Як заробити на Ютубі – інструкції та рекомендації

1-16-2020

Стати популярним і заробляти на своїй популярності — мрія багатьох користувачів інтернету. Таку можливість надає найбільший видеохостинговый сайт YouTube, який щодня відвідують понад 30 млн глядачів. Розмістивши відеоролики і підключивши монетизацію, можна не тільки самореалізуватися, але і отримати реальний заробіток на ютубі (джерело itstatti.in.ua).

Загальна схема як заробити на ютубі

Отримувати доходи можливо двома способами-створюючи і розвиваючи особистий відеоканал або допомагаючи в цьому іншим користувачам. Перший шлях для тих, хто не боїться камери і у кого є впевненість в собі, в цінності своєї ідеї.

Механізм, як заробити гроші на Ютубі з нуля, можна уявити схемою:

 1. Створення особистого каналу.
 2. Зйомка унікального відеоролика.
 3. Завантаження матеріалу на відеохостинг.
 4. Підключення монетизації для отримання доходу.
 5. Розвиток каналу, оптимізація, розширення бази передплатників.

Ефективність роботи каналу буде тим вище, чим більше вкладено ентузіазму, вигадки і систематичної праці.

Які відео створювати

Щохвилини на YouTube завантажується 300 годин відеороликів. Це величезна маса матеріалу на різні теми. Варіантів, як заробляти на ютубі, безліч:

 • огляди товарів або послуг;
 • навчальні відеокурси;
 • презентації подій, заходів;
 • відеоінструкції по використанню продукту;
 • просування власного блогу;
 • поради візажистів, перукарів;
 • анімація;
 • демонстрація своїх талантів в музиці, танці, акторській грі;
 • запис скрінкасти, що допомагають розібратися в роботі програмного забезпечення;
 • стрімінг — потокові репортажі яскравих особистостей про події, що відбуваються навколо них;
 • летсплей — викладання ходу гри зі своїми коментарями.

Якщо ролик зацікавить велику аудиторію, то задача, як можна заробити на ютубі, наполовину вирішена.

На що знімати відео

За допомогою відеозаписів користувачі спілкуються, діляться досвідом, запрошують друзів на заходи, навіть випускають серіали. Щоб ролик приніс людям користь, до зйомки потрібно підготуватися. При страху публічних виступів допоможе детально розроблений сценарій і попередня репетиція.

Знімати можна навіть на камеру смартфона. Головне, щоб зображення було чітким, а звук — не заглушеним сторонніми шумами.

Досвідчені блогери радять записати не менше 100 хвилин, викласти на ютуб, а потім проаналізувати, подобається чи ні займатися цією справою. Якщо відповідь позитивна, варто задуматися про покупку дорогої апаратури, яка надасть великі можливості.

Де знімати ролики

Вибір місця для зйомки залежить від головної ідеї ролика. Умови на вулиці або в приміщенні розрізняються. Для запису відео в кімнаті потрібно подбати про хороше світло. М’яке освітлення без відблисків дають софтбокси. Розсіюють промені накамерные лампи, саморобні пристрої або світловідбиваючі предмети.

На вулиці, як правило, світла достатньо, але багато шумів. Особливо псує якість запису вітер. Щоб зменшити звукові перешкоди, рекомендується встановити на мікрофон вітрозахисний екран.

При різкому переході з яскравого світла в тінь виникають дефекти кольору, тому переміщати камеру потрібно плавно, щоб датчик оптичної системи встиг зреагувати.

Кожна деталь відео несе смислове навантаження. Незвичайні ракурси зроблять зображення цікавим. Варто стежити за заднім планом і намагатися, щоб в кадрі було саме те, що потрібно показати.

Розкрутка каналу

Розглядаючи питання, як почати заробляти реальні гроші на ютубі, пильну увагу приділяють якісної розкрутки. Адже від кількості відвідувань, передплатників і позитивних відгуків в кінцевому рахунку залежить дохід каналу.

При створенні канал на YouTube потрібна угода з правилами роботи на відеохостингу. Якщо їх порушити, система заблокує аккаунт. Заборонено викладати сцени насильства, порнографії, зйомки дій, при повторенні яких можливі каліцтва, образливі ролики. Особливе значення приділяється дотриманню авторського права, тому розміщувати чуже відео на своєму каналі дозволено тільки за згодою господаря.

Можна розвивати канал самостійно або залучити спеціальні сервіси, які надають допомогу безкоштовно або на платній основі.

Безкоштовні способи

Безкоштовне просування передбачає розміщення відео в соціальних мережах, на тематичних сайтах, блог-платформах і форумах. Щоб ролик при запиті опинився на першій сторінці, потрібно правильно оптимізувати назва та опис з використанням ключевіков. Його можна знайти в сервісах, наприклад, на Яндекс Директ або Google AdWords.

Велике значення має час, який користувач витрачає на перегляд. За результатами досліджень оптимальна тривалість ролика 4-9 хвилин. Активний зворотний зв’язок-важливий аспект в просуванні каналу. Для глядачів важливо живе спілкування з господарем запису.

Публікація відео не рідше одного-двох разів на тиждень збільшує число переглядів багаторазово. Тому регулярне завантаження матеріалу-основа самостійного просування без вкладення додаткових коштів. Привертають користувачів красиве оформлення, запам’ятовується аватар, зручне для глядачів розміщення роликів в профілі.

Безкоштовні сервіси для розкрутки каналу пропонують послуги в кредит. Оплата проводиться різними діями щодо інших учасників, тоді співпраця веде до взаємної вигоди.

Платні способи

Швидко зробити популярним канал допоможуть біржі фрілансу, сервіси або індивідуальні розкрутчики. Після оплати послуг ролик отримує до 500 переглядів в добу реальними людьми, а не фейками.

Потрібно бути обережним, довіряти тільки перевіреним виконавцям, інакше можна просто втратити гроші. За залучення ботів до розкрутки ютуб блокує канал.

Інші методи

Щоб ролик не загубився і не пішов на другу сторінку у видачі, можна використовувати і інші варіанти розкрутки:

 • Створення вірусного контенту. Його не потрібно просувати, він сам себе поширює, а заодно привертає увагу до основного проекту.
 • Відгуки до блогів відомих особистостей. Якщо користувачів зацікавлять висловлювання, не виключено, що вони відвідають канал коментатора.
 • Взаємна реклама. Часто господарі каналів з близькими темами допомагають один одному за допомогою посилань. Для цього у Вебмайстрі YouTube потрібно домовитися про взаємопіарі.
 • Анотації, заставки, підказки. Ці інструменти закликають глядачів до будь-яких дій-поставити лайк, підписатися на канал, перейти за посиланням.

Кращі ідеї, як заробляти гроші на Ютубі

Вибір ідеї для роликів потрібно почати з аналізу заповнення кожної тематичної ніші. Чим вона вільніше, тим нижче конкуренція і, можливо, більше число переглядів.

Контент про подорожі

Це одна з найприбутковіших ідей. Мільйони людей люблять подорожувати. Заманливий контент може спонукати користувача наслідувати приклад і поїхати в цю ж місцевість або країну.

Реклама туристичних агентств, транспортних компаній, готелів і ресторанів добре оплачується. Непоганий заробіток дозволить зробити нову подорож.

Unboxing огляд техніки

Купівля техніки супроводжується у багатьох з сумнівами. І не дивно. Вибір величезний, постійно випускаються новинки, в яких непросто зорієнтуватися.

Виробник готовий заплатити за огляд пристроїв з демонстрацією і позитивним відгуком. Якщо виважено підійти до цієї теми, творчо подати матеріал, переглядів і лайків буде достатньо, щоб отримати відчутний дохід.

Б’юті блоги

Тема краси хвилює практично кожну жінку. Б’юті блоги представляють новинки косметики, поради по догляду за зовнішністю, секрети макіяжу. Привабливі дівчата діляться досвідом з аудиторією, одночасно отримуючи заробіток від реклами косметичних процедур і засобів.

Виглядати акуратно і доглянуто сьогодні в тренді не тільки у жінок. Б’юті блоги для чоловіків швидко набирають популярність. Вони викликають у аудиторії змішані почуття, але байдужими не залишають нікого. Стрімке зростання інтересу супроводжується активною рекламою, що для власника каналу з подібними роликами тільки на руку.

Відеоблог майбутньої і молодої мами

Вагітність і виховання дитини — теми, які ніколи не втратять актуальності. При веденні відеоблогів жінки обмінюються не тільки практичними порадами, а й своїми позитивними емоціями. Отримані при цьому коментарі, лайки і кліки на рекламу монетизуються і перетворюються в незайвий для майбутньої або молодої мами дохід.

Ролики огляди програм

Число користувачів Інтернету зростає, а значить, збільшується кількість питань про різні програми, їх встановлення та застосування.

Якщо просунутий користувач добре володіє матеріалом і може дохідливо розповісти недосвідченим користувачам про тонкощі використання комп’ютерних програм, то заробити на своїх уміннях йому буде досить просто. З додаткового обладнання буде потрібно хороший мікрофон.

Більше про заробіток в розділі /zarobitok-v-interneti.html.

Матеріали підготував сайт ITstatti.in.ua.

Автор – Вольдемар Воронцовський.