Макс Поляков з Firefly Aerospace

3-4-2019


Космічна промисловість України має солідну технічну платформу. Незважаючи на це вона не зуміла перебудуватися на роботу в ринкових умовах. Відбувається це із – за залежності галузі від державних асигнувань.
Також хочемо вам порекомендувати https://techno.nv.ua/innovations/maks-poljakov-predstavil-petru-poroshenko-kosmicheskij-rd-tsentr-firefly-v-dnepre-2495687.html
Незважаючи на наявні вдалі міжнародні проекти, в яких застосовувалися розробки українських інженерів, такі як європейський ракетоносій Вега з українським двигуном, або американська Antares де використовувалася створена в Україні одна з його ступенів, масштабного впровадження українських космічних технологій в міжнародний ринок не спостерігається. Основна причина цього – недоступність української космічної діяльності для приватних інвестицій. Її мета – забезпечення винесення на орбіту вантажів за найбільш прийнятними цінами. Її центр знаходиться в Сполучених Штатах Америки. Завдання, поставлене перед компанією – створення легких ракетоносіїв для винесення на орбіту невеликих вантажів, використання яких економічно вигідним. Це одноступінчата ракета Альфа, здатна виводити вантаж вагою до півтонни, і двоступенева ракета Бета, вантажопідйомністю понад однієї тонни. Компанія отримала право проводити запуски ракет з космодрому в Вандерберге. Перший старт запланований в цьому році. Передбачається, що надалі вони будуть проводитися два рази на місяць.