Як писати новини

9-7-2021

Формат news report або news article складно назвати популярним, проте він все ж зустрічається в деяких олімпіадах. Наприклад « ” підкори воробйови гори!”вже кілька років дає новинні статті на відбіркових турах у всіх класах.

Мета будь-якої новинної статті-розповісти читачеві про будь-яку подію, надати йому фактичну інформацію. Подальші деталі відрізняються в залежності від конкретних вимог, зазначених у завданні. Хочемо порекомендувати почитати про  новини фінансів на сайті .

В основній частині викладаються подробиці коротко описаних у вступі подій. Наприклад, якщо у вступі ви повідомили, що 1-го вересня в хогвартсі пройшла щорічна церемонія початку навчального року, то в основній частині можна розповісти, як саме вона пройшла: про що говорили, чим пригощали і т. Д.

Крім того, в основній частині може міститися будь-яка інша інформація, що відноситься до події: пояснення причин і результатів події, цитати учасників і очевидців.

На відміну від висновків більшості інших форматів, в висновках news reports не потрібно дублювати інформацію зі вступу або підсумовувати сказане в основній частині. Замість цього слід оцінити значимість події, розповісти про подальші заплановані події або описати реакцію людей на подію.

Примітка. Вищевикладені правила-загальні, стандартні для формату новинної статті. До завдань на олімпіадах часто додається певний план, який може не в усьому збігатися із загальними правилами. Зрозуміло, при виконанні завдання потрібно завжди спиратися на той план, який в ньому запропонований.

Спочатку уважно розглянемо картинку, оскільки вона в даному випадку — єдиний обмежувач нашої фантазії. На зображенні ми бачимо велике місто, космічний корабель і вертоліт. Отже, ми не можемо написати, наприклад, що подія сталася в селі коньково, що воно пройшло непоміченим, що інопланетяни з’явилися з-під землі — це не буде відповідати картинці. Зате інші деталі – на наш розсуд. Ми можемо самі вирішити, приземлився цей корабель або полетів, вийшли з нього інопланетяни або він виявився керованим автоматично, дружній був візит або ворожий.

Складемо приблизний план нашої новинної статті, відштовхуючись від запропонованого плану (детально почитати про складання плану можна в статті ” як скласти план?»).