
 • інвестиції в пайові фонди . Ви оформляєте заявку на викуп паю. Після цього стаєте власником частини майнового пайового фонду певної організації. Підприємство ділиться між усіма пайовиками. Гроші можна забрати вже через місяць після їх вкладення.

Ризики короткострокових інвестицій

Думки інвесторів з приводу величини ризиків, пов’язаних з короткостроковим інвестуванням, різняться. Одні вважають, що долю вкладу на 1 рік легко передбачити. А другі не впевнені в тому, що навіть через місяць можна повернути свої гроші.

Насправді все залежить від того, куди і в що ви вкладаєте інвестиції. Варіанти з найменшим ризиком приносять невеликий прибуток. А більш ризиковані проекти обіцяють в кілька разів примножити ваш капітал і заробити хороші гроші.

розглянемо в таблиці різні варіанти інвестицій, які мають різний ступінь ризику.

Перед тим як інвестувати свої кровно зароблені гроші, 100 разів подумайте, проаналізуйте ситуацію на ринку, порадьтеся з професіоналами в даній області. Це допоможе вам не нарватися на шахраїв і не «прогоріти».

Рекомендації інвесторам-початківцям

Всі інвестори колись були новачками і робили помилки. Зараз вони не бояться говорити про свої промахи і з задоволенням діляться своїм досвідом.

взявши до уваги їхні поради, ми склали рекомендації для початківців інвесторів:

 1. набирайтеся практичного досвіду на маленьких рахунках;
 2. розвивайте чуття;
 3. регулярно вивчайте новини фінансового ринку;
 4. вникайте в роботу нових компаній, які виникають вІнших країнах;
 5. розвивайтеся, шукайте нові ідеї побудови бізнесу;
 6. 6 розподіляйте кошти, які вкладаєте на 2 і більше активів. Це допоможе отримати прибуток у великих розмірах;

 7. перед вкладенням грошей оцінюйте фінансові пріоритети з розмірами заощаджень.

Висновок

Короткострокові інвестиції-це цілком реальний спосіб отримання додаткового доходу. Тільки до цього питання потрібно підходити серйозно і обмірковувати кожен свій крок. Залежно від того куди ви вкладете гроші, залежить величина вашого пасивного доходу.

Проекти з мінімальними ризиками припускають наявність мінімальних відсотків за вкладами. Але, іноді, це не найгірший варіант розвитку подій.