Як вибрати вінілові пластинки

6-6-2019

Ще в 1887 році була проведена на світ перша звукова запис. І з тих пір почався пошук матеріалу, який буде підходити для носія звукової інформації. Насамперед вибрали форму, їй виявилося коло. Наступним був вибір матеріалу. Спочатку це був вінілхлорид, а вже в 1888 році платівку використовували у вигляді цинкового диска, зверху якого наносився віск.
Якщо Ви шукаєтє дійсно гарний заробіток та любите колекціонувати вінілові пластинки , то рекомендуємо почитати про заробіток на вінілі

Напевно, в наші дні, у кого не запитай про вінілові пластинки, можна буде почути лише одну відповідь, що це давно застаріла річ, ще з часів наших бабусь, яка зберігається в паперовому конвертику і з шумливим звуком на динаміках. Для багатьох вінілові пластинки замінили Сучасні диски, на які можна багаторазово записувати запис і прати її. На сьогоднішній день такої думки дотримується далеко не кожен. Є коло людей, які знають толк в вінілових пластинках і переконані в тому, що вони ще будуть популярні.

Як же правильно підійти до вибору настільки невідомою для багатьох з нас вінілової платівки?

1. Насамперед потрібно звернути увагу на її зовнішній вигляд. Спотворення вінілової платівки має бути 0,15 мм і ні в якому разі не перевищувати, так як від цього буде залежати якість звуку. Навіть при самому не великому зміщенні буде відбуватися спотворення і при кожній зміні обороту, звук буде то підвищувати, то знижувати свою тональність. Звукознімач буде переміщатися то вліво, то вправо. – Найбільш сильні дефекти спостерігаються по краях пластинки. Це можна побачити, якщо покласти її на рівну і гладку поверхню столу. – Так само при програванні дефектної пластинки звукознімач буде підніматися і опускатися на наявній кривизні. – В результаті спотворення вінілові пластинки дуже швидко зношуються.

2. На кожній платівці додаються вимоги щодо її експлуатації, в яких основним є відсутність пошкодження, які можуть понести за собою спотворення звуку;

3. Візьміть вінілову пластинку в руки і відверніться від джерела світла, так щоб він падав вам на спину. Подивіться на відблиск, що відбивається на платівці. Виміряйте його, і якщо ширина не перевищує 5 сантиметрів, це буде означати, що запис на обраній вами платівці спотворюватися не буде.

4. Якщо брати в приклад сучасну вінілову пластинку, її матеріал є вінілова смола, яка володіє низьким рівнем шуму. Для провідних пластинок рівень шуму повинен бути 54 дБ. Якщо пластинки виготовлені серійно, шум досягає на два дБ менше.