Як вибрати послуги адвоката

8-30-2020

Будь-кому з нас може знадобитися допомога послуги адвоката в Києві . Нерідко у людей виникають питання, що стосуються вибору фахівця в сфері права. У більшості випадків клієнти хочуть дізнатися, яка різниця між юристом і адвокатом. Хвилює момент, як краще підійти до вибору адвоката, якому можна довірити вирішення виниклих проблем. 

Що потрібно знати про термінологію і законах

Спочатку визначаємося з термінами. Найчастіше багато хто не може розібратися в нюансах, хто такий адвокат, коли до нього звертатися, чим він відрізняється від юриста. Крім того, громадян цікавлять такі аспекти, як зміст адвокатської діяльності, її законодавча база.

Так, робота адвоката залежить від Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Найважливіша частина діяльності даного фахівця – надання людям правової підтримки. Виражається вона у вигляді консультування, захисту в суді, представництва інтересів. Тобто адвокат надає правову допомогу відповідно до букви закону. Таким чином здійснюється адвокатська діяльність.

Адвокатура є недержавним об’єднанням адвокатів. Організація самоврядна. Організовує роботу адвокатів відповідно до професійних принципам.

Однією з головних послуг фахівця по праву є консультація, вході якої відбувається обговорення і роз’яснення проблеми клієнта.

В ідеалі держава не чинить тиску на адвоката або адвокатуру. Однак ідеалу не буває. Наша держава хоч і не втручається в справи адвокатського самоврядування, але на зовнішню діяльність адвокатів впливає. Втім, спроби деяких чиновників впливати на юристів є нікчемною.

Багато хто чув, що кожен адвокат є юристом. А юрист – це не адвокат. Яка різниця між представниками даних професій? Як грамотно визначитися з вибором?

Юрист – це фахівець в області права, що розбирається в законах і підзаконних актах, а також їх застосування на практиці. Він може працювати при наявності освіти за спеціальністю «Юриспруденція». Його права і обов’язки в законодавчій базі детально не представлені. Тому він здійснює діяльність на основі процесуального законодавства. У нашій країні в багатьох випадках юристи не можуть брати участь в судовому процесі.

Щоб стати адвокатом, недостатньо отримати диплом за спеціальністю «Юриспруденція». Для отримання свідоцтва, що дозволяє здійснювати цю роботу, йому необхідно виконати наступні вимоги:

  • знати державну мову;
  • мати стаж в правовій сфері (мінімум 2 роки);
  • успішно скласти кваліфікаційний іспит;
  • пройти стажування;
  • принести присягу.

Судова реформа диктує нові правила

Проведення судової реформи не могло не вплинути на роботу об’єднання адвокатів. Йдеться про впровадження такого поняття, як адвокатська монополія. Згідно з новими правилами інтереси громадян в судах зможуть представляти тільки фахівці, у яких є право на зайняття адвокатською діяльністю.

Таке нововведення є важливим етапом судової реформи. Таким чином, законодавство нашої держави буде відповідати загальносвітовим стандартам. Схема з монополією на представництво інтересів в суді давно і з успіхом застосовується адвокатами США і Великобританії. У зв’язку з таким розвитком подій питання про те, до кого звернутися для захисту інтересів в суді, стане очевидним.

Критерії вибору адвоката

В першу чергу зверніть увагу на першу консультацію. Ви не тільки знайомитеся з фахівцем. Він повинен відповісти на питання, з якими до нього звернулися, а також запропонувати обгрунтований план дій, за допомогою якого вирішуються проблеми, які виникли. Підсумки цієї консультації варто проаналізувати і зробити для себе висновки.

Врахуйте, що адвокат – не просто фахівець в сфері права. Це свого роду психолог, який вміє налагодити контакт з звернулися до нього людиною.

Найчастіше на думку людей впливають зовнішність фахівця, місце його роботи і інші нюанси. Однак не варто звертати пильну увагу на костюм адвоката. Перш за все, вас повинні цікавити професійні якості. З цієї ж причини не варто вибирати адвоката, офіс якого знаходиться найближче до вашого будинку.

Якщо фахівець дає 100% гарантії на виграш справи в суді, не варто піддаватися на цю обіцянку. Воно неетично. До того ж результат не завжди залежить від адвоката. Бувають в судах непередбачувані рішення.

Не зайвим буде дізнатися відгуки попередніх клієнтів. Це важливий аспект при виборі адвоката. Значна кількість позитивних відгуків каже про досвід. Все ж таки не слід довіряти тільки відгуками інших людей. Краще самому розпитати про спеціалізацію в деталях, освіту, досвід роботи.

Зверніть пильну увагу на такий нюанс, як хабарі. Гарний фахівець не вирішує проблему таким методом. Підкуп судді не є гарантією перемоги в судовому процесі. Друга сторона має право подати апеляцію або касацію на несправедливе рішення. Головне – це дотримання закону. Він повинен бути основою винесеного вердикту.

Важливість дотримання конфіденційності

Особі, яка прийшла до адвоката за допомогою, важливе дотримання конфіденційності. Це будь-яка інформація про клієнта. Її може отримати адвокат, його стажист або інша особа, залучена до адвокатську діяльність. У концепцію адвокатської таємниці входять:

  • питання або проблеми клієнта;
  • консультації фахівця;
  • вказівки, поради, плани;
  • документи по справі.

Коли люди приходять до адвоката, вони сподіваються на збереження таємниці по виниклого питання. Тому краще зустрічатися з фахівцем в його кабінеті, а не в кафе.

Ми пропонуємо адвокатські послуги, враховуючи інтереси клієнта. Комфортна співпраця гарантуємо. Надамо допомогу в рішенні будь-яких правових питань. Практикуємо індивідуальний підхід, підтримуємо свою репутацію.