Як вибрати школу для дитини

10-23-2020

Вибір школи залежить від різних чинників, і якщо заздалегідь сформулювати основні побажання і вимоги, які ви пред’являєте до майбутньої школі, то список для вибору може значно скоротитися. Також хочемо порекомендувати обрати найкращу школу   Базис

У кожного типу навчання є свої прихильники і противники. Тільки самі батьки разом з дитиною можуть вирішити, який з них виявиться найбільш оптимальним. Чи зможе дитина успішно займатися, не відволікаючись на учнів протилежної статі, або йому потрібні більш комфортні умови, щоб зосередитися на навчанні? Або краще відразу створити дитині умови навчання, які відображають реальне життя, де немає поділу за статтю?

Якість навчання не залежить від місця розташування школи: хороші школи є і в місті, і в сільській місцевості. Всі вони чудово оснащені: навчальні центри з аудиторіями і бібліотеки, наукові та творчі лабораторії, спортивні зали і майданчики, резиденції (гуртожитку) для проживання, парк для відпочинку і магазин. Як правило, школи поза містом у своєму розпорядженні бόльшей територією і на додаток до основних будівель, можуть похвалитися, наприклад, своїм власним театром або стайнею. Зате школи, розташовані в містах, завдяки безпосередній близькості до пам’яток і розваг, гарантують насичену програму дозвілля.

У будь-якому випадку, яку б школу ви не вибрали, завдяки розвиненій транспортній мережі ви досить легко доберетеся до аеропорту або станції.

Більшість іноземних студентів, батьки яких залишаються жити в своїй країні, як правило, вибирають проживання на повному пансіоні: з понеділка по неділю вони живуть на території школи, залишаючи її тільки на канікули між триместрами. Чим більше учнів залишаються в школі на вихідні, тим цікавіше і більш насиченим буде програма, організована школою в ці дні. При невеликій кількості пансіонерів на вихідних школа надає їм самим можливість заповнити своє дозвілля.

Національний склад студентів

Однією з важливих причин, по якій батьки планують навчання своєї дитини в Великобританії, може бути прагнення до скоєного оволодіння англійською мовою і до занурення в британську культуру. У цьому випадку важливо заздалегідь дізнатися про кількісному співвідношенні іноземних і британських студентів в школі.

У всіх школах в рамках програми середньої освіти пропонуються заняття спортом або творчістю. Однак в залежності від історії школи, її географічне розташування, яку проповідує принципів і філософії ті чи інші дисципліни можуть бути сильніше. Якщо у вашої дитини є талант в певній галузі мистецтва, спорту та ін., То було б правильніше вибрати ту школу, де цей напрямок найбільш розвинене і де представлена достатня матеріальна або наукова база для подальшого розвитку цих здібностей. Деякі школи, в рамках своєї спеціалізації, можуть запропонувати особливо обдарованій учневі стипендію або знижку на навчання.

 

Додаткові заняття з англійської мови особливо важливі для іноземних учнів протягом їх першого року навчання за кордоном; швидко подолавши мовний бар’єр, згодом вони вже не потребують такої підтримки. Однак наявність такої програми в школі для багатьох батьків може стати визначальним фактором. Особливо привабливим буде вибір, якщо заняття англійською мовою входять у вартість всієї програми навчання і не вимагають додаткової оплати.

У деяких школах іноземні студенти першого року навчання вчаться в окремому навчальному центрі. Заняття тут проходять в невеликих класах, предмети викладаються з урахуванням відмінностей в освітніх системах різних країн, викладають вчителі з досвідом роботи з іноземними студентами, в програму включені уроки академічного англійської. Такі центри гарантують швидку адаптацію учнів і безболісний перехід до навчання в класичній британській школі.

Початок навчання з підготовчих класів не повинно лякати: молодші школи зазвичай невеликі за розміром, відтворюють домашню атмосферу, заняття проходять у вигляді ігор і чергуються з розвагами та відпочинком. Однак мало хто школи готові приймати таких маленьких дітей на програму повного пансіону.

Більшість же батьків вважають за краще відправляти дітей, а більшість шкіл приймати на навчання в 13 років, коли британські школярі переходять з молодшої школи в старшу на програму GCSE. У цьому віці дитина, з одного боку, вже має досить міцними зв’язками з рідною культурою і мовою, щоб не забути їх надалі, а з іншого боку, легко засвоює нову мову і адаптується до нових умов.

Не менш комфортними в психологічному плані стануть і 16 років (початок доуніверситетської підготовки) – в цьому віці британські студенти також переходять з одного ступеня освіти на іншу, і іноземному школяреві буде легко влитися в навчальний процес нарівні з однолітками. Є окрема група шкіл, які спеціалізуються тільки на таких програмах і пропонують навчання виключно для випускників.

Філософія і традиції шкіл можуть сильно відрізнятися. В якихось школах учням дозволено звертатися до викладачів по іменах і не носити форму; десь навіть до учнів звертаються строго на прізвище, всі ходять в краватках і обов’язково вивчають латинь. Деякі школи (в першу чергу це відноситься до всесвітньо відомим елітним навчальним закладам) протягом століть підтримують досить дивні, а то й сказати дивакуваті, для стороннього погляду традиції, і нові учні повинні будуть їх дотримуватися.

 

Особливу увагу варто звернути на релігійну практику школи. Історично практично всі школи були засновані в рамках певної віри, але з часом важливість цієї складової в освіті втратилася. Однак є невелика кількість шкіл, які як і раніше підтримують релігійне виховання і проводять обов’язкові для відвідування церковні служби.

 

Проте більшість шкіл-пансіонів дотримуються помірних переконань, не доходячи до крайнощів. Цінності, які сповідує школою, як правило, викладені в зверненні директора, з яким можна ознайомитися на сайті навчального закладу або в буклеті.

 

Тип проживання

 

У більшості британських шкіл досить аскетичні умови проживання. Учні молодших класів живуть в дорміторій – кімнатах на 6 і більше осіб; старшокласники ділять кімнату на 2-4 чоловік; і тільки учням доуніверситетської підготовки (16-18 років) надаються комфортні кімнати на 1-2 чоловік. Однак для багатьох батьків виявляється принциповим розміщення в комфортабельній резиденції вже з раннього віку, і деякі школи можуть запропонувати подібний варіант для вимогливих клієнтів. Варто тільки мати на увазі, що проживання в резиденції підвищеної комфортності можуть запропонувати деякі школи, і вартість програми в цьому випадку значно збільшується.

 

Після того як ви зупините свій вибір на декількох вподобаних школах, бажано їх відвідати – особисте враження не менш важливо, ніж статистичні дані про випускників і оснащенні школи. Багато шкіл влаштовують Дні відкритих дверей, де ви можете познайомитися з усім викладацьким складом і поговорити з учнями, які вже навчаються в школі.

 

Якщо вам не зручні офіційні дати, ви можете домовитися про особистий візит. Під час візиту вам потрібно зустрітися з директором школи, який визначає філософію і принципи навчання, а також з вихователем / вихователькою (Housemaster / Housemistress), які безпосередньо відповідають за своїх підопічних, проживаючи, як правило, разом з ними в резиденції.